Σελίδα 7 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 5678917 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 105 από 279
  1. 10-05-18 22:49 #91
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Predator1995 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πλεον αυτη ειναι η διατροφη που ακολουθω, ειμαι στα 75,5 κιλα στοχος ειναι να γραμμωσω λιγο παραπανω κρατωντας βεβαια οσοσ γινεται περισσοτερη μυικη μαζα. Κανω 4 φορες την εβδομαδα βαρη με διαχωρισμο: Δευτερα: Στηθος-Δικεφαλα Τριτη: Ποδια Τεταρτη: κενο Πεμπτη: Πλατη-τραπεζοειδης Παρασκευη: Ωμοι-Τρικεφαλα. Απο σημερα ξεκινησα αεροβιο στο σπιτι ποδηλατο και σκεφτομαι να κανω 4-5 φορες την εβδομαδα απο 40 λεπτα καθε πρωι με αδειο στομαχι. Τι λετε και εσεις?? ειναι λιγο το φαγητο?? Να ανεβασω καθολου υδατανθρακα??

    Συνημμένο Αρχείο 122521
    Νομίζω είναι λίγες οι θερμίδες..στον όγκο στις πόσες Είσαι??
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-05-18 22:57 #92
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jjohny Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω είναι λίγες οι θερμίδες..στον όγκο στις πόσες Είσαι??
    να σου πω την αληθεια στον ογκο δεν παιζω με ακριβως τις θερμιδες στο περιπου ειμαι, εχω 3 200αρια ρυζι εχω απο 100 κοτοπουλο 100 βρωμη πανω κατω στην ουσια ειμαι αναλογα με το πως με βλεπω στο καθρευτη
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-05-18 23:07 #93
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Predator1995 Εμφάνιση μηνυμάτων
    να σου πω την αληθεια στον ογκο δεν παιζω με ακριβως τις θερμιδες στο περιπου ειμαι, εχω 3 200αρια ρυζι εχω απο 100 κοτοπουλο 100 βρωμη πανω κατω στην ουσια ειμαι αναλογα με το πως με βλεπω στο καθρευτη
    Νομίζω εισαι πολύ χαμηλά ειδικά σε υδ/κα..και θα φλαταρεις..βλεπω και φωτο σ εισαι νομίζω εκτομωρφος και βάζεις δύσκολα λίπος.. Εγώ στην θέση σου θα έπαιζα ψηλα τον υδ/κα για να έχω καλα μπαλαρισματα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-05-18 23:19 #94
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jjohny Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω εισαι πολύ χαμηλά ειδικά σε υδ/κα..και θα φλαταρεις..βλεπω και φωτο σ εισαι νομίζω εκτομωρφος και βάζεις δύσκολα λίπος.. Εγώ στην θέση σου θα έπαιζα ψηλα τον υδ/κα για να έχω καλα μπαλαρισματα..
    αυτο φοβαμαι και εγω οτι θα αρχισω να φλαταρω... βεβαια 1 φορα την εβδομαδα κανω ελευθερο γευμα ενα η δυο το πολυ... επισης τωρα αντι για ρυζομακαρονο θα εχω ρυζι κανονικο, λες να κανω τα 2 γευματα απο 200 ρυζι η να βαλω και στο γευμα πριν το βραδινο 150 ρυζι οποτε να εχω 3 γευματα με 150 ρυζι στο καθενα??
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-05-18 23:45 #95
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Predator1995 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο φοβαμαι και εγω οτι θα αρχισω να φλαταρω... βεβαια 1 φορα την εβδομαδα κανω ελευθερο γευμα ενα η δυο το πολυ... επισης τωρα αντι για ρυζομακαρονο θα εχω ρυζι κανονικο, λες να κανω τα 2 γευματα απο 200 ρυζι η να βαλω και στο γευμα πριν το βραδινο 150 ρυζι οποτε να εχω 3 γευματα με 150 ρυζι στο καθενα??
    Βάλε και σε άλλο ένα γεύμα ρύζι και άσε το τελευταίο μόνο άμα θες πιο light..εγω δεν πέφτω κάτω από 2000 θερμίδες Πότε και 2γρ υδ/κα άμα κιλό σωματικού βάρους..αλλα αν θες να πέσεις κάντο σιγα σιγα και στο τέλος της γραμμωσης πχ Αύγουστο.. Άμα κολλήσεις με 1680 θερμίδες που πέρνεις πόσο θα πέσεις δλδ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-05-18 23:49 #96
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jjohny Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάλε και σε άλλο ένα γεύμα ρύζι και άσε το τελευταίο μόνο άμα θες πιο light..εγω δεν πέφτω κάτω από 2000 θερμίδες Πότε και 2γρ υδ/κα άμα κιλό σωματικού βάρους..αλλα αν θες να πέσεις κάντο σιγα σιγα και στο τέλος της γραμμωσης πχ Αύγουστο.. Άμα κολλήσεις με 1680 θερμίδες που πέρνεις πόσο θα πέσεις δλδ?
    ναι εχεις δικιο και τωρα που μπηκε και το αεροβιο θα θελω ακομα περισσοτερο φαι... οποτε καλυτερα να κανω 3 γευματα με 200 ρυζι
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-05-18 23:52 #97
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Predator1995 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι εχεις δικιο και τωρα που μπηκε και το αεροβιο θα θελω ακομα περισσοτερο φαι... οποτε καλυτερα να κανω 3 γευματα με 200 ρυζι

    Κοίτα αν στον ογκο έπαιζες 3 200αρια ρύζι στον όγκο και 100 βρώμη μείωσε τα λίγο.. πχ βάλε από 170 ρύζι και 80 βρώμη.. να είναι αισθητή η μείωση.. και σταδιακά οπότε κολλάς μειώνεις..
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-05-18 23:58 #98
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jjohny Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα αν στον ογκο έπαιζες 3 200αρια ρύζι στον όγκο και 100 βρώμη μείωσε τα λίγο.. πχ βάλε από 170 ρύζι και 80 βρώμη.. να είναι αισθητή η μείωση.. και σταδιακά οπότε κολλάς μειώνεις..
    θα το κανω ετσι και αν δω οτι κολαω ριχνω λιγο σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια φιλε μου
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 16-05-18 19:35 #99
    Προεπιλογή
    καλησπερα, θα ηθελα να παρω μια αποψη/γνωμη για την keto διατροφη αυτη... πως την βλεπετε?? το λαδι το εβαλα καταλαθος ολο σε 1 γευμα κανονικα θα ειναι μοιρασμενο στα 2 βασικα με το κρεας

    Όνομα: κετο.png Εμφανίσεις: 231 Μέγεθος: 30,6 KB
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 16-05-18 22:35 #100
    Προεπιλογή
    την εχω φτιαξει την διατροφη με βαση τα ποσοστα στην κετο 75% λιπαρα 20% πρωτεινη και 5% υδατανθρακα
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 09-09-18 22:17 #101
    Προεπιλογή preparation 2019
    Μιας και θα γινει πιο καλη προετοιμασια αυτην την χρονια και με ποιο απαιτητικους στοχους καθως σκεφτομαστε να μην παιξουμε βερμουδες αλλα bodybuilding κατηγορια και λογικα την αρχαριων θα κραταω ημερολογιο κανονικα καθημερινα αν και τους πρωτους μηνες δεν θα υπαρχουν πολλες αλλαγες στο πλανο οσο πλησιαζουμε στο στοχο τοτε θα ειναι περισσοτερες και οι αλλαγες. Λοιπον τωρα για 3 εβδομαδες εχω το εξεις προγραμμα: Δευτερα - Τεταρτη- Παρασκευη παιζω ποδια τριτη εχω push και πεμπτη εχω pull στοχος μας ειναι να βαλουμε καποια κιλα μεχρι τον ιανουαριο και να αυξησουμε την μυικη μαζα τοσο στα ποδια αλλα κυρίως σε στηθος που ειναι αρκετα πισω και ωμους
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 10-09-18 15:52 #102
    Προεπιλογή
    Δευτερα: Προπονηση ποδιων

    5 λεπτα στο ποδηλατο με αντισταση 10 και ταχυτητα 18
    προβολες 2χ15
    καθισματα 2χ15
    καμψεις δικεφαλων οριζοντιες 2χ5
    γαμπες ορθιος 2χ15
    3 λεπτα στο ποδηλατο με αντισταση 10 και ταχυτητα 18

    + κοιλιακους απο 3 ασκησεις με 3χ15

    Στα ποδια ειχα αυστηρο διαλλειμα 40 δευτερολεπτα
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 12-09-18 07:24 #103
    Προεπιλογή
    Τριτη: Push day

    1) πιεσεις παγκου 3χ 15-10-6
    2) εκτασεις κρος οβερ 3χ 15
    3) πιεσεις επικλινη 3χ 12-10-8
    4) προτασεις ωμων με στραβομπαρα 3χ 12
    5) εκτασεις ωμων με αλτηρες 3χ15
    6) πιεσεις τρικεφαλων σχοινι 3χ12
    7) 1 αλτηρας πισω απο το κεφαλι τρικεφαλα με τα 2 χερια 3χ12

    Αυστηρο διαλλειμα: 50 δευτερολεπτα

    Τεταρτη: Προπονηση ποδιων

    5 λεπτα στο ποδηλατο με αντισταση 10 και ταχυτητα 18
    προβολες 2χ15
    καθισματα 2χ15
    καμψεις δικεφαλων οριζοντιες 2χ5
    γαμπες ορθιος 2χ15
    3 λεπτα στο ποδηλατο με αντισταση 10 και ταχυτητα 18

    + κοιλιακους απο 3 ασκησεις με 3χ15

    Αυστηρο διαλλειμα: 40 δευτερολεπτα
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 12-09-18 12:41 #104
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Το διάλλειμα 40 δευτερολέπτων γιατί το κάνεις; Ποιο είναι το κέρδος σου δηλαδή, τι σου έχουν πει;
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 12-09-18 15:20 #105
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το διάλλειμα 40 δευτερολέπτων γιατί το κάνεις; Ποιο είναι το κέρδος σου δηλαδή, τι σου έχουν πει;
    αυτο που μου ειπε ο πολυβιος ειναι: με το πρωτο μακροκυκλο που μου εφτιαξε στοχευουμε στον αναβολισμο τοσο μεσω της διατροφης αλλα και της προπονησης γι αυτο ακι εχω 13 προπονησεις ποδιων στα 2 προγραμματα που εχω στο μακροκυκλο αυτο ( 5 εβδομαδες). Τωρα παραπανω λεπτομερειες για το διαλλειμα δεν μου ειπε αλλα απο οτι καταλαβα και μεσα απο τις προπονησεις φτιαχνουμε και το καρδιοαναπνευστικο. Τωρα τρεχο το πρωτο μικροκυκλο που εχει ως στοχο υπερτροφια/αντοχη κραταει 3 εβδομαδες και εχει συνολο 9 προπονησεις ποδιων και στον επομενο μικροκυκλο εχουμε σαν στοχο την αντοχη στην δυναμη 3 εβδομαδες ακραταει ο μικροκυκλος αυτος και εχει 4 προπονησεις ποδιων. θερμιδικα κινουμαι στις 2700 θερμιδες λιγο πιο πανω απο τις θερμιδες συντηρησης μου
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 7 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 5678917 ... ΤελευταίαΤελευταία