Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 24 από 24
  1. 05-01-14 19:01 #16
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Κατηγορία ΜEN BB +1.72

    (Διακρίνονται από αριστερά οπως κοιτάμε ο Κεχαγιάς,Παγιαννίδης και ο Μπαϊμπουτης)

    Όνομα: IMG_0021.jpg Εμφανίσεις: 633 Μέγεθος: 119,7 KB


    Όνομα: IMG_0023.jpg Εμφανίσεις: 615 Μέγεθος: 123,4 KB

    Ο νικητής της κατηγορίας, Mενέλαος Μπαϊμπούτης


    Όνομα: IMG_0002.jpg Εμφανίσεις: 634 Μέγεθος: 84,7 KB


    Όνομα: IMG_0003.jpg Εμφανίσεις: 654 Μέγεθος: 77,6 KB



    Όνομα: IMG_0005.jpg Εμφανίσεις: 653 Μέγεθος: 128,5 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-01-14 19:10 #17
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Ηλίας Παγιαννίδης, ανακυρήχθηκε ο καλύτερος ποζέρ του αγώνα και παραλαμβάνει το βραβείο από τον Τάσο Μώρο


    Όνομα: IMG_0079.jpg Εμφανίσεις: 594 Μέγεθος: 152,7 KB


    Όνομα: IMG_0024.jpg Εμφανίσεις: 635 Μέγεθος: 144,4 KB


    Όνομα: IMG_0027.jpg Εμφανίσεις: 600 Μέγεθος: 95,7 KB


    Όνομα: IMG_0029.jpg Εμφανίσεις: 594 Μέγεθος: 92,1 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-01-14 11:47 #18
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Aπονομή της κατηγορίας απο τον Σπύρο Μπουρνάζο

    Όνομα: IMG_0006.jpg Εμφανίσεις: 555 Μέγεθος: 115,2 KB


    Όνομα: IMG_0078.jpg Εμφανίσεις: 514 Μέγεθος: 131,2 KB


    Όνομα: IMG_0014.jpg Εμφανίσεις: 555 Μέγεθος: 114,3 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-01-14 13:25 #19
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Θέλω να σταθώ στον Κεχαγιά να αναφερθώ στο ήθος του ως αθλητή. Κάποτε ένα πρωινό είχα πάει στο Καπάνι- Κρεαταγορά στο κέντρο της Θεσσαλονίκης. Εκεί ένας κρεοπώλης με ρώτησε αν ασχολούμαι με κάποιο άθλημα και του απάντησα θετικά για το bodybuilding. Τότε μου ανέφερε πως κατάγεται από την Αριδαία και πως κάποτε (εντός δεκαετίας 70') στο χωριό του ήταν ένας εν ονόματι Κεχαγιάς που γυμναζόταν με μεγάλα αυτοσχέδια βάρη στην αυλή του σπιτιού του. Το πρωί δουλειά και το απόγευμα βάρη... Και κυρίως σχολίασε την μεγάλη δύναμη του και το πείσμα του να σηκώνει βάρη. Είχε πάρει και το αυτί του πως είχε συμμετάσχει σε κάποιους διαγωνισμούς αλλά δεν γνώριζε τι και πως ακριβώς...
    Το Μάη του 2009 στη Κατερίνη σε μια διοργάνωση της ΝΑΒΒΑ είδα για πρώτη φορά τον κ. Κεχαγιά να παρακολουθεί τον αγώνα, μάλιστα έκατσε και τον είδε όλο μέχρι αργά το βράδυ!
    Αθόρυβα έκανε αισθητή την προσφορά του στο άθλημα και λίγοι το έχουν αναγνωρίσει και ακόμα πιο λίγοι τον έχουν εκτιμήσει ως Αθλητή!
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-01-14 20:47 #20
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    ο Χρήστος Κεχαγιάς ήταν σπάνιος άνθρωπος και αθλητής , πάντα πολύ καλός και φορμαρισμένος και τύχαινε σε πολύ σκληρό ανταγωνισμό πολλες φορές , ενω πάντα πρωταγωνιστούσε σε μεγάλους αγώνες ο ίδιος ήταν πολύ χαμηλών τονων

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο soko Εμφάνιση μηνυμάτων


    Eγω Ηλια επαιξα μαζι με τον Σταυρο στον συγκεκριμένο αγωνα,στο Μρ.Βορειος Ελλας 1983.Ηταν ο πρωτος μου αγωνας και ημουν 14 χρονων....πριν απο 30 χρονια ακριβως
    Ειμαι ο 3ος απο αριστερα.....δεξια απο τον Σταυρο.....

    Εχω ακομη αρκετες φωτο απο τοτε να πεις στον Σταυρο(τον αγωνα ειχε καλυψει τοτε,ο γνωστος στην Θεσ/νικη Κυριακιδης και ειχα παρει αρκετες) αλλα πρεπει να ψαξω καλα στα σεντουκια μου, γιατι μετα απο τοσα χρονια δεν ξερω που ακριβως της εχω χαντακωμενες ...οταν πεσουν στα χερια μου πες του Σταυρου θα της βαλω.....
    με το Σταυρο πρίν λίγο βλέπαμε τις φωτο και έπαθε πλάκα ούτε αυτός τις είχε απλα τις θυμόταν απο περιοδικά , τον είπα να μπαίνει και στο φόρουμ να κάνει εγγραφή αν και δεν ξέρει πολλα απο κομπιούτερ
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-01-14 01:56 #21
    Το avatar του χρήστη soko

    Εγγραφή
    17-09-2011
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    34
    Προεπιλογή
    Ευγε Polyneikos !!!!
    Πολυ ωραιες και σπανιες οι φωτος που εβαλες....με εστειλες για ακομη φορα σε αλλες εποχες.....
    Αν υπαρχουν στο αρχειο φωτος και απο τα τζουνιορς θα χαρω πολυ να της δω...
    Δωσε υλικο στον λαο....
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-01-14 02:27 #22
    Το avatar του χρήστη soko

    Εγγραφή
    17-09-2011
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    34
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο Χρήστος Κεχαγιάς ήταν σπάνιος άνθρωπος και αθλητής , πάντα πολύ καλός και φορμαρισμένος και τύχαινε σε πολύ σκληρό ανταγωνισμό πολλες φορές , ενω πάντα πρωταγωνιστούσε σε μεγάλους αγώνες ο ίδιος ήταν πολύ χαμηλών τονων



    με το Σταυρο πρίν λίγο βλέπαμε τις φωτο και έπαθε πλάκα ούτε αυτός τις είχε απλα τις θυμόταν απο περιοδικά , τον είπα να μπαίνει και στο φόρουμ να κάνει εγγραφή αν και δεν ξέρει πολλα απο κομπιούτερ
    Ηλια,φανταζομαι....θα επαθε και ο Σταυρος πλακα οπως και εγω οταν της ειδα....μιλαμε για 30 χρονια πισω 1983!....και νομιζω οπως ανεφερες πιο πανω πρεπει να ηταν και ο δικος του πρωτος αγωνας που κατεβηκε...
    Παντος χαιρομαι που ασχολειται ακομη με το αθλημα...και αν και παιδακι εγω τοτε.... θυμαμαι πως στα ματια μου ηταν ο καλυτερος στην κατηγορια....γιατι ηταν ο πιο κομενος με διαφορα απο ολους τους υπολοιπους και ηταν ο ποιο ηπιον τονον αθλητης!!!
    Αντε λοιπον...με τετοιον δασκαλο δεν μπορει να μεινει πισω στα κομπιουτερ....δωσε του τα φωτα σου...να κανει την αρχη
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-01-14 03:57 #23
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    είπες ακριβώς το προφίλ του σαν άνθρωπος πάντα χαμηλών τόνων , ο Σταυράκης όπως και γω δεν έχουμε διαμαρτηρηθεί ποτε σε αγώνες για θέση που πήραμε , έχω νιώσει αδικημένος αλλα ποτε δεν γκρίνιαξα γιατι χαλάει όλη η ομορφιά και λέγαμε δεν ταιριάζει σε ββερ να είναι κλαψομ*ύνης , επειδη το ββ και οι αγώνες είναι να το χαιρόμαστε και επειδη κρινόμαστε με το μάτι υποκειμενικά και επειδη μπορεί να υπάρχουν κι άλλοι καλοί αθλητες , η θέση που θα παίρναμε δεν μας έλεγε τίποτε αρκεί να είμασταν ωραίοι και σε καλή φόρμα και ας κερδίσει ο καλύτερος

    εκεί πραγματικά ο Σταυρος έπρεπε να βγεί και πρώτος , οι φώτο αδικούν μαυρόασπρες και θολές στο σκανάρισμα , τότε μας κοιτούσαν σαν εξωγήινους όταν έβλεπαν κόντρες στα πόδια, για μενα και τον Σταυρο ήταν φυσιολογικό όλο το χρόνο κόντρες βγάζαμε , θυμάμαι ΄με έλεγε ο Σταυρος άντε ρε λέοπαρτ (τα άρματα μάχης ) πάτα λίγο τα πόδια να φανούν οι ερπύστριες (παρομοίαζε τις κόντρες με ερπύστριες απο τα άρματα )
    γενικά το χαιρόμασταν τούς αγώνες και ας βγάζαμε ταλαιπωρία γιατι δεν υπήρχαν και δεν χρησιμοποιούσαμε τα τωρινά μέσα που κάνουν τα πράματα πιο εύκολα

    τον είπα σήμερα αφού είδαμε το τόπικ και μας έπιασε νοσταλγία να κάνει εγγραφη στο φόρουμ , λέει δεν τα ξέρω αυτα εγω δεν ασχολούμε με κομπιούτερ , λέω δεν μπορεί όλο και κάτι θα κοιτάς στο κομπιούτερ μπές και σε κάτι άλλο που σε εκφράζει και με είπε θα προσπαθήσει να μπεί αλλα και να κάνει εγγραφή
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 09-01-14 03:10 #24
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Πολλοί από τους συμμετέχοντες συνέχισαν και στο μέλλον να είναι κοντά στο άθλημα με συμμετοχές και με συνεισφορά. Από έφηβους γνωρίζω τον Δημήτρη Παντελίδη που στα μέσα της δεκαετίας του '90 έφτασε να μοιάζει σε Σόουν Ρέη. Τον φίλο Ανέστη Τσιφλικίδη που ακόμα γυμνάζεται με μεγάλη πειθαρχία και δίπλα του μεγάλωσαν πολλοί νεότεροι αθλητές που διέπρεψαν. Ο Ευστάθιος Μεχανετζίδης που μέχρι σήμερα προπονείτε και ολόχρονα είναι σε φόρμα και δείχνει ακόμα πολύ μικρότερος έχει συμβάλλει στις διοργανώσεις της ΕΟΣΔ στη Θεσσαλονίκη. Ο Κώστας Κούλας υπήρξε από τις πιο γνωστές φυσιογνωμίες ως αθλητής στη πόλη της Θεσσαλονίκης. Για τον Τάσο Δημητριάδη είναι περιττό να αναφερθώ καθώς όλοι γνωρίζουν την προσφορά του στο άθλημα στη πόλη της Θεσσαλονίκης. Τέλος πίσω από τον Ανάργυρο Τσοπουρίδη είναι ο Ιωάννης Βοζίκογλου που υπήρξε συνδιοργανωτής και διοργανωτής πολλών αγώνων με τελευταίο το πανελλήνιο της ΕΟΣΔ το 2008 στη Θεσσαλονίκη.
    Το τόπικ αποτελεί πραγματικά κόσμημα στο φόρουμ και στην ιστορία του αθλήματος στη Βόρεια Ελλάδα.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12