Θέμα: Gainer Plus (NLS)

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 22
  1. 27-12-13 18:07 #1
    Banned
    Εγγραφή
    02-10-2012
    Μηνύματα
    32
    Προεπιλογή Gainer Plus (NLS)
    Παιδιά τι γνώμη έχετε για αυτό το προιόν..;
    ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ: 1 δοσομετρητής 2-3 φορές την ημέρα, ανάλογα με τις διατροφικές μας ανάγκες.
    ΓΕΥΣΕΙΣ : ΣΟΚΟΛΑΤΑ /ΒΑΝΙΛΙΑ
    Όνομα: 13591_1149.jpg Εμφανίσεις: 4845 Μέγεθος: 13,9 KB
    Όνομα: GAINER PLUS (NLS) ___.JPG Εμφανίσεις: 4940 Μέγεθος: 72,2 KB
    Όνομα: GAINER PLUS (NLS) ___.JPG Εμφανίσεις: 4940 Μέγεθος: 72,2 KB
    Την αγόρασα τιμη 25 ευρώ..μου φανηκε καλη δεν με επιβάρηνε καθόλου..Πρωτεινη πρωτη φορα χρησιμοποιο..2 φορες την ημερα την λαμβάνω 1 scoop πρωει και 2 μετα training..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-12-13 21:07 #2
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή GAINER PLUS 2271g (NLS)
    Βασικά φίλε μου πληρώσεις ζάχαρη
    Καλυτερα ασε επαρκές μια whey και γλυκόζη απο κανένα σούπερ μάρκετ

    Τωρα αφού την πήρες π την πήρες για να συμπληρώσεις ενα αξιοσέβαστο μεταπροπονητικο ρόφημα πρωτεΐνης θες 2 σκουπ στάνταρ αλλά θα περνεις και 160γρ ζάχαρη μαζι


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-12-13 21:52 #3
    Προεπιλογή
    Αλλο ζαχαρη και αλλο γενικα υδατανθρακας!Αυτη δεν περιεχει ζαχαρη
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-12-13 01:07 #4
    Banned
    Εγγραφή
    02-10-2012
    Μηνύματα
    32
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ska Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλο ζαχαρη και αλλο γενικα υδατανθρακας!Αυτη δεν περιεχει ζαχαρη
    οποτε μολις την τελειωσω δεν την ξαναπερνω ετσι..;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-12-13 01:27 #5
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή GAINER PLUS 2271g (NLS)
    Τάξεις έχει 160 γρ δεξτροζη μέσα

    Και εγω βάζω δεξτροΗ στην whey αλλά πίνω σχεδόν 30γρ πρωτεΐνης όχι 15


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-12-13 01:39 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SotosTheBoss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τάξεις έχει 160 γρ δεξτροζη μέσα

    Και εγω βάζω δεξτροΗ στην whey αλλά πίνω σχεδόν 30γρ πρωτεΐνης όχι 15


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Οποτε δεν την ξαναπέρνω..το αλλο συνενοηθηκα με τους διαχειριστες θα τον σβησουν τον λογαριασμο..κάτι ακόμα..μου είπε μετα την προπονησει να περνω μια κουταλια της σουπας δεξτροζι ενα κουταλακι του γλυκου κρεατινη και 2 scoop πρωτεινη σε 500ml..εγω λεω να περνω πρωτα την κρεατινη και μετα την πρωτεινη μετα απο 20 λπετα τι λες..;
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-12-13 02:05 #7
    Προεπιλογή
    Kαλησπερα.Με ολο το σεβασμο απλα να εκφρασω μια διαφορετικη αποψη.τα ζαχαρα της συγκεκριμενης πρωτεινης ειναι λιγοτερα απο ενα γραμμαριο.Κατα τα αλλα εχει δεξτροζη και μαλτοδεξτρινη που ειναι ιδανικος συνδυασμος μεταπροπονητικου ροφηματος.Για μενα αυτα τα προιοντα ειναι ιδανικα για ατομα που παιρνουν δυσκολα βαρος.η συγκεκριμενη για την τιμη της ειναι πολυ καλη...σιγουρα υπαρχουν και καλυτερες αλλα το value for money που λεμε ειναι πολυ καλο.Απο κει και περα βεβαια τα παντα εχουν να κανουν και με το στοχο του καθενος.αν ο στοχος ειναι αυξηση κιλων νομιζω οτι μια θερμιδικη πρωτεινη οπως αυτη μια χαρα ειναι.Γενικοτερα θεωρω πως αυτου του τυπου οι φορμουλες ειδικα για μεταπροπονητικο ειναι ο,τι πρεπει δεδομενου οτι οι περισσοτεροι απο μας δυσκολα θα φτιαξουν και θα ζυγισουν ποσοτητες για να φτιαξουν τη δικη τους φορμουλα.Τελος κατα την προσωπικη μου αποψη το οτι οι φορμουλες ειναι τιγκα στη ζαχαρη ειναι μαλλον μυθος...πλεον πολυ λιγες εχουν ζαχαρη.κατα τα αλλα αποτελουνται απο ποιοτικα και διαφορετικα ειδη υδατανθρακα.απο κει και περα ο καθενας επιλεγει τι του ταιριαζει και τι τον βολευει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 28-12-13 06:26 #8
    Banned
    Εγγραφή
    02-07-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    832
    Προεπιλογή
    Για να πάρεις ένα ικανοποιητικό ποσοστό πρωτείνης ανά δόση (22,5γρ) πρέπει να βάλεις 150 γρ. προιόντος τουλάχιστον,τα οποία αναγκαστικά θα περιέχουν 120 γρ. υδατάνθρακα (λιγότερο από 1,5 γρ. ζάχαρη). Αν στόχος σου είναι να βάλεις κιλά,τότε καλά το κάνεις. Αλλά με 150 γρ. ίσα που βγάζει 15 δόσεις. Ε,δε θα πίνεις 2 φορές τη μέρα;; 7 μέρες λοιπόν,για τόσα χρήματα;; Γι'αυτό σου λέει παραπάνω ο φίλος να πάρεις μια καθαρή πρωτείνη και τον υδατάνθρακα τον τρως από το φαγητό που είναι πάμφθηνος. Φυσικά αν θέλεις να βάλεις κιλά,μπορείς να συνδυάσεις μια τέτοια φόρμουλα,με μια καθαρή. Είναι ανάλογα τι στόχους έχεις. Προσωπικά δε θα έδινα τόσα χρήματα για υδατάνθρακα εκτός κι αν είχα σκάσει από το πολύ φαγητό &δε μπορούσα να βάλω κιλά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-12-13 12:31 #9
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή GAINER PLUS 2271g (NLS)
    Αυτο ακριβώς

    Μετά την προπονηση μας νοιάζει να παρέμβουμε μια αξιοπρεπή δόση πρωτεΐνης όχι υδατάνθρακα


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-12-13 16:19 #10
    Προεπιλογή
    Παιδια την δοκιμασα για πρωτη μερα..οκ δεν διαλιετι μενουν κωματακια..και αφου δεν εκανα εμετο είμαι οκ..τώρα την έχω για πεταμα..δεν διαλιεται ουτε σε 700ml νερο το 1 scoop..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-12-13 17:12 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bodyfit1994 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποτε δεν την ξαναπέρνω..το αλλο συνενοηθηκα με τους διαχειριστες θα τον σβησουν τον λογαριασμο..κάτι ακόμα..μου είπε μετα την προπονησει να περνω μια κουταλια της σουπας δεξτροζι ενα κουταλακι του γλυκου κρεατινη και 2 scoop πρωτεινη σε 500ml..εγω λεω να περνω πρωτα την κρεατινη και μετα την πρωτεινη μετα απο 20 λπετα τι λες..;
    Δεν ειναι απαρέτητα λάθος!! Αρκει να ειναι μεταπροπονητικα και τα 2!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-12-13 17:16 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ίων Δραγούμης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να πάρεις ένα ικανοποιητικό ποσοστό πρωτείνης ανά δόση (22,5γρ) πρέπει να βάλεις 150 γρ. προιόντος τουλάχιστον,τα οποία αναγκαστικά θα περιέχουν 120 γρ. υδατάνθρακα (λιγότερο από 1,5 γρ. ζάχαρη). Αν στόχος σου είναι να βάλεις κιλά,τότε καλά το κάνεις. Αλλά με 150 γρ. ίσα που βγάζει 15 δόσεις. Ε,δε θα πίνεις 2 φορές τη μέρα;; 7 μέρες λοιπόν,για τόσα χρήματα;; Γι'αυτό σου λέει παραπάνω ο φίλος να πάρεις μια καθαρή πρωτείνη και τον υδατάνθρακα τον τρως από το φαγητό που είναι πάμφθηνος. Φυσικά αν θέλεις να βάλεις κιλά,μπορείς να συνδυάσεις μια τέτοια φόρμουλα,με μια καθαρή. Είναι ανάλογα τι στόχους έχεις. Προσωπικά δε θα έδινα τόσα χρήματα για υδατάνθρακα εκτός κι αν είχα σκάσει από το πολύ φαγητό &δε μπορούσα να βάλω κιλά.
    Θα μεινω στον συνδιασμο και θα συμφωνήσω ! μια καλη επιλογή αν θέλεις να αυξήσεις την πρωτεινική προσληψη να προσθέσεις στο ιδιο ρόφημα καθαρη πρωτείνη και να χρησιμοποιήσεις την gainer plus για τον υδατανθρακα την κρεατίνη της!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-12-13 19:27 #13
    Προεπιλογή
    Παιδια την έβαλα σε 700ml ενα scoop και παλυ δεν διαληθηκε ειχε κοματακια την έχησα πάλη τι να καων έχω χαλασει 3 scoop..
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-01-14 06:15 #14
    Προεπιλογή
    Την έπαιρνα πέρσυ, για ένα μήνα μεταπροπονητικά. Κι αυτό επειδή δεν είχα λεφτά να πάρω whey+υδα ξεχωριστά.

    Τα συστατικά των gainer βοηθούν στην αποκατάσταση και μονον.
    Και κιλά να βάλεις τα περισσότερα θα είναι λίπος εκτός αν κάνεις και αερόβια.

    Ειδηκότερα η δεξτρόζη όπου την βλέπω αλλάζω δρόμο.
    Οταν δεν αποβάλλεται γίνεται μόνο λίπος...οι υπόλοιποι υδατάνθρακες όμως είναι χρήσιμοι στην πρωτεινοσύνθεση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 02-01-14 22:43 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MyoBomb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την έπαιρνα πέρσυ, για ένα μήνα μεταπροπονητικά. Κι αυτό επειδή δεν είχα λεφτά να πάρω whey+υδα ξεχωριστά.

    Τα συστατικά των gainer βοηθούν στην αποκατάσταση και μονον.
    Και κιλά να βάλεις τα περισσότερα θα είναι λίπος εκτός αν κάνεις και αερόβια.

    Ειδηκότερα η δεξτρόζη όπου την βλέπω αλλάζω δρόμο.
    Οταν δεν αποβάλλεται γίνεται μόνο λίπος...οι υπόλοιποι υδατάνθρακες όμως είναι χρήσιμοι στην πρωτεινοσύνθεση.
    ok καταλαβα θα την πετάξω..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία