Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 34
  1. 09-07-15 03:15 #16
    Προεπιλογή
    λοιπον...ευχαριστω για τα καλα λογια....θελω να πω δυο λογια.πρωτο,το 1991 [ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑΝ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;],ο αθλητης που ειναι διπλα μου ειναι ο Γιωργος Κατσιβελος.ετσι ειναι το ονομα του.Η κατηγορια ειναι τα μειον 90 κ οχι τα μειον 85 ουτε τα μειον 80 που λεει στο βιντεο.Το 1989 ειχα κανει προετοιμασια [αν μπορει να το πει κανεις ετσι],τριων μηνων μετα απο αποχη λογω στρατευσης πανω απο δυο ετη.απλως γυμναστηκα λιγο κ εκανα καπως σωστη διατροφη για ενα τριμηνο.ειναι κατι που ηθελα παντα να πω...οπως κ το επομενο:καποτε ειχα διαβασει οτι απο καποιους αθλητες δεν ειδε ο κοσμος αυτα που περιμενε για τον ενα η τον αλλο λογο που υποθετει ο καθενας.η αληθεια ειναι αυτη που αναφερει ο Σπυρος Μαραγκακης κ ο Ηλιας,καθως επισης κ οτι ΠΟΤΕ δεν πηραν καποιοι [κ εγω] αυτα που 'επρεπε'.δεν θελαμε,δεν ξεραμε ισως [γιατι δεν θελαμε να μαθουμε] δεν 'κολλησαμε' με αυτο.ισως κ να πιστευα οτι μεχρι εκει ηταν.περασε ο καιρος μετα και τελειωσε.Ποτε δεν ειχα σκεφτει εκεινο τον καιρο οτι αν εχανα σε καποιους αγωνες [μετα τις νικες μου] με μικρες διαφορες απο τον πρωτο πχ,ηταν επειδη ΔΕΝ ειχα παρει σχεδον τιποτα.νομιζα οτι δεν παει αλλο....προσφατα καποιος μαθητης μου μου ειπε οτι φυσικο ηταν να χασω αφου 'δεν',κ τοτε το καταλαβα...πολυ αργα...αλλα ισως για καλο.προσωπικα στηριζα τα αποτελεσματα μου στην προπονηση.ειναι πιθανον καποιοι να μην πιστευουν αυτα που λεω αλλα δεν πειραζει.τα λεω γιατι τα ειχα μεσα μου κ οχι για να κερδισω εντυπωσεις η για να κομπασω.αλλωστε ποτε δεν μ ενδιεφερε κατι τετοιο.τελος,Ηλια κ εγω χαρηκα που σε ειδα κ θα χαρω να βρεθουμε απο κοντα.να ειστε ολοι καλα.υγιεις στο μυαλο στη ψυχη κ στο σωμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Takis Tsivilis : 09-07-15 στις 03:25
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-07-15 10:55 #17
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    ελα μεγαλε τακη να θυμηθεις απο τις παλιες δοξεςσε αυτη την κατηγορια παιζει και ενα γνωστο μελος του gr ο χρηστος τριανταφυλλου δυνατοι αθλητες φοβερος συναγωνισμος

    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-07-15 11:10 #18
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Λόγια σταράτα, απλά και κατανοητά!!!
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-07-15 15:34 #19
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.796
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Takis Tsivilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    λοιπον...ευχαριστω για τα καλα λογια....θελω να πω δυο λογια.πρωτο,το 1991 [ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑΝ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;],ο αθλητης που ειναι διπλα μου ειναι ο Γιωργος Κατσιβελος.ετσι ειναι το ονομα του.Η κατηγορια ειναι τα μειον 90 κ οχι τα μειον 85 ουτε τα μειον 80 που λεει στο βιντεο.Το 1989 ειχα κανει προετοιμασια [αν μπορει να το πει κανεις ετσι],τριων μηνων μετα απο αποχη λογω στρατευσης πανω απο δυο ετη.απλως γυμναστηκα λιγο κ εκανα καπως σωστη διατροφη για ενα τριμηνο.ειναι κατι που ηθελα παντα να πω...οπως κ το επομενο:καποτε ειχα διαβασει οτι απο καποιους αθλητες δεν ειδε ο κοσμος αυτα που περιμενε για τον ενα η τον αλλο λογο που υποθετει ο καθενας.η αληθεια ειναι αυτη που αναφερει ο Σπυρος Μαραγκακης κ ο Ηλιας,καθως επισης κ οτι ΠΟΤΕ δεν πηραν καποιοι [κ εγω] αυτα που 'επρεπε'.δεν θελαμε,δεν ξεραμε ισως [γιατι δεν θελαμε να μαθουμε] δεν 'κολλησαμε' με αυτο.ισως κ να πιστευα οτι μεχρι εκει ηταν.περασε ο καιρος μετα και τελειωσε.Ποτε δεν ειχα σκεφτει εκεινο τον καιρο οτι αν εχανα σε καποιους αγωνες [μετα τις νικες μου] με μικρες διαφορες απο τον πρωτο πχ,ηταν επειδη ΔΕΝ ειχα παρει σχεδον τιποτα.νομιζα οτι δεν παει αλλο....προσφατα καποιος μαθητης μου μου ειπε οτι φυσικο ηταν να χασω αφου 'δεν',κ τοτε το καταλαβα...πολυ αργα...αλλα ισως για καλο.προσωπικα στηριζα τα αποτελεσματα μου στην προπονηση.ειναι πιθανον καποιοι να μην πιστευουν αυτα που λεω αλλα δεν πειραζει.τα λεω γιατι τα ειχα μεσα μου κ οχι για να κερδισω εντυπωσεις η για να κομπασω.αλλωστε ποτε δεν μ ενδιεφερε κατι τετοιο.τελος,Ηλια κ εγω χαρηκα που σε ειδα κ θα χαρω να βρεθουμε απο κοντα.να ειστε ολοι καλα.υγιεις στο μυαλο στη ψυχη κ στο σωμα.

    έτσι είναι Τάκη γι αυτο και γω έγραψα και έδωσα κάποιες εξηγήσεις επειδη ξέρω και καταλαβαίνω τις τότε καταστάσεις αλλα και την νοοτροπία που είχαμε πάνω σε κάποια θέματα
    μας άρεσε το αγαπούσαμε αυτό που κάναμε αλλα δεν είμασταν διαθετημένοι να γίνει αυτοσκοπός και ξέραμε επίσης πως όσο λιγότερο σκέφτεσαι σε θέματα ρίσκων και οικονομικά τόσο πιο ψηλά μπορείς να πάς
    Η ζωή δεν είναι μόνο αγωνιστικό ββ , αλλα σαν ενασχόληση αθλητική είναι μια ωραία και υγιή δραστηριότητα , όπως και ο τρόπος ζωής χωρίς υπερβολές όμως

    και θα χαρω να βρεθούμε σε κάποια συνάντηση απο κοντα όλοι μαζί
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-07-15 18:04 #20
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα Κε Τσιβιλή!
    Αν θέλετε και έχετε το χρόνο θα με ενδιέφερε πολύ να μας λέγατε λίγα λόγια για την φιλοσοφία προπόνησης που είχατε την παλαιά εποχή καθώς και της διατροφής σας και αν σήμερα έχετε αναθεωρήσει κάποια πράγματα σε σύγκριση με το τότε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-07-15 18:42 #21
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    τακη θελουμε το προγραμμα της πλατης σου κιλα σετ επαναληψεις διαλλειματα και γενικα την φιλοσοφια εκγυμνασης σου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 09-07-15 21:09 #22
    Προεπιλογή


    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-07-15 22:35 #23
    Προεπιλογή πλατη
    θα απαντησω στο ερωτημα που τεθηκε σχετικα με την πλατη κ καποια στιγμη θα απαντησω κ στο αλλο ερωτημα.η απαντηση ειναι οτι δεν εχω κανει κατι ξεχωριστο ποτε.επεμενα σε ελξεις στο μονοζυγο [με ανοιχτη λαβη κ πληρους εκτασης] η ελξεις στη τροχαλια.επισης κωπηλατικη με μπαρα κ καποιες φορες με αλτηρα.αυτες οι ασκησεις εκτελουνταν σε μονιμη βαση.η τριτη ασκηση,οποτε υπηρξε,ηταν κωπηλατικη απο καθιστη θεση με κλειστη λαβη στην τροχαλια η απο ψηλα παλι με κλειστη λαβη.κ βεβαια καποια ασκηση για την χαμηλη περιοχη,συνηθως αρση θανατου.τα βαρη ηταν παντα μεγαλα,οι επαναληψεις ηταν παντα λιγες [εκτος απο την αγωνιστικη περιοδο που αυξανονταν λιγο] δηλαδη γυρω στις 6-8 κ τα διαλειμματα περιπου εναμιση με δυο λεπτα.αν το σετ ηταν πολυ βαρυ ημουν στα δυο λεπτα.αυτα που παιζουν ρολο ειναι τα βαρεια κιλα,η σωστη εκτελεση κ κυριως ο αριθμος των κυτταρων που εχει κανεις απο την γεννηση του καθως κ η τοποθετηση των μυων στο σωμα,το σχημα τους κ τα σημεια που προσφυονται στα οστα.επισης η κατασκευη του σκελετου.αυτα δινουν το σχημα,το μεγεθος κ την εμφανιση τελικα.[Ηλια θα περιμενω με χαρα].
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Takis Tsivilis : 21-07-15 στις 22:39
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-07-15 22:40 #24
    Προεπιλογή
    Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες. Θεωρείτε λοιπόν ότι για οποιοδήποτε σωματότυπο ο συγκεκριμένος αριθμός επαναλήψεων και τα βαριά κιλά είναι ο τρόπος με τον οποίο θα έχουμε μακροχρόνια τα καλύτερα αποτελέσματα?
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 21-07-15 23:12 #25
    Προεπιλογή
    ειπα αυτα που εκανα εγω....υπηρχε ενα ερωτημα για την πλατη.δεν απαντησα στο αλλο που εχει τεθει σχετικα με την προπονηση.δεν θεωρω οτι για καθε σωματοτυπο ειναι καλα τα ιδια.απολυτως ομως,η αναπτυξη ερχεται μεσα απο βαρεια προπονηση με βαση τις βασικες ασκησεις.κ οπωσδηποτε απολυτως παιζουν ρολο αυτα που ειπα για τα κυτταρα κτλ για ολους .αυτα ειναι επιστημονικα τεκμηριωμενα περα απο τις προσωπικες αποψεις.σε ο,τι αφορα τους σωματοτυπους,οι διαφορες στη προπονηση βρισκονται αλλου κ οχι στην αρχη.αργοτερα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Takis Tsivilis : 21-07-15 στις 23:21
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 21-07-15 23:52 #26
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.796
    Προεπιλογή
    α ρε Τάκη παλιοσειρα αν και μικρότερος απο πιο μικρός πήρες το βάπτισμα του πυρός στο κουρμπέτι που λέμε , στο αγωνιστικό ββ

    και όντως σ αυτο που λέει ο Τάκης έχει δίκιο , ότι ο καθένας έχει τις προδιαγραφές του και δεν αλλάζει το σχήμα γενικότερα με ασκήσεις , απλα ο καθένας αναπτύσει αυτό που έχει και δεν σημαίνει όποιοι κάνουν ίδιες ασκήσεις θα βγούν και φωτοτυπία , αυτό είναι μέγας μύθος και μην τρώτε παπά

    είναι φανερό άλλωστε ότι πλάτη χέρια και γενικά ο κορμός ήταν δυνατά σημεία , άλλος μπορεί να έχει μόνο χέρια ώμους , άλλος στήθος κτλ δεν είναι θέμα ασκήσεων αλλα σωματότυπου και προδιαγραφών
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-07-15 23:54 #27
    Προεπιλογή
    Τακη μολις τωρα ειδα οτι εισαι μαζι μας κ χαρηκα ιδιαιτερα.
    Ενα θα πω ,πρεπει να ηταν το 84; 85; 86; που ερχεται ο κολητος μου φιλος κ ανερχομενος τζουνιορ κ αυτος κ πολυ καλος ΒΒερ με ενα χαμογελο να! κ μου λεει <<Γνωρισα εναν τζουνιορ αλλο πραγμα! Αμα τον δεις θα παθεις πλακα!>>
    Τιτος το ονομα του ,νομιζω κατι θα σου θυμιζει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 22-07-15 01:32 #28
    Προεπιλογή
    Χρηστο,Τιτος Ιερωνυμακης μηπως;[φημιζομαι για την μνημη μου.τι να κανει αυτος ο ανθρωπος;].Ηλια,παντα απολαυστικος ο τροπος που τα λες...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 22-07-15 15:30 #29
    Προεπιλογή
    Καλα ειναι Σταματησε ηθελημενα πολυ νωρις χωρις να εξαντλησει τις μεγαλες δυνατοτητες του.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 23-07-15 21:01 #30
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Takis Tsivilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειπα αυτα που εκανα εγω....υπηρχε ενα ερωτημα για την πλατη.δεν απαντησα στο αλλο που εχει τεθει σχετικα με την προπονηση.δεν θεωρω οτι για καθε σωματοτυπο ειναι καλα τα ιδια.απολυτως ομως,η αναπτυξη ερχεται μεσα απο βαρεια προπονηση με βαση τις βασικες ασκησεις.κ οπωσδηποτε απολυτως παιζουν ρολο αυτα που ειπα για τα κυτταρα κτλ για ολους .αυτα ειναι επιστημονικα τεκμηριωμενα περα απο τις προσωπικες αποψεις.σε ο,τι αφορα τους σωματοτυπους,οι διαφορες στη προπονηση βρισκονται αλλου κ οχι στην αρχη.αργοτερα.

    Eυχαριστούμε! Αναμένουμε και τη συνέχεια.
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία