Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 16-01-14 15:25 #1
    Post Υδατάνθρακας στην πρωτείνη
    Kαλησπέρα...

    δεν έχω καταλάβει αν το πρωί πριν φάω το πρωινό πρέπει να βάζω δεξτρόζη στην πρωτείνη μου. Έχω την Hydrowhey(optimum). Έχει πολύ λίγο υδατάνθρακα και το παλικάρι στα xtreme μου είπε ότι πρέπει να βάζω ένα σκοοπ δεξτρόζη. βάζω 3 scoop (60γ) μετά την προπόνηση πρέπει να βάζω και το πρωί ? Και επίσης πόσους υδατάνθρακες πρέπει να έχει η πρωτείνη για να μπορεί να αφομοιωθεί χωρίς σάκχαρα ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-01-14 15:36 #2
    Προεπιλογή
    ρε φιλε το πρωι οι ανθρωποι τρωνε δεν περνουν για πρωινο δεξτροζη με πρωτεινη σε σκονη δοκιμασε βρωμη με χημο η γαλα και αυγα η 1 σκοοπ πρωτεινη την δεξτροζη τι την θες το πρωι δεν καταλαβαινω
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-01-14 15:37 #3
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Δεν υπάρχει "πρέπει". Αν θέλεις να συμπληρώσεις θερμίδες γιατί δε σου φτάνουν αυτές του φαγητού βάλε μαλτοδεξτρίνη μεταπροπονητικά. Αλλιώς μη βάζεις τίποτα.
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-01-14 16:02 #4
    Προεπιλογή
    Εγώ με το που ξυπνάω πίνω ένα scoop prwteini. Η πρωτείνη απ όσο ξέρω για να αποροφηθεί πρέπει να έχει υδατάνθρακα. η δικιά μου δεν έχει πολύ γι αυτό ρωτάω μήπως πρέπει να βάζω δεξτρόζη. Μετά την πρωτείνη 20 λεπτά περίπου παίρνω 5 γραμάρια γλουταμίνη bcaa και αμινοξέα. Αμέσως μετά τρώω το πρωινό. Το παλικάρι στα xtreme μου δώσε να καταλάβω ότι αν την πίνω έτσι σκέτη χωρίς δεξτρόζη δεν μπορει να αποροφηθεί και στην ουσία δεν κάνουμε τίποτα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-01-14 16:12 #5
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Άμα δεν ψαχτείς λίγο από μόνος σου θα πιστεύεις ότι μπούρδα σου λέει ο καθένας που θέλει να σου πουλήσει. Παρεμπιπτόντως από όσα έγραψες δεν ισχύει τίποτα.

    Ούτε υπάρχει λόγος να πίνεις πρωί πρωί και πρωτείνη και γλουταμίνη και bcaa και αμινοξέα.
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-01-14 16:26 #6
    Προεπιλογή Υδατάνθρακας στην πρωτείνη
    Ποτε θεωρείται καλυτερη η μαλτοδεξτρινη, απο τη δεξτρόζη μεταπροπονητικα;
    Απάντηση με παράθεση