Θέμα: 30% body fat

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 18
  1. 02-12-13 23:38 #1
    Προεπιλογή 30% body fat
    Καλησπέρα..Είμαι 16 χρονών και 82 κιλά..(30% body fat)....Πως μπορώ να χάσω 20 κιλά ; διαιτα δεν μπορώ να κάνω γιατί όλη την ώρα τρώω...ξέρετε κανένα συμππλήρωμα για μείωση της πείνας ή για να χάσω το λίπος ?.. ευχαριστώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-12-13 23:50 #2
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Φιλε μου αν δεν κοψεις το φαι,ξεχνα τα υπολοιπα..
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-12-13 01:47 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RAMBO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου αν δεν κοψεις το φαι,ξεχνα τα υπολοιπα..
    επι 10000000000000000000000000000000
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-12-13 15:08 #4

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    να κοψεις λιγο τη μασα και τα πολλα γλυκακια
    ολα με μετρο
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-12-13 15:32 #5
    Προεπιλογή
    Φιλε μου και εγω δε παχυνα με τον αερα..κοψε το φαι και ξεκινα γυμναστικη..δεν υπαρχει κατι καλυτερο..
    Σου μιλαω εκ πειρας ...-24 ειμαι τωρα και συνεχιζω διατροφη..
    Στην αρχη ειναι δυσκολο αλλα με το καιρο θα καταλαβεις οτι το να τρεφεσαι σωστα ειναι το παν..
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-12-13 15:33 #6
    Προεπιλογή
    αν απο τα 16 λες δεν μπορω το μελλον δεν ειναι και τοσο καλο φιλε απλα κοβεις το πολυ φαει και τρωως λιγο και ποιοτικο συμπληρωμα μην παρεις γιατι δεν νομιζω να γυμναζεσαι αφου δεν μπορεις να σταματησης να τρωως η γυμναστικη πρεπει να νε πολυτελια
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-12-13 15:48 #7
    Προεπιλογή
    Καλά σου λένε....
    Ντροπή ρε συ!! 16 χρονών παιδί και να λές "δεν μπορώ"...??

    Κόψε μαχαίρι τα αναψυκτικά και τα γλυκά σε πρώτη φάση (στην χειρότερη Coca Cola Light)... Αν έχεις λιγούρες χτύπα ενα φρουτάκι ή ενα κομματάκι σοκολάτα υγείας χωρίς ζάχαρη.

    Μην σαβουρώνεις βράδυ αργά πρίν κοιμηθείς, γιαουρτάκι με ξηρούς καρποί και νάνι.

    Α, και για να μην το ξεχάσω μια μικρή λεπτομέρεια : ΚΑΨΕ ΘΕΡΜΙΔΕΣ ΜΕ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ/ΔΙΑΔΡΟΜΟ/ΠΟΔΗΛΑΤΟ
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-12-13 15:49 #8
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koumo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα..Είμαι 16 χρονών και 82 κιλά..(30% body fat)....Πως μπορώ να χάσω 20 κιλά ; διαιτα δεν μπορώ να κάνω γιατί όλη την ώρα τρώω...ξέρετε κανένα συμππλήρωμα για μείωση της πείνας ή για να χάσω το λίπος ?.. ευχαριστώ
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 03-12-13 15:59 #9
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    82 κιλα 30% bodyfat? Τι υψος εχεις ?
    Ε πρεπει να ξεκινησεις να τρως καποιες τροφες που χορταινουν, αλλα δε δινουν θερμιδες. Επισης προπονηση με ελευθερα βαρη και καποιες βασικες ασκησεις + συμπληρωματικες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 03-12-13 18:10 #10
    Προεπιλογή
    Σε αυτη την ηλικια εγω θα σου προτεινα να ξεκινησεις καποιο αθλημα, δηλαδη υπο καθοδηγηση δασκαλου/προπονητη(ειτε ομαδικο, ειτε πολεμικη τεχνη). Το γυμναστηριο (δηλαδη βαρη, γιατι εκει θα πεσεις κατευθειαν βλεποντας τους φετες και τα ντερεκια θελοντας να τους μοιασεις) θα σου προκαλεσουν σοβαρες επιπτωσεις στο μυοσκελετικο σου, για τον λογο πως θα εισαι φουλ επιρρεπης σε επιπολαιοτητες χρησης κιλων στα βαρη και οργανα με αγυμναστο σωμα/κορμο.
    Οταν ξεκινησεις καποιο αθλημα (πχ. παγκρατιο η kick boxing) και αρχισεις να χυνεις λιτρα ιδρωτα σε καθε προπονηση, τοτε θα ερθει και η διατροφη μονη της (θα ζηταει ο οργανισμος σου τα λιτρα γαλα, τις μπανανες, τα αυγα, το μαγειρεμενο φαγητο και τα γλυκα της μητερας).Και τοτε θα αρχιζεις να χτιζεις βασεις (δυνατα ποδια, γερο κορμο, το σημαντικοτερο για bodybuilding). Το συμπληρωμα σε τετοια ηλικια για καψη λιπους, πιο πολυ καρδιακες αρυθμιες θα σου προκαλεσει, παρα καταστολη ορεξης.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Tommygr : 03-12-13 στις 18:19
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 03-12-13 19:05 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tommygr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτη την ηλικια εγω θα σου προτεινα να ξεκινησεις καποιο αθλημα, δηλαδη υπο καθοδηγηση δασκαλου/προπονητη(ειτε ομαδικο, ειτε πολεμικη τεχνη). Το γυμναστηριο (δηλαδη βαρη, γιατι εκει θα πεσεις κατευθειαν βλεποντας τους φετες και τα ντερεκια θελοντας να τους μοιασεις) θα σου προκαλεσουν σοβαρες επιπτωσεις στο μυοσκελετικο σου, για τον λογο πως θα εισαι φουλ επιρρεπης σε επιπολαιοτητες χρησης κιλων στα βαρη και οργανα με αγυμναστο σωμα/κορμο.
    Οταν ξεκινησεις καποιο αθλημα (πχ. παγκρατιο η kick boxing) και αρχισεις να χυνεις λιτρα ιδρωτα σε καθε προπονηση, τοτε θα ερθει και η διατροφη μονη της (θα ζηταει ο οργανισμος σου τα λιτρα γαλα, τις μπανανες, τα αυγα, το μαγειρεμενο φαγητο και τα γλυκα της μητερας).Και τοτε θα αρχιζεις να χτιζεις βασεις (δυνατα ποδια, γερο κορμο, το σημαντικοτερο για bodybuilding). Το συμπληρωμα σε τετοια ηλικια για καψη λιπους, πιο πολυ καρδιακες αρυθμιες θα σου προκαλεσει, παρα καταστολη ορεξης.
    σωστότατος
    Ένας στόχος που τίθεται σωστά, είναι ήδη ολοκληρωμένος κατά το ήμισυ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-08-17 03:48 #12
    Προεπιλογή
    Γεια σας,
    Σημερα ειμαι 19 ετων, 1,78 υψος, 113 κιλα.

    Εχω απελπιστει δεν ξερω τι να κανω ειμαι εθισμενος στο φαγητο και αν δεν παρω καποια μερα πανω απο 3000 θερμιδες θα ειμαι σε πολυ χαλια ψυχολογια και θα εχω και ταχυκαρδιες.
    Σκεφτομαι να παω να ρωτησω μηπως και με δεχτουν σε μια μικρη ομαδα ποδοσφαιρου εδω στην Αθηνα αλλα δεν ξερω αν με παρουν και φοβαμαι μην με βρισουν κιολας. (ξερω μπαλα αλλα δεν εχω καθολου μα καθολου αντοχη. 2 γυρους να κανω θα τα φτυσω.
    Τωρα εχω σκεφτει να κανω επεμβαση αλλα δεν ξερω αν με δεχτουν γιατι εχω ακουσει οτι περνουν ατομα που εχουν προβλημα με την υγεια τους λογω κιλων. Θελω πραγματικα να αδυνατισω να κανω επιπεδη κοιλια αλλα δεν μπορω. Θελω την βοηθεια σας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-08-17 09:05 #13
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Φιλε, έχεις κάνεις κάποια ποστς το 2013, λέγοντας στην ουσία οτι είσαι λαίμαργος. Απ΄οτι βλέπω έχεις πάρει και 30 κιλα.
    Μετά από 4 χρόνια , έχεις κανει κάποια σοβαρή προσπάθεια;
    Μαλλον χρειάζεσαι κάποιον ειδικό (διατροφολόγο) να σε παρακολουθεί συχνά γιατί μόνος σου δυσκολεύεσαι..
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-08-17 10:56 #14
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    δηλαδη δεν γυμναζεσαι, δεν κανεις καποιο αθλημα, τρως ασταματητα και φανταζομαι σαβουρα φουλ και θες να αδυνατισεις χωρις να αλλαξεις κατι απο ολα αυτα...

    ετσι οπως το βλεπω εγω η κανεις ταμα στη παναγια τη λιποδιαλυτισσα η αλλαζεις μυαλα

    εκτος αν πιστευεις οτι οποιος ειναι φετες προτιμαει να τρωει βραστες πατατες με τονο απο πιτσα

    δεν υπαρχει δε μπορω υπαρχει δε θελω κι εσυ προφανως δε θελεις γιατι αν το ηθελες δε θα το ελεγες απλα θα το εκανες αντιθετως μεσα σε 3 χρονια πηρες 30 κιλα λεγοντας οτι θες να χασεις 20! σκεψου να μην ηθελες δηλαδη!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-08-17 22:48 #15
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Μάλλον είναι ψυχολογικό το πρόβλημα, ίσως κατάθλιψη. Καλύτερα πήγαινε σε κάποιον ψυχολόγο αν δεν μπορεις να βρείς τη ρίζα της διατροφικής διαταραχής που έχεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία