Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 36
  1. 07-05-15 10:41 #16
    Προεπιλογή
    Συμφωνω απολυτα με τον πανω και το ν παραπανω!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-06-18 20:53 #17
    Προεπιλογή AΛΛΑΓΗ ΣΤΗΝ ΠΡΟΕΔΡΕΙΑ ΤΗΣ NAC HELLAS.
    Θα ηθελα να ενημερωσω τους αθλητες και το φιλαθλο κοινο οτι νεος Προεδρος της NAC HELLAS ειναι ο ως τωρα Γραμματεας μας,ο Δημητρης ο Μαρινοπουλος.
    Κατοπιν προσωπικης μου θελησης να αποσυρθω απο αυτο το ποστο,ο Δημητρης ηθελε να συνεχισει την λειτουργια του Συνδεσμου.Ετσι εποικοινωνησα με τον διεθνη Προεδρο της NAC κον Harald Hoyler ωστε να μεταφερθει η Προεδρεια.
    Το αιτημα εγινε αποδεκτο και ετσι αυτο ειναι το τελευταιο μου μηνυμα σαν Προεδρος της NAC HELLAS.

    Σοφοκλης Ταιηλορ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-06-18 23:50 #18
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή NEOΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΝΑC HELLAS O ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ
    Μια νέα σελίδα στο Ελληνικό bodybuilding και στον σύνδεσμο της NΑC HΕLLAS με αλλαγή σκυτάλης απο τον Σοφοκλη Ταίηλορ στον νέο πρόεδρο Δημήτρη Μαρινόπουλο.
    Ενας αθλητής , νέος σε ηλικία, 31 ετών, με όρεξη και όραμα να ανεβάσει την ποιότητα του Ελληνικού bodybuilding.
    Κατόπιν επικοινωνίας που είχε το Bodybuiding.gr με τον Δημήτρη Μαρινόπουλο μας ενημέρωσε ότι είναι ενθουσιασμένος από αυτή την εξέλιξη, προερχόμενος απο τον αγωνιστικό στίβο του bodybuilding, γνωρίζει τις απαιτήσεις των διοργανώσεων, τις ανάγκες των αθλητών και προτίθεται να προσφέρει τα μέγιστα, αρχής γενομένης από τον πρώτο αγώνα επί της προεδρίας του, το Κύπελλο της NAC που θα πραγματοποιηθεί τον Νοέμβριο στο Αίγιο.
    Οι αθλητές που θα πρωταγωνιστήσουν θα πάρουν πρόκριση για το Mr-Ms Universe της ΝΑC στις 24 Νοεμβρίου στο Αμβούργο.


    Όνομα: IMG_6481.JPG Εμφανίσεις: 1850 Μέγεθος: 222,7 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-06-18 12:11 #19
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.908
    Προεπιλογή
    Χρειάζονται νέα πρόσωπα. Σωστή κίνηση, καλή επιτυχία στον Δημήτρη Μαρινόπουλο
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-06-18 23:17 #20
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή ΑΝΑΔΡΟΜΗ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΝΑC HELLAS
    Θέλοντας να κάνω μια ιστορική αναδρομή, η NAC Hellas δημιουργήθηκε από την διεθνη διάσπαση της ΝΑΒΒΑ το 2007, όπου μέλη της που αποσύρθηκαν αποφάσισαν να δημιουργήσουν μια νέα ένωση, την NAC International.
    O Aλέξανδρος Γερολυμάτος, πήρε την εκπροσώπηση της ΝΑC στην Ελλάδα, διοργανώνοντας ως πρόεδρος για πρώτη φορά αγώνα τον Μαϊο του 2007 το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της ΝΑC (για την ιστορία, Γενικός Νικητής ο Μπάμπης Σαρακίνης), στενός συνεργάτης και ο Μιχάλης Χρυσοβέργης διοργανώνοντας Grand Prix στην Ρόδο το 2007 και το 2008.
    Νομίζω η μεγαλύτερη στιγμή της ΝΑC σε εκείνη την πρώτη περίοδο ήταν το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της NAC που διοργανώθηκε στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, τον Ιούνιο του 2008 με πάρα πολλές συμμετοχές.
    Με αυτο το προεδρείο εγιναν αγώνες μέχρι τον Μάιο του 2009, στην Κέρκυρα και στην Κρήτη και έκτοτε ατόνησε η ΝΑC.

    Ο Σοφοκλής Ταίηλορ επανέφερε την εκπροσώπηση της NAC Hellas και την ενεργοποίησε με αγώνες τον Μάϊο του 2012, μετά απο 3,5 χρόνια αδράνειας της NAC, με ένα προεδρείο με επίσης προέδρους τον Νίκο Μαστροκωστόπουλο, τωρινό πρόεδρο της IBFA Hellas και την αείμνηστη Τούλα Νομικού, ενώ από τον Νοέμβριο του 2013 παραμένει μόνος του πρόεδρος.
    Δοκιμάστηκαν διάφροι τόποι διεξαγωγής, αν και νομίζω ότι το Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας και το Δαϊς, ήταν οι σημαντικότεροι και εκεί έγιναν οι πιο άρτιοι αγώνες.
    Ο Σοφοκλής που έτρεξε στο μεγαλύτερο διάστημα την "δεύτερη φάση" της ΝΑC, έχοντας και εγω προσωπική επαφή μαζί του λόγω της ενημέρωσης που έπρεπε να υπάρχει στο Bodybuilding.gr, θεωρώ πως κρίνεται επιτυχημένος (αλάνθαστος δεν μπορεί να είναι κανένας).
    Πάσχισε για την διεξαγωγή αγώνων με ιδανικές συνθήκες (αίθουσες, αποδυτήρια,φώτα) ενώ σταθεροποίησε την παρουσία αθλητών σε διεθνείς αποστολές, όπως τα Παγκόσμια Πρωταθλήματα και τα Universe.
    Αν και οι αθλητές παίζουν πάνω στην σκηνή, νομίζω δίκαια μπορούμε να πούμε πως ο Σοφοκλής ,με την βοήθεια των συνεργατών του, τους έδωσε την ευκαιρία να διεκδικήσουν πλασαρίσματα σε υψηλού επιπέδου αγώνες, όπως χαρακτηρίζονται οι αγώνες της ΝΑC International.
    Προσωπική μου πεποίθηση είναι πως η παρουσία του Σοφοκλη μπορεί να χαρακτηριστει με υπερθετικό πρόσημο!

    Αλλαγή σκυτάλης λοιπόν τον Ιούνιο του 2018, μετά απο 6 χρόνια, σε έναν νέο άνθρωπο , αθλητή , τον Δημήτρη Μαρινόπουλο.
    Από τον αγώνα που παρακολουθήσαμε τον Μάϊο στο Αίγιο με διοργανωτή εκείνον υπό την αιγίδα της WABBA WORLD, έδειξε θετικά σημεία γραφής, με διάθεση εξέλιξης και ανοδικής πορείας στο επίπεδο των αγώνων.
    Ήδη ανακοινώθηκε το Κύπελλο Ελλάδος της NAC Hellas στις 10 Νοεμβρίου στο Αίγιο.
    Καλή επιτυχία λοιπόν!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-06-18 10:43 #21
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω για την ανακοίνωση μου ως προεδρος το bodybuilding gr και εσενα προσωπικά Κώστα. Θα ηθελα να καλησπερίσω ολους τους φιλους του αθλήματος μας. Ευχαριστω τους αθλητές και φιλους για τα παρα πολλα μηνύματα και τις ευχές τους. Θα προσπαθήσω να φανώ αντάξιος των καθηκόντων μου και να εκπροσωπήσω το αθλημα μας. Εχω ενα όραμα και διάθεση να κανω αυτα που κατα καιρούς παραπονιόμαστε όλοι μας ως αθλητές,αρκετο καιρο τωρα αναζητούσαμε την αλλαγή,πλέον ειναι στην επιλογή των αθλητών να υποστηρίξουν την προσπάθεια αυτη.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    NAC Hellas
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-07-18 14:47 #22
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή Δελτίου Τύπου NAC International Hellas - Ανακοίνωση προεδρείου
    Δελτίου Τύπου NAC International Hellas, εκ μέρους του προέδρου Δημήτρη Μαρινόπουλου:

    Ειμαι στην ευχάριστη θεση να προχωρήσω σε ανακοίνωση του προεδρείου του συνδέσμου της NAC International Hellas.


    Πρόεδρος:Μαρινόπουλος Δημητρης
    Αντιπρόεδρος:Γαλανης Βασιλης
    Γραμματέας:Χασούρας Γιάννης
    Επιλαχόντες:1) Μοιντινης Βασιλης


    Να ευχηθώ στους φιλους και συνεργάτες σε αυτο το δύσκολο έργο που αναλαμβάνουμε καλη δύναμη και υπομονή.
    Επίσης θα ηθελα να ενημερώσω τους αθλητές προπονητές και χορηγούς πως υπαρχει ενα πλάνο για κατι διαφορετικό μέχρι σημερα.
    Αναμένονται σχετικές πληροφορίες για την διεξαγωγή του διαγωνισμου κυπέλλου Ελλαδος στης 10 Νοεμβρίου στο Αιγιο.
    Όνομα: 35058136_10217124951781622_3563861590459547648_n.jpg Εμφανίσεις: 1320 Μέγεθος: 44,7 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-12-18 14:14 #23
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Νέο διοικητικό μέλος στην οικογένεια της Nac Hellas ο Γιαννης Λεωδης ,υποστηρικτής της Nac Hellas και με μεγάλες διακρίσεις σε διεθνείς αγώνες, ανακοινώθηκε σήμερα από τον πρόεδρο της NAC Hellas, Δημήτρη Μαρινόπουλο!

    Όνομα: Foto-123.jpg Εμφανίσεις: 1172 Μέγεθος: 122,8 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-12-18 22:32 #24
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή O Mανώλης Καραμανλάκης στην ΝΑC Hellas
    Ο Δημήτρης Μαρινόπουλος ανακοίνωσε την προσθήκη του Μανώλη Καραμανλάκη στην NAC Hellas!


    Το τέλος του έτους μας βρίσκει με μια μεγάλη προσθήκη στην οικογένεια της NAC HELLAS.
    Είμαι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσω τον Μανώλη Καραμανλάκη ως νέο μέλος του συμβουλίου μας.
    Γνωστός σε όλους μας,μοναδικος με βαρύ και τεκμηριωμένο λόγο.
    Προσωπικά τον θαυμάζω για την ποιότητα του ως αθλητή μα περισσότερο ως ανθρωπο.Πρωτοπόρος από έφηβος στο χώρο του παγκόσμιου bodybuilding με σπουδαίες νίκες,πρωταγωνίστησε σαν επαγγελματίας αθλητής.Τιμη που είναι μαζί μας.

    Όνομα: 48918889_10218651602226929_7078158141631758336_n.jpg Εμφανίσεις: 1111 Μέγεθος: 24,5 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 22-12-18 22:36 #25
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.908
    Προεπιλογή
    Δυνατή μεταγραφή για τη NAC!
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-01-19 22:22 #26
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή ΝΑC Hellas Κοπή Πρωτοχρονιάτικης Πίτας 2019 & Nέο Προεδρείο!
    Η NAC Hellas, την Κυριακή, 27 Ιανουαρίου, έκοψε την πρωτοχρονιάτικη πίτα ενώ παράλληλα έκανε εκλογές.
    Το νέο προεδρείο συντίθεται ως εξής:

    Μαρινόπουλος Δημητρης : Πρόεδρος
    Καραμανλάκης Μανώλης : Αντιπρόεδρος
    Χασούρας Γιάννη : Γραμματέας
    Μοϊντίνης Βασίλης : Μέλος
    Λεώδης Γιάννης : Μέλος

    Το προεδρείο της ΝΑC Hellas εύχεται σε όλους τους αθλητές και φίλους του αθλήματος καλή χρονιά και δίνει το έναυσμα των εργασιών για το Πρωτάθλημα της ΝΑC Hellas, το Σάββατο στις 11 Μαϊου, στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας!

    Όνομα: 51398326_10218946344115292_627504789348941824_n.jpg Εμφανίσεις: 1069 Μέγεθος: 119,4 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 03-09-19 20:17 #27
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Σημαντική προσθήκη στο δυναμικό της NAC Hellas: Ο Γιάννης Μάγκος και ο Θανάσης Υφαντόπουλος προστέθηκαν ως νέα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου της NAC Hellas !

    Όνομα: nac.jpg Εμφανίσεις: 943 Μέγεθος: 194,1 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 05-09-19 11:30 #28
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Η NAC πραγματικά έχει δυναμώσει με την προσθήκη ανθρώπων που αγαπάνε και είναι ικανά να προσφέρουν στο άθλημα. Επόμενο βήμα είναι να δυναμώσει αριθμητικά στη συμμετοχή ενεργός αθλητών και αυτό δεν είναι μακρυά.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 14-01-20 15:42 #29
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή Δελτίο Τύπου ΝΑC Hellas - 14.1.2020
    Δελτίο Τύπου της NAC Hellas, που ανακοινώθηκε μέσω του προέδρου , Δημήτρη Μαρινόπουλου

    Παρακολουθώντας το τελευταίο διάστημα κάποιες δηλώσεις-κινήσεις στο χώρο του ελληνικού bodybuilding θα ήθελα και εγώ να πω δυο πράγματα από την θέση μου ως αναγνωρισμενος πρόεδρος της NAC Hellas.
    Διαγωνισμούς διοργανώνουν η NAC η IFBB η WABBA η NABBA και η INBA στη χώρα μας σύνδεσμοι με πολλα χρόνια ιστορίας και πολυ προσπάθεια από αυτούς που τις αντιπροσωπεύουν.


    Αρχικά θα ήθελα να πω ΛΥΠΑΜΑΙ πραγματικά για τους κωλοτούμπες του χώρου μας με μηδενικό χαρακτήρα που προσπαθούν να πιαστούν από κάπου,με το μόνο αποτέλεσμα να κάνουν κακό στο χώρο.
    Προτείνω λοιπον αρχικά να αποβάλουμε όλοι εμείς που είμαστε επικεφαλείς αυτούς τους τοξικούς για τον χώρο ανθρώπους.


    Ύστερα θα ήθελα να σταθώ στην πραγματικά μεγάλη ιστορία που έχει το ελληνικό bodybuilding,μια ιστορία που ο κάθε σύνδεσμος έχει βάλει το δικό λιθαράκι έχοντας μια θεσμική θέση. Γνώμη μου αυτό είναι αποτέλεσμα της ΙΣΟΡΡΟΠΙΑΣ που υπήρχε στο χώρο μας,πράγμα που αυτη την στιγμή ΔΙΑΚΥΒΕΥΕΤΑΙ .Στοχος λοιπον όλων εμάς που είμαστε στο τιμόνι είναι η ένωση των διαγωνιζομένων αλλά με ελευθερία επιλογής για το που θα διαγωνιστεί κανείς η όχι. Αντίθετα επειδή μου αρέσει ο καλός ανταγωνισμός ανεβάζοντας ο κάθε σύνδεσμος τον πήχυ με τις παροχές σίγουρα θα φέρει εξέλιξη στο χώρο μας.
    Η ΒΙΑ φέρνει ΒΙΑ και σίγουρα μόνο ΚΑΚΟ.
    Σύντομα θα ανακοινωθεί η ημερομηνία του διαγωνισμού μας.


    Με εκτίμηση ο πρόεδρος της NAC HELLAS

    Δημητρης Μαρινοπουλος
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 16-01-20 01:11 #30
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Aπόλυτα κατανοητός ο προβληματισμός του Δημήτρη Μαρινόπουλου με βάση τα νέα και εξελίξεις τελευταία στον χώρο μας και σε τετοιες περιπτώσεις πάντα έλεγα και λέω ότι δεν υπάρχουν προβλήματα αλλα λύσεις και μόνο λύσεις , προβλήματα είναι μόνο όσα αφορούν την υγεία !
    Πάντα απεχθανόμουν τις βίαιες λύσεις που σε απορροφούν πολύτιμο χρόνο και σκέψη στο μυαλό, αντι για κάτι ευχάριστο και επικοδομητικό και επίσης ένα άλλο σημαντικό στοιχείο είναι το γεγονός οτι αν όχι όλοι αλλα οι περισσότεροι αθλητες έχουν περάσει αγωνιστικά απο πάνω απο 1-2 ομοσπονδίες η όπως και να τις κατονομάσουμε και σίγουρα πολλοι έχουν και ένα συναισθηματικό δέσιμο που το θεωρώ λογικό
    Όταν υπάρχει θέληση και με διάλογο σε κοινό τραπέζι βρίσκεται λύση , αν δεν βρεθεί τότε δεν σταματάει εκεί αλλα ανανεώνεται ο διάλογος έως ότου βρεθεί η χρυσή τομή
    Δεν θα τα έγραφα αυτα αν δεν ήξερα τι λέω και δεν έχω βιώσει καταστάσεις!
    Κάποιες λύσεις είχαν βρεθεί στα δικαστήρια και ήταν εντελώς διαφορετικές απο αυτες που θα φανταζόταν ο καθένας και ανατρεπτικές !
    Αυτα είναι γεγονότα που δεν χωρούν αμφισβήτησης και άσχετα αν τα λέω η όχι απλα έχουν γίνει
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία