Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 39
  1. 27-11-13 19:49 #16
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή Βοήθεια για αγορά ακριβών συμπληρωμάτων
    Εγω νομίζω οτι οτιδήποτε και αν του πούμε θα τα πάρει.

    Φίλε μου τα συμπληρώματα ελάχιστη βοήθεια θα σου προσφέρουν, πόσο μάλλον τώρα που εισαι ακόμα στην αρχή και δεν ξέρεις να τα εκμεταλλευτείς σωστά.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-11-13 20:47 #17
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Παιδια ο παθων μαθων
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-11-13 21:44 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Sxxx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα !
    Είμαι 18 χρονών,63 κιλά και ύψος 1,75.Σκέφτομαι να ξανα αρχίσω γυμναστήριο και θέλω τη βοήθεια σας!
    Έχω ως στόχο την αύξηση μυικού όγκου,έχω φτιάξει ενα διατροφικό πρόγραμμα(έχω ασχοληθεί ώρες με υπολογισμούς,διάβασμα κλπ),επίσης έχω διαβάσει και γνωρίζω αρκετά για το γυμναστήριο(έχω ξανα ασχοληθέι κιολας,οπως ανέφερα πιο πανω),οπότε μην μου λέτε κάτσε διάβασε κλπ. Απλά,θα ήθελα να ανεβώ λίγο πιο γρήγορα και όχι με τον αργο τρόπο!
    Έχω 300-400 ευρώ να δώσω αποκλειστικά για συμπληρώματα που θα με βοηθήσουν να αποκτήσω καθαρά κίλα γρήγορα.
    Τι συμπληρώματα θα προτείνατε? (παρακαλώ οχι φτηνα που είναι γεμάτα ζάχαρη κλπ,ούτε φάρμακα)
    Ευχαριστώ!
    Η διατροφή μου :
    Πρωί :
    1 ποτήρι γάλα
    100g βρώμη
    1 scoop πρωτείνη
    1 μήλο

    Μεσημέρι :
    100g κοτόπουλο/μοσχαρίσιο/τόνο
    150gr ρύζι/μακαρόνια
    2-4 φέτες ψωμί

    1-1:30 ώρα πριν την προπόνηση:
    1 scoop πρωτεϊνη
    1 μήλο

    Μετά την προπόνηση :
    1 scoop προτείνη
    1 κουταλιά της σούπας μέλι

    30 λεπτά μετά
    1 μπακέτα με κασέρι,γαλοπούλα

    3 ώρες αργότερα/βραδινό :
    1 γιαούρτι με 30gr αμύγδαλα

    Α,πεταμένα λεφτά δηλαδή..
    Ωραια,ας αφήσουμε τα ακριβά..Η κρεατίνη δηλαδή δεν θα βοηθούσε? Κάτι σε animal? Ευχαριστώ!

    Καλησπέρα σου,
    όπως καταλαβαίνω δεν θέλησε να βοηθήσει κανείς στο ερώτημα σου.
    θα σου αναφερω μία καθοδηγηση στα χρήματα που αναφερεις χωρίς αυτό να σημαινει κάτι και εννοειτε βέβαια οτι καλύτερα θα ειναι να μιλησεις με κάποιον που θα μπορεσει να σου προσεφερει και τα προιοντα.

    οπότε έχουμε τα εξής:
    πρωτεινη ορου γαλακτος
    αμινοξεα
    πολυβιταμινη
    omega 3
    κρεατινη
    HMB
    VANADYL SULFATE
    ALA
    δεξτροζη
    intra workout
    casein
    βρωμη σε σκονη
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-11-13 21:49 #19
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο crab Εμφάνιση μηνυμάτων
    οπότε έχουμε τα εξής:
    πρωτεινη ορου γαλακτος
    αμινοξεα
    πολυβιταμινη
    omega 3

    κρεατινη
    HMB
    VANADYL SULFATE
    ALA

    δεξτροζη
    intra workout
    casein

    βρωμη σε σκονη
    Αν ακολουθει μια διατροφη αυτα ειναι ολα αχρηστα...ΜΗΝ παρερμηνευετε τη λεξη συμπληρωμα
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-11-13 22:54 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο crab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η διατροφή μου :
    Καλησπέρα σου,
    όπως καταλαβαίνω δεν θέλησε να βοηθήσει κανείς στο ερώτημα σου.
    θα σου αναφερω μία καθοδηγηση στα χρήματα που αναφερεις χωρίς αυτό να σημαινει κάτι και εννοειτε βέβαια οτι καλύτερα θα ειναι να μιλησεις με κάποιον που θα μπορεσει να σου προσεφερει και τα προιοντα.

    οπότε έχουμε τα εξής:
    πρωτεινη ορου γαλακτος
    αμινοξεα
    πολυβιταμινη
    omega 3
    κρεατινη
    HMB
    VANADYL SULFATE
    ALA
    δεξτροζη
    intra workout
    casein
    βρωμη σε σκονη
    Ευχαριστώ φίλε μου..
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mikekan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω νομίζω οτι οτιδήποτε και αν του πούμε θα τα πάρει.

    Φίλε μου τα συμπληρώματα ελάχιστη βοήθεια θα σου προσφέρουν, πόσο μάλλον τώρα που εισαι ακόμα στην αρχή και δεν ξέρεις να τα εκμεταλλευτείς σωστά.
    Φίλε οχι,δεν υπαρχει περιπτωση, εξάλλου γιαυτο μπήκα για να μάθω κατι παραπάνω και να τα συζητήσουμε,αν ηταν να τα παρω θα το χα κανει ήδη!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stone garden Εμφάνιση μηνυμάτων
    το παλικαρι προφανως θελει ενα συνδιασμο απο συμπληρωματα που θα τον βοηθησουν π.χ πολυβιταμινη,νιτρικο,κρεατινη,πρωτεινη,καζεινη κλπ κλπ κλπ.
    Αυτό... ^

    ------------
    Αποφάσισα να προσθέσω και κρεατίνη στο διατροφικό μου πρόγραμμα, μέχρι εκει ομως. Αλλα,αν πιστεύετε πως υπαρχει και κατι αλλο που θα βοηθήσει στον όγκο πειτε μου,η καποιο συνδιασμο με συμπληρωματα οπως ειπε το παιδι παραπανω..
    ευχαριστω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-11-13 23:05 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stone garden Εμφάνιση μηνυμάτων
    rambo δε μου φαινεσαι φαρμακωμενος ρε φιλε γιατι ισχυριζεσαι κατι τετοιο?
    αμα δεις παλιοτερες φωτογραφιες θα καταλαβεις.
    Το θέμα είναι να πείσουμε τις γυναίκες ότι η γκρίνια προκαλεί κυτταρίτιδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-11-13 00:00 #22
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.614
    Προεπιλογή
    Για να μην το κουράζουμε πολύ.
    Θελεις ενα υψηλής περιεκτικότητας πρωτεϊνικο σκευασμα.
    Παρε κανενα 10lb για να έχεις ποσότητα.Αυτο θα σου παει 70-90 ευρώ.
    Βαζε το στο πρωινό σου,αυτο θα το λογίζεις ως το 1 ρόφημα
    (καποιες φορές που δεν μπορείς να κανεις στερεο γευμα με καλη ποσότητα πρωτεϊνης, μπορείς να πίνεις και 2ο μεσα στην ημερα αλλα μην το επιδιώκεις)
    Παρε μια φορμουλα αυξησης βάρους , για μετά την προπόνηση,(αυτό ειναι το 2ο ρόφημα )τύπου αναλογία πρ.υδ - 1 προς 2 ,με καλες πηγες υδατανθρακων και οχι μαλτοδεξτρίνες ,δεξτρόζες που βαζουν τα συμβατικά προιοντα "¨ογκου" .Αν και σε κόβω για αδύνατο, οπότε έχεις περιθωρια και μαλλον θα σε βοηθησει να μαζευεις θερμίδες.Αυτο θα σου παει κανένα 60-70.
    Μεταπροπονητικά να το παίρνεις,τις ημέρες που δεν πας,αντικατέστησε το με ροφημα "καθαρής " πρωτεινης
    Παρε μια πολυβιταμίνη να εισαι καλυμμενος απο καποια βασικες βιταμίνες και μεταλλα.
    Τελος,μπορείς να δοκιμάσεις στους 3-4 μήνες μια μονουδρική κρεατίνη, 2 μήνες on, 1 μήνα off.Σε αυτο με 15 ευρώ εισαι οκ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 28-11-13 00:37 #23
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να μην το κουράζουμε πολύ.
    Θελεις ενα υψηλής περιεκτικότητας πρωτεϊνικο σκευασμα.
    Παρε κανενα 10lb για να έχεις ποσότητα.Αυτο θα σου παει 70-90 ευρώ.
    Βαζε το στο πρωινό σου,αυτο θα το λογίζεις ως το 1 ρόφημα
    (καποιες φορές που δεν μπορείς να κανεις στερεο γευμα με καλη ποσότητα πρωτεϊνης,αλλα μην το επιδιώκεις)
    Παρε μια φορμουλα αυξησης βάρους , για μετά την προπόνηση,(αυτό ειναι το 2ο ρόφημα )τύπου αναλογία πρ.υδ - 1 προς 2 ,με καλες πηγες υδαταντρακων και οχι μαλτοδεξτρίνες ,δεξτρόζες που βαζουν τα συμβατικά προιοντα "¨ογκου" .Αν και σε κόβω για αδύνατο, οπότε έχεις περιθωρια και μαλλον θα σε βοηθησει να μαζευεις θερμίδες.Αυτο θα σου παει κανένα 60-70.
    Μεταπροπονητικά να το παίρνεις,τις ημέρες που δεν πας,αντικατέστησε το με ροφημα "καθαρής " πρωτεινης
    Παρε μια πολυβιταμίνη να εισαι καλυμμενος απο καποια βασικες βιταμίνες και μεταλλα.
    Τελος,μπορείς να δοκιμάσεις στους 3-4 μήνες μια μονουδρική κρεατίνη, 2 μήνες on, 1 μήνα off.Σε αυτο με 15 ευρώ εισαι οκ.
    Ακολούθησε τον Polyneikos! Ολόσωστο ό,τι σου είπε. Δεν χρειάζεσαι κάτι παραπάνω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-11-13 01:33 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να μην το κουράζουμε πολύ.
    Θελεις ενα υψηλής περιεκτικότητας πρωτεϊνικο σκευασμα.
    Παρε κανενα 10lb για να έχεις ποσότητα.Αυτο θα σου παει 70-90 ευρώ.
    Βαζε το στο πρωινό σου,αυτο θα το λογίζεις ως το 1 ρόφημα
    (καποιες φορές που δεν μπορείς να κανεις στερεο γευμα με καλη ποσότητα πρωτεϊνης, μπορείς να πίνεις και 2ο μεσα στην ημερα αλλα μην το επιδιώκεις)
    Παρε μια φορμουλα αυξησης βάρους , για μετά την προπόνηση,(αυτό ειναι το 2ο ρόφημα )τύπου αναλογία πρ.υδ - 1 προς 2 ,με καλες πηγες υδατανθρακων και οχι μαλτοδεξτρίνες ,δεξτρόζες που βαζουν τα συμβατικά προιοντα "¨ογκου" .Αν και σε κόβω για αδύνατο, οπότε έχεις περιθωρια και μαλλον θα σε βοηθησει να μαζευεις θερμίδες.Αυτο θα σου παει κανένα 60-70.
    Μεταπροπονητικά να το παίρνεις,τις ημέρες που δεν πας,αντικατέστησε το με ροφημα "καθαρής " πρωτεινης
    Παρε μια πολυβιταμίνη να εισαι καλυμμενος απο καποια βασικες βιταμίνες και μεταλλα.
    Τελος,μπορείς να δοκιμάσεις στους 3-4 μήνες μια μονουδρική κρεατίνη, 2 μήνες on, 1 μήνα off.Σε αυτο με 15 ευρώ εισαι οκ.
    Σκέφτομαι να παρω την whey plus (2270gr) της nls (x2). Τι λες?
    Όσο για την φορμουλα αυξησης βαρους,ποια θα μου προτεινες? Ποια ειναι η πιο καθαρη? (Έχω λιπος.αλλα οχι πολυ.)
    Δηλαδή σύμφωνα με αυτα που μου λες,η διατροφή μου θα ειναι καπως έτσι?
    -------
    Πρωί :
    1 ποτήρι γάλα
    100g βρώμη
    1 scoop υψηλης περιεκτηκοτητας πρωτ
    1 μήλο

    Μεσημέρι :
    100g κοτόπουλο/μοσχαρίσιο/τόνο
    150gr ρύζι/μακαρόνια
    2-4 φέτες ψωμί

    1-1:30 ώρα πριν την προπόνηση:
    1 scoop υψηλης περιεκτηκοτητας πρωτ
    1 μήλο

    Μετά την προπόνηση :
    Ροφημα φορμουλας αυξησης βαρους

    30 λεπτά μετά
    1 μπακέτα με κασέρι,γαλοπούλα

    3 ώρες αργότερα/βραδινό :
    1 γιαούρτι με 30gr αμύγδαλα
    (+ τις πολυβιταμινες)
    -------
    Και οταν δεν παω καπως ετσι?
    -------
    Πρωί :
    1 ποτήρι γάλα
    100g βρώμη
    1 scoop υψηλης περιεκτηκοτητας πρωτ
    1 μήλο

    Μεσημέρι :
    100g κοτόπουλο/μοσχαρίσιο/τόνο
    150gr ρύζι/μακαρόνια
    2-4 φέτες ψωμί

    1-1:30 ώρα πριν την προπόνηση:
    1 scoop πρωτεϊνη
    1 μήλο

    Μετά την προπόνηση :
    1 scoop υψηλης περιεκτηκοτητας πρωτ
    1 κουταλιά της σούπας μέλι

    30 λεπτά μετά
    1 μπακέτα με κασέρι,γαλοπούλα

    3 ώρες αργότερα/βραδινό :
    1 γιαούρτι με 30gr αμύγδαλα

    (+ Πολυβιταμινες)
    -------
    Χρειαζεται να βαλω κατι παραπανω? Η να βγαλω? Ευχαριστώ παρα πολυ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Sxxx : 28-11-13 στις 01:35
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-11-13 01:52 #25
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.614
    Προεπιλογή
    Δεν μπορω να σου προτείνω διατροφη,εξαλλου εδω το θεμα μας ειναι τα συμπληρώματα..
    Την NLS δεν την εχω δοκιμασει,αλλά δε θα δισταζα..Αλλα γενικά υπάρχει μεγάλη γκαμα
    Η Instant Mass σαν φόρμουλα όγκου,μου ερχεται πρόχειρα και εχει τα χαρακτηριστικά που σου είπα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-11-13 02:28 #26
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να μην το κουράζουμε πολύ.
    Θελεις ενα υψηλής περιεκτικότητας πρωτεϊνικο σκευασμα.
    Παρε κανενα 10lb για να έχεις ποσότητα.Αυτο θα σου παει 70-90 ευρώ.
    Βαζε το στο πρωινό σου,αυτο θα το λογίζεις ως το 1 ρόφημα
    (καποιες φορές που δεν μπορείς να κανεις στερεο γευμα με καλη ποσότητα πρωτεϊνης, μπορείς να πίνεις και 2ο μεσα στην ημερα αλλα μην το επιδιώκεις)
    Παρε μια φορμουλα αυξησης βάρους , για μετά την προπόνηση,(αυτό ειναι το 2ο ρόφημα )τύπου αναλογία πρ.υδ - 1 προς 2 ,με καλες πηγες υδατανθρακων και οχι μαλτοδεξτρίνες ,δεξτρόζες που βαζουν τα συμβατικά προιοντα "¨ογκου" .Αν και σε κόβω για αδύνατο, οπότε έχεις περιθωρια και μαλλον θα σε βοηθησει να μαζευεις θερμίδες.Αυτο θα σου παει κανένα 60-70.
    Μεταπροπονητικά να το παίρνεις,τις ημέρες που δεν πας,αντικατέστησε το με ροφημα "καθαρής " πρωτεινης
    Παρε μια πολυβιταμίνη να εισαι καλυμμενος απο καποια βασικες βιταμίνες και μεταλλα.
    Τελος,μπορείς να δοκιμάσεις στους 3-4 μήνες μια μονουδρική κρεατίνη, 2 μήνες on, 1 μήνα off.Σε αυτο με 15 ευρώ εισαι οκ.

    πάρα πολυ σωστα και βασικα αυτα που λέει ο πολυνέικος με την προυπόθεση ότι κάνεις 'όσο μπορείς σωστη διατροφή , εφόσον στοχεύεις σε αύξηση βάρους και είσαι αδύνατος ο υδατάνθρακας να είναι ψηλά γι αυτο σου ανέφερε και το συμπλήρωμα , όπως και μια καλής ποιότητας πρωτείνη ,αρα είναι πολλων πηγών η μιας η δυο πηγων την δουλειά μια χαρα την κάνει , το φαγητο είναι ο ρυθμιστής , το συμπλήρωμα σου δίνει έξτρα καθαρα συστατικα δόμησης των μυών

    ακόμη και στο ε-σοπ του φόρουμ θα δείς καλα και ποιοτικά προιόντα και τουλάχιστον υπάρχει υπευθυνότητα απο τα άτομα που το διαχειρίζονται , όπως και ευτυχώς οι χορηγοί που στηρίζουν και το φόρουμ είναι καταξιωμένες εταιρίες , απλα δεν θα ακούς παραπανήσια λόγια η ουσία βρίσκετε στα βασικα πράματα που ανέφερε και ο πολυνέικος πιο πάνω
    και το αποτέλεσμα δεν θα το φέρει το γεγονός οτι θα πάρεις σούπερ ντούπερ συμπληρώματα αλλα αυτα τα βασικα που θα μπορείς και έχεις δυνατότητα να τα πάρεις σε βάθος χρόνου , δεν είναι φαρμακα ούτε μαγικά γι αυτο το αναφέρω αυτο
    όπως και με την διατροφη με το να φάμε σωστα κάποιες μερες δεν θα γίνει κάτι αλλα με το να τρώμε σωστα γενικότερα σε διάρκεια
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-11-13 10:33 #27
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RAMBO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ακολουθει μια διατροφη αυτα ειναι ολα αχρηστα...ΜΗΝ παρερμηνευετε τη λεξη συμπληρωμα
    εσύ πάλι το βιολί σου.!!
    άντε ανέλυσε μου για ποιον λόγο είναι άχρηστα,δώσε επιχειρημα,στηριξε την αποψη σου και μην λες αερολογιες.!!!
    εαν θέλεις τόσο πολύ να τα αναλυσουμε για το εαν είναι αχρηστα η οχι ,μπας και επιτελους μαθεις κάτι σχετικα με τα συμπληρωματα και κοψεις τα μη συμπληρωματα.!!!!
    ετσι εχεις μαθει να κανεις εσυ συνομιλιες για τα συμπληρωματα???όλα αχρηστα παμε παρακατω??!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-11-13 11:56 #28
    Το avatar του χρήστη tzouas

    Εγγραφή
    18-07-2011
    Περ.
    Timisoara,Romania
    Μηνύματα
    188
    Προεπιλογή
    Για ογκου αν θελεις παρε one stop xtreme...οτι ποιοτικοτερο πιστευω κυκλοφορει αυτη τη στιγμη....
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-11-13 11:56 #29
    Το avatar του χρήστη tzouas

    Εγγραφή
    18-07-2011
    Περ.
    Timisoara,Romania
    Μηνύματα
    188
    Προεπιλογή
    Της reflex ειναι γυρψ στο 70αρι νομιζω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-11-13 19:22 #30
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο cuntface Εμφάνιση μηνυμάτων
    αδερφε '' Απλά,θα ήθελα να ανεβώ λίγο πιο γρήγορα και όχι με τον αργο τρόπο!'' αφτο εδω δεν υπαρχει να το ξερεις 400 ευρο σε συμπληρωματα ο αλλος δεν εχει να φαει τελος παντον καλυτερα αμα εχει για ξοδεμα 400 ευρο πηγαινε παρε κοτοπουλο σικοτι μοσχαρι και γεμησε το ψυγειο σου και απο συμπληρωματα μια πρωτεινη και εισαι κομπλε και μετα αμα θες προσθετης μια κρεατινη μετα του 3-4 μηνες αυτη ειναι η αποψη μου
    +1 δωστα ολα στην τροφη και να μην σου πω μην παρεις ουτε πρωτεινη εξτρα ουτε αμινοξεα γιατι η διατροφουλα που εχεις ποσταρει και προφανως μπορεις να ακολουθεις σε καλυπτει πληρως αν θες βαλε ενα σκευασμα μονουδρικης κρεατινης ειναι το μονο που θεωρω απαραιτητο συμπληρωμα μια και για να παρεις μια αξιολογη ποσοτητα κρεατινης θες τρομερες ποσοτητες κρεατος
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία