Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 39
  1. 26-11-13 21:47 #1
    Προεπιλογή Βοήθεια για αγορά ακριβών συμπληρωμάτων
    Καλησπέρα !
    Είμαι 18 χρονών,63 κιλά και ύψος 1,75.Σκέφτομαι να ξανα αρχίσω γυμναστήριο και θέλω τη βοήθεια σας!
    Έχω ως στόχο την αύξηση μυικού όγκου,έχω φτιάξει ενα διατροφικό πρόγραμμα(έχω ασχοληθεί ώρες με υπολογισμούς,διάβασμα κλπ),επίσης έχω διαβάσει και γνωρίζω αρκετά για το γυμναστήριο(έχω ξανα ασχοληθέι κιολας,οπως ανέφερα πιο πανω),οπότε μην μου λέτε κάτσε διάβασε κλπ. Απλά,θα ήθελα να ανεβώ λίγο πιο γρήγορα και όχι με τον αργο τρόπο!
    Έχω 300-400 ευρώ να δώσω αποκλειστικά για συμπληρώματα που θα με βοηθήσουν να αποκτήσω καθαρά κίλα γρήγορα.
    Τι συμπληρώματα θα προτείνατε? (παρακαλώ οχι φτηνα που είναι γεμάτα ζάχαρη κλπ,ούτε φάρμακα)
    Ευχαριστώ!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Sxxx : 26-11-13 στις 21:52
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-11-13 22:59 #2

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    δεν θα σου πω να διαβασεις κατι, αλλα αφου ο ιδιος διαβασες επρεπε να γνωριζεις οτι τα συμπληρωματα ειναι για να συμπληρωνουν το φαγητο
    δεν υπαρχει ευκολος δρομος
    αν τρως ποιοτικα και συνολο περισσοτερες θερμιδες απ οτι χρειαζεσαι θα βαλεις κιλα χωρις συμπληρωματα (κοιτα εμενα κλασσικο παραδειγμα εκτομορφου και σιγα σιγα γεμιζω-αν δεις φωτο θα καταλαβεις-)
    δεν υπαρχει πιο γρηγορος τροπος, εξαρταται απο τη διατροφη σου, την γυμναστικη σου, και τα γεννετικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-11-13 23:12 #3
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    ^ +1


    Καλωσηρθες στη παρεα αρχικά

    Αυτά που λες ερχονται σε αντίθεση βσικα(εχεις διαβασει γυρω απο το θεμα και ταυτοχρονα ψαχνεις γρηγορες λύσεις).Κρατα τα λεφτα σου γιατί τετοια συμπληρώματα δεν υπαρχουν.

    Θα βοηθούσε περισσότερο αν ανεβαζες τη διατροφή σου στο αντιστοιχο τοπικ να παρεις γνωμες πιο έμπειρων και να διορθωσεις τα οποια λαθη μπορεί να υπάρχουν.

    Αν δεν γνωρίζει καποιος τη διατροφη σου και τις ελλειψεις π τυχόν εχει δεν μπορεί να σου προτείνει κάτι

    O τρόπος για ν'ανεβεις ειναι ένας,δεν υπάρχει αργός και γρήγορος δυστηχως.Αν κανεις σωστά αυτα που πρεπει στην ηλικία που εισαι δεν θ'αργησεις και πολύ να δεις αξιόλογα αποτελέσματα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nikolas_mk2 : 26-11-13 στις 23:14
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-11-13 23:50 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikolas_mk2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ^ +1


    Καλωσηρθες στη παρεα αρχικά

    Αυτά που λες ερχονται σε αντίθεση βσικα(εχεις διαβασει γυρω απο το θεμα και ταυτοχρονα ψαχνεις γρηγορες λύσεις).Κρατα τα λεφτα σου γιατί τετοια συμπληρώματα δεν υπαρχουν.

    Θα βοηθούσε περισσότερο αν ανεβαζες τη διατροφή σου στο αντιστοιχο τοπικ να παρεις γνωμες πιο έμπειρων και να διορθωσεις τα οποια λαθη μπορεί να υπάρχουν.

    Αν δεν γνωρίζει καποιος τη διατροφη σου και τις ελλειψεις π τυχόν εχει δεν μπορεί να σου προτείνει κάτι

    O τρόπος για ν'ανεβεις ειναι ένας,δεν υπάρχει αργός και γρήγορος δυστηχως.Αν κανεις σωστά αυτα που πρεπει στην ηλικία που εισαι δεν θ'αργησεις και πολύ να δεις αξιόλογα αποτελέσματα.
    Η διατροφή μου :
    Πρωί :
    1 ποτήρι γάλα
    100g βρώμη
    1 scoop πρωτείνη
    1 μήλο

    Μεσημέρι :
    100g κοτόπουλο/μοσχαρίσιο/τόνο
    150gr ρύζι/μακαρόνια
    2-4 φέτες ψωμί

    1-1:30 ώρα πριν την προπόνηση:
    1 scoop πρωτεϊνη
    1 μήλο

    Μετά την προπόνηση :
    1 scoop προτείνη
    1 κουταλιά της σούπας μέλι

    30 λεπτά μετά
    1 μπακέτα με κασέρι,γαλοπούλα

    3 ώρες αργότερα/βραδινό :
    1 γιαούρτι με 30gr αμύγδαλα


    Α,πεταμένα λεφτά δηλαδή..
    Ωραια,ας αφήσουμε τα ακριβά..Η κρεατίνη δηλαδή δεν θα βοηθούσε? Κάτι σε animal? Ευχαριστώ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-11-13 00:09 #5
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Πεταμενα λεφτα δεν ειναι,απλα δεν ειναι και άκρως απαραίτητα οταν η διατροφη ειναι σωστή.

    Για παραδειγμα θα μπορούσες να βαλεις ενα πιο ολοκληρωμενο και καθαρό γευμα μετα την προπόνηση,κατι αντίστοιχο με το μεσημεριανό.Επίσης ν'ανεβασεις λιγο την ποσοτητα της πρωτείνης στο μεσημεριανό γευμα και να βαλεις μαζί μια σαλατα με ελαιόλαδο κ καπου αλλού ολόκληρα αυγα γιατι απο καλά λιπαρα δεν εισαι κομπλέ και αν θες οπωσδηποτε καποιο συμπληρωμα εγω τουλαχιστον δεν θα σου προτεινα προς το παρον κατι περισσότερο απο μια καλή πολυβιταμινη και Ω3.

    Κρεατίνη βοηθαει στην αναρρωση αλλα δεν ξερω αν κανεις τοσο δυνατές προπονησεις ωστε να την χρειαζεσαι
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nikolas_mk2 : 27-11-13 στις 00:14
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-11-13 00:37 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikolas_mk2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πεταμενα λεφτα δεν ειναι,απλα δεν ειναι και άκρως απαραίτητα οταν η διατροφη ειναι σωστή.

    Για παραδειγμα θα μπορούσες να βαλεις ενα πιο ολοκληρωμενο και καθαρό γευμα μετα την προπόνηση,κατι αντίστοιχο με το μεσημεριανό.Επίσης ν'ανεβασεις λιγο την ποσοτητα της πρωτείνης στο μεσημεριανό γευμα και να βαλεις μαζί μια σαλατα με ελαιόλαδο κ καπου αλλού ολόκληρα αυγα γιατι απο καλά λιπαρα δεν εισαι κομπλέ και αν θες οπωσδηποτε καποιο συμπληρωμα εγω τουλαχιστον δεν θα σου προτεινα προς το παρον κατι περισσότερο απο μια καλή πολυβιταμινη και Ω3.

    Κρεατίνη βοηθαει στην αναρρωση αλλα δεν ξερω αν κανεις τοσο δυνατές προπονησεις ωστε να την χρειαζεσαι
    Η κρεατίνη δεν δίνει δύναμη επίσης?
    Αυτο είναι το θέμα,οτι δεν τρώω λαχανικά καθόλου εκτός απο αγγούρι!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-11-13 00:53 #7
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Θες να μου δωσειε εμενα τα 300 ευρω να τα αξιοποιησω?

    Περα απο την πλακα,καυτα καλυτερα,ειναι πολλα λεφτα,και αυτο που πιστευεις δεν προκειται να το δεις,αν οντως εχεις διαβασει θα πρεπει να καταλαβαινες οτι με σωστη διατροφη αυτα δεν χρειαζονται,οπως και να χει δεν νομιζω να σου αλαξουμε το μυαλο τουλαχιστον παρε τπτ πιο φτηνο και πηγαινε να πιεις κανα ποτο με τα υπολοιπα
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-11-13 01:13 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RAMBO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θες να μου δωσειε εμενα τα 300 ευρω να τα αξιοποιησω?

    Περα απο την πλακα,καυτα καλυτερα,ειναι πολλα λεφτα,και αυτο που πιστευεις δεν προκειται να το δεις,αν οντως εχεις διαβασει θα πρεπει να καταλαβαινες οτι με σωστη διατροφη αυτα δεν χρειαζονται,οπως και να χει δεν νομιζω να σου αλαξουμε το μυαλο τουλαχιστον παρε τπτ πιο φτηνο και πηγαινε να πιεις κανα ποτο με τα υπολοιπα
    Κακως το νομιζεις αυτο,γιατι αυτος ειναι ο λογος που μπηκα στο forum. Μπήκα για να ρώτησω αν υπάρχει κατι τετοιο εκτος απο φαρμακα..
    Δεν χαλάω καθόλου τα λεφτά μου τοτε !
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-11-13 01:31 #9
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Εχω παρει ακριβα συμπληρωματα,εχω παρει και φτηνα και εχω παρει και φαρμακα και σου λεω οτι θα πεταξεις τα λεφτα σου(υποψιν θα τα πεταξεις με το σκεπτικο να δωσεις τοσα λεφτα)..βεβαια δεν θα επιμεινω θα το δεις μονοσ σου μετα απο πολυ καιρο...
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-11-13 03:41 #10
    Προεπιλογή
    το παλικαρι προφανως θελει ενα συνδιασμο απο συμπληρωματα που θα τον βοηθησουν π.χ πολυβιταμινη,νιτρικο,κρεατινη,πρωτεινη,καζεινη κλπ κλπ κλπ.

    rambo δε μου φαινεσαι φαρμακωμενος ρε φιλε γιατι ισχυριζεσαι κατι τετοιο?
    Not many people understand what a pump is. It must be experienced to be understood. It is the greatest feeling that I get.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-11-13 03:58 #11
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Mωρε ναι ας παρει απλα το ποσο που ανεφερε δεν χρειαζεται,το οτι θα παρει ακριβα δεν σημαινει οτι θα εχει αποτελεσμα,ας παρει τα βασικα,εγω δεν εχω κερδος για την τσεπη του το λεω και οτι η δουλεια γινεται κ φτηνοτερα
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-11-13 15:39 #12
    Προεπιλογή
    Όντως θεωρώ υπερβολικό το ποσό των 300 ευρώ σε πρώτη φάση. ΕΚτός βέβαια κι αν θες να στοκάρεις για μεγάλο χρονικό διάστημα. Πρωτεινη, βιταμίνες και ηλεκτρολύτες και είσαι για αρχικό στάδιο κομπλέ. Έτσι πιστεύω. Το πολύ πολύ να παίξεις σε δύο διαφορετικού ρυθμού απορρ΄φησης πρωτεινες
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-11-13 15:43 #13
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Με μια πρωτεινη μια κρεατινη αντε και κατι για την προπονηση ειναι κομπλε,οι ηλεκτρολυτες ειναι για μαραθωνοδρομους
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-11-13 19:36 #14
    Προεπιλογή
    αδερφε '' Απλά,θα ήθελα να ανεβώ λίγο πιο γρήγορα και όχι με τον αργο τρόπο!'' αφτο εδω δεν υπαρχει να το ξερεις 400 ευρο σε συμπληρωματα ο αλλος δεν εχει να φαει τελος παντον καλυτερα αμα εχει για ξοδεμα 400 ευρο πηγαινε παρε κοτοπουλο σικοτι μοσχαρι και γεμησε το ψυγειο σου και απο συμπληρωματα μια πρωτεινη και εισαι κομπλε και μετα αμα θες προσθετης μια κρεατινη μετα του 3-4 μηνες αυτη ειναι η αποψη μου
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-11-13 19:46 #15
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    ^^
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία