Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 80
  1. 12-12-11 15:36 #31
    Προεπιλογή
    εγω να πω οτι ελευθερο squat δεν ειχα κανει ποτε στην ζωη μου... δεν ετυχε ουτε στο γυμναστηριο που παω να εχει ουτε στα αλλα που πηγαινω... οποτε μια χαρα τα πηγα για πρωτη φορα... αλλα μην ξεχνατε οτι ειναι δυσκολο και παγκο με επαναληψεις και μεγιστες μετα και squat επαναληψεις παλι και πιο μετα μεγιστες.... ειναι πολυ κουραστικο που πρωτο παει το αιμα??? πανω η κατω???.... μην τα βλεπετε απεξω οτι ολα ειναι ευκολα... τουλαχιστον εγω και σαν γυναικα που ειμαι θα μπορουσα να τα παω καλυτερα... σηκωσα 120 κιλα στον παγκο και 130 squat δεν επιτρεπεται!!!! του χρονου θα δουμε πρωτα ο θεος...
    Τράβα Γερά, Σήκω Ψηλά...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-12-11 16:25 #32
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικά με την τεχνική, πολλές επαναλήψεις αθλητών δεν μέτρησαν τελικά ενώ τις εκτελούσαν γιατί δεν ήταν αρκετά χαμηλές ή ήταν πολύ γρήγορες. Φαίνεται και στο βίντεο αυτό.
    Μπορεί να μην εφαρμόστηκαν πολύ αυστηρά οι κανονισμοί, αλλά εφαρμόστηκαν το ίδιο για όλους.

    Όσο για τον Γιάννη Βελούδο, ήταν απο τις εντυπωσιακότερες παρουσίες του αγώνα. Το κάθισμά του ήταν στην ουσία βαθύτερο από την προβλεπόμενη παράλληλη θέση των μηρών, αλλά η τεχνική του δεν ήταν η καλύτερη καθώς έπαιρνε σημαντικό βάρος με τη μέση και ήταν επικίνδυνο.

    Αξίζει να ανφέρουμε ότι κανείς αθλητής δεν παραπονέθηκε για την εφαρμογή των κανονισμών καθώς θεωρώ ότι όλοι αισθάνθηκαν ίσης μεταχείρησης και απόλαυσαν πάνω από όλα το κλίμα και την παρέα βάζοντας στην άρκη προσωπικούς εγωισμούς επιδόσεων. Αυτό ήταν η μεγαλύτερη επιτυχία για μένα

    ΜΒ
    Ναι Πανο,ετσι ακριβως ειναι.Πεσαν οι κανονισμοι για να υπαρχει ενας μπουσουλας,απο κει και περα νομιζω οτι κανατε το καλυτερο μιας και δεν εχουμε να κανουμε με powerlifters αλλα με απλους ασκουμενους.Ακουστηκαν και οι ακυρωμενες,ειδικα του mergy ηταν αρκετες.

    Ο Βελουδος δουλευει πολυ hip drive που μετα απο καποιες επαναληψεις ειναι φυσιολογικο να κουραστει η μεση πρωτα,την εχω παθει κι εγω πολλες φορες ετσι..να νιωθω οτι οι τετρακεφαλοι τραβανε αλλα η μεση οχι,γι αυτο και αλλαξα τεχνικη.Παλικαρι απ τα λιγα παντως,τα δωσε ολα!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-12-11 13:55 #33
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.916
    Προεπιλογή
    Κατηγορίες OPEN Powerlifting

    Bench Press & Squat (Βίντεο από επιλεγμένες προσπάθειες)

    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-12-11 14:18 #34
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Τελικά το καλύτερο είχε μείνει για το τέλος
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-12-11 15:26 #35
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά το καλύτερο είχε μείνει για το τέλος
    οντως νασσερ....


    @noz1989:ορεστη την ειχες ακουσει αλα kai με τη κουκουλα??
    τιποτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-12-11 15:33 #36
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Ligthweigth baby
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-12-11 16:01 #37
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dreiko Εμφάνιση μηνυμάτων
    οντως νασσερ....


    @noz1989:ορεστη την ειχες ακουσει αλα kai με τη κουκουλα??
    xexexe!!!οχι ρε απλα τοση ωρα που καθομουν δεν ηθελα να κρυωσω μπας και κρατουσα ζεστο το σωμα μου! ασε που βαριομουν να την βγαλω....

    Kai greene και τα μυαλα στα καγκελα....
    Unless your name is Google stop acting like you f*cking know everything...!!

    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-12-11 16:06 #38
    Το avatar του χρήστη geo28

    Εγγραφή
    27-11-2009
    Περ.
    zanarkand ruins
    Μηνύματα
    1.095
    Προεπιλογή
    Εγω παντως στα σκουωτ μονο μια μοικανα του σποτερ εβλεπα..
    παγκος πολυ καλη εκτελεση και απ'τους δυο που εκαναν τα 170,ουτε bounce,ουτε τπτ..περιμενα και 180 με βαση του
    ποσο ευκολη φανηκε η προσπαθεια ,εστω απο εναν απ τους δυο..
    "A lie gets halfway around the world before the truth has a chance to get its pants on."
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-12-11 17:14 #39
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο geo28 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παντως στα σκουωτ μονο μια μοικανα του σποτερ εβλεπα..
    ανεμιζε η χαιτη του dreiko ανεμελα!!!!
    Unless your name is Google stop acting like you f*cking know everything...!!

    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-12-11 17:14 #40
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο geo28 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παντως στα σκουωτ μονο μια μοικανα του σποτερ εβλεπα..
    παγκος πολυ καλη εκτελεση και απ'τους δυο που εκαναν τα 170,ουτε bounce,ουτε τπτ..περιμενα και 180 με βαση του
    ποσο ευκολη φανηκε η προσπαθεια ,εστω απο εναν απ τους δυο..
    Ο ένας όμως σήκωσε τον ποπό του από τον πάγκο...
    Ελληνικό Σωματείο Δυναμικού Τριάθλου
    “Strength is the product of struggle, you must do what others don’t to achieve what others won’t”
    Henry Rollins
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-12-11 17:38 #41
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Μπραβο και παλι..καταπληκτικη δουλεια

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο geo28 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παγκος πολυ καλη εκτελεση και απ'τους δυο που εκαναν τα 170,ουτε bounce,ουτε τπτ..περιμενα και 180 με βαση του
    ποσο ευκολη φανηκε η προσπαθεια ,εστω απο εναν απ τους δυο..
    Απ ολους βασικα,ακομα και απ τον Κοκλα στα 140!Ολοι φανηκε να τα εχουν ευκολα τα κιλα,δε πιεστηκε κανεις 100%,σιγουρα επρεπε να αφησουν μεγαλυτερα κιλα για την 3η προσπαθεια αρκετοι.Καλα ο Αγγελοπουλος ειναι τραινο,με την ευκολια που σηκωσε τα 170 παιζει να ειχε και 190 εκεινη τη μερα..στα 180 παραλιγο θα σηκωνε και τον παγκο μαζι!!χαχαχα..ατυχια μεγαλη,πολυ σπασιμο να βρουνε στον παγκο τα κιλα.Πολυ καλη εκτελεση ο Αγγελοπουλος..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 72K Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ένας όμως σήκωσε τον ποπό του από τον πάγκο...
    Ναι,ο νικητης.Βασικα bounce μπορει να μην ειδαμε,αλλα κανεις δεν εμεινε κατω για 1 δευτερολεπτο,και καλα εκαναν δλδ γιατι για να μεινουν κατω θα επρεπε να ριξουν απο 20 κιλα ο καθενας.Πορωση το βιντεο..μπραβο παιδια
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-12-11 17:58 #42
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο noz1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ανεμιζε η χαιτη του dreiko ανεμελα!!!!


    τιποτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-12-11 19:46 #43
    Το avatar του χρήστη chro

    Εγγραφή
    15-12-2011
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    355
    Προεπιλογή
    Μπράβο σε όλους τους αθλητές!
    Εμένα στα squat μου άρεσε η εκτέλεση από τον ΑΗΜΕΤ ΜΑΗMUTI. Επίσης και η Βάσια Δημητράκη μέχρι τη στιγμή που έχασε τη λαβή (επήλθε κόπωση) δούλευε ωραία τους αγκώνες της.

    Στο bench press, πολύ καλός ο Σταματόπουλος και όλοι όσοι διαγωνίστηκαν σε max επίδοση!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-12-11 20:00 #44
    Το avatar του χρήστη GURU S.

    Εγγραφή
    10-11-2011
    Μηνύματα
    183
    Προεπιλογή
    Μπραβο σε ολα τα παιδια.Πολυ σωστα δεν προβληθηκε στο βιντεο η ατυχης προσπαθεια μου,δεν θα μου αρεσε να το δω.Αξιολογοι οι 2 πρωτοι στον παγκο ,ο καθενας για διαφορετικους λογους, ο πρωτος στα καθισματα και η Βασια.Καλη συνεχεια σε ολους και ραντεβου (σαν θεατης) στον επομενο διαγωνισμο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 15-12-11 21:05 #45
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπραβο και παλι..καταπληκτικη δουλεια



    Απ ολους βασικα,ακομα και απ τον Κοκλα στα 140!Ολοι φανηκε να τα εχουν ευκολα τα κιλα,δε πιεστηκε κανεις 100%,σιγουρα επρεπε να αφησουν μεγαλυτερα κιλα για την 3η προσπαθεια αρκετοι.Καλα ο Αγγελοπουλος ειναι τραινο,με την ευκολια που σηκωσε τα 170 παιζει να ειχε και 190 εκεινη τη μερα..στα 180 παραλιγο θα σηκωνε και τον παγκο μαζι!!χαχαχα..ατυχια μεγαλη,πολυ σπασιμο να βρουνε στον παγκο τα κιλα.Πολυ καλη εκτελεση ο Αγγελοπουλος..



    Ναι,ο νικητης.Βασικα bounce μπορει να μην ειδαμε,αλλα κανεις δεν εμεινε κατω για 1 δευτερολεπτο,και καλα εκαναν δλδ γιατι για να μεινουν κατω θα επρεπε να ριξουν απο 20 κιλα ο καθενας.Πορωση το βιντεο..μπραβο παιδια
    ..καλησπερα ανετα προσωπικα μενω κατω κ 2-3'' σε οποιαδηποτε κιλα κανω max γιατι ετσι εχω μαθει να κανω προπονηση ωστε να μην τραυματιζομαι κ ετσι αλλωστε ειναι το σωστο στο powerlifting,αφου πρωτα ακουμπησεις την μπαρα στο στηθος κ επειτα ο κριτης σου δινει 'go' για το ανεβασμα..φαινεται πανευκολα αλλωστε αν καποιος εχει την επαναληψη απο το αρνητικο αργο που κατεβαζει τα κιλα (κ εννοειται χωρις bounce)..ναι ολοι σχεδον σηκωνουν λιγο την μεση κ την λεκανη οπου σ' εμενα προσωπικα φαινεται λιγο παραπανω αλλα ειναι φυσικο οταν εισαι εντελως κρυος με παγκο οπου πρωτη φορα καθεσαι κ υπαρχει ο φοβος τραβηγματος του πλατυ ραχιαιου μυ..τελος τα 180kg. λογο εντονου πονου στην αριστερη πλευρα του δελτοειδη μυ τα φρεναρα ελαχιστα εκατοστα πριν ακουμπησουν το στηθος κ τα σηκωσα αρκετα ευκολα νομιζω..βεβαια τα συμπερασματα δικα σας..
    Ο Αγγελοπουλος φοβερος μου αρεσε το βλεμμα κ η θεληση του..!!
    ..Αnyway συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια κ τους δημιουργους του Εvent περασαμε υπεροχα και πανω απ' ολα με σεβασμο ο ενας στον αλλο..!!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία