Θέμα: Μονόζυγο

Σελίδα 1 από 23 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 343
  1. 30-10-08 22:37 #1
    Προεπιλογή Μονόζυγο
    Πριν ενα χρονο αρχισα μονοζυγο και μπορω να πο οτι εχει πολύ καλα αποτελεσματα,εκανα σαν τρελος καθε αλλα πριν λιγες μερες το σταματησα γιατι διαβαζα σε αλλα post οτι μπορει να μακρυνουν αποτομα τα χερια.......κατι που μαλλον επαθα και εγω.σκεφτομαι λοιπον να παρω βαρακια και να κανω οχι ομως ορθιος(ειμαι 1,61 .....πολυ κοντος για βαρη).
    ακουω προτασεις για να σσυνεχισω να ειμαι οπως ειμαι κα να μην γινω λαπας
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-10-08 22:38 #2
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    ποσο χρονων εισαι ρε αρχηγε...??
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-10-08 22:48 #3
    Το avatar του χρήστη tezaman

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.638
    Προεπιλογή
    14 τον κόβω 8)
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-10-08 23:00 #4
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    κ εγω καπου εκει..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-10-08 23:09 #5
    Προεπιλογή
    1,61 κοντος για βαρη τι εννοεις?Οι αρσηβαριστες ποσο υψος εχουν?Γιατι κανον βαρη τοτε? Και μην φοβασε οτι θα μεινεις κοντος αν κανεις βαρη μην φοβασαι δεν παιζει κατι τετοιο!!!Ε και αν εισαι 14-15 ετων μην φοβασαι για το υψος ξερω πολλα παιδια που ηταν 1,50 και τωρα ειναι 1,80 οποτε μην σε απασχολει αυτο...

    Οσο για το μονοζυγο ειναι φοβερη ασκηση και δεν γινετε να σου δημιουργησει τετοια προβληματα για τα χερια πιστευω,εγω θα σου λεγα να συνεχισεις να κανεις μονοζυγο αλλα και αλλες ασκησουλες με βαρακια η μπαρα αν θες...η καλυτερα πανε γυμναστηριο...

    Stay Heavy
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-10-08 23:31 #6
    Προεπιλογή
    14 ειμαι..οσο για το μονοζυγο ειναι απο τα καλυτερα και δεν μου αρεσε καθολου που το εκοψα αλλα αυτο με τα χερια που ειπα πιο πανω υσχυει.
    ΓΙα τα βαρη........δεν ξερω,ο πιο ψηλος της οικογενειας ειναι 1,63 οποτε δνε νομιζω οτι εχω να παρω πολύυ υψος,για αυτο ειχα αρχισει μονοζυγο....αλλα μετα μου αρεσε το γεγονος οτι.......τουμπανιασα
    **Για το δύζυγο τι λετε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-10-08 23:32 #7
    Προεπιλογή
    αα.........πειτε καμια τιμουλα.ποσο κανει ενα δυζζυγο,μπαρα κτλ.

    edit:και τα βαρακια σκεφτομαι να μην τα κανω ορθιος.....αλλα να τα σηκωνω σαν μπαρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 30-10-08 23:41 #8
    Προεπιλογή
    Ιδεα δεν εχω να πω την αληθεια ριξε μια ματια στους χορηγους του φορουμ μας!!!!!

    Ακριβα παντως δεν πρεπει να ειναι...πολυ καλη ιδεα για το δυζιγο φοβερη ασκηση για τρικεφαλους και στηθος,και απο τις πιο βασικες και ειδικα τετοιες ελεφθερες ασκησεις ειανι οτι πρεπει για την ηλικια μας...αν γουσταρεις παρε μια μπαρα αλτηρες και βαρη πολλα για να βαζεις στην μπαρα και κανε βασικες ασκησεις σκουοτ,πιεσεις παγκου,πιεσεις ομων,αρσεις θανατου,κωπηλατικη μπαρας κτλ..... Για να "τουμπανιασεις" γερα οπως λες


    Αντε καλη συνεχεια!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 31-10-08 00:04 #9
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    κάνε μονόζυγο 8)
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 31-10-08 15:12 #10
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Και το μονοζυγο και το διζυγο ειναι πολυ καλες ασκησεις.Καντες και μην φοβασαι.Απλα προσεχε στο μονοζυγο να μην ανοιγεις πολυ τα χερια γιατι υπαρχει περιπτωση να τραυματιστουν οι ωμοι,και στο διζυγο να μην πηγαινεις πολυ κατω γιατι μπορει παλι να παθουν ζημια οι ωμοι.Κατεβαινε περιπου σε ορθη γωνια και λιγο πιο πανω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 31-10-08 15:36 #11
    Το avatar του χρήστη peris

    Εγγραφή
    27-08-2008
    Περ.
    patra
    Μηνύματα
    1.862
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billys15
    Και το μονοζυγο και το διζυγο ειναι πολυ καλες ασκησεις.Καντες και μην φοβασαι.Απλα προσεχε στο μονοζυγο να μην ανοιγεις πολυ τα χερια γιατι υπαρχει περιπτωση να τραυματιστουν οι ωμοι,και στο διζυγο να μην πηγαινεις πολυ κατω γιατι μπορει παλι να παθουν ζημια οι ωμοι.Κατεβαινε περιπου σε ορθη γωνια και λιγο πιο πανω.


    θα συμφωνησω με το billy απολυτα ΠΡΟΣΟΧΗ στο διζυγο πιο παλια ειχα τραυματιστει απο αυτο στουσ ομους ευτυχως ελαφρια κατεβαινα πολυ κατω νομιζα σα πιτσιρικας που ημουν και πορωμενος οτι ειναι καλυτερο
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 31-10-08 16:51 #12
    Το avatar του χρήστη tezaman

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.638
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο slaine
    κάνε μονόζυγο 8)
    8)
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 31-10-08 17:20 #13
    Προεπιλογή
    για σου φιλε
    και εγω στην ηλικια σου ειχα αρχισει να κανω περιπου μονοζυγο
    μαλιστα εχω ακουσει πως βοηθαει στο να ψιλοσεις το μονοζυγο
    βεβαια δεν εχω δει καποια ερευνα που να το αποδεικνύει
    ενας φιλος νομιζω δεν θυμαμαι καλα μου ειχε πει πριν αρκετα χρονια πως ειχε καπου διαβασει μια συνεντευξη του μαικλ τζορνταν
    και ελεγε νομιζω πως εκανε μονοζυγο για να ψιλοσεις μιας και ηταν σχετικα κοντος για το nba

    τελος παντων ,, δεν εχει και τοσο σημασια πλεον σαν ιστοριουλα στο ειπα
    υπαρχει μια σελιδα που γραφει τι μπορεις να κανεις για να ψιλοσεις οσο δυνατον γενετικα πιο πολυ google it

    λοιπον για την ηλικια σου να αποφευγεις ασκησεις οπως το σκουοτ και οι αρσεις θανατου και γενικα οτι επιβαρθνει την σπονδυλικη σου
    τετοιες ασκησεις καλο ειναι να τις κανεις μερα την ηλικια των 18 ισως και λιγο παραπανω ωστε να υπαρχει πληρες αναπτξη στπ σωμα σου

    καλη συνεχεια και οτι καλυτερο σου ευχομαι
    και με χαροποιει ιδιαιτερα να ακουω τετοιες ηλικιες να ασχολουνται γενικα με τον αθλιτισμο

    αντι να αρχιζουν το καπνισμα και τα ποτα σε τετοιοες ηλικιες
    ευγε
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 31-10-08 19:32 #14
    Προεπιλογή μονοζυγο
    εγω θα κανω ασκησεις σε "καθιστη" σταση......οποτε το μονο που θα πιεζω ειναι τα χερια..........μπορει να επιβραδύνει την αναπτυξη του σωματος αυτο?



    τσιγαρο?φανατικος αντικαπνιστης............γυμναστικη και τσιγαρο δεν πανε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 31-10-08 19:34 #15
    Προεπιλογή
    +100 με το τελευταιο που ειπες!!!!

    Αλλα οσο για το σκουοτ και τις αρσεις θανατου εχει συζητηθει αρκετες φορες οτι δεν εμποδιζει την αναπτυξη ουτε θα παθεις ζημια στην μεση,Φυσικα πρπ να τις κανεις σωστα αλλιως ολοι και ο 25χρονως μπορει αν παθει ζημεια!!!Ειδικα οι αρσεις γυμναζει ολη την ραχη και αναπτυσει μυικη μαζα στην μεση οποτε μετα δεν παιζει να παθεις κατι στην μεση(by RUHL xD)και στο σκουοτ αν θες κανε μπροστινο σκουοτ που δεν πιανει τοσο την ραχη!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 23 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία