Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 61
  1. 19-08-08 23:50 #31
    Biochem Guru
    Το avatar του χρήστη jiujitSu

    Εγγραφή
    01-11-2005
    Περ.
    Boreia
    Μηνύματα
    633
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billys15
    Απλως αυτο που πιστευω εγω και εννοω,ειναι οτι ειναι πιο ακινδυνα σε σχεση με το πως τα παρουσιαζουν γενικα εξω.
    Ναι καμια σχεση και οπως εχω ξαναπει περισσοτερες πιθανοτητες εχω να παθω κατι σοβαρο βγαινοντας μια βολτα με την μηχανη μου παρα αν παρω ΑΑΣ.
    ahh..finally!
    LUCOZADE με εχτρα γλυκοζη !!!


    Παλι μπορα ξεσπασε Τζεκοοοο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-08-08 01:26 #32
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μπάκας

    Όσοι έχουν την Bargain Whey - American Sports Nutrition 5lbs (2.270gr) - ρίξτε μία ματιά πίσω στην ετικέτα γράφει:
    Bargain Whey is the most effectivd (effective θέλει να πει ο ποιητής). Και αναρωτιέμαι, αν σε μία ετικέττα κάνουν ορθογραφικά, τι στο δίαολο έχουν βάλει μέσα αφού δεν υπάρχει έλεγχος του FDA?? Μόνο έλεγχος Ε.Ο.Φ. αλλά αυτοί τα πέρνουν χοντρά...
    Εχω πετυχει κι εγω ορθογραφικο,δεν θυμαμαι τι ακριβως ηταν αλλα εχω δει.Οσον αφορα τον ελεγχο,μηπως ειναι ο ιδιος ο ΕΟΦ που ΔΕΝ κανει ελεγχους?? Γιατι σε Γερμανια ή ΗΠΑ ας πουμε ξερω οτι περνουν απο πολυ αυστηρες διαδικασιες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-08-08 02:20 #33
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μπάκας
    Πάντως όσο αφορά την ταινία απολύθηκε από την Muscletech ο Christian Boeving fitness model, που παρουσιάζεται στην ταινία επειδή μίλησε ανοιχτά στον φίλο του Christopher Bell περί αναβολικών.

    περισσότερα εδώ:

    .
    http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=2837
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-08-08 10:34 #34
    Biochem Guru
    Το avatar του χρήστη jiujitSu

    Εγγραφή
    01-11-2005
    Περ.
    Boreia
    Μηνύματα
    633
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU
    και ο χρήστης με την διακοπή των αας δεν έχει όρεξη ούτε για προπόνηση γιατί αν μάθεις να γυμνάζεσε με τα αας τότε χωρίς αυτά νομίζεις οτι δεν κάνεις τίποτε γι αυτό λέω χρειάζετε παιδεία και να μάθουμε να χαιρόμαστε τα οφέλη της γυμναστικής με βάρη και χωρίς τα αας.
    Αυτο ειναι ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ! απλα νοιωθεις οτι δεν εχει νοημα μετα..
    ahh..finally!
    LUCOZADE με εχτρα γλυκοζη !!!


    Παλι μπορα ξεσπασε Τζεκοοοο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-08-08 11:36 #35
    Biochem Guru
    Το avatar του χρήστη jiujitSu

    Εγγραφή
    01-11-2005
    Περ.
    Boreia
    Μηνύματα
    633
    Προεπιλογή
    Παιδια ενταξει μην περιμενετε θαυματα απο τον ΕΟΦ για τα συμπληρωματα.
    Στην Ελλαδα ειμαστε..
    Δεν μπορει να ελεγξει τα παντα ουτε να επιβεβαιωσει ποσοτητες κτλ.
    Για να ειναι σε θεση να κανει σωστα την δουλεια του χρειαζονται απειρες εργατοωρες και μηχανηματα που οι τιμες του αγγιζουν τα 400.000 με 500.000 Ευρω. Ασε το κοστος λειτουργιας τους..
    Ακομη και αν τα παρουν θα ειναι για την μιζα και απλα θα τα εχουν σε μια γωνια σκεπασμενα με ναιλον.
    Ξερεται τι θα πει να ψαχνεις μια συγκεκριμενη ουσια και να σου εμφανιζονται 2-3 αλλες χωρις καν χημικο αποτυπωμα? Θα κατσεις να φας την ζωη σου για να επαληθευσεις και να βρεις ολες τις ουσιες μεσα σε ενα σκευασμα για τα ψωροΕυρω που σου δινουν ? ΟΧΙ στα @@δια σου κανονικα..
    Ασε τα κολπα που χρησιμοποιουν οι εταιριες για να παραπλανησουν οπως η χρηση οτι νανε χημικης ονοματολογιας που κανεις δεν μπορει να καταλαβει τι ουσια ειναι.

    Εδω ουτε οι ιδιες οι εταιριες συμπληρωματων δεν καθονται να επαληθευσουν τα label-claims.
    ahh..finally!
    LUCOZADE με εχτρα γλυκοζη !!!


    Παλι μπορα ξεσπασε Τζεκοοοο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-01-09 17:32 #36
    Προεπιλογή
    παιδες ειδα κ εγω την ταινια κ τη βρηκα ιδιαιτερα αξιολογη, πρωτα απ΄ολα γιατι ο σκηνοθετης-πρωταγωνιστης προσπαθει να παρουσιασει οσο πιο αντικειμενικα μπορει το θεμα-ταμπου των αας. Σαν συμπερασμα εξελαβα το οτι τα αας, προκυπτουν ως φυσικη αναγκαιοτητα της (νεο)κουλτουρας των ΗΠΑ (και οχι μονο), κατα την οποια υφισταται μια τυφλη μιμηση προς ορισμενα προτυπα (βλ. Arnie,Sly κ.α.). Δε λαμβανεται υπ'οψιν η διαφορετικοτητα της καθε προσωπικοτητας και πιστευεται οτι η μιμιση οδηγει στην ταυτιση.

    Ακομη, η συγχρονη κοινωνια εχει μπολιασει τα μικρα παιδια με κομπλεξ κατωτεροτητας διαφορου τυπου, τα οποια για να ξεπερασουν καταφευγουν στον ''ευκολο δρομο'' των αναβολικων. Ο απλος παιδικος νους θα μπορουσε να σκεφτεται καπως ετσι:''ειμαι κοντος/λεπτος/χοντρος/χαζος και εχω γινει το θυμα. αν παρω αναβολικα θα γινω τουμπανο, θα εχω γκομενες και θα κερδισω το σεβασμο κ την εκτιμηση ολων''.

    Παρατηρουμε επισης οτι τα αναβολικα δεν ειναι τοσο επικινδυνα οσο παρουσιαζονται, και οτι μορφες ''ντοπας'' υπαρχουν σε ολα τα επιπεδα της κοινωνιας (βλ. μουσικη, πορνογραφια, αθλητισμος γενικοτερα κ.α.)

    Τελος, ιδιαιτερη εντυπωση μου εκανε ο Valentino, ο οποιος με βρηκε συμφωνο με ολα τα λεγομενα του. Δυστυχως επρεπε να παθει για να μαθει..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-01-09 13:31 #37
    Προεπιλογή
    Αν επιτρεπεται το λινκ μπορειται να το δειτε και απο εδω χωρις να το κατεβασετε

    http://www.watch-movies.net/movies/b...ronger_faster/
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-01-09 13:40 #38
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pikolo
    http://www.watch-movies.net/movies/bigger_stronger_faster/ δειτε την online εδω σε οτι ποιοτητα θελετε...εχει να αποφασισετε εσεισ.....enjoy
    Ε αργησες 5 μηνες αλλα εβαλες το ιδιο λινκ δεν πειραζει σλαινε2
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-10-09 16:50 #39
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Thumbs up Bigger Stronger Faster
    Είναι από τα ελάχιστα ντοκιμαντέρ που έχω παρακολουθήσει που μου κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον ! Καταπληκτική δουλειά ,πολύ κατανοητό, εμπεριέχει πολλές απόψεις πολλών ανθρώπων ειδικών (με πτυχίο εννοώ ) και μη (δεν αλλάζει κάτι το το φοβερό) που μιλούν για τα ΑΑΣ,τις άπειρες ανακρίβειες των επίσης άπειρων(και σε αριθμό αλλά και σε εμπειρία) ατόμων που εξαιτίας αυτών έχει διαμορφωθεί η γενική αυτή ιδέα για την "επικινδυνότητα" των στεροιδών ορμονών που και "καλά" αποτελούν παγκόσμια κρίση στον αθλητισμό .
    Ακόμα αναφέρονται και άλλα φάρμακα στο βίντεο που χρησιμοποιούνται εκτός αθλητισμού και δεν θεωρούνται όμως σαν "κλέψιμο" από τον κόσμο . Ακούγονται οι απόψεις μαθητών για το τι χρησιμοποιούν για να αντέχουν στο διάβασμα,απόψεις πιλότων και άλλα !
    Πολλοί γνωστοί αθλητές και όχι μόνο αναφέρονται ονομαστικά είτε λένε τις προσωπικές τους απόψεις .

    Προτρέπω τον καθένα από εσάς να το δει γτ ειλικρινά είναι φοβερό και θα λύσει πολλές απορίες και σίγουρα θα αλλάξει σε πολλούς γνώμη για τα ΑΑΣ σε σχέση με την ήδη διαμορφωμένη από την πλήρη άγνοια των ΜΜΕ !

    Υ.Γ. Δεν προτρέπω κανένα σε χρήση ΑΑΣ και ούτε αν είμαι υπέρ ή όχι με την παραπάνω κατάθεση της άποψής μου, προς αποφυγήν παρεξηγήσεων,συστήνεται για καθαρά εκπαιδευτικούς σκοπούς και μόνο !

    Ελπίζω να μην πειράζει τους φίλτατους συντονιστές που αναφέρω λίνκς για κατέβασμα και υπότιλους ...

    Κατέβασμα --> http://btjunkie.org/torrent/Bigger-S...515efac24b0224

    Υπότιλοι --> http://www.greeksubtitlesproject.com...s.php?id=38618



    Πληροφορίες :
    - http://en.wikipedia.org/wiki/Bigger_stronger_faster
    - http://www.imdb.com/title/tt1151309/
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-10-09 17:07 #40
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Το καταβάζω τωρα για να το δω φίλε Rock.
    Ξέρουμε μήπως ποιος ειναι ο παραγωγός ή πίσω απ τον παραγωγό?
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-10-09 17:26 #41
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το καταβάζω τωρα για να το δω φίλε Rock.
    Ξέρουμε μήπως ποιος ειναι ο παραγωγός ή πίσω απ τον παραγωγό?
    Γράφει στις πληροφορίες
    Produced by
    Alexander Buono
    Jim Czarnecki
    Kurt Engfehr
    Tamsin Rawady
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-10-09 20:36 #42
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Yπάρχει ήδη τόπικ στην κατηγορία Πολυμεσα.Το παρόν τόπικ κλειδώνεται και τα posts μεταφερονται εκει για να συνεχίσουμε την συζήτηση :

    Bigger Stronger Faster
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 11-10-09 20:46 #43
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Σόρρυ το έψαξα αλλού και δεν το βρήκα ...
    Λάθος στήλη
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 11-10-09 21:05 #44
    Προεπιλογή
    Mιας και ξεθαφτηκε το θεμα..να πω κι εγω την παπαρια μου.
    Ειχα γνωρισει προσωπικα ελληνες αθλητες που γνωρισαν την δοξα και μετα την λοιδωρια (δεν εχουν σημασια τα ονοματα).Μπορω να σας διαβεβαιωσω οτι δεν ειχαν πληρη εικονα για το τι καταναλωνανε,δεν τους ενδιεφερε και παρα πολυ.Περιπου 100 χαπια την ημερα ηταν αλλωστε,αντε βγαλε ακρη!

    Μεσα σε ενα τετοιο συννεφο πειραματικων δόσεων νεων ουσιων,ειναι κατι παραπανω απο δυσκολο να βγαλεις ακρη για τις συνεπειες μίας ουσιας.
    Το σιγουρο ειναι οτι οταν εφυγαν τα φωτα της δημοσιοτητας,πολλοι απο αυτους χρειαστηκε να μεταφερθουν εσπευσμενα σε νοσοκομεια σε ανυποπτο χρονο,συνηθως βγαινουν ζωντανοι απο εκει αλλα κανεις δεν περιμενει να τους δει να φτανουν τα 100 χρονια,και καποιοι απο αυτους ισως δεν ειναι πια σε θεση να ζησουν μια απολυτα φυσιολογικη ζωη.
    Ετσι πχ και με τα στεροειδη , μπορει να μην υπαρχει σωρος απο πτωματα,αλλα ποιος καλοπερναει εχοντας δημιουργησει προβλημα στους ορχεις του,εχοντας χασει τα μαλλια του κτλ;

    Εχω ακουσει και εγω την θεωρια οτι ελεγχομενες δοσεις απο καποιες δοκιμασμενες ουσιες ισως κανουν καλο (πχ οι γιατροι δινουν αυξητικη ορμονη σε παιδια με προβλημα υψους, και φυσικα κανεις δεν διαμαρτυρεται γι αυτο) και υπαρχει καποια βαση σε αυτο.Παντως τα διαφορα σκευασματα του διαδικτυου δεν εμπιπτουν σε αυτη την κατηγορια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 12-10-09 16:27 #45
    Το avatar του χρήστη mantus3

    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    2.369
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ballbreaker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω ακουσει και εγω την θεωρια οτι ελεγχομενες δοσεις απο καποιες δοκιμασμενες ουσιες ισως κανουν καλο (πχ οι γιατροι δινουν αυξητικη ορμονη σε παιδια με προβλημα υψους, και φυσικα κανεις δεν διαμαρτυρεται γι αυτο) και υπαρχει καποια βαση σε αυτο.Παντως τα διαφορα σκευασματα του διαδικτυου δεν εμπιπτουν σε αυτη την κατηγορια.
    ολα τα φαρμακα εχουν βγει για θεραπευτικους σκοπους οποτε γιατι να παραπονεθει? εμενα μου εκανε τρελη εντιποση το τρικακι με την παρασκεβη συμπληροματων... πολυ γελιο αλλα και τραγικο..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία