Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 26 από 26
  1. 30-12-13 12:23 #16
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή Υπομονη και επιμονη ..!!
    Συγχαρητήρια για τη προσπάθεια σου! Συνέχισε γερά, μην επιτρέψεις ποτε ξανά στον εαυτό σου να γυρίσει στα παλιά!
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-12-13 18:36 #17
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Εισαι σε πολυ καλο δρομο φιλε,μπραβο.Το καλοκαιρι θα'σαι κομπλε για το γαμο,εχεις μπολικο καιρο

    Απλα βαλε τουλαχιστον 1 γευμα ακομα...κοτοπουλο-μπασματι-σαλατα ή ψαρι-μπασματι-σαλατα κτλ...

    Μη τον φοβασαι τον καλο υ/α...ισα ισα αμα ριξεις πολυ κατω τον υ/α οπως κανεις,ο μεταβολισμος θα πεσει πολυ.Ακου αυτο που σου λεμε ολοι και δε θα χασεις.
    Οποτε μονο καλο θα κανει η προσθηκη ενος γευματος ακομα.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-12-13 19:48 #18
    Προεπιλογή
    Σας ευχαριστω ολους ,και θα το κοιταξω αυτο με το +1 γευμα σιγουρα...
    Θελω ομως να πω κατι :
    Την προσπαθεια την εχω κανει δυο φορες ακομα με επιτυχια , αλλα με διαιτολογο (το μεγαλο κακο κατ εμε) ...Οπου με προετρεπαν να μην παω γυμναστηριο , παρα μονο κανενα περπατημα , γιατι μου λεγανε οτι αν κανω βαρη θα κολλησει ο μεταβολισμος μου , θα γινει το λιπος μυς και θα μεινω ετσι και τετοιες αλλες ιστοριες του Stephen King ....
    Εγω λογω αγνοιας ομως τους ακουγα , με αποτελεσμα οταν αδυνατιζα το σωμα μου να μη μου αρεσει φυσικα ετσι οπως ηταν και με αποτελεσμα να ξαναπαρω τα κιλα (ισως υποσεινηδητα)!!

    Τωρα ευτυχως βρηκα το φορουμ και διαβαζοντας κυριολεκτικα ΟΛΕΣ τις ενοτητες Διατροφης αλλα και ασκησης , εμαθα πολλα πραγματα , και οχι μονο να τρωω σωστα και ισσοροπημενα αλλα γιατι τρωω την καθε τροφη(πχ γιατι αμυγδαλα , γιατι cottage το βραδυ κτλ κτλ) και μπορω να προσαρμοζω την διατροφη μου πολυ πιο σωστα χωρις κανεναν διαιτολογο!!

    Επισης 3 μηνες πριν που ξεκινησα να διαβαζω για την γυμναστικη και τις προπονησεις , πηγα και γραφτηκα γυμναστηριο με αποτελεσμα να εχει αρχισει ηδη να μου αρεσει το σωμα μου (παρολο που θελω τρομερη δουλεια ακομα) αλλα αυτο ειναι ενα κινητρο για να συνιχιζω αυτο που αρχισα ...

    Ο στοχος μου ειναι να χασω ακομα 18-20 κιλα ακομα συνεχιζοντας τις προπονησεις χωρις υπερβολες (που εκανα παλαιοτερα λογω αγνοιας , και δεν εβλεπα αποτελεσματα) , να φτιαξω το σωμα μου ως ενα σημειο καλο για να μπορω επιτελους να μην ντρεπομαι να βγαλω την μπλουζα μου και να συνεχισω την ζωη μου φυλιολογικα χωρις ομως υπρβολες στο φαγητο!!

    Το πιθανοτερο ετσι οπως το βλεπω ειναι οτι θα χρειαστω και μια κοιλιοπλαστικη , αλλα αυτο ειναι κατι που θα το δω οταν χασω και τα υπολοιπα κιλα σε τι κατασταση θα ειμαι ..
    Παντως ειμαι σε πολυ καλυτερη κατασταση απο τις αλλες φορες που ειχα χασει τα κιλα χωρις καμια μορφη ασκησης ...
    Και παλι Ευχαριστω....
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-12-13 20:24 #19
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    μπράβο σου για την προσπάθεια και πιστεύω να κατάλαβες ότι όλα απο μας τούς ίδιους εξαρτώνται , η να το πώ καλύτερα αυτα που εξαρτώνται απο μας δεν θα τα φοβόμαστε , απλα έχει να κάνει απο το πόσο πολυ το θέλουμε
    όπως είπαν και τα παιδια με το να βάλεις ενα γεύμα καθαρή πρωτείνη με λίγο υδατάνθρακα δεν θα σου κάνει κακό ούτε θα σταματήσει τον ρυθμό που χάνεις εφόσον και πάλι είσαι υποθερμιδικά , απλα θα σου δώσει καλή ενέργεια να γυμναστείς πιο επικοδομητικά και να κρατήσεις μυικό ιστό και να μην καταβολιστείς , γιατι ωραία είναι να χάνουμε και να βλέπουμε καθρέφτη και ζυγαρια αποτελέσματα αλλα να χάνουμε μόνο σαβούρα λίπος και όχι μυς !!

    αν και να ξέρεις στην αρχή όταν έχουμε πολλα κιλα παραπανήσια δεν χάνουμε τόσο εύκολα μυς γιατι έχει το σώμα να κάψει , αλλα στερούμε το σώμα λόγω χαμηλών θερμίδων απο πολύτιμα συστατικά , εκτός πρωτεινών και υδατανθράκων και μέταλα βιταμίνες, ω λιπαρα κτλ.
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-12-13 20:41 #20
    Προεπιλογή
    Σας ευχαριστω πολυ κ. Τριανταφυλλου , και σιγουρα αυτα που λετε ισχυσουν 100% ...Ολα εξαρτωνται απο εμας και μονο!!Τα παντα ειναι στο μυαλο μας !
    Εγω αυτο που θελω να πω σε ανθρωπους που αντιμετωπιζουν την ιδια κατασταση ειναι οχι να πανε σε καποιο διαιτολογο που τους συστησε ο γειτονας , αλλα να πανε σε καποιον που ξερει τι κανει και να τους εξηγει οταν τρωνε κατι "το γιατι και το πως"!!
    Η ημιμαθεια ειναι οτι χειροτερο και δεν βοηθαει να κρατησεις μια κατασταση!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 31-12-13 03:24 #21
    Προεπιλογή
    φιλε μου συγχαρητηρια για την προσπαθεια σου.
    εγω θα σου πω μερικα πραγματα επειδη εχω γνωση πανω στο θεμα γιατι ειχα χασε αρκετα κιλα στο παρελθον κανοντας διαιτα σαν και την δικη σ και χειροτερη μην σου πω.καταρχην αυξησε την πρωτεινη θα σου κανει καλο. δευτερον παρε μια πολυβιταμινη θα σε βοηθησει εφοσον δεν παιρνεις αρκετες απο την διατροφη
    3on και σημαντικοτερο. μην χανεις τοσο γρηγορα κιλα γιατι στο λεω εκ πειρας θα χασεις πολυ μυικη μαζα που δυσκολα θα την κερδισεις θα χαλαρωσει το δερμα και λοιπα. λιγοτερη μυικη μαζα συνεπαγεται παιρνει πιο ευκολα κιλα. καλυτερα να χασεις λιγοτερα και ποιοτικα κιλα. εγω οταν τ εχασα το χερι μου ειχε γινει σαν καλαμακι ενω ειχα προδιαγραφες για να ειναι αξιολογο. υστερα απο 1,5 χρονο προπονησης τα χερια μου και ωμοι πεταχτηκαν οπως προσδοκουσα και τα χαιρομαι. προσεχε τι κανεις αδερφε μην χτυπας το κεφαλι σου σαν εμενα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 31-12-13 03:46 #22
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikp81 Εμφάνιση μηνυμάτων
    υψος 1,74.Οκτ 2013 ζυγιζω 104 κιλα..γυμναστηριο δυο μηνες

    Σημερα πιτακι βρωμης για πρωινο , μεσημερι κοτοπουλο μετα γυμναστηριο για ποδια και ωμους , το απογευμα ενα scoop whey zero carb και το βράδυ γιαουρτι 2% με αμυγδαλα

    Πολυ μπακαλιστηκα εισαι 1100-1300 θερμιδες. 59Λ-73Υ-104Π
    Θες 160πρωτεινη 70λιπαρα και 180υδ για 2000 θερμιδες. Ναι, θα χασεις λιπος και θα αυξησεις και την μυικη σου μαζα ετσι. Επειτα απο 2 βδομαδες στις 2000 κρινεις αν πρεπει να ανεβασεις και αλλο θερμιδες απο υδατανθρακα η λιπαρα. Η πρωτεινη παραμενει εκει ειναι μια χαρα.

    Την βρωμη στο πρωινο δεν την χρειαζεσαι. Αντικατεστησε την με λιπαρα
    Το μεσημερι βαλε την βρωμη αλλα ειναι λιγο ακυρο με κοτοπουλο. Οποτε βαζεις ρυζι/πατατα/μακαρονια
    Μετα την προπονηση αυγο κοτοπουλο ρυζι/πατατα
    Το βραδυ γιαουρτι αμυγδαλα

    Εγω θα εβαζα και φυστικοβουτυρο το βραδυ. Το πρωι θα ετρωγα αυγα με μπεικον . Μια ωραια μοσχαρισια μπριζολα και 2 φορες την βδομαδα σε γευμα πριν την προπονηση συκωτι μοσχαρισιο.
    ΔΕΝ θα επελεγα στην φαση σου αχρηστες θερμιδες αλλα θα ετρωγα 1-2 μπισκοτα στο γευμα πριν την προπονηση .
    Ψαρια φοβερη επιλογη επεισης!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 31-12-13 03:52 #23
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Μην σου φανει παραξενο να χασεις αλλα 10 κιλα αλλα αντι να πεσεις σε λιπος να ανεβεις

    Με τοσο χαμηλες θερμιδες σοκαρεις τον οργανισμο ο οποιος αμυνεται . Ανεβασε θερμιδες , ποσο θα αντεξεις τοσο χαμηλα? Προσπαθησε να χτισεις βασεις για κατι που θα αντεξει.

    Καταγραφεις θερμιδες σε καποιο προγραμμα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 31-12-13 09:07 #24
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες..
    Ναι καταγραφω θερμιδες/μάκρος στο Daily Burn Tracker ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 31-12-13 11:59 #25
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή
    Myfitnesspal μακραν το καλύτερο.

    Η εφαρμογη στο κινιτο εχει και scan barcode για να βάζεις τισ τροφες
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 02-01-14 23:35 #26
    Προεπιλογή
    Μερες γιορτινες και το φαγοποτι αρκετο..
    Προσπαθω να μεινω στο στοχο και μπορω να πω οτι δεν εχω ξεφυγει ...
    Δυσκολοι καιροι για διαιτες οι γιορτες ..
    Ευτυχως βρηκα και ενα γυμναστηριο εδω στα Φιλιατρά που βρισκομαι και λεω να ρωτησω αν μπορω να κανω 2-3 προπονησεις μεχρι να φυγω ωστε να μην μεινω πολυ εκτος
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12