Θέμα: Μονόζυγο

Σελίδα 3 από 23 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 343
  1. 16-11-08 20:24 #31
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο greekhaker
    χθες πηγα σε ενα μαγαζι και πηρα 2 αλτηρακια,μπαρα δεν πηρα γιατι ημουν με τα ποδια
    αλλα δεν εχω δει πουθενα αυτα τα 'καθισματα'....αυτα που εχουν στα και γυμναστηρια....ξαπλωνεις και συκωνεις μπαρα,βαρακια κ.α.
    μπορω να βρω πουθενα τετοιο?
    Αμα ψαξεις θα βρεις! Παλι σε μαγαζια μεοργανα και συμπληρωματα !
    Κοιτα στους χορηγους του ολοι τους εχουν οτι αναζητας.
    οσα βρεικα ειναι απο 100 ? και πανω.
    τοσο κοστιζουν?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-11-08 20:28 #32
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    με τοσα λεφτα θα φυτευα καλυτερα εναν δεντρο και θα περιμενα να μεγαλωσει για να κανω μονοζυγο στα κλαδια

    δεν αξηζει
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-11-08 20:59 #33
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RUHL
    με τοσα λεφτα θα φυτευα καλυτερα εναν δεντρο και θα περιμενα να μεγαλωσει για να κανω μονοζυγο στα κλαδια

    δεν αξηζει
    χαχα ,καλα στο μυαλο μου εισαι?εδω και καιρο σκευτομαι να φτιαξω ενα αυτοσχεδιο ξυλινο(μιας και ο πατερας μουε χει πολλα ξυλα εδω) και να βαλω ενα απλο στρωμα γυμναστικης απο πανω.
    λες?
    βεβεα εγω το θελω για βαρη
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-11-08 22:07 #34
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    μια σιδερενια μπαρα ποσο κανει η ενα σηδερο σωληνας να μην φας τα μουτρα σου προσαρμοσε το καπου στην αναγκη ανοιξε καμια τρυπα και κανε την δουλεια σου τωρα αν μενεις σε διαμερησμα λολ πηγαινε σε καμια παιδικη χαρα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-11-08 22:09 #35
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RUHL
    μια σιδερενια μπαρα ποσο κανει η ενα σηδερο σωληνας να μην φας τα μουτρα σου προσαρμοσε το καπου στην αναγκη ανοιξε καμια τρυπα και κανε την δουλεια σου τωρα αν μενεις σε διαμερησμα λολ πηγαινε σε καμια παιδικη χαρα

    εεεε...για παγκο λεει ο ανρθωπος 100ευρω καλα ειναι για παγκο αν γινετε επικλινηες κατακλινης και γενικα μπορεις να διαμορφωσεις τις μοιρες παρτον
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-11-08 22:19 #36
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    οτι νανε μην δηνετε σημασια στα ποστ εγω ειδα τιτλο τοπικ μονοζυγο και μετα τιμη 100 ευρω τι να υποθεσω δεν διαβασα ολα τα επομενα ποστς
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-12-08 18:45 #37
    Προεπιλογή
    Ποιες ειναι οι καλυτερες ασκησεις με αλτηρες?επισεις, η κλασικη ασκηση με αλτηρες...αυτη που ακουμπαμε το ενα χερι στο ποδι και σηκωνουμε τον αλτηρα βοηθαει καθολου?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-12-08 22:22 #38
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    τι εννοείς, κάμψεις αυτοσυγκέντρωσης? υπάρχουν άπειρες ασκήσεις! γενικά οι αλτήρες είναι καλύτεροι. εδώ το θέμα είναι μονόζυγο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-12-08 12:36 #39
    Προεπιλογή Re: μονοζυγο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο greekhaker
    Πριν ενα χρονο αρχισα μονοζυγο και μπορω να πο οτι εχει πολύ καλα αποτελεσματα,εκανα σαν τρελος καθε αλλα πριν λιγες μερες το σταματησα γιατι διαβαζα σε αλλα post οτι μπορει να μακρυνουν αποτομα τα χερια.......κατι που μαλλον επαθα και εγω.σκεφτομαι λοιπον να παρω βαρακια και να κανω οχι ομως ορθιος(ειμαι 1,61 .....πολυ κοντος για βαρη).
    ακουω προτασεις για να σσυνεχισω να ειμαι οπως ειμαι κα να μην γινω λαπας
    Για να μακρύνουν τα χέρια πρέπει πρώτα από όλα να μακρύνουν τα κόκαλα πράγμα που είναι φύση αδύνατον να συμβεί με το τράβηγμα.
    Έχω διαβάσει, σχετικά με το ύψος, ότι δεν είναι μόνο το μονόζυγο που μπορεί να επηρεάσει την ανάπτυξη αλλά γενικά όλες οι ασκήσεις που αποσκοπούν στην ανάπτυξη του μυικού συστήματος. Ο λόγος είναι απλός αντί να πηγαίνει η τροφή στην ανάπτυξη του σκελετού για πηγαίνει στην ανάπτυξη του μυικού συστήματος.
    Γι' αυτό βλέπεις πολλούς αθλητές της ενόργανης γυμναστικής, πχ Μάρας, να έχουν αρκετά μικρό ύψος σε αντίθεση με τον Μελησανίδη ο οποίος δεν έχει κάποιο ιδιαίτερα ανεπτυγμένο μυικό σύστημα.

    Κατά την γνώμη μου καλύτερα θα είναι να περιμένει κάποιος μέχρι τα 18-20 όπυ και σταματά η ανάπτυξη καί μετά να κάνει ΒΒ.
    Θα μου πείς τί να κάνει μέχρι τότε, ας κάνει πολεμικές τέχνες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-12-08 13:51 #40
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    ελεος δεν μακρηνουν τα χερια απο τιποτα μονο με ενχυρηση και σπασιμο κοκαλων
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-12-08 14:23 #41
    Προεπιλογή
    Πάντως κάποια steroids μεταβάλλουν καί το σχήμα των κοκάλων δεν ξέρω αν τα μακραίνουν αλλά νομίζω ότι αλλάζει το σχήμα της διατομής από κυκλικό σε οβάλ. Νομίζω το dianabol έχει τέτοιες παρενέργειες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-12-08 15:37 #42
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    συγγνώμη Βασίλη διαφωνώ σε αυτό που λες για τους αθλητές της ενόργανης.

    πρώτον αυτοί που ανέφερες είναι οι καλύτεροι (υποτίθεται δεν έχω δει και όλους τους έλληνες αθλητές του χώρου και φαντάζομαι θα είχαν και καλές δημόσιες σχέσεις) και καλύτεροι είναι οι κοντοί για να μπορούν να "διαχειρίζονται" το σώμα τους καλύτερα και δεν έμειναν κοντοί από αυτό. δηλαδή οι ψηλοί δεν είναι δυνατόν να φτάσουν στα ίδια επίπεδα.

    βέβαια αν χρησιμοποιούν αναβολικά από μικρή ηλικία λόγω πρωταθλητισμού δεν ξέρω αν και πόσο επιρεάζεται η διάπλαση-ύψος.

    δεύτερον ο μελισσανίδης είναι πιο ψηλός γι'αυτό και δεν είναι τόσο ογκώδης αλλά όχι και τόσο ψηλός. επίσης δεν ξέρουμε αυτ΄ςο αν έχει άρει φάρμακα και τι φάρμακα και από τι ηλικία για να δούμε αν έχει επιρεαστεί η ανάπτυξή του.

    με λίγα λόγια δεν έμειναν κοντοί λόγω προπόνησης αλλά μάλλον ήταν γεννετικά προκαθορισμένο. άντε ίσως να έχασαν λίγους πόντους λόγω της υπερβολικής καταπόνησης από πολύ μικρή ηλικία. αν και τα οστά λόγω έντονης γυμναστικής θα είναι φαντάζομαι "χοντρά".
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-12-08 20:27 #43
    Προεπιλογή
    μια στιγμή,
    εγώ δεν υπαινίχθηκα ότι αν παίρνεις αναβολικά θα μείνεις κοντός, ούτε κατά διάνοια έκανα σύνδεση με κάποιο συγκεκριμένο πρόσωπο.

    Σχετικά με το αν υπάρχει γενετικά κάποια επίδραση δεν μένει παρά να δούμε και τους γονείς, αδέλφια κλπ.
    Στο σχολείο είχα έναν συμμαθητή πού έκανε ενόργανη από μικρός και ήταν κοντούλης σε σχέση με τα άλλα παιδιά και οι γονείς του είχαν κανονικό ύψος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-12-08 20:36 #44
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    όχι δεν έκανες κάτι τέτοιο. απλά είπα ότι οι αθλητές που είπες ότι είναι πιό κοντοί ας πούμε, δε σημαίνει ότι απαραίτητα "έχασαν" ύψος από την προπόνηση αλλά ότι μάλλον επειδή ακριβώς δεν ήτν πχ 1.90 έγιναν πρωταθλητές σε αυτό το άθλημα.

    και πρόσθεσα ότι επειδή στον πρωταθλητισμό συνήθως παίρνουν φάρμακα μπορεί (αν πήραν σε μικρή ηλικία) να επιρεάστηκε η ανάπτυξή τους. αλλά αυτό είναι μία σκέψη μου απλά και τίποτ'άλλο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-12-08 21:18 #45
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    βρε παιδια μην τρελαινεστε,για το καθε αθλήμα υπαρχει και ο ιδανικος σωματοτυπος,αυτοι που κανουν πρωταθλητισμο δεν τους ελαχε απλα,είχαν και τις προδιαφραφες,μην ψαχνομαστε αν καποιος είναι κοντος ότι κατι του έχει συμβει.
    Ένα παραδειγμα σε αυτο που λέω, δεν θα δειτε ποτε αναβατες αλογων ψηλούς,στον ιππόδρομο είναι όλοι μικροσωμοι και αυτό για να μην επιβαρυνεται το άλογο για θεματα ταχυτητας,δηλαδη οποιος τους δει πρεπει να πει ότι μαλλον κατι πρεπει να εχουν παρει οταν ηταν μικροι άρα για αυτο έμειναν κοντοί;
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 23 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία