Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 06-09-13 18:30 #1

    Εγγραφή
    02-02-2012
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    21
    Προεπιλογή Διατροφη Ογκου Βοηθεια!!!
    Γειας σας παιδια,
    Αρχικα να σας δωσω μερικες πληροφοριες ειμαι 22 χρονων, 70 κιλα, 1.74 υψος, 4 φορες την εβδομαδα προπονηση,τελος το BMR(βασικος μεταβολικος ρυθμος) μου ειναι 1780 και οι καθημερινες θερμιδικες αναγκες μου ειναι 3070 μετα απο υπολογισμο!Ακολουθει το προγραμμα το οποιο εχει σιγουρα καποιες ατελειες και θελω βοηθεια...!Στοχος μου αυξηση μυικης μαζας με οσο το δυνατον λιγοτερο λιπος!!

    -ΠΡΩΙΝΟ 10.00:
    1 Scoup whey+ 100γρ Κουκερς + 5γρ κρεατινη (μονουδρικη)
    Πολυβηταμινη
    2 τοστ μαυρο ψωμι γαλοπουλα βραστη
    1 μπανανα

    -ΣΤΗΝ ΣΧΟΛΗ(εδω υπαρχει σιγουρα χρειζομαι κατι παραπανω αλλα τι ?) 12.00:
    Ενα σαντουιτσ γαλοπουλα τυρι κοτοπουλο +++.... ???

    -ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ 15.00:
    Ρυζι καστανο ή μακαρονια μαυρα με στηθος 200 γρ κοτοπουλο ή μοσχαρι(δεν ξερω ακριβος ποσο) ή 2 χοιρινες μπριζολες
    Πρασινη σαλατα

    -ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ (45' πριν17.30):
    1 Scoup whey με 100γρ κουκερς
    Αμινοξεα

    -ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ :
    1 scoup whey + 5γρ κρεατινη (μονουδρικη)
    Πολυβηταμινη

    -ΒΡΑΔΙΝΟ 21.00-22.00:
    Ρυζι καστανο ή μακαρονια μαυρα (γυρο στα 2 πιατα βαθια) με στηθος 200 γρ κοτοπουλο ή μοσχαρι(δεν ξερω ακριβος ποσο σε γρ) ή 2 χοιρινες μπριζολες
    Πρασινη σαλατα

    -ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΥΠΝΟ (αυτο τωρα ειναι αναλογο φοιτητικη ζωη τωρα ξερεις.. περιπου στις 02.00:
    1 Scoup whey
    30γρ αμυγδαλα

    Υ.Γ:Δεν μπορω να φαω θαλασσινα και αυγα!!
    Ευχαριστω παιδια και σορυ για το πολυ μπλα μπλα!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-09-13 00:04 #2
    Προεπιλογή
    Καλη η διατροφη σου αλλα νομιζω οτι δε χρειαζεται να παιρνεις κρεατινη το πρωι αλλα πριν και μετα τη προπονηση (αν κανω λαθος να με διορθωσει καποιος).
    Στη σχολη ισως 1-2 φρουτα + το τοστ.
    Πριν τον υπνο καλυτερα ενα γιαουρτι 2% και τα αμυγδαλα που λες (θα εχεις παρει ηδη 3 scoop whey δεν χρειαζεσαι και 4ο)
    Ριξε αλλη μια ματια στο γευμα πριν την προπονηση και στο γευμα μετα τη προπονηση.
    Επισης ριξε μια ματια εδω http://forum.bodybuilding.gr:8081/fo...Ο_ΞΏΟ_Ξ® στις διατροφες μελων.

    Υ.Γ Μπορεις να προσθεσεις τυρι κοτατζ μεσα στη μερα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Greek Gladiator : 07-09-13 στις 00:17
    Even if nobody believes in me, supports me or recognizes my effort, I'll keep going...
    Απάντηση με παράθεση