Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 46
  1. 06-01-14 19:16 #1
    Προεπιλογή Φωτογραφιες nev96
    Γεια σας με λένε Νώντα και μόλις εγγράφηκα στο site για να ακούσω γνώμες και συμβουλές. Είμαι 17 ετών και έχω 1.77 m ύψος στα 61 κιλά. Προσπαθώ να πάρω κάποια κιλά για να πάρω όγκο. Τρώω πολύ περισσότερο καθημερινά από όσο έτρωγα πριν αρχίσω τη γυμναστική (Σεπτέμβριος) αλλά έχω πάρει μόνο 4 κιλά καθώς ήμουν 57 το Σεπτέμβριο. Ειδικά τον τελευταίο καιρό έχω μείνει στάσιμος στα 61 ενώ πολλές φορές τρώω επιτηδευμένα παραπάνω από όσο αντέχω, αλλά παρ'όλα αυτά δεν παίρνω με τίποτα κιλά. Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω γιατί πιστεύω ότι τρώω πάρα πολύ. Δείτε και τις φωτογραφίες παρακάτω.





    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-01-14 22:08 #2
    Προεπιλογή
    Κάποιος ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-01-14 23:50 #3
    Προεπιλογή
    Πολύ καλός για τον καιρό που κάνεις
    Έκανες κάποιο άθλημα παλιότερα;
    Ψάξε στο φόρουμ για καμια διατροφή με πολλές θερμίδες που να σε βολεύει και φτιάχτην στα μέτρα σου.
    Even if nobody believes in me, supports me or recognizes my effort, I'll keep going...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-01-14 00:13 #4
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ το προσπαθώ. Έπαιζα ποδόσφαιρο μέχρι τα 13-14 αλλά σταμάτησα και στα 15 μάλιστα άρχισα και το κάπνισμα. Όλη αυτή η φάση ξεκίνησε ξαφνικά μια μέρα το Σεπτέμβριο που έβλεπα τον αδερφό μου να γυμνάζεται σπίτι και αποφάσισα να αρχίσω και εγώ και να κόψω το κάπνισμα. Δηλαδή περισσότερο για αντιπερισπασμό για το κάπνισμα ξεκίνησα αλλά πλέον μου αρέσει πολύ και σαν ασχολία. Θα το κοιτάξω αυτό με τις διατροφές, αν και πιστεύω ότι είμαι εκτόμορφος οπότε βάζω πολύ δύσκολα κιλά. Θα δείξει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-01-14 02:51 #5
    Προεπιλογή
    Εισαι αδυνατουλης αλλα πολυ καλος για το διαστημα που κανεις γυμναστικη ,εξαλου 4 κιλα που πηρες γι αρχη δεν ειναι κ ασχημα!
    Μου θυμιζεις πολυ τον εαυτο μου στην ηλικια σου ,στην αρχη βαζεις καποια κιλα πιο ευκολα κ μετα υπαρχει καποια στασιμοτητα,
    με υπομονη χωρις να βιαζεσαι ,κ σωστη δουλεια σε προπονηση κ διατροφη σιγα σιγα θα βλεπεις μονο ανοδο.
    Α... και χωρις τσιγαρο μακροχρονια ολα θα ειναι πιο ευκολα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-01-14 05:18 #6
    Banned
    Εγγραφή
    02-07-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    832
    Προεπιλογή
    Μπράβο,έχεις ήδη ένα όμορφο σώμα,καθαρό και είσαι ακόμα στην αρχή της αρχής. Δε θέλει να βιάζεσαι,χωρίς αυτό να σημαίνει ότι χαλαρώνεις τη προσπάθεια. Το γυμναστήριο δε το παρατάς ποτέ γιατί είναι υγεία πάνω απ'όλα. Οπότε μέσα στα χρόνια,η βελτίωση είναι σίγουρο ότι θα έρθει. Ήμουν κι εγώ υπερβολικά αδύνατος όταν ξεκίνησα (42 κιλά με 165 ύψος).Φυσικά αυτό άλλαξε μέσα σε 1-2 χρόνια και έγινα φυσιολογικός σε κιλά και παρέμεινα σε χαμηλά ποσοστά λίπους. Ο μεταβολισμός σου είναι ευλογία γιατί μπορείς να απολαμβάνεις το φαγητό. Γενικά εγώ συνδύαζα και σαβούρα και ποιοτικά φαγητά στην ηλικία σου και το συνέχιζα αυτό γιατί δεν έβαζα με τίποτα λίπος. Όλοι με ζήλευαν που έτρωγα τα πάντα σε ότι ποσότητα ήθελα. Οπότε δες το ποτήρι μισογεμάτο και μη χαλιέσαι..
    Επίσης μόλις ψηθείς λίγο ακόμα,μπορείς να προσθέσεις στη διατροφή σου μια πρωτεΐνη με ψηλό ποσοστό υδατάνθρακα. Εγώ ξεκίνησα τα συμπληρώματα πολύ πιο νωρίς από σένα,χωρίς αυτό να σημαίνει ότι σου λέω να καταφύγεις και εσύ σε αυτή τη λύση,καθώς το φαγητό είναι το πρωτεύον.
    Τέλος ξέχνα το κάπνισμα. Ο θεός/η φύση/η βιολογία κτλ (ότι θες διαλέγεις) σου έδωσε υγιή πνευμόνια,οπότε είναι το λιγότερο αχαριστία να τα καταστρέφεις από τη στιγμή που υπάρχουν συμπολίτες σου οι οποίοι έχουν αναπνευστική ανεπάρκεια και λίγα χρήματα για φάρμακα. Καλή αρχή!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ίων Δραγούμης : 11-01-14 στις 05:22
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-01-14 14:36 #7
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή Φωτογραφιες nev96
    Φίλε εχεις παρα πολυ καλές βάσεις. Αν φας πολυ και καθαρά δεν θα πιστεύεις αυτο που θα πετύχεις.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-01-14 15:03 #8
    Προεπιλογή
    Νώντα 4 κιλά σε 4 μήνες είναι ένας πάρα πολύ καλός ρυθμός αύξησης του βάρους σου...Έχε υπόψιν σου ότι το να καταφέρεις να φτάσεις τα κιλά του ύψους σου και ίσως να τα ξεπεράσεις αλλά ταυτόχρονα να διατηρήσεις το λίπος σου σε χαμηλά επίπεδα όπως αυτά στις φωτό είναι μια μακροχρόνια διαδικασία που απαιτεί συνέπεια σε καθαρή διατροφή και σωστή άσκηση....Συνεπώς μην βιάζεσαι και μην αγχώνεσαι, δεν υπάρχει φυσικός τρόπος να βάλεις μέχρι το καλοκαίρι πχ τα υπόλοιπα κιλά που θες και να είναι καθαρά και μόνο μυικά...Βγάλε λοιπόν τέτοια σενάρια απ το μυαλό σου.....
    Επίσης ακόμα και στα σημερινά σου κυβικά το σώμα σου είναι γραμμωμένο και φανερώνει ένα υγιές και fit άτομο που πολλοί συνομηλικοί σου θα ζήλευαν και θα είχαν ως στόχο εάν ξεκινούσαν γυμναστήριο...Οπότε απόλαυσε και το σημερινό εαυτό σου και έχε στο μυαλό σου ότι αγάλι αγάλι γίνεται η αγουρίδα μελί
    Ένας στόχος που τίθεται σωστά, είναι ήδη ολοκληρωμένος κατά το ήμισυ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-01-14 17:23 #9
    Προεπιλογή
    @ ΧΡΗΣΤΟΣ1961, αυτή τη στασιμότητα με κάποιο τρόπο θέλω να καταπολεμήσω γιατί βαρέθηκα να με λένε αδυνατούλη, θέλω να αποκτήσω και λίγο όγκο , @ Ίων Δραγούμης Ευχαριστώ πολύ και όσον αφορά με το κάπνισμα συμφωνώ. @ Μikekan Έχω ακόμα πολλή δουλειά. @ stef25 Βασικά το ιδανικό για μένα μιας και το ανέφερες, θα ήταν να έφτανα 66-67 κιλά ως το καλοκαίρι με πολύ καλό φαγητό ώστε να έχω βάλει λίγο λίπος και να είμαι και γραμμωμένος και μετά να χάσω 2-3 κιλά πὰλι για να πέσει κι άλλο το ποσοστό λίπους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 12-01-14 15:58 #10
    Προεπιλογή
    Εγω θα σου προτεινα να τρως οσο μπορεις "καθαρα", να βαλεις αρκετο υδατανθρακα(κυριως ρυζι και πατατα) στις μερες προπονησης, για να φτασεις στα 77-80 κιλα που ειναι το ιδανικο για το υψος σου.. Αλλα παντα αργα και σταθερα.. Παντως εχεις πολυ καλες βασεις. Συνεχισε την καλη δουλεια!!
    When life get's complicated, I LIFT!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-01-14 19:45 #11
    Προεπιλογή
    Μου φαίνεται πως θα αρχίσω να μετράω θερμίδες για να είμαι σίγουρος ότι τρώω την κατάλληλη ποσότητα καθημερινά. Το μόνο που φοβάμαι πὰντως αν πὰρω κιλά είναι μη χάσω τη γράμμωση, για να μη χρειαστεί να πέσω και πολύ σε ποσοστό λίπους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 16-03-14 02:28 #12
    Προεπιλογή
    Όνομα: WP_20140315_012.jpg Εμφανίσεις: 2464 Μέγεθος: 71,6 KB Όνομα: WP_20140305_003.jpg Εμφανίσεις: 2464 Μέγεθος: 66,5 KB Όνομα: WP_20140315_015.jpg Εμφανίσεις: 2469 Μέγεθος: 54,2 KB Όνομα: WP_20140315_026.jpg Εμφανίσεις: 2484 Μέγεθος: 61,4 KB Πιο προσφατες φωτο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 16-03-14 14:57 #13
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή Φωτογραφιες nev96
    Στα ποσα κιλά τωρα


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 16-03-14 15:22 #14
    Προεπιλογή
    Πρέπει να μαι 63 κιλά. Εκεί που θέλω να εστιάσω αρχικα ειναι στην πλατη. Αν κανω 6 10αρια καθε μερα ελξεις με ανοιχτη λαβη σπιτι η γυμναστηριο θα ειμαι καλυμμενος; Επισης ξερει κανεις καμια καλη ασκηση για κατω κοιλιακους και πλαγιους; Κανω μια ασκηση σε ενα μηχανημα στο γυμναστηριο για πλαγιους αλλα δεν με πιανει πολυ. Στηθος εχω δει αρκετη διαφορα, τωρα κανα 4 8αρια στα 50-55 κιλα μπαρα, squat 4 10αρια 60 κιλα και deadlifts μονο 50 κιλα μεχρι να μαθω να κανω σωστα την κινηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 16-03-14 15:46 #15
    Προεπιλογή
    Συνέχισε να τρως να βάλεις κιλά είσαι αρκετά καλός.
    Την πλάτη δούλεψε την με αρκετές ασκήσεις (5 ασκησούες αν κάνεις 1 φορά την εβδομάδα)
    Εγώ θα έκανα Μονόζυγο ανοιχτή λαβη 3χ failure, τροχαλία κλειστή λαβή 3χ10-15, pullover 3χ10-12, κωπηλατική μπάρα η αλτήρα 3χ12-15, deadlift 3χ6-8
    Και εννοείται πως για να μεγαλώσεις μυικά θες progressive overload δηλαδή να αυξάνεις κιλά στις ασκήσεις χωρίς να χαλάς τεχνική ή επαναλήψεις.Δηλαδή να υπάρχει πρόοδος.
    Θες παντού δουλειά εννοείται όχι μόνο πλάτη.Τρώγε πολύ γαλα και πολύ και κάνε πολλά βάρη.
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία