Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 19-05-14 17:50 #1
    Προεπιλογή Γεια χαρά και από εμένα
    Καλησπέρα σε όλο το forum.
    Με λένε Χάρη. Πριν λίγους μήνες έκλεισα τα 30. Πηγαίνω γυμναστήριο από το 2008 αλλά σε πολύ χομπίστικα πλαίσια.Δεν είχα ασχοληθεί με διατροφές και αερόβια μέχρι πέρσι. Έχω ύψος 1.74 και ζυγίζω πλέον 69 κιλά. Εδώ και ένα μήνα περίπου ακολουθώ κάποιους βασικούς κανόνες διατροφής. Μικρά γεύματα, όχι λιπαρές τροφές, ούτε σκέψη αναψυκτικών και γλυκών, κομμένη η ζάχαρη κτλ. Περισσότερο καταναλώνω βρώμη, γάλα 0%, whey protein, ασπράδια αρκετά κοτόπουλο, τόνο σε νερό και λαχανικά. Λάδι ίσα ίσα να μην κολλήσει το φαγητό και αυτό το σκουπίζω με χαρτοπετσέτα. Από αερόβια προτιμώ το ποδήλατο. Κάνω 10 χιλιομετράκια 3 φορές την εβδομάδα. 4 φορές πρόγραμμα με βάρη (είχα ένα τραυματισμό πρόσφατα και δε μπορώ να δουλεψω στήθος ακόμα). Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από τα αποτελέσματα στο σώμα μου. Δε μου αρέσει το φούσκωμα. Με τη διατροφή που κάνω πλέον, αρχίζει και παίρνει το σχήμα της προτίμησής μου.
    Το ξέρω οτι οι περισσότεροι εδωμέσα θα έχετε βαρεθεί να το ακούτε, αλλά είμαι ακόμα ενας με πρόβλημα στους κάτω κοιλιακούς. Θέλω να χάσω το στρώμα λίπους που τους καλύπτει, αλλά χωρίς να καταντήσω 65 κιλά παιδάκι. Έχω αρχίσει να εκτελώ ασκήσεις με βάρη σε πιο έντονους ρυθμούς και με μικρότερα διαλείμματα. Ιδρώνω πολύ περισσότερο απ οτι πριν. Μηπως να μεγαλώσω λιγάκι τα διαστήματα της αερόβιας ( ποδήλατο). Μήπως να δώσω λίγη παραπάνω ένταση στην αεροβια? Δεν έχω κανει λιπομέτρηση αλλά η διαφορά στο σώμα μου από τότε που έκοψα τις βλακείες στη διατροφή είναι ορατή και με το μάτι.

    Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-05-14 13:33 #2
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    καλως ηρθες στην παρεα μας..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-05-14 13:49 #3
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Καλώς ήρθες Χάρη! Ισοθερμιδική διατροφή για ανασύσταση του σώματος, σωστή διατροφή, υπομονή και τα αποτελέσματα θα ερθουν.

    Για πιο λεπτομερείς απαντήσεις άνοιξε θέμα με συγκεκριμένες ερωτήσεις στις ανάλογες ενότητες.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-05-14 15:06 #4
    Προεπιλογή
    καλως ηρθες !!!!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-05-14 18:07 #5
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Καλώς ήρθες στο φόρουμ
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-05-14 14:59 #6
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-05-14 15:59 #7

    Εγγραφή
    16-08-2013
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    251
    Προεπιλογή
    Απάντηση με παράθεση