Θέμα: GABA

Σελίδα 9 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 78910 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 121 έως 135 από 149
  1. 28-06-11 14:46 #121
    Προεπιλογή
    ok thanks.υπαρχει περιπτωση ο κακος υπνοσ να οφειλετε απο αυτο?η απλα ετυχε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-06-11 17:43 #122
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    παιδια gaba ή melatonin ειναι καλυτερο για πιο βαθυ-ξεκουραστο υπνο γτ εχω κανα μηνα τωρα που βαραω 8ωρα κ ξυπναω με το ζορι κ νιωθω λεσ κ δεν εχω κοιμιθει καθολου..
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-06-11 18:26 #123
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aris1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ok thanks.υπαρχει περιπτωση ο κακος υπνοσ να οφειλετε απο αυτο?η απλα ετυχε?
    Μπα..δε βλεπω το λογο να οφειλεται σε αυτο.

    Εκτος και αν εχεις υπερεκτιμησει τις δυνατοτητες του!Μιλαμε για ενα συμπληρωμα υπνου και οχι για καποιο φαρμακο υπνωτικο που θα το παρεις και θα ξυπνησεις μετα απο 2 μερες.Αν σκεφτεσαι (εστω και υποσυνειδητα) οτι "πηρες" κατι και περιμενεις να δουλεψει,τοτε ναι..ισως οφειλεται και στο συμπληρωμα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amateur666 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια gaba ή melatonin ειναι καλυτερο για πιο βαθυ-ξεκουραστο υπνο γτ εχω κανα μηνα τωρα που βαραω 8ωρα κ ξυπναω με το ζορι κ νιωθω λεσ κ δεν εχω κοιμιθει καθολου..
    Gaba λεω εγω..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-06-11 20:23 #124
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    προσωπικα δεν ειδα καποια διαφορα

    το χρησιμοποιησα 3-4 μερες και το αφησα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-06-11 22:06 #125
    Banned
    Εγγραφή
    17-05-2011
    Μηνύματα
    206
    Προεπιλογή
    By far melatonin! Τι μελατονίνη να φανταστείς την παίρνει μέχρι και φίλος μου γιατρός που από ότι μου είπε είναι ότι καλύτερο από όλα που έχει δοκιμάσει (και έχει δοκιμάσει πάρα πολλά LOL) γιατί έχει το μικρότερο hangover το πρωί, πιάνει σε πολύ μικρές δόσεις, σου δίνει ύπνο βαθύ και ευχάριστο και όχι εφιάλτες και vivid dreams, δεν χάνεις πολύ ιδρώτα στον ύπνο και είναι ότι καλύτερο όσο αναφορά το REM sleep.

    Το GABA είναι ότι καλύτερο για την χαλάρωση του ΚΝΣ. Δηλαδή απευθύνετε σε άτομα περισσότερο νευρικά που πολύ εύκολα κτυπάνε κόκκινο και είναι στην τσίτα συνέχεια και βγάζουν πολύ άγχος, επιθετικότητα και πολλά νεύρα, καβγάδες κτλ.. Εννοείτε ότι αν δεν ανήκεις σε αυτή την κατηγορία και πάρεις GABA μπορεί να σε πιάσει ο ύπνος πιο εύκολα λόγο υπερβολικής χαλάρωσης. Το GABA το παίρνουν και αρκετά άτομα επειδή βγάζουν πολλά νεύρα και επιθετικότητα (έχουν προδιάθεση στο ΚΝΣ) λόγο χρήσεις κάποιον φαρμάκων ή PH/DS κτλ. και κάπως ισορροπούν την κατάσταση στην καθημερινότητα τους. Δεν είναι όμως αντιαγχωτικό είναι περισσότερο χαλαρωτικό. Το GABA σε κάνει πιο cool θα έλεγα περισσότερο, σε κάνει να σκεφτείς σε δεύτερο χρόνο πριν ορμήσεις και πλακώσεις κάποιον...LOL…
    Βοηθάει λένε και στο HGH και σε συνδυασμό με το IGF-1 της ΝΟW το βράδυ πριν το ύπνο είναι κάτι που χρησιμοποιώ εγώ προσωπικά. Την melatonin της NOW θα την πάρω μόνο τις ημέρες που θα έχω περισσότερη υπερένταση και ξέρω ότι το GABA και το IGF-1 δεν θα πιάσουν. Δεν παίρνω ποτέ πάνω από 2 χάπια GABA των 750 mg της ΝΟW, αν θέλω να κοιμηθώ και δεν μπορώ θα πάρω melatonin.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-06-11 22:14 #126
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Rourke Εμφάνιση μηνυμάτων
    By far melatonin! Τι μελατονίνη να φανταστείς την παίρνει μέχρι και φίλος μου γιατρός που από ότι μου είπε είναι ότι καλύτερο από όλα που έχει δοκιμάσει (και έχει δοκιμάσει πάρα πολλά LOL) γιατί έχει το μικρότερο hangover το πρωί, πιάνει σε πολύ μικρές δόσεις, σου δίνει ύπνο βαθύ και ευχάριστο και όχι εφιάλτες και vivid dreams, δεν χάνεις πολύ ιδρώτα στον ύπνο και είναι ότι καλύτερο όσο αναφορά το REM sleep.

    Το GABA είναι ότι καλύτερο για την χαλάρωση του ΚΝΣ. Δηλαδή απευθύνετε σε άτομα περισσότερο νευρικά που πολύ εύκολα κτυπάνε κόκκινο και είναι στην τσίτα συνέχεια και βγάζουν πολύ άγχος, επιθετικότητα και πολλά νεύρα, καβγάδες κτλ.. Εννοείτε ότι αν δεν ανήκεις σε αυτή την κατηγορία και πάρεις GABA μπορεί να σε πιάσει ο ύπνος πιο εύκολα λόγο υπερβολικής χαλάρωσης. Το GABA το παίρνουν και αρκετά άτομα επειδή βγάζουν πολλά νεύρα και επιθετικότητα (έχουν προδιάθεση στο ΚΝΣ) λόγο χρήσεις κάποιον φαρμάκων ή PH/DS κτλ. και κάπως ισορροπούν την κατάσταση στην καθημερινότητα τους. Δεν είναι όμως αντιαγχωτικό είναι περισσότερο χαλαρωτικό. Το GABA σε κάνει πιο cool θα έλεγα περισσότερο, σε κάνει να σκεφτείς σε δεύτερο χρόνο πριν ορμήσεις και πλακώσεις κάποιον...LOL…
    Βοηθάει λένε και στο HGH και σε συνδυασμό με το IGF-1 της ΝΟW το βράδυ πριν το ύπνο είναι κάτι που χρησιμοποιώ εγώ προσωπικά. Την melatonin της NOW θα την πάρω μόνο τις ημέρες που θα έχω περισσότερη υπερένταση και ξέρω ότι το GABA και το IGF-1 δεν θα πιάσουν. Δεν παίρνω ποτέ πάνω από 2 χάπια GABA των 750 mg της ΝΟW, αν θέλω να κοιμηθώ και δεν μπορώ θα πάρω melatonin.
    πολυ καλο κ χρησιμο τ ποστ σου!! ...θα προτιμησω τ μελατονινη τλκ συμφερει κ οικονομικα σε σχεση με το γκαμπα.. αν και στρεσαρομε πολλεσ φορεσ ευκολα..αυτη τη στιγμη ενδιαφερομε γ τ θεμα τ υπνου μονο...οποτε ΜΕΛΑΤΟΝΙΝ! ..
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-06-12 23:57 #127
    Προεπιλογή
    Πιστεύετε αξίζει η αγορά? Γενικά είμαι τρομερά αγχώδης μέσα στη μέρα και δεν ήξερα ότι το αγχος επηρεάζει το ΚΝΣ.
    Με τρομάζει λίγο το όλο θέμα με τις ταχυκαρδίες βέβαια, άλλα αν κάνει δουλειά και με ηρεμεί χαλάλι. (για την αύξηση HGH έχει βγεί καμιά καινούργια έρυενα?)
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-06-12 13:41 #128
    Προεπιλογή
    Εγώ έχω χρησιμοποιήσει αυτό το σκεύασμα και είναι αποτελεσματικό:
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-06-12 13:52 #129
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    @screamager..... φιλε μπορεις σε παρακαλω να σταματησεις να ποσταρεις λινκ αθελα σου η' μη... απο το συγκεκριμενο eshop.... διαβασε σε παρακαλω τους κανονες ου φορουμ..... στο επομενο λινκ που θα ποσταρεις θα εχει και infraction....
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 01-08-13 23:06 #130
    Προεπιλογή
    Παιδια το χρεισημοποιω εδω και δυο ευδομαδεσ περιπου.
    Στισ δυο καπσουλεσ βλεπω αρκετη ξεκουραση μετα τον υπνο.
    Ερωτιση: θα ηταν καλω να περνω μια ρξτρα καπσουλα καπακια μετα την προπονα μαζη με πρωτεινη και δεξτροζη, η θα παει τσαμπα και δεν θα κανει τιποτα?
    Keep Your Eyes Open!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 13-06-14 00:14 #131
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    εχει χρησιμοποιησει κανεις απο σας το συγκεκριμενο σαν prewo?
    συνδιαστικα δλδ μαζι με κατι αλλο,η εστω μονο του?
    ξερω ειναι λιγο παραδοξο αυτο που ρωταω,μιας κ η χρηση του υποτιθεται οτι γινεται για αλλο λογο αλλα εχω διαβασει καποιες αναφορες απο ατομα που το δουλευουν σαν prewo με πολυ καλα αποτελεσματα..
    υπαρχουν καποια πραγματα που με προβληματιζουν βεβαια σε αυτη την χρηση οπως ο συνδιασμος του με αλλα διεγερτικα που ειναι αντιδιαμετρικα αντιθετος κ το οτι μαλλον το gaba δεν περναει το bbb οποτε δεν ξερουμε κ κατα ποσο θα δουλεψει..αν κ το τελευταιο μπορει ισως να παρακαμφει καπως με μεγαλυτερες δοσεις,αν κ οι παρενεργειες μπορει να ειναι ενοχλητικες...

    μου εχει μεινει λιγη ποσοτητα απο αυτο της dymatize κ ξεκινησα σημερα να το συνδιαζω με το prewo μου..2γρ αν κ την ακουσα αρκετα καλα μεχρι να παω στο gym κ να ξεκινησω αλλα μεσα στην προπονηση μονο νυστα δεν μου εφερε..θα επανελθω να ποσταρω τις επομενες φορες που θα το δοκιμασω..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 13-06-14 06:22 #132
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Διονύση το έχω χρησιμοποιήσει μόνο για ύπνο.

    Έχω διαβάσει όμως ότι αυξάνει την HGH αλλά σε μεγάλες ποσότητες πάνω από 2-3γρ. Επίσης έχω διαβάσει ότι φέρνει και δύσπνοια σε τέτοιες δόσεις οπότε το αποφεύγω για pre.

    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18091016
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 13-06-14 09:08 #133
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη ελμερ

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    περιστερι
    Μηνύματα
    4.032
    Προεπιλογή
    Και γω τωρα τελευταια το χρησιμοποιω για υπνο,ως τωρα με παει καλα....σε λιγες μερες θα εχω κατασταλαξει πως με πιανει...
    Στηριξου πανω μου να πεσουμε μαζι
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 13-06-14 13:02 #134
    Το avatar του χρήστη Andreas C.

    Εγγραφή
    23-12-2011
    Περ.
    Λευκωσία
    Μηνύματα
    2.772
    Προεπιλογή
    Διονύση όταν δοκίμασα το white flood θυμάμαι μου άφησε θετικές εντυπώσεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 13-06-14 13:28 #135
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ναι αντρεα εχεις δικιο..εχει μεσα στο blend του gaba,δεν το ειχα προσεξει..
    ωραια,θα ποσταρω κ γω εντυπωσεις αν ειναι σε λιγες μερες..

    mike αυτα για την gh κλπ δεν τα περνω πολυ σοβαρα..
    αν κ παλι κ να γινοταν ουσιαστικη διαφορα πανω μας δεν θα ειχε..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 9 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 78910 ΤελευταίαΤελευταία