Σελίδα 2 από 10 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 148
  1. 13-10-09 18:16 #16
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη the_big_litho

    Εγγραφή
    03-03-2008
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    1.216
    Προεπιλογή
    Τελευταια κανω καθημερινες προπονησεις μιας σχετικα καινουριας τεχνης που λεγεται krav maga, ισραηλινης προελευσης που ειναι ενα ειδος μικτων πολεμικων προσανατολισμενο στο street fighting. Εχει καταβολες κικ μποξιν και ζιου ζιτσου. Επισης εχει αφοπλισμους απο πολλων ειδων οπλικα αντικειμενα (μαχαιρι, γκλομπ, πιστολι)
    Ph. Ed.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-10-09 00:30 #17
    Το avatar του χρήστη No Cash

    Εγγραφή
    30-12-2008
    Περ.
    Athena
    Μηνύματα
    610
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Adriano10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε παιδιά μήπως ξέρει κανένας καμια σχολη ΜMΑ στην αθηνα?

    δημητριου... βρισκεται στην κυψελη..

    brazilian jiu jitsu κανει και kick boxing.... με γονατα..
    κοινως... αυτο που θες.. mma..

    ειναι πολυ καλη σχολη... κ σκληρη.. εχει μπολικους αλλοδαπους "σκληρους"... αν εχεις ορεξη θα περασεις καλα..

    φιλος μου πηγε απο τον μπαρμπατσα εκει.. και ενω στου μπαρμπατσα θεωρουταν απο τους καλους του μαθητες... εκει τον φορτωνε ισως η πλειοψηφια...
    stealin dealin killin
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-10-09 02:41 #18

    Εγγραφή
    13-09-2009
    Περ.
    αθηνα
    Μηνύματα
    62
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο No Cash Εμφάνιση μηνυμάτων
    δημητριου... βρισκεται στην κυψελη..

    brazilian jiu jitsu κανει και kick boxing.... με γονατα..
    κοινως... αυτο που θες.. mma..

    ειναι πολυ καλη σχολη... κ σκληρη.. εχει μπολικους αλλοδαπους "σκληρους"... αν εχεις ορεξη θα περασεις καλα..

    φιλος μου πηγε απο τον μπαρμπατσα εκει.. και ενω στου μπαρμπατσα θεωρουταν απο τους καλους του μαθητες... εκει τον φορτωνε ισως η πλειοψηφια...
    το έχω ακουστά...από εκεί βγήκε και ο ΣΟKΌΛΗΣ.....αλλα δen ξέρω που ακριβώς είναι η σχολη...και το ψάχνω στο internet αλλα δη βρίσκω πράμα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-10-09 04:12 #19
    Το avatar του χρήστη No Cash

    Εγγραφή
    30-12-2008
    Περ.
    Athena
    Μηνύματα
    610
    Προεπιλογή
    ακομη εκει κανει ο σοκολης...

    δεν μπορω να θυμηθω οδο.. θα μαθω και θα σου πω...
    stealin dealin killin
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-10-09 10:25 #20
    Προεπιλογή
    Ωραίος ο slaine απτά πιο ωραία ποστ
    εγώ έχω ασχοληθεί λίγο με το τζούντο , τώρα κάνω wing chun και ταυτόχρονα kyokushin kai karate πιστεύω απτούς καλύτερους συνδυασμούς


    slain στο ποστ σου εκεί που γράφεις μαϊ ται το εχεις σαν φιλιπινεζικο ενώ είναι ταϊλανδεζικο
    "Be formless... shapeless, like water. If you put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle; it becomes the bottle. You put it into a teapot; it becomes the teapot. Water can flow, and it can crash. Be water, my friend..."
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-10-09 15:19 #21
    Προεπιλογή
    mma gym λεγετε και ειναι μαρουσι.. τα παιδια ειναι φιλοι μου.. και ειναι και οι 2 προταθλητες με αγωνες σε κλουβια στην αμερικη..τσεκαρε μια ματια..
    http://www.mmagym.gr/gallery.html
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-10-09 15:35 #22
    Προεπιλογή
    Εχω ασχοληθει στο παρελθον με kick boxing,tae kwo do και πολυ λιγο παγκράτιο.
    Μπορώ να πω ότι το Παγκράτιο μου άρεσε ιδιαιτερα,πολύ πλήρες σαν άθλημα,το taek kwo do πολυ πιο κινητικο αν και εχει γινει πολυ soft (εχουν απαγορευτει οι γροθιες,ημαρτον),και το kick boxing απλά βία και τιποτε αλλο!

    Αυτοι που ασχολουνται χρονια ενιοτε εχουν πολυ μικρη μυικη υπερτροφια,χρησιμη ισως λογω κατηγοριων αλλα αχρηστη σε street fight οπου δεν σε ενδιαφερει να χαϊδεψεις τον αλλο για να παρεις ποντο.

    Δυστυχως τα εχω παρατησει ολα πλεον, καθοτι τα περισσοτερα απο αυτα τα αγωνισματα αν οχι ολα ειναι πολυ επιβαρυντικα για τα γονατα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-10-09 15:58 #23
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ballbreaker Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αυτοι που ασχολουνται χρονια ενιοτε εχουν πολυ μικρη μυικη υπερτροφια,χρησιμη ισως λογω κατηγοριων αλλα αχρηστη σε street fight οπου δεν σε ενδιαφερει να χαϊδεψεις τον αλλο για να παρεις ποντο.
    Στο γυμναστηριο που πηγαινω (εχει και σχολη kick και mma) στους αθλητες kick ο δασκαλος απαγορευει τις πιεσεις παγκου γιατι φουσκωνει το στηθος και δεν μπορουνε να κανουνε καλη guard (ή οπως αλλιως λεγετε η σταση με τα χερια μπροστα στο κεφαλι για αμυνα). Πιεσεις μονο σε επικλινη παγκο τους αφηνει!
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-10-09 16:33 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο γυμναστηριο που πηγαινω (εχει και σχολη kick και mma) στους αθλητες kick ο δασκαλος απαγορευει τις πιεσεις παγκου γιατι φουσκωνει το στηθος και δεν μπορουνε να κανουνε καλη guard (ή οπως αλλιως λεγετε η σταση με τα χερια μπροστα στο κεφαλι για αμυνα). Πιεσεις μονο σε επικλινη παγκο τους αφηνει!

    Ξεκαθαρίζω ότι δεν ειμαι ειδικος επι του θεματος, αλλα αυτα μου ακουγονται απο λιγο εως πολυ... κουλά.Ποσο φουσκωνει πια το στηθος;Σαν τον Κατλερ θα γινουν εν μια νυκτί;Εγω οταν εκανα ταυτοχρονα πολεμικες τεχνες και βαρη δεν μπορουσα με τιποτα να παρω μυϊκη μαζα,μονο δυναμη επαιρνα.
    Και πως θα κανεις λαβες κτλ αν δεν εχεις δυναμη στο στηθος;
    Νομιζω οτι αυτα ειναι ξεπερασμενες θεωριες και αν δεν υπηρχαν οι κατηγοριες βαρους στους αγωνες θα ειχαν ηδη αλλαξει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 14-10-09 16:45 #25
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Ουτε εγω ξερω πολλα απο πολεμικες τεχνες λεω απλα τι βλεπω. Κανουνε βάρη αλλά κανουνε πολυαρθρικες ασκησεις περισσοτερο, παρα απομονωσης.
    Τωρα αν στεκουν ολα αυτα ή οχι, ιδεα δεν εχω. Ο δασκαλος παντως κ.Σωκρατης Καραϊτης, ειναι πολυ γνωστος τον χωρο, απ τους καλυτερους Ελληνες προπονητες. (Το λενε οι τιτλοι του σαν προπονητη, οχι εγω)
    Όσοι ασχοληθηκαν σοβαρα με kick και πηγμαχια και κατεβαιναν σε αγωνες σιγουρα τον ξερουν.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-12-09 21:46 #26
    Προεπιλογή
    υθελα και εγω να ξεκινησω πυγμαχια αλλα δεν με αφησε η μανα μου γιατ φοβαται και χωρις υπογραφη κυδεμονα δεν γινεται τιποτα....

    βασικα ακομα θελω αλλα τελικα αναγκαστηκα κατεληξα σε γυμναστηριο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-02-10 15:26 #27
    building than drugs
    Το avatar του χρήστη Doctorg

    Εγγραφή
    06-06-2008
    Μηνύματα
    1.193
    Προεπιλογή
    Respect

    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 14-05-10 10:30 #28
    Προεπιλογή
    παιδιά ξέρω ότι είναι λίγο καθυστερημένη η απάντησή μου αλλά οφείλω να το πω...
    σχολή πάρα πολύ καλή είναι όντως του Δημητρίου στη κυψέλη. επίσης πολύ καλή είναι του Νεκτάριου Λυκιαρδόπουλου στο Πειραιά του David στο Ελληνικό αλλά και οι Πάμμαχοι-Luta Livre στην Αγια Παρασκευή.

    Σε ότι αφορά το βίντεο με τη προπόνηση στο UFC είναι ο Brock Lesnar και καλο είναι να δούμε το back round αυτού του αθλητή ο οποίος ήταν πρώιν αθλητής του αμερικάνικου ποδοσφαίρου και όλοι πάνω κάτω γνωρίζουμε τι παίζει εκεί...

    Αυτά από μένα και ελπίζω να βοήθησα σε κάτι
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 14-05-10 12:06 #29
    Προεπιλογή
    Aυτην στην κυψελη που λες ειναι αυτη που παει ο Σοκολης? Για το ΜΜΑ GYM Μαρουσι τι εχεις να πεις? Αυτο για το lesnar δεν το ηξερα..ισχυει? νταχι τρομερος αλλα τεζα στο φαρμακο.. οπως και ο alister overeem.. που τα τελευταια 2-3 χρονια εχει γινει στην κιριολεξια 3 πλος..
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 17-05-10 09:57 #30
    Προεπιλογή
    ο σοκόλης είναι όντως στο Δημητρίου στη Κυψέλη! Με το σοκόλη έχω παίξει 2 φορές αντίπλαος και το μόνο που έχω να πω είναι respect... τρομερός τεχνίτης και πολύ δυνατό παιδί!
    το MMA στη λεωφόρο κυμης το έχει ο Γιώργος ο Κτσινόπουλος ένας εξίσου τρομερός παίχτης και με εκπαίδευση στην αμερική! πολύ σκληρή σχολή και πυγμαχία εκεί διδάσκη ο τρομρός Γ. Κακαράκης (μαστερ στα χέρια!!!)
    κοίτα να σου πω κάτι... όλο το ufc είναι τίγκα στο φάρμακο! αλλιώς δε γίνεται το θέαμα των πολλών εκατομυρίων δολλαρίων να αντέξει! Ψάξε τι έγινε στον αγώνα του Kimbo Slice και θα κατλάβεις το στησιμο...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 10 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία