Θέμα: GABA

Σελίδα 1 από 10 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 149
  1. 27-10-08 21:47 #1
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή GABA
    Ψάχνοντας το φόρουμ και την αγορά για το εν λόγω προιόν δεν έλυσα όλες μου τις απορίες και είπα να ανοίξω ένα τόπικ και να το συζητήσουμε.

    υποτίθεται ότι αυξάνει την αυξητική ορμόνη (με ό,τι συνεπάγεται αυτό) και βελιώνει την ποιότητα του ύπνου με αποτέλεσμα με λίγες ώρες ύπνου να αισθανόμαστε ξεκούραστοι.

    για πείτε εσείς που το έχετε χρησιμοποιήσει τι παρατηρήσατε.
    το παίρνουμε σε "κύκλούς"? ή μπορούμε να το χρησιμοποιούμε συνέχεια?
    οι δόσεις στα διάφορα προιόντα που κοίταξα ποικίλουν και σε ποσότητα και στην ώρα.

    (αν το παίρνει κάποιος για τον ύπνο) γιατί να το παίρνει 3 φορές τη μέρα που λένε σε κάποια sites? θα μου πείτε για μεγαλύτερη κατανάλωση... αλλά κάπως πρέπει να το δικαιολογούν αυτό...

    ακόμα κάποιοι είδα ότι ξεκινάτε με μικρή δόση και αυξάνετε σταδιακά. αυτό λόγω των παρενεργειών ή επειδή το συνηθίζει ο οργανισμός και θέλει μεγαλύτερες δόσεις?

    από παρενέργειες πρόσεξα ότι συνήθως υπάρχει μία ταχυπαλμία αλλά μετά από λίγες μέρες υποχωρεί. κάτι άλλο?

    για πείτε απόψεις και προτείνετε και καμία εταιρεία.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-10-08 22:45 #2
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    η συνεχεια μετα την αεροβια
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-10-08 22:49 #3
    Προεπιλογή
    short breath ειναι μια παρενεργεια που ακουω παρα πολυ...ο ruhl εχει χρησιμοποιησει..τωρα για να δεις αν δουλευει η οχι ειναι λιγο δυσκολο γιατι πρεει να απεχεις απο αλλα συμπληρωματα οπως κρεατινη κτλ κτλ..ακουω επισεις πολυ για διαρκεια υπνου ποτι την μειωνει και σε κανει πιο ξεκουραστο!
    καλο ταξιδι Κωστα...Θα μας λειψεις!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-10-08 23:20 #4
    Προεπιλογή
    καλύτερα να πάρεις το '"κανονικό" να ξεμπερδεύεις , ποτέ δε μου άρεσαν τα υποκατάστατα.

    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-10-08 23:58 #5
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-10-08 01:09 #6
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο isis
    καλύτερα να πάρεις το '"κανονικό" να ξεμπερδεύεις , ποτέ δε μου άρεσαν τα υποκατάστατα.
    Εσυ τον χαλβα σου


    υποτίθεται ότι αυξάνει την αυξητική ορμόνη (με ό,τι συνεπάγεται αυτό) και βελιώνει την ποιότητα του ύπνου με αποτέλεσμα με λίγες ώρες ύπνου να αισθανόμαστε ξεκούραστοι.
    Ναι αλλα δεν ειναι καθε μερα δεν το θυμαμε ακριβως την λειτουργια θα στην πω μπακαλικα εχει ενα υποθαλαμο που σε ξεκουραζει αλλα ο οργανισμος οποτε του καπνησει τον ανοιγη με το gaba ανοιγει πιο πολλες φορες και ξεκουραζεσε ειναι φυσικη λειτουργεια δεν επεμβαινεις καπου οποτε μην σε ανησηχει αυτο

    Ναι απο προσωπικη χρηση με το καθημερινο μου ειναι 8-9 ωρες ΑΛΛΑ εγω ενδιαμεσα ξυπναω να γυρησω πλευρο κτλ και ολα συνηδητα αυτα και οχι 1 φορα μερικες φορες
    Με το gaba μπαινεις σε βαθυ υπνο και δεν σηκωνεσε ακομα και να γηρησεις πλευρο μονος σου δεν το καταλαβαινεις και στο 6ωρο ηδη ημουν φουλ απο υπνο(ενταξη δεν σηκωνωμουν αχχαχα ξαπλωνα και τις αλλες 2 για φουλ αναρωση αχχαχααχ)
    Τωρα αν απο μονος σου κοιμασε σαν το ζωο χωρις το παραμηκρο απο τα πανω που ειπα ξυπνημα ενδιαμεσα δεν θα δεις παρα πολλα απο το gaba αν ομως εισαι σαν και μενα τοτε βλεπεις

    για πείτε εσείς που το έχετε χρησιμοποιήσει τι παρατηρήσατε.
    το παίρνουμε σε "κύκλούς"? ή μπορούμε να το χρησιμοποιούμε συνέχεια?
    οι δόσεις στα διάφορα προιόντα που κοίταξα ποικίλουν και σε ποσότητα και στην ώρα.
    Ενταξη δεν λεει πουθενα για κυκλο αλλα εγω το περνω κανενα 2μηνο και μετα σταματαω το βλεπω και αυτο οπως την κρεατινη δεν παθαινεις κατι αν περνεις ολη την ζωη αλλα ασε καλυτερα ετσι

    (αν το παίρνει κάποιος για τον ύπνο) γιατί να το παίρνει 3 φορές τη μέρα που λένε σε κάποια sites? θα μου πείτε για μεγαλύτερη κατανάλωση... αλλά κάπως πρέπει να το δικαιολογούν αυτό...
    3 φορες την ημερα δεν ξερω η καλυτερη ωρα ειναι πριν τον υπνο
    ερευνες που ποσταρε ο ζιου λενε για 3 γραμ επερναν τα ατομα και εβλεπαν αποτελεσματα στην αυξητικη μετα την προπονηση και προτηνετε πριν αλλα μπορει να σε ριξει πριν να σε χαλαρωσει
    Αλλη ωρα που μπορω να σκεφτο που θελεις αυξητικη ειναι πρωι αλλα ενταξη υπερβολες
    Πριν τον υπνο μετα την προπονηση καλα ειναι
    ακόμα κάποιοι είδα ότι ξεκινάτε με μικρή δόση και αυξάνετε σταδιακά. αυτό λόγω των παρενεργειών ή επειδή το συνηθίζει ο οργανισμός και θέλει μεγαλύτερες δόσεις?
    Οι δοσεις δεν ποικηλουν αρχηζεις με 2 γραμ περιπου η και 1 μην σου πω μπορει να βγεις ευεστητος και πηγαινεις προς τα πανω μεχρι να βρουν παρενεργεις(δεν ειναι απαρετητο καθεσε εκει που σε πιανει)ποιες ειναι αυτες? να σου μειωθη η αναπνοη να αναπνεεις πιο δυσκολα και ταχυπαλμια αυτα τα 2 δεν σε αφηνουν να κοιμηθης καλα αν τα παθεις καποιοι λενε και για ενα περιεργο συνεθημα κατι μυρμηγιασμα 20 λεπτα η 15 αφου το παρεις ποτε δεν το καταφερα αυτο

    Αλλα οπως με ολα σε καποια φαση συνηθηζεις και οπως ειπα πανω ο θαλαμος αυτος της ξεκουρασης δεν ανοιγει καθε φορα που το περνεις αλλα ποιο πολλες φορες απο οτι το κανονικο χωρις χορηγηση gaba
    από παρενέργειες πρόσεξα ότι συνήθως υπάρχει μία ταχυπαλμία αλλά μετά από λίγες μέρες υποχωρεί. κάτι άλλο?
    Σηγα μην κρατανε και μηνες χαχααχχααχ το πολυ μερικες ωρες το ΠΟΛΥ Ε πχ 1 αντε με ζορια 2 και αμα
    για πείτε απόψεις και προτείνετε και καμία εταιρεία.
    Το ποιο καλο gaba ειναι το ποιο φτηνο gaba ολα ιδια ειναι βλεπε πρωτεινες whey χαχαχααχ
    Παρε της now
    να παρε και 2 λινκ ειναι χρησημα
    http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=616491
    http://www.bodybuildingforyou.com/su...on-effects.htm


    Toση αναλυση εκανα κερδηζω κατι?




    ΥΓ για περημενε και εσυ εχεις αδερφη
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-10-08 01:21 #7
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    ευχαριστώ ρε.

    τα λινκ τα έχω διαβάσει. όσον αφορά τις παρενέργεις με τις μέρες εννοούσα όχι συνέχεια αλλά λίγες ώρες-λεπτά μετά τη δόση για κάποιες μέρες στην αρχή μέχρι να συνηθίσεις όποτε το παίρνεις.

    και ναι έχω αδελφή και μάλιστα ωραία...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-10-08 06:07 #8
    Προεπιλογή
    Ξεκίνησα το GABA την περασμένη βδομάδα.

    Την πρώρη μέρα με 1γρ όλα καλά, μέσα στα 20 λεπτά ένιωθα ήδη πιο χαλαρός και κοιμήθηκα πολύ ήσυχα.

    Την επόμενη μέρα με 2γρ, 10 λεπτά μετά, άρχισα να νιώθω την αναπνοή μου πιο βαριά. Όπως το λαχάνιασμα που νιώθεις μετά από τρέξιμο. Κράτησε γύρω στα 10 λεπτά και μετά πάλι χαλάρωσα και κοιμήθηκα.

    Έχω σταματήσει στο 1,5γρ και είμαι εντάξει από θέμα ύπνου. Δεν ξέρω όμως αν για αυξητική χρειάζεται μεγαλύτερες δόσεις για να υπάρξει αποτέλεσμα.
    Όπως και να έχει δε βλέπω να πειραματίζομαι ξανά, δεν είμαι σίγουρος αν είναι θέμα συνήθειας του οργανισμού ή αν πρόκειται για μια μόνιμη παρενέργεια που θα βλέπω κάθε φορά που παίρνω τέτοια ποσότητα (λίγη σχετικά με άλλους που ακούω και μου κάνει εντύπωση).

    Αυτό που χρησιμοποιώ είναι της NOW σε κάψουλες των 500mg και ειναι πραγματικά πολύ φθηνή.
    Γύρω στα 4Ε το 1 κουτί με 100 κάψουλες μέσα από Αμερική.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-10-08 11:45 #9
    Το avatar του χρήστη tezaman

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.638
    Προεπιλογή
    Την μέρα που στην Ελλάδα δούμε φθηνά συμπληρώματα...
    ο Ψάλτης θα αναδειχτεί Mr.Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-10-08 12:53 #10
    Το avatar του χρήστη peris

    Εγγραφή
    27-08-2008
    Περ.
    patra
    Μηνύματα
    1.862
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tezaman
    Την μέρα που στην Ελλάδα δούμε φθηνά συμπληρώματα...
    ο Ψάλτης θα αναδειχτεί Mr.Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 29-10-08 14:33 #11
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    βλέπω χριστάρα τις τελευταίες μέρες έχεις μεγάλα κέφια!!!

    σεβασμό στον ψάλτη γιατί το γκομενάκι που τον είδα μία φορά να κυκλοφορεί εμείς δεν το έχουμε ονειρευτεί καν...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 29-10-08 14:37 #12
    Το avatar του χρήστη peris

    Εγγραφή
    27-08-2008
    Περ.
    patra
    Μηνύματα
    1.862
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο slaine
    βλέπω χριστάρα τις τελευταίες μέρες έχεις μεγάλα κέφια!!!

    σεβασμό στον ψάλτη γιατί το γκομενάκι που τον είδα μία φορά να κυκλοφορεί εμείς δεν το έχουμε ονειρευτεί καν...
    καλα το γκομενακι που κυκλοφορει ο ψαλτης ειναι για πολλα γαμη***α 60+ ο ψαλτης 25-30 το πολυ αυτη ΕΛΕΟΣ πια το χρημα κυβερναει τα παντα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-10-08 14:52 #13
    Το avatar του χρήστη tezaman

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.638
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο slaine
    βλέπω χριστάρα τις τελευταίες μέρες έχεις μεγάλα κέφια!!!

    σεβασμό στον ψάλτη γιατί το γκομενάκι που τον είδα μία φορά να κυκλοφορεί εμείς δεν το έχουμε ονειρευτεί καν...
    πώς να μην έχω κέφια αφού βλέπω την ζυγαριά να ανεβαίνει βδομάδα την βδομάδα !!!

    χαχαχαχα πράγματι! άνθρωποι σαν τον Ψάλτη βγαίνουν μια φορά στα χίλια χρόνια!!! όποτε θέλω να γελάσω πετάω μια ταινία του στο dvd κ είμαι μάγκας!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 30-10-08 17:41 #14
    Προεπιλογή
    To GABA ειναι καταπληκτικο συμπληρωμα αρκη να ειναι καλης ποιοτητας για εναν αθλητη 90 κιλων χρειαζονται 3 με 4 γρ πριν τον υπνο με αρκετο νερο ενα ποτηρι περιπου προτεινο τα σκευασματα της AST kai CHEMICAL NUTRITION.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 30-10-08 21:36 #15
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alex gerolymatos
    To GABA ειναι καταπληκτικο συμπληρωμα αρκη να ειναι καλης ποιοτητας για εναν αθλητη 90 κιλων χρειαζονται 3 με 4 γρ πριν τον υπνο με αρκετο νερο ενα ποτηρι περιπου προτεινο τα σκευασματα της AST kai CHEMICAL NUTRITION.
    πιστεύεις ότι πρέπει να το χρησιμοποιούμε σε "κύκλους" ή δεν υπάρχει πρόβλημα στη συνεχόμενη λήψη του?

    επίσης την ώρα που το παίρνουμε πρέπει να τρώμε/αποφεύγουμε κάτι συγκεκριμένο?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 10 123 ... ΤελευταίαΤελευταία