Σελίδα 1 από 49 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 722
  1. 26-11-08 20:02 #1
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.536
    Προεπιλογή *** Η αφρόκρεμα του Ελληνικού bodybuilding !! ***
    Θα ήθελα να ανοίξω ένα τόπικ προσπαθώντας να αναδείξουμε τις μεγαλύτερες επιτυχίες Ελλήνων Αθλητων ,αθλητες που αφησαν το στίγμα τους στο άθλημα ,με Εγχωριους Γενικους Τιτλους-Διεθνεις-Παγκόσμιους Τίτλους-Επαγγελματίες σύμφωνα με τα αντικειμενικα κριτηρια των μελών του φόρουμ καθως και του κοινου των αγωνων.


    Ο σκοπός μου δεν είναι να αδικήσω καποιους άλλους αθλητές που δεν θα αναφερω εγώ ή καποιοι άλλοι απλά το θεωρώ ενδιαφέρον να ξεσκαλίσουμε λίγο το πρόσφατο παρελθόν και παρόν με πληροφορίες για τιτλους που έχει ο καθενας στο μυαλό του.
    Φωτογραφίες δεν είναι απαραίτητες απλά εγω θα βάλω μερικές !!
    Ξεκινάω και η σειρά δεν έχει σημασία :

    1. Μπουρνάζος Σπύρος

    Μr Kosmos 1984 5ος
    Mr Europe 1985 1ος
    Mr Μεσόγειος 1989 2ος


    Γιατί πολύ απλα θεωρω ότι ο Σπύρος ήταν ο Arnold της Ελλάδας και ειδικα τα χρόνια που έκανε bb το αθλημα ήταν αρκετα αγνωστο στην Ελλάδα.Σιγουρα ο πρόδρομος για πολλους Αθλητές !!






    2.Γιαννης Γκινής

    Mr Europe 1ος αν δεν κανω λάθος και παγκόσμιος,εδώ καποιος μπορεί να με διορθωσει αλλά ο Γιάννης ήταν και πρωτοπόρος σε τετοιες σωματικες διαστασεις και πολυ hardcore !!






    3.Βαγγέλης Φύτρος

    WABBA Παγκόσμιος πρωταθλητής,NABBA Παγκόσμιος πρωταθλητής
    Απλά φοβερός !!







    4.Κεφαλιανός Μιχάλης

    Παγκόσμιος Πρωταθλητης WABBA,ΙFBB Professional,τα λεει όλα με την επαγγελματική του κάρτα και τις μεγάλες του επιτυχίες το 2008 !!






    5. Σαρακίνης Μπάμπης

    Παγκόμιος πρωταθλητής σε ΝΑC & WABBA,αγωνιστικός μεχρι τα 47 του και βλέπουμε!!
    Αγαλματένιο κορμί ,φοβερός αθλητης!!




    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες           
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-11-08 20:42 #2
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    ρε αληταμπουρα ο καραμανλακης και αργυρακης που ειναι ο κυπριος?????? που πεθανε ο ελευθεριαδης?

    α μαλον ενοειες τους αγαπημενους σου λογικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-11-08 20:47 #3
    Mr Hellas
    Το avatar του χρήστη argyrakis

    Εγγραφή
    27-11-2007
    Περ.
    Χρυσούπολη
    Μηνύματα
    463
    Προεπιλογή
    Ναι πέστα γιατί άρχισα να παρεξηγούμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-11-08 20:51 #4
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.536
    Προεπιλογή
    βρε ruhl,όλο με την καλη κουβεντα είσαι για μένα !! Βάλτους εσύ για να είναι μεσα τα παιδια,είναι δυσκολο εκ των προτέρων να χωρέσουν όλοι σε ενα ποστ,εξάλλου αυτοι που ανεφερα δεν στερούνται τίτλων,όχι οτι ο Αργυράκης και τα άλλα παιδια που δεν έβαλα μεσα δεν τους έχουν !! Για ξεκινηστε μα κανετε αναφορες !!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-11-08 01:18 #5
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.906
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο argyrakis
    Ναι πέστα γιατί άρχισα να παρεξηγούμε


    βασικά οι διακρίσεις των Ελλήνων αθλητών στο εξωτερικό δεν είναι πολύ γνωστές σε όλους.

    Στους παραπάνω θα ήθελα να προσθέσω το φίλο και "δάσκαλό" μου Διονύση Βολικό,

    Όνομα: 5ity2bfj6bvzx5ol0kqd.jpg Εμφανίσεις: 19676 Μέγεθος: 70,9 KB



    καθώς και τον Αλέκο το Σιατραβάνη με πάρα πολλές διακρίσεις και 1ο Μρ Ευρώπη το 1993

    παρακάτω μια πρόσφατη φώτο από αγώνα σε κατηγορία μαστερς

    Όνομα: 6yofvfn9y8d1ltk003ed.jpg Εμφανίσεις: 19838 Μέγεθος: 90,9 KB


    φυσικά Στράτος Αργυράκης 8)

    Όνομα: img021.jpg Εμφανίσεις: 20665 Μέγεθος: 64,5 KB


    Ελευθεριάδης, καραμανλάκης και Τσινίδης χωράνε κάπου εδώ μέσα νομίζω...

    (Ο γρίβας δε ξέρω τι διακρίσεις είχε στο εξωτερικό... )

    ΜΒ
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-11-08 01:33 #6
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    Πάνο πολύ καλές φωτογραφίες!!! γενικά το τόπικ μαμάει
    εγώ δεν έχω φωτογραφίες ούτε ξέρω από διακρίσεις/αγώνες για να πω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-11-08 01:44 #7
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.796
    Προεπιλογή
    εγώ συμφωνώ με αυτούς που αναφέρατε χωρίς να θέλω να βάλω κατάταξη γιατί μερικούς τους θεωρώ δικά μου άτομα φίλους όπως ο στρατής και ο γιάννης ελευθεριάδης και αρκετοί ακόμη ,άλλοι ήταν απο τούς εμπνευστές μου όπως ο σπύρος ο μπουρνάζος και ξέρετε ποσοι πολλοί και καλοι αθλητές ήταν όπως και ο βολικός ο διονύσης στην φοτο πιό πάνω που όταν είχα πάρει μετάθεση το 85 στο στρατό από ναύπλιο στην πάτρα τον είχα δεί σε μια καφετέρια και είχα πάθει πλάκα πόσο καλός ήταν εγώ μόνο θα αναφέρω κάποια ονόματα που δεν ακούγονται τώρα όπως ο γιαννης ο κούκος , ο φραγκίσκος μπατής που μας εκπροσωπούσαν και στο εξωτερικό , ο μπουζιάνας και ο αβελκιου από τους πρώτους μρ ελλάς , κωστογλάκης , απο την καβάλα ο μήτσος ο μακρίδης για παλιούς μιλάμε

    και ενας πού εγώ πρέπει να βρώ και να βάλω καμια φοτο του ένας χαρισματικός σόουμαν εκείνης της εποχής ο ανάργυρος τσοπουρίδης που ήταν και δάσκαλός μου αν δεν πάθαινα το ατύχημα δεν θα με σταματούσε τίποτε γιατί το δυνατό μου σημείο τα πόδια (ειληκρινά σε όγκο έβγαζα κόντρες και στούς γλουτούς θολές αλλά φαινοταν καθαρά)έγινε το αδύνατο οπότε με τι ψυχολογία να τα δώσω όλα.
    και μετά το 97 με παρότρυνε να τα παρατήσω γιατί αυτή η καταπόνηση σίγουρα θα με σακάτευε τελείως και με βοήθησε ψυχολογικά ο αργύρης μιλάμε άτομο με αστείρευτες γνώσεις στον αθλητισμό όχι μόνο στο ββ.
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-11-08 07:54 #8
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.536
    Προεπιλογή
    Ηλία αναφερεσαι στον Κωστογλάκη Γιάννη;;Έχω μια φωτο του από περιοδικο.

    Όνομα: kwstoef2.jpg Εμφανίσεις: 22245 Μέγεθος: 40,9 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-11-08 12:45 #9
    Προεπιλογή
    Για το τοπ 5 συμφωνο με τον Πολυνικο απλα στην πρωτη θεση θα εβαζα τον Βαγγελη Φυτρο και θα σας αιτιολογησο και γιατι.Ο Βαγγελης οταν πηρε το παγκοσμιο το 1998 ηταν η χρυση εποχη της ΝΑΒΒΑ με απιστευτες συμετοχες και σε αριθμο αλλα και σε επιπεδο,ο Βαγγελης λοιπον πηρε παμψηφη τοτε την πρωτη θεση(να καταλαβετε το επιπεδο ο σε ολους γνωστος EDIE VAN AMSTERDAM στην κατηγορια του βγηκε δευτερος)και ο Βαγγελης στο γενικο εχασε για δυο ψηφους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-11-08 13:18 #10
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.536
    Προεπιλογή
    οπως έγραψα η σειρα που έβαλα δεν έχει σημασία,απλα τους έβαλα σαν πεντάδα.Μήπως γνωρίζετε τους τίτλους του Γκινή να τους αναφερετε;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-11-08 13:28 #11
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.536
    Προεπιλογή
    (Ο γρίβας δε ξέρω τι διακρίσεις είχε στο εξωτερικό... )


    Πάνο ο Βασίλης είχε βγει 5ος στο Παγκόσμιο της WABBA ΚΑΙ 2ος Μr Europe ,δεν ξέρω άλλη διακριση του να σου πω την αλήθεια μου !!!

    Όνομα: 200810141197gribsa8vx0.jpg Εμφανίσεις: 22776 Μέγεθος: 49,4 KB

    Όνομα: 20081014105458gribas4ef3.jpg Εμφανίσεις: 20646 Μέγεθος: 64,4 KB

    Όνομα: 20081014105613gribas2zi2.jpg Εμφανίσεις: 25718 Μέγεθος: 46,4 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-11-08 13:45 #12
    Προεπιλογή
    Ο Γκινης εχει κερδισει παγκοσμια στην WABBA αλλα και την επαγγελματικη της κατηγορια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-11-08 14:46 #13
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.536
    Προεπιλογή
    Χρονιές που κερδισε;;Συγνωμη αν σας ζαλίζω απλά μου αρέσει πολύ αυτός ο αθλητης και δεν ξερω πολλά πράγματα !!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-11-08 18:09 #14
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Ελευθεριαδης Γιαννης

    Όνομα: 8t18qyjeo49xsa2h0xff.jpg Εμφανίσεις: 19566 Μέγεθος: 26,5 KB

    Αγαθοκλης Αγαθοκλεους

    Όνομα: 19lbrlw70crij1jwh69i.jpg Εμφανίσεις: 19484 Μέγεθος: 22,1 KB


    Καραμανλακης Μανωλης

    Όνομα: dpkzy6yreqob7av19w20.jpg Εμφανίσεις: 22458 Μέγεθος: 36,7 KB

    Κεφαλιανος Μιχαλης

    Όνομα: 6joe5om8hdptg9jeyu6t.jpg Εμφανίσεις: 18869 Μέγεθος: 27,2 KB

    Στρατης Αργυρακης

    (θα περασω την αλλη εβδομαδα για προπονηση πλατης αν θελεις ελα να σου μαθω μερικα πραγματα )

    Όνομα: cg1m86y914zteqb3gb8v.jpg Εμφανίσεις: 18843 Μέγεθος: 130,7 KB


    τοπ 5 η σειρα εκτος απο τους 2 πρωτους ειναι τυχαια γιατι οι 3 στο τελος εχουν πολλα να δηξουν αν το θελησουν
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-11-08 18:21 #15
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.796
    Προεπιλογή
    για τον γρίβα εκείνο που ξέρω έχει πανελλήνιο τίτλο , πολύ ωραίο καλούπι και σε ένα αγώνα το 97 είχαμε κατεβεί μαζί στο παγκόσμιο της ναββα στο στάδιο ειρήνης και φιλίας .
    εκεί ομολογώ πώς είχαμε αδικηθεί από το αποτέλεσμα μόνο στην κατηγορία μου ήταν ο γρίβας , ο ζόραν , ο δημήτρης γιούζεφ και ο τζόν μούτος , εγώ τότε ήμουν σε καλή φόρμα και για λίγο είχα μείνει στην έβδομη θέση και απο ότι θυμάμαι ο βασίλης μόνο ήταν στη δεκάδα ,που τότε κατά κοινή ομολογία έπρεπε να ήμουν τετράδα αλλά και ο γρίβας στην εξάδα .

    για τον κωστογλάκη ναι για τον εικονιζόμενο αναφερόμουν παλιός αθλητής και αρκετά ογκώδης για τότε .

    ό φύτρος πραγματικά ήταν τότε σε πολύ καλή φόρμα όταν κέρδισε το παγκόσμιο και όπως λέει ο αλέξης είχε φούλ συμετοχές και επίπεδο .

    αλλά και τώρα ο κεφαλιανός έχει ξεφύγει απο τα ελληνικά δεδομένα.

    εγώ το συμπέρασμα που βγάζω πάντα είχαμε και έχουμε αθλητές για επαγγελματικό επίπεδο , το ότι δεν φτάνουν είναι οτι δεν θέλουν και ούτε αξίζει, παρα για κάποιον που θα φύγει απο ελλάδα και θέλει να κάνει καριέρα στο εξωτερικό και κυρίως αμερική .

    μην νομίζετε οτι οι ξένοι είναι πιό ταλέντα απο μάς απλά παίζει ρόλο και ο ανταγωνισμός και οι ευκαιρίες που δίνονται στον καθένα . όταν γυμνάζεσε στο gold gym πχ, επόμενο είναι να γίνεις τέρας αν το θέλεις, αφού εκεί και ο μπάρμαν που φτιάχνει τις πρωτείνες έχει 50 πόντους χέρι.

    εγώ θυμάμαι συνέχεια είχα βαρεθεί να βλέπω τον εαυτό μου καλά που ε'ίχαμε παλιά στην καβάλα και τον τσοπουρίδη όταν ερχόταν απο γερμανία η τον σάκη τον τσιλικούδη και είχα μέτρο συγκρισης όπως αργότερα είχα τον γιάννη τον ελευθεριάδη.
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 49 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία