Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 03-09-13 12:49 #1
    Προεπιλογή Διατροφή για Γράμμωση - Διατήρηση μυικού όγκου και δύναμης - καύση λίπους
    Γεια σας,
    θα ήθελα να σας δείξω και την δικιά μου διατροφή είμαι 21 χρονών και ασχολούμαι με το box ενώ πήγαινα γυμναστήρια για αρκετά χρόνια και είχα την απώλεια βάρους των 10-15 κιλών. Στόχοι η Γράμμωση - Διατήρηση μυικού όγκου και δύναμης - καύση λίπους. Η Διατροφή μου είναι η εξής..

    Πρωινό:
    -3 αυγά, μούσλι (διάφορες νιφάδες δημητριακών, βρώμη κλπ κ ξηροί καρποί, σταφίδες) με γάλα η γιαούρτι, ή νιφάδες βρώμης με ελάχιστη ζάχαρη και γάλα
    -μερικές φορές μπορεί και λίγο κοτόπουλο απο χθες ή αν έχει μήνει τπτ καλό απ' το χθεσινό μεσημεριανό.

    Δεκατιανό:
    -φρούτα

    Μεσημεριανό:
    -κανονικό μεσημεριανό κάποιο μαγειρευτό φαΐ , φροντίζω να μήν είναι πολυ λιπαρό και νά χει καλη ισορροπία πρωτεϊνών και υδατανθράκων (πχ κοτόπουλο με πατάτες, ρύζι με τόνο, σολομός με πατάτες) και πάντα σαλάτα

    (προπόνηση box, τρέξιμο,100 push-ups,30-60 μονόζυγο,200 κοιλιακοί, σχοινάκι,κολύμπι, ποδήλατο κλπ) "οι ασκήσεις σε σετάκια των 10-20 και μέχρι να ξεκινήσω γυμναστήριο"

    Απογευματινό (μεταπροπονητικό):
    -το ίδιο μεσημεριανό πάλι

    Βραδινό:
    -Γιαούρτι με μέλι και μούσλι
    -μπορεί και λίγο απ'το μεσημεριανό αν έχει μήνει αλλά πιο ελαφριά

    +μπορεί να τσιμπήσω και κάνα φρούτο ενδιάμεσα απ τα γεύματα..

    Αυτά θα ήθελα να μου πείτε αν η διατροφή μου είναι καλή για τους σκοπούς μου. Είμαι ~1.80 και ~90 κιλά. Δεν έχω πάρει ποτέ συμπληρώματα διατροφής.
    Επίσης καμιά φορά κάνω και κάποια μορφή αεροβικής άσκησης πριν το πρωινό.

    Σας επισυνάπτω και 1-2 φωτογραφίες να μου πείτε τις γνώμες σας για το τι μου χρειάζεται περισσότερο.
    Όνομα: 8.13-2.jpg Εμφανίσεις: 1299 Μέγεθος: 60,6 KBΌνομα: 8.13.jpg Εμφανίσεις: 1149 Μέγεθος: 61,6 KB
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη StazMan : 03-09-13 στις 12:51
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-09-13 23:33 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα,

    Αν θελεις να χασεις λιπος στοχευμενα θα πρεπει αρχικά να ξερεις ακριβως πόσο τρως(θερμιδικά),η διατροφή ειναι γενική και δεν μπορει αν σε βοηθησει καποιος ετσι,

    σε γενικές γραμμες θα πρεπει να κοψεις ζαχαρη,ασπρο αλευρι και να μειωσεις όσο γινεται αλατι και φρουτα.

    Στο βραδυνο βγαλε μελι κτλ και βαλε λιγους ξηρους καρπους.

    Φροντισε οι πρωτείνες που λαμβανεις μεσα στη μερα να ειναι πανω απο 1,5 γρμ ανα κιλο βαρους,ειδανικά 1,7-2γρμ.

    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-09-13 18:23 #3
    Προεπιλογή
    Σ'ευχαριστώ Νικόλα... Τα φρούτα γιατί όμως?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-09-13 19:10 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Η φρουκτοζη τους δεν θα σε βοηθησει σε κατι.Αν θες κρατα ενα φρουτο στο πρωινό και μια μπανανα μετα την προπονηση κ εισαι οκ
    Απάντηση με παράθεση