Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 39 από 39
  1. 09-11-13 00:16 #31
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο HasheSss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Cross fit και γυμναστήριο , δυνατός συνδυασμός! Έχεις κάνει σωστή επιλογή όσον αφορά την πρωτείνη της warriorlab αφού έχει αρκετή ποσότητα γλουταμίνης και θα σε βοηθάει στην αποθεραπεία σου είτε μετά το γυμναστήριο είτε μετά το crossfit. Όσον αφορά την optimen είναι μια πολύ καλή διατροφική πολυβιταμίνη αλλά θα σου πρότεινα κάτι με περισσότερο σύμπλεγμα βιταμινών β για να σε βοηθήσει στην αποκατάσταση.(πχ Multi max MDY , vita boost stacker 2). Να υποθέσω ότι χρησιμοποιείς την φόρμουλα μετά την προπόνηση? Δεν θα απορροφηθεί η κρεατίνη σου σωστά γτ πιο πριν έχεις πάρει το no xplode το οποίο έχει καφείνη και η οποία εμποδίζει κατα μια έννοια την απορρόφηση της κρεατίνης. Έχει λοιπόν 2 επιλογές...η χρησιμοποιείς μόνο φόρμουλα κρεατίνης μετά ή μόνο νιτρικό πριν..(εφόσον έχει καφείνη). Επειδή κάνω crossfit και εγώ σου προτείνω να δοκιμάσεις το Κ-OTIC σαν νιτρικό,θα σου δώσει απίστευτη ένταση - ενέργεια για τέτοιου είδος προπόνηση και δίνει καλή προπόνηση και στα βάρη. Αν θέλεις κάτι έξτρα για την ξεκούραση πάρε ΖΜΑ πριν τον ύπνο σου. Εϊναι ψευδάργυρος - μαγνήσιο και βοηθάει στην αποθεραπεία κατά την διάρκεια του ύπνου.
    Σε ευχαριστώ.
    επειδή έχω ήδη την opti men θα μπορούσα να βάλω μία complex B?
    --ναι την χρησιμοποιω μετά,εάν την βάλω το πρωι λές να με βοηθουσε ?
    -το είχα δει το k otic και το σκεφτόμουνα για να το έβαζα.(next time)
    -επειδή η κούραση είναι έντονη απο την δουλειά της ημέρας-προπόνηση-(για να μην πω και τα παιδιά στο σπίτι) νομίζω ότι χρειάζομαι έξτρα ξεκούραση.

    surfer και εγώ αυτό είχα κατά νου,(έπειτα και με κουβέντα με φίλους στην δουλεια) να έβαζα aminos ,απλά να τα έβαζα κατα την διάρκεια (σκεφτόμουνα το amino energy on) απλά δεν ξέρω διότι σε μία άλλη κουβέντα σε άλλη κατηγορία του forum για τα προεξασκητικά με αποτρέψανε λόγω καφεινης (νομίζω οτί θα έφτανα μαζί με το προεξασκητικό σύνολο 320mg καφεινης) και έτσι είμαι λίγο στο διάβασμα ακόμα γιατί οι απόψεις διαφέρουνε.!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nicopolis : 09-11-13 στις 00:29
    Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια.!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-11-13 00:22 #32
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sobral Εμφάνιση μηνυμάτων
    από τις μεγαλύτερες μλκίες που έχουν βγει, η cee. Αποδεδειγμένα ένα μεγάλο fail της αγοράς, γι αυτό και σχεδόν καμιά εταιρία πλέον δεν βάζει πλέον στα προϊόντα της. Μάλιστα είναι κ επικίνδυνη, γιατί μετατρέπεται πιο εύκολα σε κρεατινίνη. (αλήθεια που την βρήκες αυτή της ΜΤ? έχει βγει καμιά 5ετία πίσω μπορεί κ παραπάνω)
    Φίλος από την Αμερική μου την έδωσε τώρα που ήρθε το καλοκαίρι στην Ελλάδα και μάλιστα έχει ημερομηνία ληξης 31/10/2013 αλλά λέω οκ δεν πειράζει ας την βάλω.!
    Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια.!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-11-13 02:13 #33
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikolas_mk2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλες μονουδρικές όχι γιατι δεν υπαρχει αξιοπιστος ελεγχος στις προσμιξεις του τελικου προιόντος,προτιμησε creapure monohydrate που φτιαχνεται σε ενα μονο εργοστάσιο της AlzChem με πλήρη ελεγχο,στη Γερμανια....Εταιρίες εκτος ΕΕ δεν ειμαι σιγουρος αν εχουν δική τους παραγωγη(πχ.ON)παντως απλή μονουδρική κρ.απο εταιρια σ'εταιρια μπορεί να εχει ποιοτικές διαφορές.
    Οσον αφορα το προγραμμα,κανω Δευτερα 5-6 ασκησεις στηθους,συνηθως ανοιγματα σε επικλινη και επιπεδο παγκο( με 10κιλα),πιεσεις σε επικλινη και επιπεδο παγκο(50 κιλα μαζι με την μπαρα),pullover(15 κιλα).Τριτη πλατη παλι 5 ασκησεις,καθιστη κοπηλατικη(55 κιλα μεγιστο)οπισθολεμια και εμπροσθολεμια(50 κιλα και στις 2)μονοζυγο(8-7-5 επαναληψεις συνηθως) και μια ακομα ασκηση που την αλαζουμε καθε βδομαδα.Τεταρτη ρεπο,Πεμπτη ομους 4-5 ασκησεις,με 2 tri-set,οσοι καταλαβατε καταλαβατε γιατι δεν ξερω ονομασιες αρσεις με την στραβομπαρα,και πιεσης σε ενα οργανο για ομους.Παρασκευη χερια,ξεκινοντας με τρικεφαλους,κανοντας superset στην ασκηση με τα σκηνια (δεν ξερω πως λεγετε)(30-35 κιλα),στη συνεχεια κλιστη και ανοιχτη λαβη στη στραβομπαρα(30 κιλα μεγιστο,μαζι με την στραβομπαρα),στη συνεχεια σφυρια(11.5 κιλα),αρσεις του αρνολντ,οσοι την ξερετε,με 10 κιλα.Και την ασκηση για δικεφαλους που βαζεις το ενα χερι στο μαξιλαρακι και το σικωνεις ορθη γωνια και το ξανατεντωνεις(8.5-10 κιλα).Και Σαββατο ποδια,με σκουατς,πιεσεις ποδιων,μια αυτοσχεδια ασκηση για γαμπες δηλαδη βαζω το ενα ποδι πανω σε ενα υπεριψωμενο σημειο,και κραταω ισοροποια και ανεβενει ο αδερφος μου στην πλατη μου και κανω βηθησεις,(66 κιλα ο αδερφος μου) εναλαξ το καθε ποδι.Κυριακη ρεπο και Δευτερα ξανα τα ιδια.
    Υ.Γ Συγνωμη αν εγραψα πολλα και οι περισσοτεροι θα βαρεθειτε να το διαβασετε ολο,αλλα προσπαθησα να δοσω μια οσο πιο πληρη εικονα γινεται απο το προγραμμα που ακολουθω.
    Υ.Γ 2 Συγνωμη αν σας ταλαιπορω,περιγραφοντας καποιες ασκησεις αλλα δεν ξερω τις ακριβες ονομασιες.
    Υ.Γ 3 Το εχω ξαναποσταρει το προγραμμα μου σε αλλο ποστ με φωτογραφιες μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-11-13 11:01 #34
    Το avatar του χρήστη HasheSss

    Εγγραφή
    17-09-2013
    Περ.
    Κρητη
    Μηνύματα
    65
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nicopolis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ.
    επειδή έχω ήδη την opti men θα μπορούσα να βάλω μία complex B?
    --ναι την χρησιμοποιω μετά,εάν την βάλω το πρωι λές να με βοηθουσε ?
    -το είχα δει το k otic και το σκεφτόμουνα για να το έβαζα.(next time)
    -επειδή η κούραση είναι έντονη απο την δουλειά της ημέρας-προπόνηση-(για να μην πω και τα παιδιά στο σπίτι) νομίζω ότι χρειάζομαι έξτρα ξεκούραση.

    surfer και εγώ αυτό είχα κατά νου,(έπειτα και με κουβέντα με φίλους στην δουλεια) να έβαζα aminos ,απλά να τα έβαζα κατα την διάρκεια (σκεφτόμουνα το amino energy on) απλά δεν ξέρω διότι σε μία άλλη κουβέντα σε άλλη κατηγορία του forum για τα προεξασκητικά με αποτρέψανε λόγω καφεινης (νομίζω οτί θα έφτανα μαζί με το προεξασκητικό σύνολο 320mg καφεινης) και έτσι είμαι λίγο στο διάβασμα ακόμα γιατί οι απόψεις διαφέρουνε.!
    Εφόσον έχεις πάρει ήδη τα συμπληρώματα, να τα χρησιμοποιήσεις κανονικά και την επόμενη φορά αλλάζεις την πολυβιταμίνη κ ότι άλλο θέλεις..εγώ προσωπικά θα άφηνα την φόρμουλα τελείως εκτός, δεν θα την χρησιμοποιούσα καθόλου. Αν νιώθεις κουρασμένος πάρε γλουταμίνη έξτρα να βάζεις το πρωί και το βράδυ απο 5 γρ..(βοηθάει αρκετά στην ξεκουραση)
    Εαν οι προπονήσεις σου είναι αρκετές μεσα στην βδομάδα σου (όσο αφορά το crossfit ) κάποια στιγμή προτείνω να χρησιμοποιήσεις κάτι κ για τις αρθρώσεις σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-11-13 16:56 #35
    Προεπιλογή
    Ειναι καλο αθτο το προγραμμα;;;
    Δευτερα 5-6 ασκησεις στηθους,συνηθως ανοιγματα σε επικλινη και επιπεδο παγκο( με 10κιλα),πιεσεις σε επικλινη και επιπεδο παγκο(50 κιλα μαζι με την μπαρα),pullover(15 κιλα).Τριτη πλατη παλι 5 ασκησεις,καθιστη κοπηλατικη(55 κιλα μεγιστο)οπισθολεμια και εμπροσθολεμια(50 κιλα και στις 2)μονοζυγο(8-7-5 επαναληψεις συνηθως) και μια ακομα ασκηση που την αλαζουμε καθε βδομαδα.Τεταρτη ρεπο,Πεμπτη ομους 4-5 ασκησεις,με 2 tri-set,οσοι καταλαβατε καταλαβατε γιατι δεν ξερω ονομασιες αρσεις με την στραβομπαρα,και πιεσης σε ενα οργανο για ομους.Παρασκευη χερια,ξεκινοντας με τρικεφαλους,κανοντας superset στην ασκηση με τα σκηνια (δεν ξερω πως λεγετε)(30-35 κιλα),στη συνεχεια κλιστη και ανοιχτη λαβη στη στραβομπαρα(30 κιλα μεγιστο,μαζι με την στραβομπαρα),στη συνεχεια σφυρια(11.5 κιλα),αρσεις του αρνολντ,οσοι την ξερετε,με 10 κιλα.Και την ασκηση για δικεφαλους που βαζεις το ενα χερι στο μαξιλαρακι και το σικωνεις ορθη γωνια και το ξανατεντωνεις(8.5-10 κιλα).Και Σαββατο ποδια,με σκουατς,πιεσεις ποδιων,μια αυτοσχεδια ασκηση για γαμπες δηλαδη βαζω το ενα ποδι πανω σε ενα υπεριψωμενο σημειο,και κραταω ισοροποια και ανεβενει ο αδερφος μου στην πλατη μου και κανω βηθησεις,(66 κιλα ο αδερφος μου) εναλαξ το καθε ποδι.Κυριακη ρεπο και Δευτερα ξανα τα ιδια.
    Υ.Γ Συγνωμη αν εγραψα πολλα και οι περισσοτεροι θα βαρεθειτε να το διαβασετε ολο,αλλα προσπαθησα να δοσω μια οσο πιο πληρη εικονα γινεται απο το προγραμμα που ακολουθω.
    Υ.Γ 2 Συγνωμη αν σας ταλαιπορω,περιγραφοντας καποιες ασκησεις αλλα δεν ξερω τις ακριβες ονομασιες.
    Υ.Γ 3 Το εχω ξαναποσταρει το προγραμμα μου σε αλλο ποστ με φωτογραφιες μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-11-13 17:34 #36
    Thumbs up
    ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΗΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ! ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΧΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΑΥΞΗΣΗ ΟΓΚΟΥ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΤΗΝ COMPLETE AFTER ΤΗΣ WARRIORLAB ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΤΑ ΥΓΡΑ ΑΜΙΝΟΞΕΑ ΤΗΣ NUTREND. ΤΑ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ. ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΗΚΕΣ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΓΩ ΑΣΧΕΤΟΣ ΚΑΙ ΦΟΒΙΣΜΕΝΟΣ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΩΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΩΝ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ, ΟΙ ΠΩΛΗΤΕΣ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΑΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΦΟΒΙΕΣ. ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΚΑΙ ΛΙΠΟΜΕΤΡΗΣΗ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ Κ ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΜΟΥ ΞΑΝΑΚΑΝΑΝΕ ΚΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΗΤΑΝ ΤΕΡΑΣΤΙΑ. Κ ΓΩ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΟΙΤΑΩ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΜΜΑ. ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΞΑΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΙΣ! ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Κ ΚΑΛΕΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-11-13 01:27 #37
    Προεπιλογή
    Πλεον πειρα να δοκιμασω την Αllwhey της Αllmax και εχω καταληξη στο εξης συμπερασμα,πως ολες η πρωτεϊνες whey ειναι πανω κατω το ιδιο,1-2 γρ. πρωτεϊνης δεν θα κανουν διαφορα.Απλα πρεπει να κοιτας τις πηγες και να εχουν πολλα αμινοξεα .Οσο για την φορμουλα κρεατινης της Sci-Mx εμεινα ευχαριστημενος,1 μηνα την χρησημοποιησα αλλα ηταν αρκετος καιρος για να δω αποτελεσμα,απλα λογο χρηματων,διοτι η συγκεκριμενη φορμουλα ειναι ακριβη,βγενει γυρω στα 45 ευρω πανω κατω θα προτιμησω στη συνεχεια καποια μονοϋδρικη κρεατινη
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-11-13 20:33 #38
    Προεπιλογή
    Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε εσείς, πάντως εγώ έχω δοκιμάσει δεκάδες πρωτείνες που κυκλοφορούν μεταξύ των οποίων η ΟΝ's 100% Whey Protein και η Complete Whey της Warriorlab. Δεν καταλαβαίνω γιατί μερικοί είναι τόσο κατά στην Warriorlab. Επειδή ασχολούμαι χρόνια με το χώρο και έχω δει συμπληρώματα και συμπληρώματα, σας λέω ότι για μένα η Warriorlab βρίσκεται πολύ ψηλά στην λίστα μου. Καταρχήν δεν ακυρώνω την αξία της ΟΝ ή της BSN ή οποιασδήποτε άλλης εταιρείας η οποίες είναι δεδομένες έτσι. Αλλά με εκνευρίζουν μερικοί που μιλάνε χωρίς να ξέρουν και χωρίς να έχουν βάση σε αυτά που λένε και κατακρίνουν διάφορα προιόντα. Για να βάλουμε τα πράγματα στην θέση τους σχεδόν όλες οι μεγάλες εταιρείες συμπεριλαμβανομένης και της ΟΝ έχουν θυγατρικά εργοστάσια στην Ευρώπη. Όσον αφορά την Warriorlab, εάν έχετε διαβάσει και καμιά ετικέτα, όλες οι πρωτείνες παρασκευάζονται στην Ιρλανδία όπου υπάρχουν πρώτες ύλες Α ποιότητας και τα υπόλοιπα συμπληρώματα όπως οι κρεατίνες για παράδειγμα ή τα αμινοξέα προέρχονται από την Γερμανία, την κορυφαία στην παραγωγή συμπληρωμάτων. Για αυτό να μην λέμε ότι θέλουμε! Έχω χρησιμοποιήσει προιόντα απο πολλές εταιρείες και έχω μείνει ευχαριστημένος από αρκετές, στις οποίες συμπεριλαμβάνεται η Warriorlab. Δεν θέλω να παίρνω το μέρος οποιασδήποτε εταιρείας αλλά με εκνευρίζει αφάνταστα που ο κάθε άσχετος που ασχολείται 2-3 χρόνια με το χώρο έχει γίνει ειδικός στα θέματα συμπληρωμάτων. Ένας άτυπος κανόνας που ισχύει ως επί των πλείστον είναι ότι τα συμπληρώματα είναι όπως τα ηλεκτρονικά. Ότι πληρώσεις παίρνεις. Για τσέκαρε τις τιμές στα αντίστοιχα συμπληρώματα της ΟΝ, της Warriorlab, της BIOTECH, της SCITEC κτλ και ξαναμιλάμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-11-13 15:01 #39
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο anferni_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε εσείς, πάντως εγώ έχω δοκιμάσει δεκάδες πρωτείνες που κυκλοφορούν μεταξύ των οποίων η ΟΝ's 100% Whey Protein και η Complete Whey της Warriorlab. Δεν καταλαβαίνω γιατί μερικοί είναι τόσο κατά στην Warriorlab. Επειδή ασχολούμαι χρόνια με το χώρο και έχω δει συμπληρώματα και συμπληρώματα, σας λέω ότι για μένα η Warriorlab βρίσκεται πολύ ψηλά στην λίστα μου. Καταρχήν δεν ακυρώνω την αξία της ΟΝ ή της BSN ή οποιασδήποτε άλλης εταιρείας η οποίες είναι δεδομένες έτσι. Αλλά με εκνευρίζουν μερικοί που μιλάνε χωρίς να ξέρουν και χωρίς να έχουν βάση σε αυτά που λένε και κατακρίνουν διάφορα προιόντα. Για να βάλουμε τα πράγματα στην θέση τους σχεδόν όλες οι μεγάλες εταιρείες συμπεριλαμβανομένης και της ΟΝ έχουν θυγατρικά εργοστάσια στην Ευρώπη. Όσον αφορά την Warriorlab, εάν έχετε διαβάσει και καμιά ετικέτα, όλες οι πρωτείνες παρασκευάζονται στην Ιρλανδία όπου υπάρχουν πρώτες ύλες Α ποιότητας και τα υπόλοιπα συμπληρώματα όπως οι κρεατίνες για παράδειγμα ή τα αμινοξέα προέρχονται από την Γερμανία, την κορυφαία στην παραγωγή συμπληρωμάτων. Για αυτό να μην λέμε ότι θέλουμε! Έχω χρησιμοποιήσει προιόντα απο πολλές εταιρείες και έχω μείνει ευχαριστημένος από αρκετές, στις οποίες συμπεριλαμβάνεται η Warriorlab. Δεν θέλω να παίρνω το μέρος οποιασδήποτε εταιρείας αλλά με εκνευρίζει αφάνταστα που ο κάθε άσχετος που ασχολείται 2-3 χρόνια με το χώρο έχει γίνει ειδικός στα θέματα συμπληρωμάτων. Ένας άτυπος κανόνας που ισχύει ως επί των πλείστον είναι ότι τα συμπληρώματα είναι όπως τα ηλεκτρονικά. Ότι πληρώσεις παίρνεις. Για τσέκαρε τις τιμές στα αντίστοιχα συμπληρώματα της ΟΝ, της Warriorlab, της BIOTECH, της SCITEC κτλ και ξαναμιλάμε.
    Sci-Mx απο τις πιο ψαγμενες εταιριες
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123