Θέμα: Ναργιλες

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 66

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 11-09-10 00:10 #1
    Προεπιλογή Ναργιλες
    Γεια σας κυριες και κυριοι!ειμαι λατρης του αργιλε μονο οχι του καπνισματος τσιγαρου!
    ανοιγω ενα θεμα με θεμα το ναργιλε η HOOKAH που τον λενε στο εξωτερικο.
    οποιος ξερει διαφορα κολπα για καπνο για οτιδιποτε να γραψει.
    εγω καπνιζω μονο ναργιλε και οχι τσιγαρο.κανω 1-2 φορες τη βδομαδα.ειναι δεν ειναι λιγοτερος βλαβερος δε με νοιαζει.κανω λιγο και τον απολαμβανω.με χαλαρωνει με συναρπαζει!
    περιμενω γνωμες και κολπα στο θεμα αυτο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-09-10 00:11 #2
    Προεπιλογή
    με λιγο ουζο στο μπουκαλι του ναργιλε και λιγα παγακια ειναι πολυ καλητερη γευση και πιο δροσερη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-09-10 00:13 #3
    Banned
    Εγγραφή
    22-11-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.896
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο loufas Εμφάνιση μηνυμάτων
    με λιγο ουζο στο μπουκαλι του ναργιλε και λιγα παγακια ειναι πολυ καλητερη γευση και πιο δροσερη.
    συμφωνω απολιτα.

    βεβεα εγω ειμαι λατρις τιης βοτκας αντι ουζου μεσα.

    απο γευσεις μου αρεσυ να συνδιαζω 1-2 οχι κατι συγκεκριμενο
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-09-10 00:47 #4
    Προεπιλογή
    επισης οταν μπει το καρβουνακι πανω.το αφηνουμε 10 λεπτα να καει λιγο ο καπνος.και τραβαμε με πιεσεις τρελες πολλα amber
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-09-10 00:49 #5
    Προεπιλογή
    πειραζει που χρησιμοποιω καρβουνακι απο αυτο που βαζει η γιαγια μου για το καντιλακι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-09-10 01:01 #6
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή
    ουτε και εγω καπνιζω αλλα ο ναργιλες μου αρεσει παααρα πολυ! με χαλαρωνει απιστευτα, και το συνδιαζω ευκολα με οινομελο η ρακομελο.....
    Ειχα παλιοτερα ενα ναργιλε μικρουλι (ατομικο) απο τα Γιαννενα το ειχα αγορασει, ειχα παει και σ ενα μαγαζι ειχα αγορασει καπνο και καρβουνακια, αλλα μου επεσε κατω κι εσπασε, κι απο την αλλη ναργιλε λεει περισσοτερο οταν εισαι με παρεα, εξω , παρα μονος σπιτι.
    Muscles Are Sexy
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-09-10 01:01 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο κουλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    πειραζει που χρησιμοποιω καρβουνακι απο αυτο που βαζει η γιαγια μου για το καντιλακι?
    πλακα πλακα και αυτο κανει.αλλα ειναι κατι αλλα ειδικα για αργιλε.τωρα το καλητερο ειναι απο θρακα τζακιου αλλα δε ειναι οτι ευκολοτερο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-09-10 18:54 #8
    Το avatar του χρήστη Mitsen

    Εγγραφή
    02-04-2010
    Περ.
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.293
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο loufas Εμφάνιση μηνυμάτων
    με λιγο ουζο στο μπουκαλι του ναργιλε και λιγα παγακια ειναι πολυ καλητερη γευση και πιο δροσερη.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Qlim4X Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμφωνω απολιτα.

    βεβεα εγω ειμαι λατρις τιης βοτκας αντι ουζου μεσα.

    απο γευσεις μου αρεσυ να συνδιαζω 1-2 οχι κατι συγκεκριμενο
    Βρε μαστουρια, εσείς την ακούτε καλά!

    Λοιπόν!
    σαν λάτρης του ναργιλέ και εγώ (αλλά φανατικός αντικαπνιστής) μαρεσούν όλες οι γεύσεις!
    Στο μοναστηράκι ανακάλυψα απίστευτες γεύσεις, αλλα και στο εξωτερικό έχουν παρα πολλές!

    Αυτό που μου πρότεινε ένας Ινδός είναι να αναμειγνύω λίγο καπνό μέντας μαζί με κάποια ali γεύση. Το δοκίμασα σε κανέλα, πράσινο μήλο και ανανά! Πραγματικά κάνει ποιο δροσερή τι γεύση και ποιο έντονη!
    Υπολόγισε περίπου ο καπνός μέντας που θα βάλεις να είναι ο 1/3 τις προεπιλεγμένης γεύσεις.
    Where the mind goes, the body follows...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-09-13 16:46 #9
    Προεπιλογή ναργιλες !!!
    Παιδιά τι γνώμη έχετε για τον ναργιλέ ? κάνει κανένας? πιστεύεται οτι είναι ανθυγιεινός και να έχει κάποια επίπτωση π.χ στην αντοχή ?
    μια ακούω οτι είναι απλές αποξεραμένες γεύσεις οπως φρούτα,και μια ακούω οτι είναι χειρότερο και απο το τσιγάρο..τι παίζει ακριβώς?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 22-09-13 23:07 #10
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Καλησπερα φιλε μου...καταρχήν να σε κατατοπίσω..δεν ξερω αν εισαι κάτοχος ή φαν ή σου αρεσει η περιστασιακη χρηση του....αλλα καταρχην να ξεκινησουμε απο το οτι (οπως και το καπνισμα) ΔΕΝ μπορεί να ειναι πιο υγειινό ή υγειινο....

    Ναργιλέ βρέθηκα να κάνω πολυ συχνα εως καταχρηστικα με τον κολλητό μου καποια περίοδο....εχει σπιτι του κ δεν χρειαζόταν να τρέχουμε στα διαφορα μαγαζια...Γευσεις υπάρχουν πάρα πολλες...και εχουμε δοκιμασει σχεδον το 80% .....


    ο ''καπνος'' αποτελειται απο φυλλαράκια απο γλυκερινη αν δεν κάνω λάθος βουτηγμένα σε ενα παχυ σιρόπι που τους δινει τη γευση....

    Για το αν ειναι ανθυγειινος τώρα...σκέψου απλα οτι με μια μεγάλη τζουρα-ρουφηξιά μπορείς να εισπνευσεις καπνο που ισοδυναμέι και με 2 εργοστασιακα τσιγάρα καπνισμένα το ενα μετα στο αλλο.... Μοναδικο αλλωθι (που λανθασμένα πολλοι δινουν στο ναργιλε) ειναι οτι ολα φιλτράρονται απο το νερο....το νερο καθε 2-3 φορες πρεπει να ανανεώνετια με αλλο φρέσκο γιατι αρχιζει να μυρίζει....γενικώς ειναι μια πιο παραδοσιακη διαδικασία,πιο πολύ ίσως κατι σε μόδα θα το χαρακτήριζα......

    πιστευω οτι σε καμια περίπτωση η συχνη χρηση δεν πρεπει να συνδοιάζεται με αθλητισμό και ειδικα με τις βαρυες προπονήσεις b.building...



    για οποιαδήποτε αλλη απορία οπως προετοιμασία τιμες και τετοια..ρώτα
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-10-13 23:58 #11
    Προεπιλογή
    ναι αλλα αφου λες πως ειναι απλα φυλλαράκα βουτηγμένα στν γλυκερίνη τι πειράζει?θελω να πω οτι εντάξει αφου ειναι μονο αυτο και δν έχει πίσσα νικοτίνη και τι σκατα εχει μέσα το τσιγάρο που ειναι το κακό με το πόσο τραβάς ? δεν ξέρω γι αυτο σε ρωτάω..
    επίσης ποια ειναι η καλύτερη γεύση που δοκίμασες ?η κανένα χρήσιμο κολπό για καλύτερο και περισσότερο καπνό ξερω γω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 16-10-13 20:37 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο polo0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι αλλα αφου λες πως ειναι απλα φυλλαράκα βουτηγμένα στν γλυκερίνη τι πειράζει?θελω να πω οτι εντάξει αφου ειναι μονο αυτο και δν έχει πίσσα νικοτίνη και τι σκατα εχει μέσα το τσιγάρο που ειναι το κακό με το πόσο τραβάς ? δεν ξέρω γι αυτο σε ρωτάω..
    επίσης ποια ειναι η καλύτερη γεύση που δοκίμασες ?η κανένα χρήσιμο κολπό για καλύτερο και περισσότερο καπνό ξερω γω?

    οτι διποτε δεν ειναι οξυγονο σου δημιουργει θεμα - αυτος ειναι ενας "απλουστευμενος" κανονας.

    Καθε ιδους καπνισμα βλαπτει,ητε λιγοτερο ητε περισσοτερο. Παντος ολες οι μορφες καπνισματος σου μειωνουν την αντοχη,και δεν μιλαω μονο για αντοχη στο τρεξιμο,αλλα και για την αντοχη στα πολυ βαρια βαροι η στις προπονησεις που κανεις πολλες επαναληψεις. Περα απ το κακο που σου κανει στην αντοχη,σου κανει και κακο στην τσεπη. Με τα λεφτα που θα αγοραζεις καπνους/τσιγαρα/πουρα μπορεις πολυ ανετα να αγοραζεις extra φαγητο η συμπληρωματα για να σε βοηθεισουν στο να εχεις σιγουρο αποτελεσμα στο gym.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 16-10-13 23:36 #13
    Το avatar του χρήστη Gaspari

    Εγγραφή
    07-10-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    600
    Προεπιλογή
    ΛΑΤΡΕΥΩ ΝΑΡΓΙΛΕ !

    Δεν ξερω τι και πως, ξερω μονο πως δεν εχει πισσα, νικοτινη κ τα συναφη.. προσωπικα γουσταρω τα κυκλακια που κανω και μου αρεσει σαν γευση, ειδικα το κερασι, τωρα που η θερμοκρασια πεφτει κιολας..μου καθεται ταλε-κουαλε σαν γευση κ σαν βολτα στο να κανω ναργιλε.. 1-3 φορες τη βδομαδα βεβαια, οχι καθημερινα..αλλα δεν καπνιζω, δεν πινω..μοναχα αυτο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-04-14 16:12 #14
    Προεπιλογή Βλαπτει ο Ναργιλες την υγεια?
    Επειδη δεν βρηκα κανενα τετοιο θεμα εδω ειπα να ανοιξω ενα.Το ερωτημα ειναι αν βλαπτει ο ναργιλες την υγεια.Και αν οντως συμβαινει αυτο ειναι πιο βλαβερος απο το τσιγαρο??????? Αν και συχενωμαι το τσιγαρο και δεν καπνιζω ο ναργιλες μου αρεσει πολυ.Σε χαλαρωνει και αμα εχεις και καλη παρεα ακομα καλυτερα.Τωρα κανω γυρω στις 4 φορες τον μηνα αλλα επειδη εχω κανει μια ερευνα και οχι βρει αντικρουομενες αποψεις θα ηθελα να ακουσω και την δικη σας γνωμη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 02-04-14 16:23 #15
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία