Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 19
  1. 02-11-11 23:35 #1
    Το avatar του χρήστη Dinosaure

    Εγγραφή
    08-06-2011
    Περ.
    Δυτ. Ελλάδα
    Μηνύματα
    281
    Προεπιλογή Παύλος Γεροθανάσης
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Παυλος Γεροθανασης ειχε πολυ ωραιο στιλ,κ παντα μου αρεσε.
    Ειχε κερδισει το μιστερ Ελλας τζουνιορ το 77 η 78 νομιζω ,με δευτερο τον Σακη Τσιλιγκουδη.
    Για '77-'78, δεν το γνωρίζω. Πάντως, το '80 κέρδισε την ενιαία κατηγορία των εφήβων της IFBB, με δεύτερο τον Πιέρρο τον Πετρόπουλο.
    Επίσης, την ίδια χρονιά, κέρδισε την ψηλή κατηγορία των ανδρών στη WABBA, καθώς και την τρίτη θέση στο γενικό τίτλο με πρώτο το Βεϊσάκη και δεύτερο το Μακρίδη. Από αυτό, το δεύτερο αγώνα, η φωτό που ακολουθεί.

    Όνομα: Αντίγραφο από Αντίγραφο από Εικόνα.jpg Εμφανίσεις: 2335 Μέγεθος: 125,5 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-11-11 23:41 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Πολυ ωραιες οι πληροφορίες παιδια,όπως και οι φωτο
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-11-11 00:28 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dinosaure Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για '77-'78, δεν το γνωρίζω. Πάντως, το '80 κέρδισε την ενιαία κατηγορία των εφήβων της IFBB, με δεύτερο τον Πιέρρο τον Πετρόπουλο.
    Επίσης, την ίδια χρονιά, κέρδισε την ψηλή κατηγορία των ανδρών στη WABBA, καθώς και την τρίτη θέση στο γενικό τίτλο με πρώτο το Βεϊσάκη και δεύτερο το Μακρίδη. Από αυτό, το δεύτερο αγώνα, η ριμενοκεκφωτό που ακολουθεί.

    Φιλε Δεινοσαυρε ,μολις ειδα στα αρχεια μου κ τελικα ηταν το 1979 ,μιστερ Ελλας τζουνιορ WABBA.
    Διαβασε ,τα σχολια για τον συγκεκριμενο αθλητη,απο αυτον τον αγωνα ,απο τον Πετρο Βλαχουτσακο,αρθρογραφο κ κριτη.
    ''Καποτε προσπαθουσα να απαντησω στον εαυτο μου ,γιατι οι Μιστερ Αμερικα της δεκαετιας του 50 μου αρεσαν ως επι το πλειστον περισσοτερο απο τους σημερινους που λογω των συγχρονων μεθοδων γυμαναστικης κ διαιτης,διαθετουν πραγματι πιο γυμνασμενα κορμια οσον αφορα τον ογκο κ την γραμμωση.
    Η πιο σωστη απαντηση μου φανηκε το οτι οι τοτε ΜΙΣΤΕΡ διεθεταν μια κατασκευη που ενω ξεχωριζε απο τους υπολοιπους ανθρωπουςταυτοχρονα δεν επαυε να εινα ανθρωπινοι.Πρωταθλητες οπως ο Στηβ Ρηηβς ,ο Ντικ Ντυμπουα ο Μικι Χαρκινταιη ,ο Αλαν Στεφαν κ πολλοι αλλοι διεθεταν εκεινο το κατι αλλο.
    Πεστε το φυσικο χαρισμα η οπως αλλιως θελετε,εκεινα που περιμενε κανεις απο εναν Μιστερ Αμερικα....Φαρδεις ωμοι,λεπτη μεση,γερα ποδια κ ανεση.
    Ολα αυτα μου ηρθαν στον νου οταν ειδα τον Παυλο Γεροθαναση να στεκεται μπροστα μας ,την βραδια εκεινη. Κι οταν αρχισε να κινειται απο την μια ποζα στην αλλη με την χαρη κ την ανεση ενος πρωταθλητη...τοτε δεν εμεινε τιποτε αλλο σε μενα παρα να ευχηθω ,ο Παυλος να συνεχισει τον σωστο δρομο της γυμναστικης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-11-11 00:35 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dinosaure Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για '77-'78, δεν το γνωρίζω. Πάντως, το '80 κέρδισε την ενιαία κατηγορία των εφήβων της IFBB, με δεύτερο τον Πιέρρο τον Πετρόπουλο.
    Επίσης, την ίδια χρονιά, κέρδισε την ψηλή κατηγορία των ανδρών στη WABBA, καθώς και την τρίτη θέση στο γενικό τίτλο με πρώτο το Βεϊσάκη και δεύτερο το Μακρίδη. Από αυτό, το δεύτερο αγώνα, η ριμενοκεκφωτό που ακολουθεί.

    Φιλε Δεινοσαυρε ,μολις ειδα στα αρχεια μου κ τελικα ηταν το 1979 ,μιστερ Ελλας τζουνιορ WABBA.
    Διαβασε ,τα σχολια για τον συγκεκριμενο αθλητη,απο αυτον τον αγωνα ,απο τον Πετρο Βλαχουτσακο,αρθρογραφο κ κριτη.
    ''Καποτε προσπαθουσα να απαντησω στον εαυτο μου ,γιατι οι Μιστερ Αμερικα της δεκαετιας του 50 μου αρεσαν ως επι το πλειστον περισσοτερο απο τους σημερινους που λογω των συγχρονων μεθοδων γυμαναστικης κ διαιτης,διαθετουν πραγματι πιο γυμνασμενα κορμια οσον αφορα τον ογκο κ την γραμμωση.
    Η πιο σωστη απαντηση μου φανηκε το οτι οι τοτε ΜΙΣΤΕΡ διεθεταν μια κατασκευη που ενω ξεχωριζε απο τους υπολοιπους ανθρωπουςταυτοχρονα δεν επαυε να εινα ανθρωπινοι.Πρωταθλητες οπως ο Στηβ Ρηηβς ,ο Ντικ Ντυμπουα ο Μικι Χαρκινταιη ,ο Αλαν Στεφαν κ πολλοι αλλοι διεθεταν εκεινο το κατι αλλο.
    Πεστε το φυσικο χαρισμα η οπως αλλιως θελετε,εκεινα που περιμενε κανεις απο εναν Μιστερ Αμερικα....Φαρδεις ωμοι,λεπτη μεση,γερα ποδια κ ανεση.
    Ολα αυτα μου ηρθαν στον νου οταν ειδα τον Παυλο Γεροθαναση να στεκεται μπροστα μας ,την βραδια εκεινη. Κι οταν αρχισε να κινειται απο την μια ποζα στην αλλη με την χαρη κ την ανεση ενος πρωταθλητη...τοτε δεν εμεινε τιποτε αλλο σε μενα παρα να ευχηθω ,ο Παυλος να συνεχισει τον σωστο δρομο της γυμναστικης.
    Συνεχεια του μυνηματος .
    ''Εαν μπορεσει να προσθεσει λιγο ογκο στα κατα τα αλλα πολυ καλα χερια,φτερα κ λιγο περισσοτερο στις γαμπες ενω ταυτοχρονα διατηρησει την ανυπαρκτη μεση του με τους καλοσχηματισμενους κοιλιακους τοτε θα χαιρετησουμε τον πρωτο ΧΡΥΣΟ ΜΙΣΤΕΡ ΕΛΛΑΣ.''
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-11-11 01:09 #5
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    τό έχω πεί πολλες φορες πως παλια το κρητήριο να ασχοληθεί κάποιος αγωνιστικα με το ββ , ήταν να διαθέτει προδιαγραφές σωματικές , έτσι επόμενο ήταν να είναι ξεχωριστός , αργότερα με το που μάθαν για τα καλα για τις μαρμελάδες , έλεγε ο άλλος ε σιγα μωρε θα πλακωθώ και γω και θα γίνω και φτάσαμε να βλέπουμε αθλητες χωρίς ιδιαίτερα χαρακτηριστικα και επειδη μπήκαν στα κόλπα χωρίς ενδοιασμούς κατάφεραν να ξεπεράσουν τις αδυναμίες τους και να ξεπεράσουν ακόμη και τα ταλέντα σε μάζα .
    γι αυτο και παλια ήταν και πιο δυνατοί σε σχέση με την μάζα που διέθεταν με τούς σημερινούς , εγω τα έζησα αυτα θυμάμε την πρώτη εβδομάδα στο γυμναστήριο με λέει ο τσοπουρίδης που ήταν με άδεια το καλοκαίρι στην ελλάδα Ηλία θα κατεβείς στο μρ βόρειος ελλάς και λέω και γω τι θα κάνω εκεί, λέει θα πάς καλα είσαι σαν ινδιάνος καταγραμωμένος , αλλα θα κόψεις το ποτο και τις μπουγάτσες το πρωί

    το ίδιο έκανα και γω μετα όταν έβλεπα κάποιο ταλέντο τον πρότεινα να δοκιμάσει , βέβαια ήταν και πιο αγνά τα πράματα τότε και το επίπεδο πιο ρεαλιστικό , αλλα ποτε κάποιον που δεν είχε τα προσόντα δεν θα έλεγα να κατεβει σε αγώνες και αν ελεγε θέλω να αγωνιστώ απλα του έλεγα υπάρχουν και άλλα σπόρ ποδόσφαιρο , στίβος , μπάσκετ , δεν γίνετε όλοι να είναι ββερ αγωνιστικοί , αλλα όλοι μπορούν να γυμνάζονται σαν ββερ
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-11-11 03:54 #6
    Το avatar του χρήστη Dinosaure

    Εγγραφή
    08-06-2011
    Περ.
    Δυτ. Ελλάδα
    Μηνύματα
    281
    Προεπιλογή
    Παιδιά....ανοίγετε ένα θέμα που, αν αποφασίσω να γράψω τη γνώμη μου γι΄αυτό, θα το κάνω μονάχα ολοκληρωμένα. Ώστε να δώσω ολοκληρωμένη την άποψή μου και να αποφύγω και την πιθανότητα παρανοήσεων. Και η άποψή μου αυτή, είναι απολύτως συγκεκριμένη.

    Φυσικά υπάρχουν φυσικά ταλέντα. Πολλά από τα οποία μένουν ανεκμετάλλευτα. Δικαίωμά τους.

    Φυσικά υπάρχουν άνθρωποι λιγότερο ευνοημένοι γενετικά. Που αποφασίζουν να δουλέψουν σκληρά και να νικήσουν τη φύση. Μαγκιά τους. Είτε το κάνουν για πάρτη τους, είτε σε αγωνιστικό επίπεδο - που, στην τελική, και πάλι για πάρτη τους είναι.

    Φυσικά υπάρχουν "λαμόγια" του αθλήματος, που είναι "αθλητές" δυo μήνες το χρόνο - η μαρμελάδα που ανέφερε και ο φίλος Ηλίας να είναι καλά... Αυτοί, έχουν γενικότερα συμπεριφορά λαμόγιου....όχι μόνο στο είδος προπόνησης που κάνουν. Και υπάρχουν αρκετοί τέτοιοι στο χώρο. Όπως σε κάθε χώρο. Και υπήρχαν ανέκαθεν. Και στις "χρυσές" εποχές, που όλοι μας νοσταλγούμε... Και σήμερα, κυκλοφορούν σε μεγάλη πια ηλικία, με τoν τίτλο του "καλού παιδιού". Που σε καμία περίπτωση δεν τον αξίζουν. Και που δεν τους εκθέτουμε, όπως τους αξίζει. Για το καλό του αθλήματος. Για να μην αμαυρώσουμε μια εποχή, που όλοι μας έχουμε την ανάγκη να τη θυμόμαστε αγνή - τουλάχιστο αγνότερη από τη σημερινή. Για να μην τους πλήξουμε σε μια ηλικία που, έτσι κι αλλιώς, δεν είναι πλέον επικίνδυνοι για κανέναν. Τώρα, αν τελικά πράττουμε σωστά ή όχι...άλλο θέμα. Εξάλλου, η πραγματικότητα αποδεικνύει πως, έτσι κι αλλιώς, η ζωή αποδίδει στον καθένα, αυτό που του αξίζει. Κατά τα έργα του.
    Και, πολλά από αυτά τα λαμόγια, είναι ταλαντούχα γενετικά. Και, προσωπικά, προτιμώ να βλέπω στη σκηνή παιδιά με λιγότερο βολικό DNA αλλά πραγματικούς αγωνιστές, παρά τέτοια ερπετά...

    Αυτό στο οποίο είπα πως, αν τοποθετηθώ, θα το κάνω μονάχα ολοκληρωμένα, είναι η άποψή μου για τη σύγχρονη αμερικανοποίηση του αθλήματος. Επ¨αυτού, έχω μερικές σκέψεις να πω. Αν και όποτε κρίνει η σελίδα αυτή πως υπάρχει λόγος να πληροφορηθεί την άποψή μου, ας μου το γνωστοποιήσει υποδεικνύοντάς μου και τον κατάλληλο χώρο - topic για να το κάνω ... Και θα ανταποκριθώ.

    Μπορεί να στενοχωρηθούν κάποιοι άνθρωποι, φυσικά, παρ¨όλο που σε καμία περίπτωση δε θα το έκανα "προσωπικό". Αφού, δεν έκανα προσωπικά ούτε καν τα προηγούμενα σχόλιά μου, που θα ήτανε και απόλυτα φυσιολογικό.
    Και αυτό, βεβαίως, αν ποτέ μου ζητηθεί εύκολα γίνεται, είτε δημόσια είτε κατ¨ιδίαν.

    Πάντως, γενικά μιλώντας, άποψή μου είναι πως, η ΑΛΗΘΕΙΑ, δεν έβλαψε ποτέ, κανέναν. Κανέναν χώρο, σίγουρα. Αλλά και κανέναν άνθρωπο. Μπορεί να είναι επίπονη αλλά ... ποια χειρουργική επέμβαση δεν είναι;;; Σώζει όμως τη ζωή.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-11-11 10:39 #7
    Το avatar του χρήστη flexakis

    Εγγραφή
    08-07-2008
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    247
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Παυλος Γεροθανασης ειχε πολυ ωραιο στιλ,κ παντα μου αρεσε.
    Ειχε κερδισει το μιστερ Ελλας τζουνιορ το 77 η 78 νομιζω ,με δευτερο τον Σακη Τσιλιγκουδη.
    Πολυ καλος ο Παυλος,νομιζω κερδισε και εναν γενικο στην ΝΑΒΒΑ την δεκατια 90's αγωνιστηκε στην κατηγορια Μasters,o oποιος ηταν και ο τελευταιος αγωνας του.
    ISSA Certified Fitness Trainer/Certified Fitness Nutrition

    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-11-11 11:05 #8
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    ο κυριος γεροθανασης πηρε και το γενικο μιστερ μακεδονια το 95
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-01-14 19:33 #9
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε Δεινοσαυρε ,μολις ειδα στα αρχεια μου κ τελικα ηταν το 1979 ,μιστερ Ελλας τζουνιορ WABBA.
    Διαβασε ,τα σχολια για τον συγκεκριμενο αθλητη,απο αυτον τον αγωνα ,απο τον Πετρο Βλαχουτσακο,αρθρογραφο κ κριτη.
    ''Καποτε προσπαθουσα να απαντησω στον εαυτο μου ,γιατι οι Μιστερ Αμερικα της δεκαετιας του 50 μου αρεσαν ως επι το πλειστον περισσοτερο απο τους σημερινους που λογω των συγχρονων μεθοδων γυμαναστικης κ διαιτης,διαθετουν πραγματι πιο γυμνασμενα κορμια οσον αφορα τον ογκο κ την γραμμωση.
    Η πιο σωστη απαντηση μου φανηκε το οτι οι τοτε ΜΙΣΤΕΡ διεθεταν μια κατασκευη που ενω ξεχωριζε απο τους υπολοιπους ανθρωπουςταυτοχρονα δεν επαυε να εινα ανθρωπινοι.Πρωταθλητες οπως ο Στηβ Ρηηβς ,ο Ντικ Ντυμπουα ο Μικι Χαρκινταιη ,ο Αλαν Στεφαν κ πολλοι αλλοι διεθεταν εκεινο το κατι αλλο.
    Πεστε το φυσικο χαρισμα η οπως αλλιως θελετε,εκεινα που περιμενε κανεις απο εναν Μιστερ Αμερικα....Φαρδεις ωμοι,λεπτη μεση,γερα ποδια κ ανεση.
    Ολα αυτα μου ηρθαν στον νου οταν ειδα τον Παυλο Γεροθαναση να στεκεται μπροστα μας ,την βραδια εκεινη. Κι οταν αρχισε να κινειται απο την μια ποζα στην αλλη με την χαρη κ την ανεση ενος πρωταθλητη...τοτε δεν εμεινε τιποτε αλλο σε μενα παρα να ευχηθω ,ο Παυλος να συνεχισει τον σωστο δρομο της γυμναστικης.

    Μου δίνεις πάσα Χρήστο με αυτό το σχόλιο σου, να βάλω μερικές φωτογραφίες του Γεροθανάση, το 1979 Mr Ελλάς στην WABBA στους Eφήβους.


    Όνομα: Wabba Mr Ελλάς.jpg Εμφανίσεις: 1341 Μέγεθος: 181,1 KB

    Όνομα: Wabba Mr Ελλάςa.jpg Εμφανίσεις: 1410 Μέγεθος: 169,0 KB


    Όνομα: IMG_0025.jpg Εμφανίσεις: 1321 Μέγεθος: 106,9 KB

    Και με φωτογράφηση το 1980, με τον Σπύρο Μπουρνάζο και τον Δημήτρη Παπαντώνη


    Όνομα: 1 (1).jpg Εμφανίσεις: 1269 Μέγεθος: 185,2 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-01-14 19:59 #10
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    αγαλμα ο γεροθανασης αψεγαδιαστος στο μιστερ μακεδονια του 95 επικρατησε στο γενικο του πολυ βαρυτερου ανεστη τσιφλικιδη ειναι μεσα στους αγαπημενους μου αθλητες διπλα στον γεροθαναση με το νουμερο 13 διακρινετε ο σακης τσιλιγκουδης και αυτος στα πρωτα του βηματα
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-02-17 12:21 #11
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Φωτογραφίες του Παύλου Γεροθανάση από διάφορες στιγμές

    Το 1983, στο Mr Hellas της WABBA

    Όνομα: 1.jpg Εμφανίσεις: 1121 Μέγεθος: 225,2 KB

    Το 1995 στο Mr Μακεδονία

    Όνομα: 16195283_1849304328625641_1131188119157226182_n.jpg Εμφανίσεις: 753 Μέγεθος: 83,4 KB

    Όνομα: 16195728_1849304538625620_5360086482045974408_n.jpg Εμφανίσεις: 655 Μέγεθος: 68,2 KB


    Το 1997, σε ενα Grand Prix στις Σέρρες

    Όνομα: Grand Prix Σέρρες 1997.jpg Εμφανίσεις: 692 Μέγεθος: 38,6 KB

    Όνομα: GRAND%20PRIX%2097%20OPEN%20CATEGORY.jpg Εμφανίσεις: 736 Μέγεθος: 141,2 KB



    Όνομα: 16425831_1852912891598118_8843154732729451401_n.jpg Εμφανίσεις: 712 Μέγεθος: 101,5 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 12-02-17 22:43 #12
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.906
    Προεπιλογή
    Αυτές τις old school ριγέ φόρμες της τελευταίας φωτογραφίας, τις γούσταρα τρελά

    Ωραίος αθλητής
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 12-02-17 22:47 #13
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 12-02-17 22:55 #14
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    τρομερο καλουπι ο παυλος η διαφορα του απο το 1995 στο 1997 ειναι χαοτικη
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 12-02-17 23:20 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δημητρης 1924 Εμφάνιση μηνυμάτων
    MLO
    Σωστα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτές τις old school ριγέ φόρμες της τελευταίας φωτογραφίας, τις γούσταρα τρελά

    Ωραίος αθλητής
    Αυτη σ αρεσει Παναγιωτη; MLO ειναι.
    Απολιθωμα συλλεκτικο...30 χρονων κοντα ,ακομη καλα κρατει με ενα μικρο σερβις που του εγινε

    Όνομα: 20170212_220627.jpg Εμφανίσεις: 596 Μέγεθος: 143,3 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία