Σελίδα 4 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 148
  1. 24-07-10 18:46 #46
    Το avatar του χρήστη Titanium

    Εγγραφή
    01-06-2010
    Περ.
    Volos
    Μηνύματα
    4.074
    Προεπιλογή
    Μιας και λεμε για πολεμικες τεχνες, εγω ασχολουμε με το taekwon do itf(παραδοσιακη κορεατικη πολεμικη τεχνει και οχι το αθλημα) εδω και 8 χρονια και συνεχιζω.Δεν εχω ασχολιθει με αλλη πολεμικη τεχνει ποτε αλλα αυτο που εχω να πω ειναι πως ολες οι πολεμικες τεχνες ειναι καλες και δεν ηπαρχει συναγωνισμος μεταχει αυτων.Αυτο που παιζει ρολο ειναι η φυσηκη καταστασει του καθε αθλητη και η εμπηρια του.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-07-10 17:19 #47
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Titanium Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο που παιζει ρολο ειναι η φυσηκη καταστασει του καθε αθλητη και η εμπηρια του.
    ...και η συναισθηματική / νοητική / ψυχική κατάστασή του, θα πρόσθετα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-08-10 19:53 #48
    Προεπιλογή
    οσοι εχετε κανει βαρη παραλληλα με πολεμικες τεχνες πως τα μοιραζατε?
    απο Σεπτεβριο θα εχω παλι δευτερα τριτη πεμπτη πολεμικες τεχνες και μεσα στο προγραμμα της βδομαδας θα πρεπει να χορεσω ολες τις μυικες ομαδες μια φορα τη μια
    πως να τα μοιρασω?
    καποιος που εκανε κατι αναλογο και του δουλεψε ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-08-10 04:34 #49
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ledis Εμφάνιση μηνυμάτων
    οσοι εχετε κανει βαρη παραλληλα με πολεμικες τεχνες πως τα μοιραζατε?
    απο Σεπτεβριο θα εχω παλι δευτερα τριτη πεμπτη πολεμικες τεχνες και μεσα στο προγραμμα της βδομαδας θα πρεπει να χορεσω ολες τις μυικες ομαδες μια φορα τη μια
    πως να τα μοιρασω?
    καποιος που εκανε κατι αναλογο και του δουλεψε ?
    Όταν λες πως θα τα μοιράσεις, τι εννοείς;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-08-10 14:14 #50
    Το avatar του χρήστη Titanium

    Εγγραφή
    01-06-2010
    Περ.
    Volos
    Μηνύματα
    4.074
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ledis Εμφάνιση μηνυμάτων
    οσοι εχετε κανει βαρη παραλληλα με πολεμικες τεχνες πως τα μοιραζατε?
    απο Σεπτεβριο θα εχω παλι δευτερα τριτη πεμπτη πολεμικες τεχνες και μεσα στο προγραμμα της βδομαδας θα πρεπει να χορεσω ολες τις μυικες ομαδες μια φορα τη μια
    πως να τα μοιρασω?
    καποιος που εκανε κατι αναλογο και του δουλεψε ?
    Εγω κανο δευτερα τεταρτι παρασκευη taekwon do 8-9 για βαρη παω 5-6 η 6-7 και απλα αυτες τις 3 μερες δεν κανω αεροβια.....στο προγραμα απλα δεν κανο ουτε τιν δευτερα ποδια ουτε τιν παρασκευη γιατι τιν μια κανουμε κλοτσιες και την αλοι αγωνες και δεν τηα μπορω να μασω τα ποδια μου.....τα ποδια τα βαζω η τριτη η τεταρτη....
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-08-10 16:13 #51
    Το avatar του χρήστη drago

    Εγγραφή
    14-07-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    557
    Προεπιλογή
    σχετικα με το bjj απ' οσο ξερω υπαρχουν 2 που το κανουν, και οι δυο στην καλιθεα.

    ο ενας κανει το συστημα του draculino σε αθλητικο στυλ ενω ο αλλος (Γλεντζακος) νομιζω κανει ποιο self-defence. εχει και την αντιπροσωπια του σουτο στην ελλαδα και ειναι πολυ παλιος και γνωστης ολης της καταστης bjj, NHB, valetudo, mma klp klp
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-08-10 22:13 #52
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Titanium Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω κανο δευτερα τεταρτι παρασκευη taekwon do 8-9 για βαρη παω 5-6 η 6-7 και απλα αυτες τις 3 μερες δεν κανω αεροβια.....στο προγραμα απλα δεν κανο ουτε τιν δευτερα ποδια ουτε τιν παρασκευη γιατι τιν μια κανουμε κλοτσιες και την αλοι αγωνες και δεν τηα μπορω να μασω τα ποδια μου.....τα ποδια τα βαζω η τριτη η τεταρτη....

    δηλαδη αμα κανω στηθος πριν και μετα παω για προπονηση δεν με επηρεαζει καθολου???
    η χερια?
    οσο να ναι εμπλεκονται αρκετα και θα ειναι ηδη κουρασμενα
    φοβαμαι αμα το κανω αυτο μην παθω καμια υπερκοπωση




    εννοω ποιες μερες θα κανω ποιες μυικες ομαδες ωστε να μην επιβαρυνονται...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ledis : 08-08-10 στις 22:18
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 16-08-10 14:58 #53
    Προεπιλογή
    @ledis, το θέμα «Πολεμικές Τέχνες και βάρη» είναι κάπως πολύπλοκο και έχει άμεση συνάφεια με το ποια ΠΤ κάνεις, πως προπονείσαι, που στοχεύεις κτλ.

    Στην δική μου Σχολή, οι προχωρημένοι μαθητές και εκπαιδευτές κάνουμε αερόβια συν ισομετρικές ασκήσεις συν βάρη, σε ό.τι αφορά την γυμναστική μας. Αυτό που προσπαθούμε να πετύχουμε, είναι μια χρυσή τομή στα πάντα: ούτε να αποκτήσουμε τρελό όγκο αλλά ούτε και να είμαστε φτερό στον άνεμο.

    Με λίγα λόγια, κάποιος που ασκείται στις ΠΤ και θέλει να κάνει και βάρη, τα κάνει συμπληρωματικά ώστε να βοηθηθεί στο τεχνικό μέρος. Ωστόσο, έχει να κάνει και με τον σωματότυπο του καθενός.

    Anyway, εγώ προπονούμαι (υπό νορμαλ συνθήκες) 4-5 φορές την εβδομάδα και από αυτές η μία είναι full ισομετρικές ασκήσεις, οι οποίες είναι ΔΥΣΚΟΛΕΣ και κρατάνε 2 ώρες περίπου. Στις άλλες, κάνω βάρη από δύο μυικές ομάδες κάθε φορά.

    Μια τυπική προπόνησή μου αποτελείται από 45 λεπτά με μία ώρα αερόβια άσκηση, μία ώρα τεχνικό κομμάτι και μία ώρα βάρη. Αυτό ΔΕΝ στο προτείνω να το κάνεις, είναι αρκετά απαιτητικό. Απλά, προσπάθησε να κρατάς μια χρυσή τομή και όλα θα πάνε καλά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-10-10 23:48 #54
    Προεπιλογή
    Παιδια το Grave maga ειναι η καλυτερη και η χρησιμοτερη πολεμικη τεχνη... αμα θελετε να διαλεξετε μια πολεμικη τεχνη αυτη να διαλεξετε.Δεν ειναι τυχεω που οι σωματοφυλακες και ολοι οσοι ασχολουντε με το seccurity εκπαιδευονται με το Grave Maga!Αλλα τα μαθηματα ειναι αρκετα ακριβα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 16-10-10 00:14 #55
    Banned
    Εγγραφή
    16-08-2010
    Μηνύματα
    361
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giwrgos15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια το Grave maga ειναι η καλυτερη και η χρησιμοτερη πολεμικη τεχνη... αμα θελετε να διαλεξετε μια πολεμικη τεχνη αυτη να διαλεξετε.Δεν ειναι τυχεω που οι σωματοφυλακες και ολοι οσοι ασχολουντε με το seccurity εκπαιδευονται με το Grave Maga!Αλλα τα μαθηματα ειναι αρκετα ακριβα.
    οχι φιλε μου
    η χρησιμοτερη πολεμικη τεχνη ειναι το κατοσταρι
    η πιο διασκεδαστικη ειναι το βαρατε
    το κραβ μαγκα ισως ειναι η πιο πρακτικη

    αν και κατα την γνωμη μου,αρκει να ξερεις να ριχνεις δυο μπουνιες σωστα
    δεν χρειαζεται να εισαι
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 16-10-10 02:24 #56
    Το avatar του χρήστη paulakos

    Εγγραφή
    08-03-2010
    Περ.
    Ροσγουελ
    Μηνύματα
    336
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giwrgos15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια το Grave maga ειναι η καλυτερη και η χρησιμοτερη πολεμικη τεχνη... αμα θελετε να διαλεξετε μια πολεμικη τεχνη αυτη να διαλεξετε.Δεν ειναι τυχεω που οι σωματοφυλακες και ολοι οσοι ασχολουντε με το seccurity εκπαιδευονται με το Grave Maga!Αλλα τα μαθηματα ειναι αρκετα ακριβα.
    Eπισης η καλυτερη εκπομπη στην Ελλαδα ειναι το big brother δεν ειναι τυχαιο που ειναι το τριτο που βλεπουμε και ολοι ασχολουνται με αυτο και την Κορομηλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 16-10-10 22:05 #57
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giwrgos15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια το Grave maga ειναι η καλυτερη και η χρησιμοτερη πολεμικη τεχνη... αμα θελετε να διαλεξετε μια πολεμικη τεχνη αυτη να διαλεξετε.Δεν ειναι τυχεω που οι σωματοφυλακες και ολοι οσοι ασχολουντε με το seccurity εκπαιδευονται με το Grave Maga!Αλλα τα μαθηματα ειναι αρκετα ακριβα.
    Μην αρχίζουμε το κλασσικό μοτίβο «η Χ Πολεμική Τέχνη είναι η καλύτερη» γιατί δεν οδηγεί πουθενά και αν ρωτήσεις 100 ασκούμενους θα ειπωθούν 100 διαφορετικές απαντήσεις.

    Όλες οι ΠΤ είναι καλές, όλες έχουν συν και πλην. Είναι ένα πράγμα σαν το «ψαλίδι - πέτρα - χαρτί»
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 12-11-10 02:50 #58
    Το avatar του χρήστη Galthazar

    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περ.
    kozani
    Μηνύματα
    2.025
    Προεπιλογή
    εγω ξερω karate, kickboxing, muai thai, judo, aikido και 45 ακομα επικινδυνες πολεμικες λεξεις!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 12-11-10 16:03 #59
    Το avatar του χρήστη Titanium

    Εγγραφή
    01-06-2010
    Περ.
    Volos
    Μηνύματα
    4.074
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Galthazar Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω ξερω karate, kickboxing, muai thai, judo, aikido και 45 ακομα επικινδυνες πολεμικες λεξεις!!
    Αυτε δεν ειναι ποεμικες λεξεις......πολεμηκες λεξεις ειναι:fire,clear,shut 'em up,explosives,m4,kalasnikof,m16,c4.bazukas,sniper,armor,ammo......
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 12-11-10 16:53 #60
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paulakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eπισης η καλυτερη εκπομπη στην Ελλαδα ειναι το big brother δεν ειναι τυχαιο που ειναι το τριτο που βλεπουμε και ολοι ασχολουνται με αυτο και την Κορομηλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία