Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 52 από 52
  1. 01-02-14 15:20 #46
    Προεπιλογή
    Too much butthurt...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-02-14 16:35 #47
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    τον γυμναστη μου τον στελνω για καφε οτι εμαθα το εμαθα μετα απο ατελειωτο ψαξιμο και ακομα περισσοτερο πειραματισμο μονο για καφε και ολυμπιακο ειναι ασχετος απλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-02-14 18:38 #48
    Προεπιλογή
    Φίλε NikosSav, θα σου απαντήσω απλά, διότι η κουβέντα (πολύ ενδιαφέρουσα κατά τα άλλα) ξέφυγε λίγο από την ουσία της ερώτησης σου, ότι αφενός ο γυμναστής ως νέος υπάλληλος θέλει να δείξει στον εργοδότη του ότι 'ιδρώνει' για το μισθό του, οπότε 'κυνηγάει' από πίσω τα μέλη, και αφετέρου εφόσον του ξεκαθαρίσεις ευγενικά 1-2 φορές ότι δεν χρειάζεται να σε βοηθάει (παρά μόνο όταν ενδεχομένως, του το ζητήσεις), αν συνεχίσει, τον προειδοποιείς ότι θα αναγκαστείς να απευθυνθείς στη διεύθυνση για να λυθεί το θέμα σου.........όμορφα και ωραία
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-02-14 19:06 #49
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ίων Δραγούμης Εμφάνιση μηνυμάτων
    χαχαχαχα... Από ταινίες το έχεις δει αυτό; Ή μπέρδεψες τους κτηνιάτρους με τους χειρουργούς; Δεν ισχύει αυτό που είπες φίλε μου.
    Αν και ασχετο με το θεμα...Ιωνα, ανατομη πτωματων δεν κανατε στο παν/μιο;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-02-14 20:08 #50
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Θέλω να τοποθετηθώ, ελπίζω να μην ξεχάσω κάτι γιατί το θέμα έχει ξεφύγει. Συμφωνώ με τον Argosuxna σε αυτό που λέει για τους τεφαατζίδες. Δυστυχώς έτσι έχουν τα πράγματα. Δεν φταίει ακριβώς το πανεπιστήμιο αλλά η νοοτροπία και ο τρόπος που μπαίνουν αυτά τα παιδιά εκεί. Δεν μπορεί να είναι όλοι barman κ οι γκόμενες PR στα μπαρ κ οι εξαιρέσεις να είναι ελάχιστες. Απλά να το πάρεις, ξενύχτι κ ποτό δεν ταιριάζουν κ πολύ με τη γυμναστική. Απ την άλλη όμως, επειδή δεν μ αρέσει η ισοπέδωση, το πράγμα είναι απλό. ΕΆΝ σου ΑΡΈΣΕΙ αυτό που κάνεις, θα το κάνεις καλά είτε προέρχεσαι από ΤΕΦΑΑ, είτε από ιδιωτικό φορέα. Εγώ είμαι κάτοχος πτυχίου personal training από ιδιωτική σχολή (με συμπληρωμένα όλα τα επίπεδα όχι μόνο το βασικό) και τα είδα με τα μάτια μου. Στη σεζόν μου, εγώ κ άλλο ένα παιδί αν δεν κάνω λάθος, ήμασταν από άλλες (άσχετες με γυμναστική) σχολές και αυτή τη στιγμή έχουμε τις καλύτερες γνώσεις, βλέποντας κ την δική του πορεία που είναι αξιόλογη. Επιπλέον στις τελικές εξετάσεις είχα από τους καλύτερους βαθμούς ενώ από τελειόφοιτους ΤΕΦΑΑ είδα κάτι βαθμουλάρες μμμμούρλια. TRAGIC! Τι έκαναν 4-5 χρόνια στη σχολή;
    Από εκεί κ πέρα όσον αφορά την εξωτερική εμφάνιση. Εσείς μην διδαχθείτε άρση βαρών από τον Ιακώβου γιατί έχει κοιλιά...Καλά το πάτε! Γι αυτό κονομάνε οι steroids dealers από κάτι τέτοια μυαλά...έχω ακούσει ΤΙΣ μπαρούφες από ασκούμενους τούμπανα όπως κ από τεράστιους γυμναστές που απλά πουλάνε την εικόνα τους που έχουν φτιάξει με τρόπο που ξέρουμε όλοι. Δεν δουλεύουν όλα τα σώματα το ίδιο κ η μαγκιά είναι να ξέρεις να "φτιάχνεις" τον καθένα κ όχι έναν, εσένα.
    Αφήστε το άλλο με τα καταστήματα συμπληρωμάτων ή με αυτούς τους bbers που πουλάνε κάτι κωλοσυμπληρώματα άχρηστα κ ακούς τον κάθε άσχετο να σου λέει "πο πο φίλε μου έδωσε αυτό το νιτρικό ο τάδε που κατεβαίνει αγώνες, φοβερό μου είπε". Εκεί να δεις γέλιο που νομίζουν πως φουσκώνουν με αργινίνη κ tribulus. Μην πέφτετε σε αυτή την παγίδα. Μιλήστε πρώτα με αυτόν που έχετε απέναντι σας κ μετά κρίνετε.
    Τυγχάνει για διάφορους λόγους να μην είμαι κάνα θεριό, αλλά να έχω πάρει μεγάλη εμπιστοσύνη από το κοινό των εκάστοτε γυμναστηρίων που δούλευα λόγω γνώσεων (χωρίς να έχω κοιλίές, να κάνω κακή ζωή κτλ μην πάω στο άλλο άκρο αλλά θέλω να πω πως δεν είμαι κάνα θεριό 90-100 μυϊκών κιλών). Βέβαια στο gym θα με δεις κ άμα ξέρεις θα καταλάβεις από το ζέσταμα μέχρι τα σετ που κάνω, πως όλα είναι δομημένα κ σχεδιασμένα βάση προγράμματος κ μετά από διάβασμα.
    Οπότε πέρα από εσένα πρέπει κ ο άλλος που έχεις απέναντι σου να θέλει να έχει ανοιχτά τα αφτιά του. Αυτά τα με ξέρω κ ξέρω καλύτερα απ όλους είναι μ@λ@κίες. Άκουσε πρώτα τι θέλει να σου πει ο άλλος κ αν σου πει αερολογίες ή πράγματα που δεν ισχύουν με ωραίο τρόπο μπορείς να του πεις να σου αδειάσει τη γωνιά. Όλα είναι σχετικά, δεν είναι άσπρο-μαύρο. Το βασικό είναι να το γουστάρεις ό, τι κ αν κάνεις.
    Και θα πω μία φράση του Σόλωνα (ή του Σωκράτη κατά άλλους) που την ακολουθώ πάντα: «Γηράσκω αεί διδασκόμενος»
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sobral : 01-02-14 στις 20:14
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-02-14 09:50 #51
    Banned
    Εγγραφή
    02-07-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    832
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mens sana Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και ασχετο με το θεμα...Ιωνα, ανατομη πτωματων δεν κανατε στο παν/μιο;
    Στη δική μου σχολή στα μαθήματα ανατομίας έχει κούκλες-πιστά αντίγραφα. Όμως τελευταία στα εργαστήρια,στους νέους,τους φέρνουν μεμονωμένα όργανα από νεκρούς (ήπαρ,καρδιά,πνεύμονα,στόμαχο κτλ).
    Από "αληθινή" ανατομία βλέπεις άπειρα χειρουργεία και πολλές νεκροψίες-νεκροτομές (απανθρακωμένα πτώματα-πνιγμένα-από ατυχήματα-δολοφονημένα-αυτοκτονίες κτλ). Και όσο γουστάρεις το θέαμα,τόσο μπορείς να τα βλέπεις.

    @Sobral συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.
    Η εξωτερική εμφάνιση ενός γυμναστή λίγη σημασία έχει. Επίσης έχω δει υπέρβαρους διατροφολόγους. Όλα τα παραπάνω δε σημαίνουν ότι μπορεί να είναι λιγότερο χρήσιμοι από ένα "τούμπανο" που όπως σωστά είπες μπορεί να ξέρει να φτιάξει μόνο τον εαυτό του και όχι έναν έφηβο,έναν ηλικιωμένο,μια 45αρα γυναίκα κτλ.. Επίσης το παράδειγμα του Ιακώβου πολύ πετυχημένο,όπως και ενός δασκάλου κολύμβησης που έχω γνωρίσει &έχει κοιλιά 9μηνης εγκύου,αλλά είναι τοπ. Όλοι αυτοί μπορεί να μην ασχολούνται με τον εαυτό τους,όπως είπα παραπάνω,αλλά να γνωρίζουν καλά τη δουλειά τους.
    Αν ήμουν γυμναστής και κάποιος με αντιμετώπιζε με το εξής ύφος "τι έχεις να μου πεις τώρα κι εσύ-άλλος ένας άσχετος τεφατζής θα είσαι",θα τον έγραφα στα παλιά μου τα παπούτσια. Ο έξυπνος άνθρωπος απομυζεί από όλους και κρίνει αυτά που λαμβάνει έστω κι από μέσα του. Όποιος φοράει παρωπίδες και νομίζει πως τα ξέρει όλα είναι άξιος της μοίρας του.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ίων Δραγούμης : 02-02-14 στις 09:57
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-04-14 22:34 #52
    Το avatar του χρήστη NikosSav

    Εγγραφή
    11-01-2012
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    129
    Προεπιλογή
    Μάλλον βρήκα τον λόγο που έλεγε περίεργα πράγματα. Προσλήφθηκε για την εμπειρία του στο κολύμπι και στον στίβο.
    Αν και τελικά τώρα που τον γνώρισα περισσότερο σταμάτησε να φέρεται όπως πριν.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234