Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 71 από 71
  1. 08-02-09 01:22 #61
    Προεπιλογή
    Δηλαδη εννοεις επειδη δεν εισαι αρχαριος ειναι λογος να μην κανεις αρσεις θανατου???Και για να μην θετεις σε κινδυνο την μεση σου???
    Ποιος ειπε οτι δεν κανεις κατι επικοδομιτικο κανοντας "king the dead".
    Αν θες να μαθεις διαβασε τα 3παραπανω Links που εγραψα.
    Ειμαστε οφ τοπικ ομως ρε παιδια παλι
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-02-09 01:46 #62
    Προεπιλογή
    ο skrwz21 εχει ενα δικιο.. αν ειναι καποιος αρχαριος ας δωσει εμφαση καπου αλλου η αρση θανατου ειναι μια απο τις ποιο απυστευτες κ καλες ασκησεις που γυμναζει σχεδον ολο το σωμα! αλλα τοσο καταστροφικη μπορει να αποδιχθει σε καποιον που δεν την κανει σωστα!! δικη μ γνωμη ας κατσει καποιος να γυμνασει την μεση με ραχαιους ας μαθει την τεχνικη και ας προχορισει μετα στην ασκησκη!! τα εχω αναφερει κ σε αλλο ποστ μ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-02-09 02:39 #63
    Το avatar του χρήστη skrwz21

    Εγγραφή
    19-01-2009
    Περ.
    Athina
    Μηνύματα
    458
    Προεπιλογή
    ενταξει και γω την εχω στο προγραμμα μου τωρα επειδη ειχα πολυ καιρο να την κανω, αλλα θα την σταματησω παλι, δε μου καθεται τι να πω.. ισως και να γερασα !!
    Practice makes perfect !
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-02-09 09:15 #64
    Προεπιλογή
    δεν σημαινει οτι γερασες ειναι μια απο τις ποιο δυσκολες ασκησεις!! απλα γυμνασε το σωμα σου και μετα προχορα σε αυτην.. η απλα μιωσε κιλα και ανεβαζε παρα πολυ προοδευτικα κ αργα!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-02-09 12:01 #65
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Deadlift makes the difference between the boys and the men
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-02-09 15:37 #66
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BRaWNy
    Deadlift makes the difference between the boys and the men
    ++++++ 8)
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 09-02-09 16:27 #67
    Προεπιλογή
    Αν θελεις να δουλεψει η πλατη με την αρση θανατου την κανεις απο ρακ δλδ 20 ποντου η μπαρα πανω απο το εδαφος η αλλιως τερμα κατω στο σμιθ η μπαρα η πανω σε ορθοστατες
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-04-09 11:32 #68
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Hurricane38 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η κωπηλατικη του Dorian Yates ειναι αυτη με αναποδη λαβη δλδ πιανεις αναστροφα την μπαρα.
    Using an underhand grip Dorian Yates tore his bicep in 1994 while doing underhand grip barbell rows. He now advocates using an overhand grip and so do I.

    Τα συμπεράσματα δικά σας


    Εάν θέλετε να πιάσει "πιο μέσα" πλάτη, κατά τη θετική κίνηση οι αγκώνες ανεβαίνουν ξυστά στα πλευρά, εάν ανοίγουν προς τα έξω δουλεύουν πίσω (μάλλον πιο πίσω) δελτοειδείς.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-04-09 15:36 #69
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Ναι αλλα οταν παιρνεις φαρμακα δυναμωνουν πιο γρηγορα οι μυες απο τους τενωντες και τις αρθρωσεις,αρα ισως να οφειλεται σε αυτο.Αν και θα μου πεις οτι τοσα χρονια ας πουμε και δεν θα δυναμωσαν κι αυτα? Δεν ξερω να σου απαντησω απολυτα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-04-09 17:52 #70
    Προεπιλογή
    Εάν θέλετε να πιάσει "πιο μέσα" πλάτη, κατά τη θετική κίνηση οι αγκώνες ανεβαίνουν ξυστά στα πλευρά, εάν ανοίγουν προς τα έξω δουλεύουν πίσω (μάλλον πιο πίσω) δελτοειδείς.[/QUOTE]

    σωστο. η ασκηση ετσι πιανει μεσα πλατη..τωρα οταν γυμναζεις μεσα πλατη και παρει και φτερο πλατη ειναι και αυτο..αλλα η κωπηλατικη με τοσο κλειστη λαβη ειναι για μεσα πλατη..οπως και γενικα κωπηλατικες..

    εγω την κωπηλατικη την κανω στο σμιθ (και ελευθερα καποιες φορες αλλα στο σμιθ ειναι καλυτερα) , φροντιζω ο κορμος να ειναι σχεδον παραλληλα στο εδαφος, δηλαδη να σχηματιζει ορθη γωνια με τα (λιγο λυγισμενα) ποδια...αν τη φερω στο στηθος με πιανει μεσα πλατη και ψηλα..αν τη φερω ομφαλο ή βουβωνικη περιοχη με πιανει πιο χαμηλα καπως αλλα παλι μεσα πλατη (το κακο ειναι ισως εκει να ενοχλη8ει η μεση)..

    για κατω φτερα, (το χουμε μπερδεψει βεβαια στο τοπικ και δεν ξερω τι εννοει ο κα8ενας) κανω σε τροχαλια εμπροσθολαιμιες με αναποδη λαβη (παλαμες βλεπουν πισω) σε ανοιγμα στο υψος των ωμων..καικατεβαζω μεχρι το στηθος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 26-04-09 23:48 #71
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    ^^ σε παρακαλώ εάν θες να απομακρυνθείς από τη σμιθ όσο πιο μακρυά γίνεται.
    βασικά δεν είναι ελεύθερα βάρη και χάνεις αρκετά σε ό,τι κ εάν κάνεις στη σμιθ για πολλούς κ διάφορους λόγους .
    για μένα άχρηστο μηχάνημα εντελώς. Δεν είναι καλύτερα, νομίζεις ότι είναι και εγώ έτσι νόμιζα όταν άρχισα να την κάνω.


    εάν θες να πιάσει έτσι όπως την περιγράφεις, θα πρότεινα καθιστή κωπηλατική, σταυρό και πολύ περισσότερο κωπηλατική με αλτήρες (και τα 2 χέρια) καβάλα σε επικλινή πάγκο.

    δεν υπάρχουν κάτω φτερά, ο πλατής ραχιαίος είναι ο μυς, εάν θα ξεκινάει από τη μέση έχει να κάνει με τις ασκήσεις κ εάν στις κωπηλατικές τραβάς χαμηλά στον αφαλό η ψηλά κ με το ποιες ασκήσεις κάνεις
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη leangains : 27-04-09 στις 10:10
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345