Θέμα: Ναργιλες

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 66
  1. 11-09-10 00:10 #1
    Προεπιλογή Ναργιλες
    Γεια σας κυριες και κυριοι!ειμαι λατρης του αργιλε μονο οχι του καπνισματος τσιγαρου!
    ανοιγω ενα θεμα με θεμα το ναργιλε η HOOKAH που τον λενε στο εξωτερικο.
    οποιος ξερει διαφορα κολπα για καπνο για οτιδιποτε να γραψει.
    εγω καπνιζω μονο ναργιλε και οχι τσιγαρο.κανω 1-2 φορες τη βδομαδα.ειναι δεν ειναι λιγοτερος βλαβερος δε με νοιαζει.κανω λιγο και τον απολαμβανω.με χαλαρωνει με συναρπαζει!
    περιμενω γνωμες και κολπα στο θεμα αυτο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-09-10 00:11 #2
    Προεπιλογή
    με λιγο ουζο στο μπουκαλι του ναργιλε και λιγα παγακια ειναι πολυ καλητερη γευση και πιο δροσερη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-09-10 00:13 #3
    Banned
    Εγγραφή
    22-11-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.896
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο loufas Εμφάνιση μηνυμάτων
    με λιγο ουζο στο μπουκαλι του ναργιλε και λιγα παγακια ειναι πολυ καλητερη γευση και πιο δροσερη.
    συμφωνω απολιτα.

    βεβεα εγω ειμαι λατρις τιης βοτκας αντι ουζου μεσα.

    απο γευσεις μου αρεσυ να συνδιαζω 1-2 οχι κατι συγκεκριμενο
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-09-10 00:47 #4
    Προεπιλογή
    επισης οταν μπει το καρβουνακι πανω.το αφηνουμε 10 λεπτα να καει λιγο ο καπνος.και τραβαμε με πιεσεις τρελες πολλα amber
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-09-10 00:49 #5
    Προεπιλογή
    πειραζει που χρησιμοποιω καρβουνακι απο αυτο που βαζει η γιαγια μου για το καντιλακι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-09-10 01:01 #6
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή
    ουτε και εγω καπνιζω αλλα ο ναργιλες μου αρεσει παααρα πολυ! με χαλαρωνει απιστευτα, και το συνδιαζω ευκολα με οινομελο η ρακομελο.....
    Ειχα παλιοτερα ενα ναργιλε μικρουλι (ατομικο) απο τα Γιαννενα το ειχα αγορασει, ειχα παει και σ ενα μαγαζι ειχα αγορασει καπνο και καρβουνακια, αλλα μου επεσε κατω κι εσπασε, κι απο την αλλη ναργιλε λεει περισσοτερο οταν εισαι με παρεα, εξω , παρα μονος σπιτι.
    Muscles Are Sexy
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-09-10 01:01 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο κουλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    πειραζει που χρησιμοποιω καρβουνακι απο αυτο που βαζει η γιαγια μου για το καντιλακι?
    πλακα πλακα και αυτο κανει.αλλα ειναι κατι αλλα ειδικα για αργιλε.τωρα το καλητερο ειναι απο θρακα τζακιου αλλα δε ειναι οτι ευκολοτερο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-09-10 01:04 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vAnY Εμφάνιση μηνυμάτων
    ουτε και εγω καπνιζω αλλα ο ναργιλες μου αρεσει παααρα πολυ! με χαλαρωνει απιστευτα, και το συνδιαζω ευκολα με οινομελο η ρακομελο.....
    Ειχα παλιοτερα ενα ναργιλε μικρουλι (ατομικο) απο τα Γιαννενα το ειχα αγορασει, ειχα παει και σ ενα μαγαζι ειχα αγορασει καπνο και καρβουνακια, αλλα μου επεσε κατω κι εσπασε, κι απο την αλλη ναργιλε λεει περισσοτερο οταν εισαι με παρεα, εξω , παρα μονος σπιτι.
    οντος ο ναργιλες ειναι ωραιος με παρεα.γιατι εχει τζερτζελε.αλλα οταν λεμε παρεα οχι 15ατομα!να κανουν ολοι απο το ιδιο.δεν ειναι και κολο αλλα γινεται και βαρετο.μια παρειτσα 3ων ατομων με καλο φαι πιο πριν ειναι οτι καλητερο
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-09-10 17:33 #9
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    κ μενα μ αρεσει

    αλλα βαζω μεσα κατι,τριμματα που μου χε δωσει ενας φιλος κ μετα την ψιλοακουω λιγο..λιγο περιεργη γευση εχουν..δεν μπορω να πω οτι με τρελενει,αλλα εχει πλακα μετα.σας εχει τυχει ποτε??

    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-09-10 18:42 #10
    Προεπιλογή
    Χαχα τι τριμματα??
    70 Κιλα..Στα 80 καλα ειναι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-09-10 18:54 #11
    Το avatar του χρήστη Mitsen

    Εγγραφή
    02-04-2010
    Περ.
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.293
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο loufas Εμφάνιση μηνυμάτων
    με λιγο ουζο στο μπουκαλι του ναργιλε και λιγα παγακια ειναι πολυ καλητερη γευση και πιο δροσερη.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Qlim4X Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμφωνω απολιτα.

    βεβεα εγω ειμαι λατρις τιης βοτκας αντι ουζου μεσα.

    απο γευσεις μου αρεσυ να συνδιαζω 1-2 οχι κατι συγκεκριμενο
    Βρε μαστουρια, εσείς την ακούτε καλά!

    Λοιπόν!
    σαν λάτρης του ναργιλέ και εγώ (αλλά φανατικός αντικαπνιστής) μαρεσούν όλες οι γεύσεις!
    Στο μοναστηράκι ανακάλυψα απίστευτες γεύσεις, αλλα και στο εξωτερικό έχουν παρα πολλές!

    Αυτό που μου πρότεινε ένας Ινδός είναι να αναμειγνύω λίγο καπνό μέντας μαζί με κάποια ali γεύση. Το δοκίμασα σε κανέλα, πράσινο μήλο και ανανά! Πραγματικά κάνει ποιο δροσερή τι γεύση και ποιο έντονη!
    Υπολόγισε περίπου ο καπνός μέντας που θα βάλεις να είναι ο 1/3 τις προεπιλεγμένης γεύσεις.
    Where the mind goes, the body follows...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-09-10 18:56 #12
    Το avatar του χρήστη Mitsen

    Εγγραφή
    02-04-2010
    Περ.
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.293
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Asiatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαχα τι τριμματα??

    Where the mind goes, the body follows...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 11-09-10 19:08 #13
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mitsen Εμφάνιση μηνυμάτων

    θου κυριε...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 11-09-10 21:08 #14
    Προεπιλογή
    πολυ καλος συνδιασμος ειναι μονο ουζο αντι για νερο.και καπνο με γευση μηλο και λιγο μελι στον καπνο σπιτικο.πρωτο πραμα!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 11-09-10 21:24 #15
    Προεπιλογή
    Τρόπος χρήσης

    Η γυάλινη φιάλη φέρει καθαρό νερό συνήθως μέχρι τη μέση. Μετά την αεροστεγή σύνδεση με τον κατακόρυφο σωλήνα τοποθετείται στη πάνω κατάληξή του, στο λουλά χαρμάνι καπνού που πωλείται στο εμπόριο και είναι αρκετα πιο ακίνδυνος,αντιθέτως με τον καπνό του τσιγάρου (ειδικά για ναργιλέ). Στη συνέχεια, με μια μεταλλική μικρή τσιμπίδα τοποθετούνται πάνω στο χαρμάνι, που προηγουμένως έχει συμπιεσθεί ελαφρά με το χέρι, τεμάχια αναμμένου κάρβουνου.

    Έτσι μόλις ο καπνιστής αρχίζει να ρουφά, αραιώνεται ο εντός της φιάλης αέρας, δημιουργείται υποπίεση, και ο καπνός από το καιόμενο τουμπεκί μαζί με αέρα εισέρχεται δια του κατακόρυφου σωλήνα στη φιάλη προκαλώντας φυσαλίδες και αναταραχή στο νερό με υπόκωφο θόρυβο το λεγόμενο "γουργουρητό". Με αυτό το τρόπο ο καπνός φιλτράρεται από μέρος της ελάχιστης νικοτίνης και πλέον πολύ καθαρότερος και πολύ πιο ακίνδυνος (σε σχέση με το τσιγάρο) φθάνει από το μαρκούτσι στο στόμα του καπνιστή.
    Το πέρασμα αυτό του καπνού μέσα από το νερό που τον φιλτράρει τον ψύχει και αποτελεί το βασικό χαρακτηριστικό το οποίο διαφοροποιεί τον ναργιλέ από τις άλλες συσκευές καπνίσματος.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία