Θέμα: Diet Whey (NLS)

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 29
  1. 20-03-14 14:59 #1
    Προεπιλογή Diet Whey (NLS)
    Καλησπερα σε ολους !
    Σημερα εκανα την καθιερωμενη βολτα ανεφοδιασμου και επεσα πανω στην γνωριμη πλεον NLS , αλλα σε εναν νεο κωδικο με το ονομα diet whey !
    Το βρισκω αρκετα ενδιαφερον σαν συσταση αλλα και σαν τιμη , ειδικα τωρα που ειναι της μοδας πλεον οι πρωτεινες να περιεχουν cla ,πρασινο τσαι και καρνιτινη . Βγαινει και σε γευση Lemon yogurt !!
    Τι λετε ?
    Όνομα: diet w.jpg Εμφανίσεις: 3678 Μέγεθος: 11,4 KB
    Όνομα: Diet Whey, 1kg (NLS) ___1.jpg Εμφανίσεις: 3732 Μέγεθος: 67,6 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-03-14 17:55 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Εγώ λέω ότι έτσι και αλλιώς δεν κάνουν τίποτα αυτά που έχει μέσα αλλά και να έκαναν οι ποσότητες είναι στο 1/30 αυτών που ίσως να δουλεύουν.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-03-14 18:30 #3
    Προεπιλογή
    Ενταξει το δεν κανουν τιποτα ειναι λιγο υπερβολικο , μπορει να ειναι μικρες σαν δοσεις αλλα αθροιστικα θα βοηθανε καπως. Αλλωστε πρωτεινη αγοραζεις στην ουσια , δεν ειναι λιποδιαλυτης .
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-03-14 18:43 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή DIET WHEY (NLS)
    Εσυ οταν κάτι ειναι στο 1/30 της συνιστώμενης δόσης μιας μάλιστα αμφιλεγόμενης ουσίας πως θα το έλεγες?

    Εξάλλου μιλάμε για μια βιομηχανία, των συμπληρωμάτων, γεμάτη απο συμπληρωματα που δεν κάνουν τιποτα.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-03-14 19:11 #5
    Προεπιλογή
    Αν ηταν κατι στο 1/30 της συνιστομενης δοσολογιας θα το ελεγα "ιχνος" ! αν ειχε μεσα 1/30 υδραργυρου δεν θα την ακουμπουσα καν , δεν θα ρισκαρα γιατι οσο μικρη και να ειναι η ποσοτητα μελλοντικα ισως δημιουργουσε προβλημα . Απο αυτες τις ουσιες που βλεπω , αποτελεσματικες η λιγοτερο αποτελεσματικες , δεν βλεπω καμια που να μην την θελω στο shake μου . Αν προλαβω θα πεταχτω να την τσιμπησω αποψε και θα επανελθω με εντυπωσεις ,ως προς τη διαλυτοτητα και την γευση φυσικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 20-03-14 20:24 #6
    Προεπιλογή
    Μια ταπεινή πρωτεινούλα είναι, συντηρεί του μυς και ίσως σε βοηθήσει με την αερόβια λίγο παραπάνω βάση των υπόλοιπων συστατικών της.
    Τίποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο, approved.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-03-14 00:18 #7
    Προεπιλογή
    εγω παλι θα πω τη δικια μου εμπειρια...απο τη συγκεκριμενη εταιρεια εχω δοκιμασει τη whey plus...την εβλεπα καχυποπτα λογω τιμης αλλα την αγορασα γιατι οι εποχες ειναι κομματακι δυσκολες και η κομπατ της musclepharm που επαιρνα για τον ιδιο λογο μου πεφτε βαρια.ομολογω οτι μου φανηκε μια χαρα πρωτεινη δεδομενου οτι δεν περιμενω απο μια πρωτεινη να γινω ο κολμαν...με βαση αυτο φιλε raiden θα σου ελεγα να τη δοκιμασεις(για να μας πεις κι εμας τι παιζει απο διαλυτοτητα και γευση)...παντως δε με χαλαει που χει αυτα τα στυστατικα εστω και σε μικρες ποσοτητες.αυτο σε συνδυασμο οτι ειναι καθαρη πρωτεινη ολο και ενα κλικ θα προσφερει στην προσπαθεια για στεγνωμα σε συνδυασμο με διατροφη και προπονηση εννοειται απ το να μην τα ειχε...και η τιμη της νομιζω φυσιολογικη για την εποχη...προσωπικη μου αποψη βεβαιως!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-03-14 10:51 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LEGPRESS Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω παλι θα πω τη δικια μου εμπειρια...απο τη συγκεκριμενη εταιρεια εχω δοκιμασει τη whey plus...την εβλεπα καχυποπτα λογω τιμης αλλα την αγορασα γιατι οι εποχες ειναι κομματακι δυσκολες και η κομπατ της musclepharm που επαιρνα για τον ιδιο λογο μου πεφτε βαρια.ομολογω οτι μου φανηκε μια χαρα πρωτεινη δεδομενου οτι δεν περιμενω απο μια πρωτεινη να γινω ο κολμαν...με βαση αυτο φιλε raiden θα σου ελεγα να τη δοκιμασεις(για να μας πεις κι εμας τι παιζει απο διαλυτοτητα και γευση)...παντως δε με χαλαει που χει αυτα τα στυστατικα εστω και σε μικρες ποσοτητες.αυτο σε συνδυασμο οτι ειναι καθαρη πρωτεινη ολο και ενα κλικ θα προσφερει στην προσπαθεια για στεγνωμα σε συνδυασμο με διατροφη και προπονηση εννοειται απ το να μην τα ειχε...και η τιμη της νομιζω φυσιολογικη για την εποχη...προσωπικη μου αποψη βεβαιως!
    Φιλε με προλαβες , την πηρα χθες και μπορω να πω πως ηταν μια πολυ ευχαριστη εκπληξη , τοσο απο θεμα διαλυτοτητας οσο κ απο θεμα γευσης !!
    Γευση λεμονι - γιαουρτι ! Να και κατι δΙΑφορετικο επιτελους , πηξαμε στη σοκολατα και το cookies ))))
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-03-14 02:52 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο raiden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε με προλαβες , την πηρα χθες και μπορω να πω πως ηταν μια πολυ ευχαριστη εκπληξη , τοσο απο θεμα διαλυτοτητας οσο κ απο θεμα γευσης !!
    Γευση λεμονι - γιαουρτι ! Να και κατι δΙΑφορετικο επιτελους , πηξαμε στη σοκολατα και το cookies ))))
    να σου πω την αληθεια νομιζα οτι μονο σοκολατα βανιλια βγαινει οποτε καλα εκανες και το ανεφερες...καλο ειναι να υπαρχει και λιγη ποικιλια γενικοτερα και στις γευσεις γιατι με τοση πρωτεινη που εχουμε πιει στο τελος θα πρεπει να βγει και σε γευση ιμαμ μπαιλντι για να δουμε κατι διαφορετικο!!!...λεμονακι λοιπον!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 22-03-14 02:55 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο raiden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε με προλαβες , την πηρα χθες και μπορω να πω πως ηταν μια πολυ ευχαριστη εκπληξη , τοσο απο θεμα διαλυτοτητας οσο κ απο θεμα γευσης !!
    Γευση λεμονι - γιαουρτι ! Να και κατι δΙΑφορετικο επιτελους , πηξαμε στη σοκολατα και το cookies ))))
    Ενδιαφέρον, στο στομάχι πώς κάθεται? Είναι αρκετά εύπεπτη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-03-14 23:53 #11
    Προεπιλογή
    Μετα απο δυο μερες χρησης , μπορω να πω πως , η διαλυτοτητα ειναι μια χαρα (αν και στην αρχη το σκεφτομουν πριν την παρω λογω των πολλων συστατικων) και η γευση καθε φορα με ξαφνιαζει ευχαριστα . Στο στομαχι μια χαρα δεν την αισθανομαι καν

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 24-03-14 22:56 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο raiden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετα απο δυο μερες χρησης , μπορω να πω πως , η διαλυτοτητα ειναι μια χαρα (αν και στην αρχη το σκεφτομουν πριν την παρω λογω των πολλων συστατικων) και η γευση καθε φορα με ξαφνιαζει ευχαριστα . Στο στομαχι μια χαρα δεν την αισθανομαι καν

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
    αντε να τη δοκιμασουμε κι αυτη και σε τετοια γευση...κι αν δε μ αρεσει ξερεις ποιος θα τ ακουσει φιλε raiden...ΑΣΤΕΙΑΚΙ!...αφου ειναι ευπεπτη και πινεται ολα καλα...στα υποψιν λοιπον για σχετικα αμεσα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 12-06-15 14:21 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LEGPRESS Εμφάνιση μηνυμάτων
    με τοση πρωτεινη που εχουμε πιει στο τελος θα πρεπει να βγει και σε γευση ιμαμ μπαιλντι για να δουμε κατι διαφορετικο!!!
    Φιλε εκλαψα...

    Aπό φεύση φοβερή, διαλυτότητα επίσης και πέψη. Ιδιαίτερα με πάγο τώρα το καλοκαίρι τα σπάει.... Σαν βοήθεια στο αδυνάτισμα δεν ξέρω γιατί μόλις την πήρα αλλά όπως με ενημέρωσαν από το κατάστημα δεν είναι προιόν καθαρά αδυνατίσματος... Θα συνέφερε ίσως καλύτερα κάποιο άλλο ξεχωριστό σκεύασμα λιποδιαλυτικό + η nls η δίκιλη η καθαρή αλλά ήθελα να την δοκιμάσω και δεν μπορούσα να δώσω πιο πολλά χρήματα. Σε αυτό το πλαίσιο πιστεύω μια χαρά θα είναι... είδωμεν
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 26-06-15 22:33 #14
    Προεπιλογή
    Ρε παιδια δωστε λιγο τα φωτα σας. Σαν δοσολογια το κουτι αναφερει εναν με δυο δοσομετρητες τη μερα. Στα θρεπτικα στοιχεια 100ml και 35ml αναφερει τα 35 ως δοση. Οποτε εγω κι εγω υπεθεσα οτι η δοση ειναι τα 35 αρα 35 ειναι και το scoop. Ομως το scoop επανω λεει 75ml οταν ειμαι γεματο τερμα. Κι εγω το γεμιζα μεχρι πανω και απο θερμιδες υπολογιζα οτι επαιρνα των 35μλ ενω απο οτι φαινεται επαιρνα τις διπλασιες και κατι παραπανω.....Επισης ειδα οτι τελειωνει παρα πολυ γρηγορα και δεν δικαιολογειται.... μηπως αθελα μου επαιρνα διπλη δοση?? τι γινεται? ποση ειναι η δοση? ενα σκουπ μεχρι πανω (δλδ 75μλ) η το μισο περιπου για να βγαινει 35? εχω μπερδευτει...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 26-06-15 22:37 #15
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stevevais Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδια δωστε λιγο τα φωτα σας. Σαν δοσολογια το κουτι αναφερει εναν με δυο δοσομετρητες τη μερα. Στα θρεπτικα στοιχεια 100ml και 35ml αναφερει τα 35 ως δοση. Οποτε εγω κι εγω υπεθεσα οτι η δοση ειναι τα 35 αρα 35 ειναι και το scoop. Ομως το scoop επανω λεει 75ml οταν ειμαι γεματο τερμα. Κι εγω το γεμιζα μεχρι πανω και απο θερμιδες υπολογιζα οτι επαιρνα των 35μλ ενω απο οτι φαινεται επαιρνα τις διπλασιες και κατι παραπανω.....Επισης ειδα οτι τελειωνει παρα πολυ γρηγορα και δεν δικαιολογειται.... μηπως αθελα μου επαιρνα διπλη δοση?? τι γινεται? ποση ειναι η δοση? ενα σκουπ μεχρι πανω (δλδ 75μλ) η το μισο περιπου για να βγαινει 35? εχω μπερδευτει...
    Enaν με δυο δοσομετρητες την ημέρα εννοει 1-2 scoop την ημέρα, 1 σκουπ συμφωνα με την φωτογραφια στο αρχικο πόστ είναι 35 γραμμάρια. Όταν παιρνεις διπλάσιες δοσολογίες λογικο είναι να σου τελειωσει και γρήγορα.
    Αν έχει αλλάξει η συσκευασια που δεν νομιζω να πηδηξε από τα 35 γραμμάρια το σκουπ στα 75 τότε βάλε όσα γραφει η καινουργια συσκευασια αλλά είμαι σχεδόν σιγουρος οτι 35 γραμμάρια είναι το σκουπ.
    Συγχαρητηρια
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία