Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 46
  1. 16-02-17 20:51 #31
    Προεπιλογή
    Όποιος μπορεί να πει κάποια γνώμη θα το εκτιμούσα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-02-17 20:57 #32
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    εχεις εμφανη βελτιωση..περαν τουτου, δεν υπαρχει κατι συγκεκριμενο να σου γραψει καποιος για το στηθος..2 φορες την βδομαδα με φουλ split ειναι πολυ, ειδικα για εκει που ειναι μικρη ομαδα..αν το κανεις κ δεν βλεπεις οση βελτιωση εχεις στις υπολοιπες μυικες ομαδες, μαλλον ειναι ομαδα που lagaρει πανω σου..που σημαινει πως ο,τι κ να κανεις, παντα θα ειναι πιο πισω,κ δεν μπορεις να το αλλαξεις αυτο..εγω πχ εχω τα χερια μου ετσι, δεν πα να κανω καθε μερα, μια ζωη αδυνατα θα ειναι..
    συνεχιζεις να κανεις αυτο που κανεις, κ σιγουρα θα βελτιωνεται με τον καιρο, αλλα λογικα θα ειναι παντα πιο πισω απο τα υπολοιπα..

    με τα ποδια, εκανες τπτ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-02-17 21:06 #33
    Προεπιλογή
    Η αληθεια ειναι οτι τωρα τα χω ξαναπιασει τα ποδια, ισως ανεβασω σε λιγο καιρο, θελουν πολλη δουλεια τα ατιμα. Οσον αφορα το στηθος που λες σιγουρα ειναι lagging part αλλα εχω την αισθηση οτι ισως πρεπει να επικεντρωθω μονο στο ανω γιατι κατω και πλαγια εχει αρχισει να παιρνει ενα καποιο σχημα. Επισης πιστευεις οτι με παιρνει να παω μεχρι τα 80 κιλα και μετα να παιξω μια γραμμωση η θα χω λιπωσει αρκετα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-02-17 21:12 #34
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    σαν ιδεα, παντα προτεινα να γυμναζεται το στηθος κυριως με ασκησεις σε επικλινη γιατι για τους περισοτερους ειναι πιο δυσκολο να γεμισει πανω..προσωπικα, ποτε δεν εκανα πιεσεις σε ισιο παγκο απο ενα σημειο κ μετα κ εχω να κανω καπου 10 γεματα χρονια..ισως θα ηταν καλυτερα να επικεντρωθεις κ εσυ σε πιεσεις η ανοιγματα στον επιλκινη μονο..
    ενα αλλο λαθος που κανουν οι περισοτεροι ειναι οτι αγνοουν τελειως ασκησεις οπως τα ανοιγματα με αλτηρες, η ακομα κ το cross over..κ οι 2 ειναι πολυ καλες ασκησεις για το ευρος, απλα δεν θελουν πολλα κιλα για να γινουν σωστα, τουλαχιστον μεχρι να μαθει καποιος να τις κανει σωστα..

    αν συνεχισεις οπως τωρα που εισαι αρκετα καθαρος, θα δεις πως θα σε παει με τα κιλα που θα βαλεις..αυτο που ρωτας ειναι κατι που δεν μπορει να απαντηθει, μιας κ σε καθε ανθρωπο ολα αυτα αλλαζουν αναλογα τον οργανισμο..μπορει κ να πας 80 κιλα οπως εισαι, μπορει κ οχι, με αποτελεσμα να λιπωσεις κ λιγο..στην πορεια θα το δεις..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-02-17 22:07 #35
    Προεπιλογή
    Απ'οταν άρχισες δηλαδη να κανεις μονο επικληνη, ανοιγματα και γενικοτερα να ασχολεισαι μονο με το ανω ειδες καλυτερα αποτελεσματα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-02-17 22:22 #36
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    γενικα να ξερεις αυτα που λενε για "γωνιες" κ τετραγωνικες ριζες μυων που χτυπας με τις ασκησεις, δεν πολυ-υπαρχουν στην πραγματικοτητα..απλα στην περιπτωση του στηθους, οι περισοτεροι ανθρωποι λογω κατασκευης βλεπουν καλυτερη αναπτυξη στο κατω μερος, αποτι στο πανω..οποτε αν κανεις περισοτερο, η μονο πανω, απλα θα αυξησεις σε βαθος χρονου την πιθανοτητα να εχεις πιο ολοκληρωμενο στηθος, αποτι αν εκανες κατα βαση ασκησεις για κατω στηθος..κ αυτο γιατι παλι κατασκευαστικα, οι περισοτεροι ανθρωποι ειναι πισω στο ανω στηθος.
    συνδιαστικα, με την πρωτη προταση που εγραψα, αν γυμναζεις μονο το ανω στηθος, ολο το στηθος θα παρει ετσι κ αλλιως..

    οσον αφορα τωρα τα ανοιγματα, εμενα προσωπικα με πιανουν κατα πολυ καλυτερα αποτι οι ασκησεις πιεσεων..ακομα κ το cross over..αν ακουγα τον καθενα που χτυπιεται οτι οι πιεσεις ειναι βασικη ασκηση, κ οτι χωρις αυτη δεν αναπτυσεται το στηθος, ειμαι πεπεισμενος οτι θα ημουν πολυ πιο πισω αποτι ειμαι τωρα σε αυτη την μυικη ομαδα..ο βασικος λογος ειναι οτι οι πιεσεις, μου βγαινουν πολυ αφυσικες σαν κινηση στους καρπους κ στο κατεβασμα..οσο λοιπον ανεβαζα κιλα λογω αυξησης δυναμης με τον χρονο, ειχα προβλημα με την ασκηση αυτη..δοκιμαζοντας ειδα οτι τελικα με πιανουν καλυτερα τα ανοιγματα..
    οποτε καλο θα ειναι να δοκιμασεις διαφορα πραγματα, κ να μην μεινεις σε αυτα που προτεινονται σαν τυφλοσουρτι σε ολους..στον καθενα φυσικα ολα αυτα μεταβαλονται, αλλα ο πειραματισμος ειναι καλο πραγμα, τουλαχιστον για να μην μενει κανεις κ με τις αποριες, τυπου "τι θα γινονοταν, αν..?".

    ενα τελευταιο..ειναι καλο να εχεις κατα νου, οτι το περισοτερο δεν σημαινει παντα κ καλυτερο...καμια φορα η υπερβολικη προπονηση μιας συγκεκριμενης μυικης ομαδας τοσο μικρης, δεν ειναι ο,τι καλυτερο, αν σκεφτει κανεις οτι "παιρνει" κ με τις πιεσεις ωμων..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-02-17 22:29 #37
    Προεπιλογή
    Ναι ναι συμφωνω απολυτα. Γενικα παντως βλεπω πολλους που εχουν ενα ογκωδες στηθος αλλα σπανια βλεπω ενα "σωστα" γυμνασμενο στηθος με την καταλληλη συμμετρια. Πιστευω πως ειναι και λιγο γονιδια εν τελει, οποτε το καλυτερο που μπορω να κανω σε αυτη τη φαση ειναι καθε τοσο να αλλαζω ασκησεις και να επικεντρωθω στο ανω. Ευχαριστω για τις απαντησεις!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 16-02-17 22:51 #38
    Προεπιλογή
    Πω πω ο θειουλης ανοιξε τις πηγες τις γνωσεις που διαθετει και ζωγραφιζει!

    Βαλε ενα πρόγραμμα push A ovh press, επικλινη αλτηρες, διζυγο βυθισεις βαθιά, crossover
    Push B επικληνη παγκο, arnold press, διζυγο, crossover

    Δοκιμασε ενα μηνα , με κερνας μετά

    Α ναι! Και μη διανοηθεις να κανεις ογκο και τετοια, θερμιδες συντήρηση με κυκλικα υδατάνθρακα, μεινε 5 χρονια σε αυτα τα ποσοστά λιπους , δουλεψε τις μυικες ινες με υπομονη και μετα κανε ο,τι θες

    Και δουλεψε κατι περισσότερο upper back, και στο σπιτι με ενα λαστιχακι band pull apart
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aepiskeptis : 16-02-17 στις 22:58
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 16-02-17 23:01 #39
    Προεπιλογή
    4 ασκησεις αρκουν; Εγω κανω συνηθως 5-6, επισης αυτα τα δυο που προτεινεις 1 φορα το καθενα ανα βδομαδα; Μεχρι προτινος εκανα σπλιτ δευτερα-στηθος,τρικ, τριτη-πλατη,δικ τεταρτη- ωμους, ποδια και μετα με την ιδια σειρα ο,τι προλαβαινα μεχρι την Κυριακη. Σκεφτομαι να το αλλαξω ομως.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 16-02-17 23:03 #40
    Προεπιλογή
    Αυτο για τον ογκο γιατι το λες; Σορρυ για το διπλο ποστ
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 16-02-17 23:18 #41
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Τσέκαρε αυτό εμένα μ'άρεσε

    https://www.youtube.com/watch?v=vo1pWGX-Td4
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 20-02-17 23:28 #42
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παιξε push-pull...μεγαλυτερη συχνοτητα>1 φορα τη βδομαδα.

    Ενδιαφερον το βιντεακι απο πανω.Εγω στηθος που ειναι και δυνατο μου σημειο παιζω 30-35 σετ τη βδομαδα και βαρια

    Στις τελευταιες φωτο παντως,ενα κλικ πιο πανω το στηθος το βλεπω...πρεπει να βαλεις κιλα...οταν ανεβει η ζυγαρια ολα θα δειξουν παραπανω...μην εχεις πολλες απαιτησεις σε κιλα κατω απο το υψος σου γενικα,περα απο το χαμηλο λιπος.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη COBRA_STYLE : 20-02-17 στις 23:32
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-02-17 02:32 #43
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    το σχήμα του στήθος σου δεν έχει να κάνει με την προπόνηση.

    Οι θωρακικοί σου έχουν στενή βάση στον κάθετο άξονα, οπότε δεν έχουν τεράστια περιθώρια ανάπτυξης.
    Ειναι καθαρά γενετικό και δεν μπορείς να το αλλάξεις.
    Το τί κάνουν οι άλλοι είναι παντελώς άσχετο.


    Από προπόνηση είσαι κομπλέ, δεν υπάχει κάτι άλλο να κάνεις. Και να κάνεις δεν θα δεις καμιά διαφορά.

    Πάντως εμένα δε μου φαίνεται να λαγκάρει, είναι μια χαρά
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-02-17 17:04 #44
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    πραγματικα δηλαδη γελαω στα 73 74 με 1,77 υψος πως θα επρεπε να ειναι το στηθος του?μια χαρα ειναι το στηθος φιλε και καθολου υποαναπτυκτο και αδυναμο για το βαρος σε συναρτηση με το υψος σου τα πας περιφημα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-02-17 19:11 #45
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το σχήμα του στήθος σου δεν έχει να κάνει με την προπόνηση.

    Οι θωρακικοί σου έχουν στενή βάση στον κάθετο άξονα, οπότε δεν έχουν τεράστια περιθώρια ανάπτυξης.
    Ειναι καθαρά γενετικό και δεν μπορείς να το αλλάξεις.
    Το τί κάνουν οι άλλοι είναι παντελώς άσχετο.


    Από προπόνηση είσαι κομπλέ, δεν υπάχει κάτι άλλο να κάνεις. Και να κάνεις δεν θα δεις καμιά διαφορά.

    Πάντως εμένα δε μου φαίνεται να λαγκάρει, είναι μια χαρά
    Για το πρώτο που λες πως το εννοείς; Ποιος ο λόγος ύπαρξης τόσων διαφορετικών ασκήσεων για το στήθος τότε; Σίγουρα είναι και γενετικό εννοείται.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία