Σελίδα 40 από 55 ΠρώτηΠρώτη ... 30383940414250 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 586 έως 600 από 818
  1. 28-03-16 18:08 #586
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    πολυ hardcore ο φιλος..ηδη του ειχα σβησει 1 ποστ απο αλλο θεμα πριν καμια ωρα, αλλα βλεπω δεν σκαμπαζει κ πολυ, κ επειδη εχω κανει ταμα να μην δειχνω ανοχη σε ζαβαδια..
    μην συνεχισετε αλλο πο κατω αν θελετε, δεν εχει νοημα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-03-16 18:54 #587
    Banned
    Εγγραφή
    24-03-2016
    Μηνύματα
    28
    Προεπιλογή
    Είσαι σε πολύ καλό δρόμο, ειδικά αν σκεφτεί καποιος πως ήσουν 57 κιλά και έχεις ανεβεί τόσο
    Μην ακούς τους oldschool-άδες του sport, γιατί είναι συνηθως ακραίοι όσο αφορά το τι εστί ωραίο και αρμονικό για τον πολύ κόσμο και το οποίο δεν έχει καμια σχέση με το να εισαι 30-40 κιλα πάνω από ύψος σου.
    Θυμαμαι ένας γνωστός μου που ασχολούταν με το σπορ, μου ελεγε παλια να τρωω 5000 θερμίδες για να βάλω κρεας. Δεν καταλαβαίνουν το παν μέτρον άριστον τέτοια άτομα, το μονο που τους νοιαζει ειναι να δειχνουν ντουλαπες
    Εντωμεταξυ οι περισσότεροι εχουμε υποχρεωσεις, δουλειες και γενικα πράγματα να κανουμε ολη μερα, δεν μπορούμε να σκεφτόμαστε 24/7 το γυμναστηριο κ τη διατροφή
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-03-16 19:07 #588
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Εγώ έχω άλλη απορία

    βασικές έχω ανέβει κατά πολύ,σκέψουν πριν 3 μήνες αίπεζα squat 45 κιλά και ούτε και τώρα χτυπάω και μια 100αρα...ναι ίσως να μην είναι πολλά αλλά τουλάχιστον συμαίνει ότι προοδεύω...
    DAMN τι πρόγραμμα έκανες στα squat είπαμε;
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-03-16 19:19 #589
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aris1994 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επέστρεψα πάλιιιι!Εδώ και δύο μήνες ακολουθώ ένα πρόγραμμα upper/lower τετραήμερο και μπορώ να πω πως είμαι πολύ ευχαριστημένος...γύρισα από διακοπές στις 17 Αυγούστου και ήμουν περίπου 67-68 κιλά...αυτή την στιγμή με πολύ φαί και προπόνηση είμαι στα 72...συνεχίζω ακόμα ποιο δυνατά...

    εχτές 19-10

    Lower 1
    squad(βαθιά) 30χ8 40χ8 45χ7 45χ6
    άρσεις θανάτου για δικέφαλα 30χ8 30χ6 30χ6
    Γάμπες 3χ15-20
    στο τέλος έκανα κάτι ασκήσεις για τον καρπό και τραπέζια 3 σετ...

    στις lower μέρες παίζω την μια μέρα 6-8 επαναλήψεις και την lower 2 λίγο ποιο ψηλά 10-12...πάω σήμερα για upper 1!πιστεύετε ότι πρέπει να προσθέσω μία ακόμα άσκηση στα πόδια?το πρόγραμμα είναι
    Γιώργο αυτά είναι τα νούμερα μου τον Οκτώβρη...οκ υπερέβαλα με τους 3 μήνες χαχαχα ...όπως βλέπεις 45 κιλά και τώρα έχω φτάσει 80 τις 6-8...οκ για μερικούς τα 80 κιλά 6αρες είναι παιδικά όμως για μένα είναι πολύ μεγάλη πρόοδος...και σκέψου τότε τα δύο πρώτα σετ ήταν με ακόμα ποιο λίγα κιλά...
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-03-16 19:24 #590
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Όχι ρε...δεν ρώτησα για να κοροϊδέψω...Ίσα-ίσα ρώτησα γτ μου φάνηκε ΤΡΟΜΕΡΑ εντυπωσιακή πρόοδος και πράγματι είναι....

    Οπότε στην ουσία είχες μία βαριά και με ελαφριά lower μέρα...Αύξανες κιλά με κάποιο κανόνα de facto περιοδικά ή όπως ένιωθες ανά προπόνηση;
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-03-16 19:28 #591
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    γιώργο δεν ειναι εντυπωσιακή για άντρα, είναι νορμάλ. Νομίζω ειναι και μεγαλόσωμο παιδι ο άρης δεν ειναι χτικιάρικο
    Μόνο και μόνο που μαθαίνεις την κίνηση μπορείς να σηκώσεις περισσότερα σε μικρό χρονικό διάστημα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-03-16 19:29 #592
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    τότε ναι είχα μια ελαφριά μέρα και μια βαριά...κιλά απλά όπως ένιωθα...τώρα έχω αλλάξει αρκετά πράγματα και δουλεύει πολύ καλά πάνω μου!παίζω κλασικά straight set...βάζω πχ 80 κιλά...έχω στόχο 5-6 επαναλήψεις...όταν βγάλω 3 σετ 80χ6 στην επόμενη προπόνηση ανεβάζω κιλά...το πρόγραμμα μου τώρα είναι μιριαία-πίσω ώμοι,πλάτη-δικέφαλα-στήθος-τρικέφαλα,τετρακέφαλα-πλάγιοι και μπροστά ώμοι...παρεπιπτώντος να ναι καλά τα παιδιά για την συμβουλή που μου έδωσαν σχετικά με τα straight σετ...δούλεψαν τρομερά σε μένα...λίλα είμαι 1,70 74,500 κιλά χαχαχαα σιγά το μεγαλόσωμο!
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 28-03-16 20:00 #593
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dimitris Athlitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι σε πολύ καλό δρόμο, ειδικά αν σκεφτεί καποιος πως ήσουν 57 κιλά και έχεις ανεβεί τόσο
    Μην ακούς τους oldschool-άδες του sport, γιατί είναι συνηθως ακραίοι όσο αφορά το τι εστί ωραίο και αρμονικό για τον πολύ κόσμο και το οποίο δεν έχει καμια σχέση με το να εισαι 30-40 κιλα πάνω από ύψος σου.
    Θυμαμαι ένας γνωστός μου που ασχολούταν με το σπορ, μου ελεγε παλια να τρωω 5000 θερμίδες για να βάλω κρεας. Δεν καταλαβαίνουν το παν μέτρον άριστον τέτοια άτομα, το μονο που τους νοιαζει ειναι να δειχνουν ντουλαπες
    Εντωμεταξυ οι περισσότεροι εχουμε υποχρεωσεις, δουλειες και γενικα πράγματα να κανουμε ολη μερα, δεν μπορούμε να σκεφτόμαστε 24/7 το γυμναστηριο κ τη διατροφή
    ευχαριστώ πολύ φίλε,εννοείτε συνεχίζω δυνατά...εδώ είναι μερικές photo πως ήμουν παλιά...1-2 σελίδες πίσω έχω ανεβάσει photo με την τωρινή μου κατάσταση...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aris1994 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εδώ είναι πριν αρχίσω τα βάρη

    Συνημμένο Αρχείο 98845


    εδω είναι όταν έκανα με αλτήρες σπίτι μου...χωρίς διατροφή όμως χωρίς τίποτα

    Συνημμένο Αρχείο 98846
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-03-16 22:33 #594
    Το avatar του χρήστη POWERPAPPOUS

    Εγγραφή
    25-03-2016
    Περ.
    Malmö Sweden
    Μηνύματα
    60
    Προεπιλογή Γιατί ρε παιδιά?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Όπου_υπάρχει_θέληση_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευτυχώς που μας έχεις γραμμένους...Δεν θα άντεχα να ποστάρεις και σε δικό μου log...



    Συγχαρητήρια γράψτα σ'ένα βιβλίο να μην τα λές ένα ένα όμως...Είμαι σίγουρος θα κάνει μεγάλη επιτυχία σου χω και τίτλο :

    "Πώς να γίνεις κουράδας με 10 απλά βήματα"



    Στο μόνο που συμφωνούμε....αλλά καμία σχέση μ'αυτό που προτείνεις εσύ




    Έσυ πρέπει να χεις βγει από κολλέγιο σίγουρα...αλλά να κρατάς τους χαρακτηρισμούς για την παρέα σου και για τους φίλους σου.

    Όσο αφορά τα υπόλοιπα να σαι σίγουρος ότι ανθρώπους που έχουν γνώση τους ακούω. Μισό γιατί χέστηκα απ΄τον φόβο μου και πάω να αλλάξω πάνα...
    Το σχόλιο μου αφορά το φίλο Peter επειδή με ανέφερε.

    Οφείλω να ξεκαθαρίσω τη θέση μου και να πω ότι ο ..Powerpappous δεν "την είπε" σε ΚΑΝΕΝΑΝ και για ΤΙΠΟΤΑ!
    Έπειτα.. ρε παιδιά τι είναι αυτά? Ρίξτε τους τόνους. Και ας καταλάβουμε ότι αυτό που εμείς θεωρούμε σωστό (είναι δεν είναι),δεν έπεται ότι ο άλλος σώνει και καλά πρέπει να το ενστερνιστεί.
    ΟΛΟΙ μας θέτουμε στόχους. Το πως θα τους πραγματοποιήσει ο καθένας, είναι καθαρά και μονο δικός του λογαριασμός. Δεν έχουμε το δικαίωμα να ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΜΕ τις απόψεις μας, παρα μονο να πούμε τη γνώμη μας.Ως εκεί και μονο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-03-16 23:03 #595
    Το avatar του χρήστη POWERPAPPOUS

    Εγγραφή
    25-03-2016
    Περ.
    Malmö Sweden
    Μηνύματα
    60
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dimitris Athlitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι σε πολύ καλό δρόμο, ειδικά αν σκεφτεί καποιος πως ήσουν 57 κιλά και έχεις ανεβεί τόσο
    Μην ακούς τους oldschool-άδες του sport, γιατί είναι συνηθως ακραίοι όσο αφορά το τι εστί ωραίο και αρμονικό για τον πολύ κόσμο και το οποίο δεν έχει καμια σχέση με το να εισαι 30-40 κιλα πάνω από ύψος σου.
    Θυμαμαι ένας γνωστός μου που ασχολούταν με το σπορ, μου ελεγε παλια να τρωω 5000 θερμίδες για να βάλω κρεας. Δεν καταλαβαίνουν το παν μέτρον άριστον τέτοια άτομα, το μονο που τους νοιαζει ειναι να δειχνουν ντουλαπες
    Εντωμεταξυ οι περισσότεροι εχουμε υποχρεωσεις, δουλειες και γενικα πράγματα να κανουμε ολη μερα, δεν μπορούμε να σκεφτόμαστε 24/7 το γυμναστηριο κ τη διατροφή

    Φιλε Δημήτρη,

    Επίτρεψε μου μια μικρή παρέμβαση (παράπονο αν θέλεις)

    1.Γιατί "ομαδοποιείς" ?
    Θέλω απλά να πω, γιατί ορμώμενος από ένα άστοχο σχόλιο και κάποιες ακραίες θέσεις κάποιου "συμφορουμιth", ρίχνεις στο ίδιο "καζάνι" όλους εμάς που έχουμε γαλουχηθεί με κάποια άλλη (ίσως όχι και τόσο μακρινή) φιλοσοφία προπόνησης?

    2. Από που συνάγεις ότι είμαστε "ακραίοι" σε θέματα "αισθηιτικης" σώματος? Είναι ακραίοι αισθητικά ο Reg Park, Steve Reevs, Bill Pearl, Γιάννης Kωστογλακης ? (old school ades όλοι τους όπως τους ονομάζεις).
    Και εγώ ο ίδιος (φωτό μου στο avatar) είμαι 1,76 και 100 kg. Και ναι, σε περίοδο όγκου καταναλώνω μεταξύ 5000 - 6000 θερμίδες (παρα τα 52 μου χρονια). Χωρίς να θέλω να συγκριθώ με αυτούς που προανέφερα (ιεροσυλία!!)δεν νομίζω ότι είμαι "αντιαισθητικός".
    Αυτές οι επισημάνσεις μου έχουν ΚΑΘΑΡΑ φιλικό/ενημερωτικό χαρακτήρα, και δεν θα ήθελα να τις εκλάβεις σαν ανούσια κόντρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-03-16 23:07 #596
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    καλα ολα αυτα, αλλα εκανα μια παρακληση πια πανω αν θελετε ολοι..
    χαλαμε το λογκ του Αρη με ενα διαλογο που εχει αρχισει να ξεφευγει απο τον σκοπο που εξυπηρετει το λογκ, κ οδηγει αλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-03-16 23:17 #597
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    beefmeup thanks για την παρέμβαση αλλά όλα οκ,μην άγχεσαι...παιδιά νομίζω ότι το θέμα έληξε!Αν θέλετε κάντε όσους διαλόγους θέλετε στο λογκ μου αλλά έλεος χωρίς να τσακώνεστε,βαρέθηκα...
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-03-16 23:20 #598
    Το avatar του χρήστη POWERPAPPOUS

    Εγγραφή
    25-03-2016
    Περ.
    Malmö Sweden
    Μηνύματα
    60
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα ολα αυτα, αλλα εκανα μια παρακληση πια πανω αν θελετε ολοι..
    χαλαμε το λογκ του Αρη με ενα διαλογο που εχει αρχισει να ξεφευγει απο τον σκοπο που εξυπηρετει το λογκ, κ οδηγει αλλου

    Συγγνώμη Beef,

    αλλα όπως καταλαβαίνεις και εσύ ο ίδιος θα αντιδρούσες αν κάποιος σε "ανακάτευε" χωρίς τη συγκατάθεση και γνώση σου.

    Συγγνώμη και πάλι, αλλα ήθελα να βάλω μερικά πράγματα στη θέση τους
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-03-16 23:27 #599
    Το avatar του χρήστη POWERPAPPOUS

    Εγγραφή
    25-03-2016
    Περ.
    Malmö Sweden
    Μηνύματα
    60
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aris1994 Εμφάνιση μηνυμάτων
    beefmeup thanks για την παρέμβαση αλλά όλα οκ,μην άγχεσαι...παιδιά νομίζω ότι το θέμα έληξε!Αν θέλετε κάντε όσους διαλόγους θέλετε στο λογκ μου αλλά έλεος χωρίς να τσακώνεστε,βαρέθηκα...


    Με την ευκαιρία Άρh,

    Σκέφτηκες να ενσωμάτωσης στο SQUAT σου χαμηλές varies επαναλήψεις? (εννοώ τριάρες-τεσσάρες).
    Θα μπορούσαν πράγματι (υπό προϋποθέσεις) να εκτοξεύσουν τόσο τη δύναμη σου όσο και το συνολικό όγκο στα πόδια σου (αν και από ότι είδα είσαι σε ΚΑΛΟ δρόμο)!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-03-16 10:47 #600
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο POWERPAPPOUS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την ευκαιρία Άρh,

    Σκέφτηκες να ενσωμάτωσης στο SQUAT σου χαμηλές varies επαναλήψεις? (εννοώ τριάρες-τεσσάρες).
    Θα μπορούσαν πράγματι (υπό προϋποθέσεις) να εκτοξεύσουν τόσο τη δύναμη σου όσο και το συνολικό όγκο στα πόδια σου (αν και από ότι είδα είσαι σε ΚΑΛΟ δρόμο)!
    τους τελευταίος μήνες έχω ενσωματώσει μερικές μονές και διπλές επαναλήψεις...μπορεί να μην τις κάνω κάθε βδομάδα αλλά κάθε δύο βδομάδες σίγουρα...βασικά το πρόγραμμα μου αυτή την περίοδο στα squat είναι

    squat 3x5-6 + 1 super set με sumo squat με αλτήρα ή 3χ5-6 + 1χ1-3

    την μία βδομάδα θα παίξω το πρώτο,την άλλη το δεύτερο!
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 40 από 55 ΠρώτηΠρώτη ... 30383940414250 ... ΤελευταίαΤελευταία