Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 12 από 12
  1. 28-01-12 22:02 #1
    Προεπιλογή Casein σε σκόνη vs Γιαούρτι
    Είμαι σε υποθερμιδική διατροφή για απώλεια λίπους και κάνω 5 γεύματα ημερησίως (πρωί, μεσημέρι,μεταπροπονητικο,βράδυ, λιγο πριν τον υπνο)
    Μπορω στο τελευταιο γεύμα να αντικαταστήσω το γιαούρτι (το οποίο σιχαίνομαι...) με μια Casein πρωτεινη σε σκόνη?
    Παίρνω επισης whey (το πρωι και μεταπροπονητικα).
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-01-12 03:09 #2
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bulkman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι σε υποθερμιδική διατροφή για απώλεια λίπους και κάνω 5 γεύματα ημερησίως (πρωί, μεσημέρι,μεταπροπονητικο,βράδυ, λιγο πριν τον υπνο)
    Μπορω στο τελευταιο γεύμα να αντικαταστήσω το γιαούρτι (το οποίο σιχαίνομαι...) με μια Casein πρωτεινη σε σκόνη?
    Παίρνω επισης whey (το πρωι και μεταπροπονητικα).
    Nαι μια χαρά μπορείς.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-01-12 03:26 #3
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    enοειται μπορεις ! καλη ειναι της ρεφλεξ
    αλλα εγω κολησα στο οτι απο τα 5 γευματα σ τα 3 ειναι σκονες κ τα 2 μονο στερεα
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-01-12 03:32 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    enοειται μπορεις ! καλη ειναι της ρεφλεξ
    αλλα εγω κολησα στο οτι απο τα 5 γευματα σ τα 3 ειναι σκονες κ τα 2 μονο στερεα
    Ισχύει! Το έκανα και εγώ παλιότερα και δεν είναι ας το πούμε σωστό. Όχι ότι είναι λάθος ή κάνεις κάποια ζημιά απλά δεν σου δίνει κάτι παραπάνω τόση σκόνη. Καλύτερα ποιοτική διατροφή. Ειδικά για πρωινό. Γάλα+μέλι+κουάκερ και είσαι άρχοντας!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-01-12 03:40 #5
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    ^^ξεχασες το κυριοτερο τα αυγα! (ολοκληρα)
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-01-12 03:56 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    ^^ξεχασες το κυριοτερο τα αυγα! (ολοκληρα)
    Έχεις ένα point. Βραστά και μόνο ασπράδια θα πρότεινα αν είναι να τα τρώει κάθε μέρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-01-12 04:20 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    enοειται μπορεις ! καλη ειναι της ρεφλεξ
    αλλα εγω κολησα στο οτι απο τα 5 γευματα σ τα 3 ειναι σκονες κ τα 2 μονο στερεα
    Δεν ειναι ετσι ακριβως. Δεν υπαρχει κανενα γευμα μου αμιγως με σκονη. Παντα την ταιριαζω με στερεα τροφη.
    ΠΧ το πρωι διαλυω το scoop σε γαλα με βρωμη. Στο μεταπροπονητικο εκτος απο scoop τρωω ενα ή δυο φρουτα και τοστ.

    Αρα το μονο που λεω να κανω μονο σκονη ειναι το πριν απο τον υπνο, γιατι το γιαουρτι δε μου αρεσει καθολου. Με μελι το ανεχομαι αλλα περισσοτερο κακο θα μου κανει...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-01-12 04:26 #8
    Προεπιλογή
    Ξεχασα βεβαια να πω και το αλλο.
    Διαβαζοντας και ψαχνοντας στο θεμα καζεινη ειδα πολλες αρνητικες κριτικες για αυτην. Σε σημειο που ειμαι πολυ σκεπτικος με το αν αξιζει να την ενταξω σαν τελευταιο μου γευμα...
    Πολλοι την τοποθετουν στην τελευταια θεση απο αποψης ποιοτητας και αφομοιωσης... Ποια η γνωμη σας πανω σε αυτο?

    Απο τη στιγμη που η whey δεν ειναι η καλυτερη επιλογη για πριν απο τον υπνο γευμα, μηπως ειναι καλη λυση μια Egg Protein?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-01-12 04:32 #9
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bulkman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεχασα βεβαια να πω και το αλλο.
    Διαβαζοντας και ψαχνοντας στο θεμα καζεινη ειδα πολλες αρνητικες κριτικες για αυτην. Σε σημειο που ειμαι πολυ σκεπτικος με το αν αξιζει να την ενταξω σαν τελευταιο μου γευμα...
    Πολλοι την τοποθετουν στην τελευταια θεση απο αποψης ποιοτητας και αφομοιωσης... Ποια η γνωμη σας πανω σε αυτο?

    Απο τη στιγμη που η whey δεν ειναι η καλυτερη επιλογη για πριν απο τον υπνο γευμα, μηπως ειναι καλη λυση μια Egg Protein?
    πινε την whey με γαλα πριν τον υπνο και θα σαι αρχοντας....και οσο για το γιαουρτι αν βαζεις μιση μικρη κουταλια μελι δε νομιζω να χεις θεμα....εγω τουλαχιστον αυτο κανω κ ειμαι κομπλε
    aesthetics 100/100
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-01-12 06:01 #10
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bulkman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεχασα βεβαια να πω και το αλλο.
    Διαβαζοντας και ψαχνοντας στο θεμα καζεινη ειδα πολλες αρνητικες κριτικες για αυτην. Σε σημειο που ειμαι πολυ σκεπτικος με το αν αξιζει να την ενταξω σαν τελευταιο μου γευμα...
    Πολλοι την τοποθετουν στην τελευταια θεση απο αποψης ποιοτητας και αφομοιωσης... Ποια η γνωμη σας πανω σε αυτο?

    Απο τη στιγμη που η whey δεν ειναι η καλυτερη επιλογη για πριν απο τον υπνο γευμα, μηπως ειναι καλη λυση μια Egg Protein?
    παιζει να ειναι και η καλητερη πρωτεινη.... ισως ακομα καλητερη και απο τη whey σε μερικες περιπτωσεις....

    δεν ξερω κατα ποσο αξιζει τα λεφτα της.... γιατι συνηθως ειναι και πιο ακριβη....

    αλλα απο εκει και περα για τον λογο που θες να την χρησιμοποιησεις παει μια χαρα...
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 01-03-14 16:53 #11
    Προεπιλογή
    Μια ερώτηση ! Αντί για κοτατζ ή γιαούρτι ή casein το κοτόπουλο ή το μοσχαράκι είναι καλό γεύμα για να είναι το τελευταίο ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-03-14 02:10 #12
    Προεπιλογή
    Μπορειτε να φατε 1 γιαουρτι με 10 αμυγδαλα και 10g goji berrie
    Απάντηση με παράθεση