Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 22 από 22
  1. 27-05-17 17:15 #16
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Μα σε ενα bb split αν χασεις μια μερα στην ουσια δεν γυμναζεις μια μυικη ομαδα για μια ολοκληρη βδομαδα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-05-17 19:56 #17
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    γιατι ολοι οι πιτσιρικαδες εχετε κολημα με τα power προγραμματα σε σχεση με τα split
    δηλαδη αν χασεις μια μερα δεν μπορεις την επομενη να κανεις την προπονηση η παει monday international chest day ktl

    θα δεις οτι οσο μεγαλωνεις και αυξανονται οι υποχρεωσεις και προπονησεις θα χανεις οχι μερες αλλα βδομαδες ολοκληρες
    και φυσικα ουτε προπονησεις που επηρεαζουν πολυ το ΚΝΣ θα μπορεις να κανεις συνεχεια...
    καλοπροαιρετα στα λεω duff

    stronger welcome
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-05-17 20:39 #18
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Επειδη δεν εχω κανεναν σεβασμο για τα split, δημιουργηθηκαν την εποχη που εξαπλωθηκαν τα αναβολικα. Πριν ολοι οι επαγγελματιες εκαναν upper/lower και Full-body. Ειναι απλα το πιο αποτελεσματικο προγραμμα που υπαρχει για τους "αναβαθμισμενους" αθλητες. Εξαλλου επειδη εχω δοκιμασει και τα 2 μπορω να πω οτι το recovery μου ηταν πολυ καλυτερο οταν σταματησα τα splits και εχω και περισσοτερο χρονο για να κανω οτι υποχρεωσεις τελος παντων μπορει να εχει ενας φοιτητης.

    Δεν παρεξηγουμαι φυσικα ο καθενας κανει οτι τον ευχαριστει και βλεπει οτι δουλευει για αυτον. Απλα ειλικρινα δεν καταλαβαινω πως γινεται ενα power προγραμμα 3-4 φορες την βδομαδα μερα παρα μερα να καταναλωνει περισσοτερο χρονο απο ενα bb split 6-7 ημερες την εβδομαδα. Που οπως και να το κανουμε αν δεν κανεις στηθος την μια μερα και κανεις την επομενη μετα δεν θα εχεις κανει πλατη και παει λεγοντας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-05-17 20:48 #19
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Δεν εχεις καθορισμενες μερες για το καθενα,οταν δε κανεις στηθος τη μια μερα κανεις την αλλη και ολες οι μυικες ομαδες πανε 1 μερα μπροστα , δεν ειναι και τπτ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-05-17 20:51 #20
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    ναι αλλα ετσι καταληγεις να κανεις κατι ακομα πιο sub-optimal απο το να γυμναζεις καθε μυικη ομαδα μονο 1 φορα την βδομαδα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-05-17 22:22 #21
    Προεπιλογή
    Αυτό που εγώ έχω παρατηρήσει σε εμένα είναι ότι όταν χάσω 2-3 προπονήσεις(συνήθως τουλάχιστον βδομάδα δηλαδή) λόγω δουλειάς, οικογένειας κλπ, αυτόματα το πλάνο βγαίνει εκτός ,μιλάω για το πρόγραμμα δύναμης.
    Η αφοσίωση πάνω σε κάθε micro/meso/macrocycle στο επίπεδο μου κάνει την διαφορά.
    Τον τελευταίο 1-1μιση χρόνο ειδικά το έχω βιώσει λόγω μεγαλύτερων υποχρεώσεων.

    Αυτός είναι ένας λόγος πού πάω πιο"χαλαρά" αυτό το διάστημα
    Σε βασικές αρχίζω αυτό το διάστημα ξανά ένα 5χ5 σιγά σιγά και συνεχίζω με split.
    4ημερο και εδώ απλά μπορώ να "κολλήσω" 2 προπονήσεις μαζί πράγμα που πριν δεν μπορούσα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-05-17 23:18 #22
    Προεπιλογή
    Όλα ειναι καλα το θέμα ειναι πως τα δουλεύεις και τι κέρδη περνεις απο το καθε ενα προγράμμα,γνωμη μου ειναι οτι κατα περιόδους καλο ειναι να αλλάζουμε τροπο προπόνησης δλδ αν κάνουμε split να το γυρνάμε σε 5χ5 η σε foul body η σε πάνω κατω κλπ.
    Αυτος ο τρόπος βοηθάει στο να 'ξεκολλήσουμε' είτε σε δύναμη είτε σε ανάπτυξη αλλα και να μην βαριόμαστε την ιδια ρουτίνα.
    Αν κάποιος κανει σπλιτ κιαι χασει μια δυο μερες δεν ειναι απαραίτητο πως το σημείο που έχασε θα το κανει σε δέκα μερες,μπορεις να κανεις σπλιτ και να γυμναζεις δυο φορες το καθε σημείο μεσα στην βδομάδα και ειναι μια χαρα,και με αυτόν τον τροπο αν δουλεύεις παλι το μοιράζεις την μια προπονηση την κανεις βαριά και την δευτερη στο ιδιο σημείο την κανεις πιο ελαφριά μειώνεις κιλά ανεβάζεις επανάληψης μειώνεις τον χρονο μεταξύ των σετ.
    Οσω μεγαλώνουμε και αλλάζουν οι υποχρεώσεις πρεπει να προσαρμόζουμε και την προπονηση ανάλογα,και μετα απο καποια χρονια πόνου οι προπονήσεις γίνονται και με το ένστικτο ανάλογα τη μας λεει το σώμα μας γιατι ειναι αρκετές φορες πιστεύω πως οταν ξεκινάμε απο το σπιτι το μυαλό θελει να δώσει πόνο αλλα οταν πάμε στο γυμναστηριο το σώμα δεν ακολουθεί.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12