Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 106 έως 112 από 112
  1. 06-06-12 20:53 #106
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Mε φωναξε κανεις?

    Καλα τους εκανα
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-06-12 21:43 #107
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mε φωναξε κανεις?

    Καλα τους εκανα
    [YOUTUBE=undefineda6Lq3THQFwA]a6Lq3THQFwA[/YOUTUBE]απο ταινια ειναι
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-06-12 14:28 #108
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    εγω λεω οτι ειναι στημενο
    κυκλοφορει και ενα ακριβως ιδιο,
    δυο τυποι καθονται στην ακρξ του δροπμου σε παρκο,ενα ζευγαρι τρεχει στον δρομο,και μολις περναν διπλα τους χτυπαει ο ενας την γυναικα
    και ο αλλος τους σπαει στο ξυλο
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-06-12 13:53 #109
    Προεπιλογή
    επειδη αυτο ειναι κοματι της δουλιας μου ..
    σας λεω ξεκαθαρα πως το video ειναι fake
    1)ο τυπος πρωτα κοιταει κ μετα βαραει την κοπελα
    2) ο φιλος -αγορι της κοπελας φενετε οτι το περημενει κ αντιδραει αμεσως
    3) ο μποξερ βαραει τον εναν κ ο αλος κοιταει κ μετα της τρωτει κ αυτος
    4) η κοπελα δν πηγε ουτε βημα πησω
    5) ο μποξερ ακομα κ κακος εναντιον ανηδεων οπως ειναι στο video τους εχει ξαπλωσει σε χρονο τετε
    6)απο τις μπουνεις δν σηκωνεσε οταν ο αλος ξερει να βαραει ,σαγονι κ κατω
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-09-12 15:55 #110
    Προεπιλογή
    Επειδή το θέμα είναι πάντοτε φλέγον και επίκαιρο, επιτρέψτε μου να πω δυο πραγματάκια από τη δική μου εμπειρία.

    Δάσκαλος... το ουσιαστικότερο κομμάτι, όχι μόνο στις ΠΤ. Αν ξέρει κι έχει όρεξη καλώς. Σίγουρα ζώνες, εμπόριο σχετικών ειδών, γάντια, στολές παίζουν αλλά κάπως πρέπει να επιβιώσουν κι αυτοί οι άνθρωποι. Αλλά όταν βλέπεις προπόνηση σε προχωρημένους και ο δάσκαλος είναι στο τηλέφωνο ή λείπει ή δεν υπάρχει "ενέργεια", κλάφτα.

    Αυτοάμυνα... Πρέπει να είναι ενταγμένη στο πρόγραμμα, ακόμη καλύτερα να έχει δικά της 2ωρα μέσα στην βδομάδα. Είναι μια επιπλέον ένδειξη ότι γίνεται δουλειά και είναι η καλύτερη ευκαιρία να παρακολουθήσεις πριν ξεκινήσεις σε οποιοδήποτε γυμναστήριο.

    Διδασκαλία αυτοάμυνας... Δεν είναι οι άμυνες, οι λαβές και οι τεχνικές μόνο. Αν παρακολουθήσετε μάθημα αυτοάμυνας και δεν έχει μέσα 3 εναντίον ενός, τεχνικές "κολλημένες" στον τοίχο ή σε στενό χώρο, σενάρια αποφυγών αλλά και θεωρητικά πράγματα (τι βλέπω, σε μια κατάσταση 3-1 με ποιόν "μπλέκομαι" πρώτα, κτλ.) νομίζω ότι δεν μιλάμε για αυτοάμυνα. ΒΑΣΙΚΟ πράγμα: ΕΝΤΑΣΗ-ΤΡΙΒΗ-ΠΟΝΟΣ(εντός λογικών πλαισίων)

    Στυλ ή είδος... Εδώ θα παραπέμψω στο κομμάτι Δάσκαλος ξανά... Το μόνο σημείο που χρήζει ίσως αναφοράς είναι το ότι δεν πας πχ. να ξεκινήσεις Tae Kwon Do αν είσαι 1,60 και 110 κιλά... Πρέπει να δεις λίγο τον εαυτό σου και να καταλάβεις ποιό κομμάτι σου μπορείς να αξιοποιήσεις καλύτερα και που δεν μπορείς να αλλάξεις και πολλά (ιδιαίτερα σε μεγαλύτερες ηλικίες).

    Κανένα από τα video που κυκλοφορούν, είτε είναι promo από σχολές ή και καλά από αγώνες στο δρόμο δεν απεικονίζει σωστά τι συμβαίνει σε μια δύσκολη κατάσταση. Πως μεταφέρεται το συναίσθημα που έχεις όταν έχεις φάει μια στο πρόσωπο, η μύτη και τα μάτια σου τρέχουν και σε τσούζουν απίστευτα και τη στιγμή που ετοιμάζεσαι για spinning round house kick στο κεφάλι του άλλου πατάς μια μικρή πέτρα και βγάζεις τον αστράγαλό σου;

    Η καλύτερη αυτοάμυνα που ξέρω είναι η μή-εμπλοκή και οι καλές επιδόσεις στα 400μ με εμπόδια Από κει και πέρα, σε αναγκαστικές καταστάσεις, η ενασχόληση με τις ΠΤ με έναν σωστό δάσκαλο, με δύσκολη και κοπιαστική προπόνηση, μπορεί να αυξήσει την αντίληψη, την ταχύτητα των αντανακλαστικών και τις αντοχές του σώματος - είτε για να αντέχει σε χτυπήματα ή για να μπορέσει να βγάλει 1 το πολύ 2 χτυπήματα που θα δώσουν ένα χρονικό περιθώριο για να φύγεις τρέχοντας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-09-12 09:57 #111
    Προεπιλογή
    στον δρομο παιζουν ρολο
    1 αντιληψη της παρουσας καταστασης
    2 ΨΥΧΗ αν ειναι κοτα ,κοτα κ θα παραμηνεις
    3 αποφασιστηκοτητα
    4 πολυ εκπαιδευση κ sparing με οσο το δυνατον λιγοτερα προστατευτικα
    5 απλες κινησεις κ λειτουργικες
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-09-12 16:39 #112
    Προεπιλογή
    Έκανα κικ μποξ παλιότερα για 4 χρόνια. Μετά απο αρκετά χρόνια αποχής με βλέπω να πηγαίνω για krav maga. Είδωμεν...
    Eat Clean, Lift Hard.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678