Θέμα: Μονόζυγο

Σελίδα 23 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 13212223
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 331 έως 343 από 343
  1. 14-11-15 21:12 #331
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    προσπάθησε η αρνητική σου να είναι ελεγχόμενη και μην κλέβεις χρησιμοποιόντας μέση ή πόδια

    https://www.youtube.com/watch?v=aL51AyAYcNU
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-11-15 02:16 #332
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexandros1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    η να το θεσω πιο απλα, οτι οτι και αν κανω ειναι καλο δηλαδη ειτε κανει καποιος δηλαδη ενα σετ συνεχομενο οσο μπορεις η 3 σετ πχ εχεις ιδιες προσαρμογες στο σωμα σου; αυτο θα ηθελα να μαθω
    Αφου σου απαντησε καθαρα πριν ο Χαραλαμπος!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χαράλαμπος Εμφάνιση μηνυμάτων

    Κέρδη θα έχεις όπως και να 'χει. Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις, εφ' όσον βγάζεις άνετα 30 επαναλήψεις, είναι να κρεμάς επάνω σου πρόσθετο βάρος και να βγάζεις π.χ. 3 σετ χ όσες επαναλήψεις μπορείς μέχρι κόπωσης. Έτσι, φημολογείται, ό,τι αποκτάς περισσότερη δύναμη και μυϊκή μάζα. Όχι ό,τι και με περισσότερες επαναλήψεις δεν θα αποκτήσεις μυϊκή μάζα αλλά σκέψου και το πρακτικό μέρος της υπόθεσης που είναι ο χρόνος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-01-16 02:13 #333
    Προεπιλογή
    Σκέφτομαι να πάρω και εγώ ένα μονόζυγο για το σπίτι. Το θέμα είναι να πάρω μονόζυγο πόρτας ή τοίχου; Ποιο είναι καλύτερο και γιατί.
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-01-16 11:43 #334
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Το μονόζυγο τοίχου θα σε βολέψει σίγουρα περισσότερο ως προς το άνοιγμα των λαβών σε αντίθεση με το μονόζυγο πόρτας που περιορίζει το εύρος του ανοίγματος το κάσωμα της πόρτας. Μπορείς, επίσης, να το τοποθετήσεις ακόμα ψηλότερα στο ύψος που σε βολεύει. Απλά θέλει πολύ προσοχή ο τρόπος που θα πακτωθεί στον τοίχο ώστε να μην υπάρξει κανένα απρόοπτο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-01-16 14:50 #335
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χαράλαμπος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μονόζυγο τοίχου θα σε βολέψει σίγουρα περισσότερο ως προς το άνοιγμα των λαβών σε αντίθεση με το μονόζυγο πόρτας που περιορίζει το εύρος του ανοίγματος το κάσωμα της πόρτας. Μπορείς, επίσης, να το τοποθετήσεις ακόμα ψηλότερα στο ύψος που σε βολεύει. Απλά θέλει πολύ προσοχή ο τρόπος που θα πακτωθεί στον τοίχο ώστε να μην υπάρξει κανένα απρόοπτο.
    Αυτό το απρόοπτο φοβάμαι και εγώ. Διάβασα λίγες σελίδες πίσω ότι σε έναν του έπεσε ο τοίχος. Μήπως υπάρχουν κάποιες προϋποθέσεις για να "καρφωθεί" στον τοίχο το μονόζυγο;
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-01-16 16:38 #336
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Το κυριότερο έχει να κάνει με τη στιβαρότητα του τοίχου. Μπορείς να βιδώσεις πρώτα μία μεγάλη σανίδα στον τοίχο και επάνω στη σανίδα και τον τοίχο το μονόζυγο για επιπλέον στιβαρότητα. Δες τη φωτογραφία να πάρεις μία ιδεα τι εννοώ...

    Όνομα: IMG-20121130-01548.jpg Εμφανίσεις: 2298 Μέγεθος: 159,4 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-01-16 15:21 #337
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Σήμερα έπεσε το μάτι μου σε ένα μονόζυγο (από αυτά που τοποθετούνται εύκολα στην πόρτα χωρίς σφίξιμο) το οποίο διαθέτει και αποσπώμενες ειδικές λαβές για δίζυγο!!!

    http://www.amazon.com/Shamrock-Tripl...3RT5XD1C0NXW7B



    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 20-06-16 05:51 #338
    Προεπιλογή καλησπερα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Babis Stinson Εμφάνιση μηνυμάτων
    To έχω εδώ και ένα 10μερο. (Iron Gym)
    Μπαίνει/βγαίνει σε 1" κυριολεκτικά, οπότε το βγάζεις με το που τελειώσεις αμέσως.
    Εγώ είμαι 85 κιλά και στηρίζεται μια χαρά, ένας φίλος που είναι 95 κιλά και το δοκίμασε έκανε κι αυτός μια χαρά, χωρίς κανένα πρόβλημα, είναι πολύ σταθερό. Μου αρέσει γιατί έχει και ουσιαστικά 3 λαβές. Μία κλειστή, μία ανοικτή και μία μπροστά κάθετα για Pull-Ups.
    http://www.youtube.com/watch?v=vUer2TdHeZo
    Χρήσιμο και για πουσ-απς όταν το ακουμπάς κάτω, ώστε να κρατάς τις λαβές του και όχι να ακουμπάς στο πάτωμα.
    Προσωπικά είναι από τις καλύτερες αγορές μου, το πήρα 18.5 ευρώ (προσφορά) από το bodybuildingclub που έχει όργανα/συμπληρώματα στην Πάτρα. Έχει και αλλού νομίζω.
    στο βιντεο εδω στο 0 :40 τι γυμναζει πιο πολυ με αυτη την ασκηση?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 20-06-16 10:10 #339
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο πάνος21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο βιντεο εδω στο 0 :40 τι γυμναζει πιο πολυ με αυτη την ασκηση?

    Κυριως lats και σε εναν βαθμο χτυπάει δικέφαλος/πήχης/πισω δελτοειδης/rhomboids

    Το αν θα πάρει περισσοτερο φορτιο η πλάτη σε σχεση με τον δικέφαλο εξαρταται αποκλειστικα απο την εκτέλεση της ασκησης, ενα λάθος που βλέπω συχνα ειναι να φερνουν τους αγκώνες τελείως μπροστα λες και κανουν chin up οπου εκει θα εμπλακεί σε μεγαλυτερο βαθμο ο δικέφαλος.
    Απλά φέρνε τους αγκώνες στα πλάγια, να ειναι οριζοντια με το σώμα σου και εκτελεσε.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Feth : 20-06-16 στις 10:13
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 12-12-16 11:44 #340
    Προεπιλογή
    παιδες ηθελα να ρωτησω κατι στο μονοζυγο για τη λαβη.. αν κανω pull ups, με το ενα χερι να κοιταει μπροστα και το αλλο εμενα εχει καποιο οφελος αυτη η ασκηση;η να κανω τη κλασσικη που κοιταζουν και τα δυο χερια μπροστα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-12-16 20:50 #341
    Banned
    Εγγραφή
    03-06-2016
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383
    Προεπιλογή
    Σε ανοιχτη λαβη αυτο που λες δε γινετε...δεν το χω δει πουθενα. Σε κλειστη λαβη ποιανει διαφορετικα σημεια αυτο που λες, οποτε ποιο το οφελος?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-02-17 00:23 #342
    Προεπιλογή
    Το έχω και εγώ μέσα στο πρόγραμμα. Κάνει ένας φίλος μου και έχει φτιάξει ένα πολύ δυνατό σώμα. Αυτό που μου έχει πει, είναι ότι πρέπει να προσέχω για να μην τραυματιστούν οι ώμοι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 08-02-17 11:59 #343
    Προεπιλογή
    Στο Gym που παω τωρα μου λειπει πολυ το συγκεκριμενο μονοζυγο με υποβοηθηση.
    Καλες οι τροχαλιες αλλα μονοζυγο δεν ειναι.

    Όνομα: αρχείο λήψης.jpg Εμφανίσεις: 1571 Μέγεθος: 7,2 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 23 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 13212223