Θέμα: Smith

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 31-05-14 10:23 #1
    Προεπιλογή Smith
    Γεια!Εγώ την μπάρα την σηκώνω ξαπλωτός(σε εκείνο το πάγκο) και μάλιστα στο smith διότι θέλω να νιώθω ασφαλής ως προς 2 πράγματα
    1 ότι αν δεν μπορώ να συνεχίσω δεν θα μου μείνει στο στήθος
    2 ότι δεν θα γέρνει από καμία πλευρά(αριστερά η δεξιά)

    Εκεί λοιπόν σηκώνω με 2-3 επαναλήψεις 180 κιλά
    Επειδή μου φαίνονται πολλά μήπως παίζει κάτι;Εννοώ άμα προσπαθήσω και στον κλασικό πάγκο θα τα σηκώσω με την ίδια άνεση;

    ΥΓ:Την άσκηση την κάνω σωστά πιστεύω(από πάνω μέχρι το στήθος και πάλι τέρμα πάνω)
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 31-05-14 13:12 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    αποτι διαβασα στο αλλο θεμα που εχεις ανοιξει σαν νεο μελος εισαι 75 κιλα?
    αν ισχυει τα 180 που γραφεις ειναι πολλα..

    επισης αν κρινω απο το οτι κανεις μονο σμιθ αποκλειω το γεγονος να κανεις απο τα 15 σου που λες πως ασχολεισαι προπονησεις δυναμης..
    οποτε χωρις προπονησεις δυναμης,κ με γνωμονα τα κιλα σου μαλλον κατι περιεργο γινεται με το μηχανημα.
    νομιζω οτι σε κανονικο παγκο θα δυσκολευτεις πολυ να τα κανεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 31-05-14 13:53 #3
    Προεπιλογή
    Μμμμ κοίτα με σωστή τεχνική βγάζω 80 push ups(που είναι καλή άσκηση στήθους).
    Στα 15 άρχισα γυμναστήριο(μόνο μηχανήματα) στα 16 ασχολήθηκα με το στίβο(άλμα τριπλούν) και πήγαινα και στο διπλανό δημόσιο γυμναστήριο(στο στάδιο) και μπάρα μέχρι 80-100 κιλά με μια επανάληψη...στα 17 (φέτος, πριν το καλοκαίρι) σταμάτησα λόγω πανελληνίων και μετά από το καλοκαίρι έκανα ασκήσεις σπίτι(push ups και μονόζυγο)με πρόγραμμα που μου έδινε μια εφαρμογή στο smartphone και τώρα πριν λίγες μέρες ξαναμπήκα στο χώρο του γυμναστηρίου(στις 30/5/2014)για να εκτονωθώ λιγάκι.Ε και ανακάλυψα ότι στο smith σηκώνω 180.
    Το μηχάνημα είναι κάπως έτσι
    Όνομα: viking-klovos-smith-irb-73-869-500x500.jpg Εμφανίσεις: 134 Μέγεθος: 35,4 KB
    Καμιά ιδέα κανείς;
    ΥΓ:Άρση θανάτου φτάνω τα 210 περίπου(μια επανάληψη)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ovethesanity : 31-05-14 στις 13:56
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-06-14 18:46 #4
    Προεπιλογή
    πφφ ενώ τα 5 και τα 10 λέει KG τα 25 και τα 45 είναι λίβρες χωρίς να λέει κάτι είπα και εγώ...
    Απάντηση με παράθεση