Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 40
  1. 12-05-19 15:39 #31
    Προεπιλογή
    Λωρα κανένα Ευχελαιο θα παιξει;;

    Σταμάτα βρε, μη σε ακούω έτσι! Όλα καλά θα πάνε.

    Συγνώμη ο γιατρός που σου έδωσε τα αντιφλεγμονωδη δεν έδωσε γαστροπροστασια;;;; Πάνε αυτονόητα μαζί.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-05-19 16:46 #32
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    απλα μου ειπε παρε αντιφλεγμονωδη.ουτε καποια συγκεκριμενα ουτε κατι αλλο.τι να πω ειλικρινα ποναω παντου και σωματικα και ψυχολογικα.και εγω σκεφτηκα οτι ολα τοσο στραβα για ποιο λογο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-05-19 20:25 #33
    Προεπιλογή
    Τελικα η μαγνητικη εδειξε κατι? Επισης ηθελα να σε ρωτησω αν το τελευταιο διαστημα πηρες αντιβιοτικα, π.χ. Ciprofloxacin ή Levofloxacin?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-05-19 15:26 #34
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    βγηκε χθες η μαγνητικη και σημερα πηγα στο γιατρο.τα νεα ειναι δυσαρεστα.εχω καταγμα κοπωσεως stress factures και εχει μαζευτει και υγρο και υπαρχει οιδημα.μου συστησε πληρη ακινησια φορωντας την μποτα και παγοθεραπεια.αγνωστος ο χρονος θεραπειας μπορει και μηνας και αποχη απο τρεξιμο και ολα εννοειται.ειμαι χαλια....
    οχι αντιβιοτικα δεν πηρα γιατι?τωρα παιρνω μονο χαπια για το στομαχι γιατι απο το αγχος μου και τη στεναχωρια μου επαθα αγχωδη γαστριτιδα...ενα βημα πριν τη γαστρορραγια...σ'ευχαριστω για το ενδιαφερον
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-05-19 17:51 #35
    Προεπιλογή
    Να μην εισαι καθολου χαλια. Συμβαινουν κι αυτα. Αν σου πω ποσα κοκαλα/κλειδωσεις εχω σπασει κ γενικα ποσους τραυματισμους ειχα θα γελας κ θα κλαις συναμα Αν καταλαβα καλα ο αχιλλειος τενοντας ειναι ενταξει ή εχεις τενοντιτιδα? Παντως δεν επαθες ρηξη ουτε ολικη ουτε μερικη. Αυτο κ μονο ειναι λογος να χαιρεσαι. Τωρα το καταγμα κοπωσης (μεταταρσιου?) σιγουρα δεν ειναι κατι το ευχαριστο (υπαρχει κι αυτο στο ενεργητικο μου), αλλα προτιμοτερο της ρηξης του τενοντα. Σε λιγες εβδομαδες θα εισαι παλι μαχιμη. Για τα αντιβιοτικα ρωτησα γιατι τα συγκεκριμενα (κινελονες) εχουν κι ανεπιθυμητες ενεργειες, π.χ. μπορουν να προκαλεσουν ρηξη στον αχιλλειο τενοντα.

    Περαστικα σου κ το κεφαλι ψηλα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-05-19 18:11 #36
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    τελικα θα μπει γυψος για 2 εβδομαδες και ενεσεις για θρομβωση και μετα βλεπουμε αν κολλησει.δεν ειναι καταγμα μεταταρσιου,αλλα κνημης.μεταξυ αχιλλειου και πτερνας.προς το παρον ειναι ακεραιος ο αχιλλειος.δεν θα την παλευα να ειχα και εκει ρηξη.μακαρι να πανε ολα καλα αν και δεν ειμαι αισιοδοξη.σ'ευχαριστω και παλι
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-05-19 02:05 #37
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Να είσαι αισιόδοξη και να το πιστέψεις και δεν θα μιλούσα αν δεν είχα περάσει τα χειρότερα με μη αναστρέψιμες καταστάσεις
    Η ψυχολογία είναι βασικός παράγων και πολλες ασθένειες που παθαίνουμε είναι ψυχοσωματικές όπως και διάφορα αυτοάνοσα , μπορει να μην είναι κατι μετρήσιμο και να φαίνεται αλλα ισχύει οτι η καλή ψυχολογία βοηθα στην γρήγορη ανάρρωση
    μπορείς να ξεκουράσεις το σημείο έως να αναρρώσει και να γυμνάζεις κορμό κυρίως και όταν θα αρχίσεις να γυμνάζεις πόδια σε λίγο διάστημα θα κάνεις ασκήσεις που θα απομονώνουν το πέλμα και δεν θα δέχεται καμία επιβάρυνση , δεχόμενη την αντίσταση στο καλάμι και μένοντας ανέπαφο το πέλμα και ο αχίλλειος και αυτο γίνετε με σωστη τοποθέτηση στα μηχανήματα όπως το εξτέισον
    Εγω με μη αναστρέψιμη ζημια το 89 απο ατύχημα κατάφερα και μέχρι το 2006 κατέβαινα σε αγώνες , θα περάσει και θα το ξεχάσεις και απλα θα θυμάσαι μόνο οτι πρέπει να προσέχεις και να μην κάνεις υπερβολές
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-05-19 12:06 #38
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    σας ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβουλες.θα συμφωνησω με την δυναμη της ψυχολογιας σε ολες τις εκφανσεις της ζωης μας.απλα εγω δεν μπορω να διαχειριστω την απωλεια της εκγυμνασης απ'τη ζωη μου και το τρεξιμο ισως γιατι ειναι η ζωη μου και τα βαζω πανω απ'ολα.οντως δημιουργουνται πολλες αυτοανοσες ασθενειες και το εχω δει στην πραξη αυτο.προσπαθω και κανω υπομονη απλα η στεναχωρια και η αβεβαιοτητα για το μετα υποβοσκει.προς το παρον ειμαι στο κρεβατι καθηλωμενη και δεν ξερω ποτε θα σηκωθω.μετα οντως πρεπει να βρω ασκησεις να μην επιφορτιζουν το πελμα και τον αχιλλειο για να μπορω να συνεχισω να κανω αυτο που αγαπαω.σας ευχαριστω απο καρδιας και παλι για τις συμβουλες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-05-19 14:15 #39
    Προεπιλογή
    Λωρα μη σε ανησυχεί το μετά,απλά πρέπει να κάνεις υπομονή τώρα,ξέρω ότι είσαι σαν το λιοντάρι στο κλουβί αλλά δεν γίνεται αλλιώς, στο φινάλε δες το και από την θετική του μεριά όσο γίνεται δλδ έπαθες ένα τραυματισμό από κάτι που γουστάρεις είναι κάτι που συμβαίνει σε όσους κάνουν προπόνηση θα φτιάξει,για φαντάσου να μην έκανες τπτ από γυμναστική και να το παθαινες ανεβαίνοντας μια σκάλα, σκέψου πότε θα γινόταν η αποκατάσταση αν γινόταν ποτέ στο 100%, οπότε μη σε παίρνει από κάτω γιατί εσύ είσαι ήδη σε μια καλή φυσική κατάσταση και θα επανέλθεις γρήγορα απλά με κάποια προσοχή για ένα διάστημα για να μην επιβαρύνεται ο Αχίλλειος,και ένα άλλο που θα βοηθήσει είναι η θάλασσα δίπλα την έχεις κολύμπι και περπάτημα μέσα στο νερό.
    Λωριτσα περαστικά
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-05-19 16:53 #40
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    Δημητρη μου σ'ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου.Ευχαριστω ολους τους συμφορουμιτες απο καρδιας για το ενδιαφερον.υπομονη κανω,διοτι ο δρομος ειναι μακρυς για να επανελθω στην παλια μου κατασταση.απλα μεσω αυτου του γεγονοτος,ενα εχω να γραψω...να προσεχετε και να γυμναζεστε με συνεση και με προγραμματισμο.η ξεκουραση πρεπει να περιλαμβανεται στον προπονητικο μας βημα ως κατι βασικο στην επιτευξη των στοχων μας.επισης καθε πονος που μας παρουσιαζεται να μην το λαμβανουμε αψηφιστα,διοτι σημαινει οτι μας κρουει το καμπανακι οτι κατι δεν λειτουργει σωστα.μας φωναζει και εμεις καλο ειναι να υπακουσουμε για να μην το πληρωσουμε ακριβα στο μελλον.προσοχη λοιπον και κανεις να μην περασει αυτο που βιωνω εγω τωρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123