Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 19 από 19
  1. 09-02-14 12:46 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν θελω να πω πολλα γιατι δεν έχω γυμναστει σε μηχανήματα υδραυλικής αντίστασης η με αέρα τα άιρ μασιν , αλλα θα πώ την γνώμη μου με βαση απο αυτα που έχω δεί και ακούσει απο αθλητές που προπονούνταν σε τετοια μηχανήματα
    αυτα που που στην θετική κίνηση γυμνάζουν μια μυική ομάδα και στην αρνητική άλλη είναι τα λεγόμενα σάιμπεξ και βοηθάνε πάρα πολύ σε αποκατάσταση μετα απο τραυματισμούς και σε ειδικές περιπτώσεις , όπως είχα αθλητες ταεκβοντο που μετα απο τραυματισμούς πηγαίναν για σαιμπεξ που τούς βοήθησε στην αποκατάσταση και να κερδίσει μάζα πχ το πόδι λόγω του ότι γυμνάζει συγχρόνως μηριαίο τετρακέφαλο

    τα αρνητικά είναι ότι με τα συμβατα μηχανήματα σε μια κίνηση έχουμε το θετικό και το αρνητικό μέρος της επανάληψης , που το αρνητικό είναι εξίσου σημαντικό γι αυτο και το κάνουμε πιο αργά να μας πιάσει καλύτερα , σ αυτη την περίπτωση το χάνουμε αυτο

    εγω επειδη είπα δεν έχω δοκιμάσει μιλάω με την απλή λογική και όπως το αντιλαμβάνομαι
    Ισχύει!! Σε αυτου του ειδους τα μηχανηματα δεν υφισταται μειομετρικη και πλειομετρικη ασκηση... Σιγουρα θα ειναι δυσκολα στην εκτελεση αναλογος την αντισταση αλλα θα τα προτεινα κατα βαση σε καποιον που ήθελε αποκατάσταση όπως είπες για sybex....Σαν τα βαρη τπτ
    Something
    Takes
    A part
    Of me
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-02-14 13:04 #17
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη the_big_litho

    Εγγραφή
    03-03-2008
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    1.216
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν εχει σχεση το πρηξιμο με μυϊκη μαζα,εχει συζητηθει πολλακις στο φορουμ
    Ακριβώς.

    Ένα σούπερ σετ πχ χεριών (δικ-τρικ) πρήζουν κατ ευθείαν, ενα σετ plyo jumps επίσης, δεν σημαίνουν οτι δούλεψα υπερτροφία.

    Γενικά πάντως, οι ''κλειδωμένες'' γωνίες δεν ευνοούν υγιείς αθλητές, ειδικά σε βάθος χρόνου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη the_big_litho : 09-02-14 στις 13:06
    Ph. Ed.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-02-14 20:14 #18
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν εχει σχεση το πρηξιμο με μυϊκη μαζα,εχει συζητηθει πολλακις στο φορουμ
    οπως επισης και τα dooms
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-02-14 21:12 #19
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    οπως επισης και τα dooms
    συμφωνα απολυτα. Το οτι εχεις ντομς δεν σημαινει οτι θα εχεις μυικη αναπτυξη.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12