Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα 100 γρ μακαρονια ειναι περιπου 30 γρ υ/ες , βεβαια ισως και λιγοτερο εξαρταται πως τα βραζεις , για αυτο τα μετραμε ωμα. Απο κει και περα 500 γρ χ30 =150 και τα δημητριακα που λες κανουν εκει στα 200. Αλλα επειδη εισαι και αγωνιζομενος φανταζομαι τρως και ρυζι μιας και ειναι καλυτερη πηγη υ/α απο το αλευρι (μακαρονια) και τα τρως εναλλαξ , εκει διαφερει πολυ το πραγμα στο βρασμενο ,αλλα καπου 20 γρ ανα 100. Μετρα τα ωμα μια φορα πριν τα μαγειρεψεις να παρεις την πραγματικη εικονα, ετσι υποθετεις απλα,αν και βεβαια με το καιρο βλεπεις τη ζυγαρια αν αλλαζει , σαν αγωνιζομενος που εισαι καλυτερα να μην αφηνεις ετσι στην τυχη τα πραγματα.
Ναι τρωω και μακρονια και ρυζι εναλλαξ τωρα οσο ειμαι στην περιοδο ογκου, γενικα που μιλησα με τον προπονητη μου μου εξηγησε την φιλοσοφια του προγραμματος μεχρι στιγμης χτυπαμε τα ποδια ετσι γιατι θελουμε να αντλησουν ολα σχεδον τα θρεπτικα συστατικα και γενικα οποια μυικη ομαδα κανουμε την κανουμε με τετοιο τροπο ετσι ωστε ολα τα θρεπτικα συστατικα της διατροφης να πηγαινουν σε αυτην κατα κυριο λογο, τωρα οσον αφορα τη διατροφη αυτη ειναι απλα η αρη τωρα στο σκ αυτο προβλεπεται αυξηση των υδατανθρακων κατα 5% επειδη εχω αρκετους μηνες δεν θελουμε να κανουμε βιαστικες κινησεις θελουμε να κανουμε οσο δυνατον γινεται clean bulking