Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 20-01-14 01:39 #1
    Προεπιλογή Ερωτήσεις αρχάριου
    Καλησπέρα λέγομαι Θοδωρής είμαι 18 ετών 1.80 ύψος και 93 κιλά, είμουν κανονικά 1.70 70-75 κιλά το 2012 αλλά μετά απο κάποια προβλήματα ψυχολογικά κλείστηκα στον εαυτό μου και στο σπίτι και πήρα αρκετά περιττά κιλά, προσπάθησα πριν το καλοκαίρι του 2013 με έναν φίλο μου να κάνω γυμναστική σε έναν αθλητικό όμιλο ( δέν είχα οικονομική δυνατότητα για γυμναστήριο, και ντρεπόμουν μόνος μου να πάω), τώρα όπως ανέφερα στην αρχή είμαι 93 κιλά 1.80 ύψος και δέν μπορώ να πώ ότι αισθάνομαι πολύ άσχημα με την εμφάνισή μου αλλά ντρέπομαι πολύ γιατι δέν είμαι σε τόσο καλή κατάσταση όσο θα ήθελα, προσπάθησα να κάνω τρέξιμο μόνος μου περίπου 3χλμ την ημέρα(μετά το καλοκαίρι μέχρι οκτώβριο), είχε επιτυχία στην αρχή αλλα μετα απο λιγο καιρό σταμάτησα γιατί στο νησί που μένω έχει πολυ υγρασια μετά τις 5 το απόγευμα και δεν αντέχω να τρέχω έτσι.

    Θέλω την γνώμη σας για το τί να κάνω, ασκήσεις στο σπίτι? αν ναι τί ασκήσεις? Θέλω να πάω σε γυμναστήριο αλλα ντρέπομαι, το ξέρω βλακεία μου γιατι βλέπω οτι δέν είμαι σε πολύ άσχημη κατάσταση αλλα θέλω να αλλάξω την φυσική μου κατάσταση και εμφάνιση, έχω βρεί ένα μικρό γυμναστήριο που έχει ότι θα χρειαστώ και σκεύτομαι να πάω εκέι, θέλω να χάσω 10-15κιλά και να ξεκινήσω να φτιάξω το σώμα μου. Θέλω να μου δώσετε κάποιες συμβουλές για το τι να κάνω.
    Ευχαριστώ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-01-14 23:45 #2
    Προεπιλογή
    Καμία απάντηση?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-01-14 14:52 #3
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Καταρχας μπράβο που πηρες την απόφαση να αλλαξεις το σωμα σου προς το καλύτερο,θα σε βοηθησει και ψυχικά αλλά και (κυριως) αργότερα σε επιπεδο υγείας...

    Αν σε παίρνει οικονομικά πηγαινε στο γυμναστηριο,ζητησε απο τον γυμναστη εκει να σε καθοδηγησει οπως πρεπει και ριξε εξισου το βαρος και στη διατροφή σου,ειναι πολύ σημαντικό
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-01-14 21:46 #4
    Προεπιλογή
    ευχαριστώ για την γνώμη σου, θα πρέπει να απευθυνθώ σε διαιτολόγο για τη διατροφή ή μπορω να βρώ και στο internet? αν υπάρχει κάποιο καλό site να μου προτείνεις..
    Απάντηση με παράθεση