Σελίδα 1 από 11 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 161
  1. 22-09-13 17:03 #1
    Προεπιλογή Whey Protein 80 (Protein Works)
    Όνομα: tpw-conc.jpg Εμφανίσεις: 5228 Μέγεθος: 23,5 KB


    Όνομα: wheyprotein-80.jpg Εμφανίσεις: 5535 Μέγεθος: 70,7 KB

    Όνομα: whey_protein chem.jpg Εμφανίσεις: 5237 Μέγεθος: 56,6 KB

    Εψαξα να βρω πληροφοριες για την συγκεκριμενη πρωτεινη , αλλα δεν βρήκα τίποτα...
    Την έχει δοκιμάσει κανείς να μου πει διαλυτότητα,γεύση κλπ .
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-09-13 21:38 #2
    Προεπιλογή
    Αξιολογη φαινεται. Οταν μου τελειωσει η Combat, ισως την δοκιμασω
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-11-13 13:02 #3
    Το avatar του χρήστη primordial

    Εγγραφή
    07-06-2009
    Περ.
    "Psycho Circus"
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή Απ: Whey Protein 80 (Protein Works)
    Λοιπόν, έπεσαν στα χέρια μου δύο δείγματα από την συγκεκριμένη.
    1) chocolate silk: Χρησιμοποίησα 150ml γάλα χωρίς λακτόζη κ χαμηλά λιπαρά και 250ml νεράκι. Απίστευτη διαλυτότητα, πολύ ελαφριά και πολύ ωραία γεύση όχι υπερβολικά γλυκιά. Σίγουρα θα την προτιμήσω στο μέλλον και θα την δοκιμάσω με 300ml υγρά 100 & 200 ίσως. Πολύ καλή εντύπωση.
    2) Butter Scotch ripple. Μη γνωρίζοντας τι ακριβώς θα έπρεπε να περιμένω από την συγκεκριμένη γεύση, μόνο κάποια ελαφριά αίσθηση βούτυρου ίσως, οφείλω να ομολογήσω ότι με εξέπληξε ευχάριστα κ αυτή. Με 350ml νεράκι κ ίσως κ παραπάνω ήταν πολύ ελαφριά. Με πολύ καλή διαλυτότητα κ πάλι και καθόλου άσχημο after taste. Θα ήθελα να την δοκιμάσω κ αυτή με λίγο γάλα και νερό.

    Εν κατακλείδι θεωρώ ότι είναι πολύ καλές επιλογές, με άριστο προφίλ, τουλάχιστον με βάση αυτό που διαβάζουμε και προσωπικά θεωρώ ότι είναι και κλάσης ανώτερη από τις πρωτεΐνες από mp και σίγουρα από bp. Έχοντας δοκιμάσει και τις τρεις θεωρώ ότι την συγκεκριμένη θα μπορούσα να την καθιερώσω σαν βασική.

    Αυτά...

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    "If we could give every individual the right amount of nourishment and exercise, not too little and not too much, we would have found the safest way to health."

    Hippocrates


    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-11-13 14:08 #4
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Αναφερεις γαλα χωρις λακτοζη , ειχες προβλημα και εσυ παλιοτερα ή έχεις ακόμη δυσανεξια?

    Εγω επειδη ειχα δυσανεξια παλιοτερα προτιμησα την isolate της ιδιας εταιρειας ,που ηταν απο τις καλυτερες επιλογες μου

    Ισως να την δοκιμασω αλλα δυσκολα θα αλλαξω την iso !
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-11-13 14:12 #5
    Το avatar του χρήστη primordial

    Εγγραφή
    07-06-2009
    Περ.
    "Psycho Circus"
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Δεν τίθεται θέμα δυσανεξίας, απλά με ενοχλεί η αίσθηση του πρηξίματος που μου προκαλεί το γάλα...
    δεν το έχω αποκλείσει από την διατροφή μου τελείως, απλά το έχω περιορίσει πολύ σε χρήση.
    Εάν την συγκεκριμένη την δοκιμάσεις με νεράκι, ειλικρινά πιστεύω ότι δεν θα έχεις θέμα.
    Αυτό φυσικά προυποθέτει ότι δεν έχεις δυσανεξία απλά ότι επιλέγεις να αποφύγεις το πρήξιμο.
    Θέλω να δοκιμάσω και την iso αλλά είδωμεν. Από γεύσεις έχεις δοκιμάσει κάποια άλλη?
    "If we could give every individual the right amount of nourishment and exercise, not too little and not too much, we would have found the safest way to health."

    Hippocrates


    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-11-13 14:16 #6
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Όχι έχω δοκιμάσει την σοκολατα μονο αν και απο τις γευσεις που βλεπω μονο βανιλια θα δοκιμαζα. Θελω να βαλω μια παραγγελια για 1η δεκεμβριου , ισως να βαλω και ενα 4κιλο απο αυτην για να φτιαχνω κανενα γλυκο/κρεπες/πιτακια βρωμης!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 09-11-13 17:50 #7
    Προεπιλογή
    θα τη χτυπησω δευτερα με τριτη κ θα γραψω review
    Το θέμα είναι να πείσουμε τις γυναίκες ότι η γκρίνια προκαλεί κυτταρίτιδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-11-13 20:27 #8
    Προεπιλογή
    Την πηρα προσφατα (2κιλη) σε γευση butterscotch ripple, απο τον Ηρακλη.
    Η καλυτερη τιμη για ποιοτικη πρωτεινη μεχρι στιγμης που εχω δοκιμασει.(37 ευρω)
    Η πρωτεινη ειναι παρομοια (αν οχι η ιδια) με την Myprotein. Ιδια υφη (πολυ κοσκινισμενη δηλαδη), γευση απαιχτη, αν και ειμαι συνηθως της βανιλιας, επειδη βαζω παντα γαλα, μπανανα ταχινι και πολλα παγακια μεσα στα σεικερ. Αλλα και σκετη που την δοκιμασα με νερο αμεσως μετα το gym, κατεβηκε πολυ ανετα.
    Απόσο διαβαζω στο gymtalk, ειναι εταιρεια που ιδρυθηκε απο 3 πρωην στελεχη της myprotein, επειδη ειχαν δυσανασχετησει με την φθινουσα ποιοτητα των προιοντων της.

    Απο δω και στο εξης θα ειναι η μονιμη επιλογη μου, μολις φερει γευσεις και στην 4κιλη ο Ηρακλης. Ειναι πολλα τα μεταφορικα για αγορα απο το επισημο site της protein works (οπως συνεβαινε και με Myprotein)
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-11-13 22:43 #9
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή Whey Protein 80 (Protein Works)
    μετα απο ποση ωρα την πινεις; μονορουφι μετα το γυμναστηριο ή σταδιακα στο 20λεπτο; μπορεις να φας στερεο γευμα μετα ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-11-13 23:07 #10
    Προεπιλογή
    Βαζω το πρωι 60 γραμμαρια σε βρωμη με γαλα και μπανανα για πρωινο. Μετα ξαναπινω το βραδυ αφοτου γυρισω απο τη δουλεια. Μετα το gym προτιμω να φαω κανονικο γευμα, οποτε δεν ειμαι ο καταλληλος να σου πω για χωνεψη.
    Μονο μια φορα την δοκιμασα αμεσως μετα το gym με νερο αλλα την ειχα απορροφησει ευκολα. Σε μια ωρα ημουν ετοιμος για φαγητο.
    Σε χωνεψη ειναι το ιδιο καλη με την dymatize, on και myprotein (βανιλιες, οι σοκολατενιες γευσεις με δυσκολευουν περισσοτερο). Παντως συγκριτικα με αυτες του πορτογαλου, την βρισκω κλασεις ανωτερη απο αποψη απορροφησης και γευσης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-11-13 23:14 #11
    Προεπιλογή
    Apple Cinnamon Swirl.Αν και δεν με ενθουσιαζε αρχικα η ιδεα τελικα η γευση ειναι παρα πολυ καλη.Σαν να βαζεις μηλο σε αποχυμοτη και να ριχνεις την κανελλα.Καμια διαφορα.Διαλυτοτητα 9/10 γευση 9/10.
    I don’t eat for taste, I eat for function.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 13-11-13 10:42 #12
    Προεπιλογή
    ειχα συνηθισει στην γλυκα της 100% Proeffect Classic Whey (Bodyraise) κ ολες μου φαινονται τωρα αγευστες!
    δωστε μου μια εβδομαδα καιρο να τη συνηθισω.παντως μια πρωτη αποψη θα τη γραψω.
    καλη διαλυτοτητα,γευση butterscotch-μη βαλετε παραπανω απο 150-200ml νερο γιατι η γευση θα βγει τελειως αραιη ανα σκουπ παντα.
    εχει μια ελαφρια γευση βουτυρου,δεν διακρινω πολυ γλυκα.αλλα θα ξανακανω αλλο ενα review σε μια εβδομαδα γιατι ξαναλεω οτι ειχα συνηθισει
    στην τερμα γλυκια 100% Proeffect Classic Whey (Bodyraise).παντως ειναι πολυ ποιοτικη απο συστατικα εχει μεχρι κ εργαστηριακο ελεγχο στο site.(μη με ρωτησετε που ξερεις εσυ αν ειναι αληθινος γιατι ΔΕΝ ΞΕΡΩ!)
    ειμαι σιγουρος οτι θα δοκιμασω κ τις υπολοιπες γευσεις παντως κ ειναι πολλες κ ενδιαφερουσες.
    Το θέμα είναι να πείσουμε τις γυναίκες ότι η γκρίνια προκαλεί κυτταρίτιδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 13-11-13 12:41 #13
    Το avatar του χρήστη primordial

    Εγγραφή
    07-06-2009
    Περ.
    "Psycho Circus"
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Έχεις απόλυτο δίκιο σε ότι αφορά την ποσότητα του νερού που θα βάλετε. Μην είναι πάνω από 150ml.
    Θα πρέπει να τα σπάει πάντως με 100 νερό και 100 γάλα.
    Προσεχώς...
    θα ήθελα να δοκιμάσω κ ένα scoop choc silk σε συνδυασμό με ένα scoop butterschotch....
    "If we could give every individual the right amount of nourishment and exercise, not too little and not too much, we would have found the safest way to health."

    Hippocrates


    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 14-11-13 13:51 #14
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή Whey Protein 80 (Protein Works)
    μου εστειλαν 2 γευσεις !
    Όνομα: ImageUploadedByTapatalk 21384426281.231028.jpg Εμφανίσεις: 4699 Μέγεθος: 109,3 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 14-11-13 14:02 #15
    Το avatar του χρήστη primordial

    Εγγραφή
    07-06-2009
    Περ.
    "Psycho Circus"
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Vanilla Creme και το άλλο...????
    Όπως και να έχει περιμένω review....
    "If we could give every individual the right amount of nourishment and exercise, not too little and not too much, we would have found the safest way to health."

    Hippocrates


    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 11 123 ... ΤελευταίαΤελευταία