Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 79
  1. 08-08-14 18:09 #1
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή Γιώργος Βασιλικόπουλος
    Σε αυτο το αφιέρωμα θα θέλαμε να παρουσιάσουμε έναν νέο αθλητή, τον Γιώργο Βασιλικόπουλο, ο οποίος με τις αγωνιστικές του εμφανίσεις το 2013, αφήνει πολλές υποσχέσεις για το μέλλον ,καθώς είναι μόλις 23 ετών (γεννηθείς το 1991).






    Στην παιδική του ηλικία ασχολήθηκε με ενόργανη γυμναστική και κολύμβηση.
    Αργότερα ,στην ηλικία 14-16 χρονών, ασχολήθηκε με στίβο και συγκεκριμένα έξαθλο (σφαίρα,ακόντιο,μήκος, ύψος, 100μ μετ΄εμποδίων και 1000αρι)
    Παράλληλα, άρχισε να κάνει γυμναστική με βάρη ,όπου πλέον όμως από τα 18 του, αφιερώνεται αποκλειστικά στο Bodybuilding!
    Το 2013, αποφασίζει να κάνει το πρώτο του αγωνιστικό βήμα
    Σε όλους τους αγώνες που συμμετείχε, κέρδισε την κατηγορία του!

    Οι συμμετοχές του με αριθμούς:


    MR Κρήτη 2013 - 1η θέση BB Juniors
    NABBA-WFF Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 2013 (Σέρρες) - 1η θέση BB Juniors
    NAC Mr Hellas 2013 - 1η θέση BB Juniors
    WFF Universe 2013 (Θεσσαλονίκη) - 1η θεση Juniors Performance

    Πρωτοπαρουσιάστηκε σε αγώνες τον Μάϊο του 2013, στο Mr Κρήτη- 2ο Greek King.
    Eκεί κερδίζει την κατηγορία του και διαγωνίζεται για τον τίτλο του Greek King με τον Adam Taylor (Νικητής) και τον Παντελή Σταυρουλάκη (νωρίτερα στον αγώνα είχε κερδίσει τον τίτλο MR ΚΡΉΤΗ)







    Μετέπειτα, τον Ιούνιο του 2013 κάνει αλλους τρεις αγώνες:


    Αρχικά στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της NABBA-WFF, κατόπιν στο Mr Hellas της NAC και τέλος στο Universe της WFF στην Θεσσαλονίκη.


    NABBA-WFF Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 2013




    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες       
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-08-14 18:55 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Η τρίτη συμμετοχή του Βασιλικόπουλου στο Mr Hellas της NAC (το 2013), όπου κέρδισε την κατηγορία Juniors BB και συμμετείχε και στον Γενικό Τίτλο.










    Οverall Title




    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες      
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-08-14 21:01 #3
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    το οτι ο Γιώργος είναι καλός αθλητής φαίνεται και απο τούς τίτλους του και τις εμφανίσεις του γενικότερα , αλλα είναι και πολύ καλο παιδί με σωστές αρχές και το λέω γιατι μιλάμε σε τακτά διαστήματα και πραγματικά είμαι πολύ αισιόδοξος για το μέλλον του σαν αθλητής και σαν άνθρωπος
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-08-14 22:24 #4
    Προεπιλογή
    Συμφωνω ,λιγες φορες εχουμε βρεθει απο κοντα αλλα φαινεται οτι ειναι παιδι με ποιοτητα κ ''τσαγανο''.
    Οσο για σωμα κατι φωτο του που ειδα προσφατα στο fb ,μου θυμισε Τακη Τσιβιλη σε σχημα κ μαζες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-08-14 23:18 #5
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Μερικες φωτογραφίες από το Universe της WFF που εγινε στην Θεσσαλονίκη τον Ιούνιο του 2013, ο Βασιλικόπουλος πήρε την 1η θεση στους Juniors Performance







    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες     
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-08-14 12:23 #6
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Το να αρχίσω να λέω καλά λόγια για τον Γιώργο είναι σαν να αγιάζουμε τα γένια μας καθώς είναι μέλος και πολύ καλός φίλος της ομάδας Αγαπάει το άθλημα και το υποστηρίζει όσο μπορεί τόσο ως αθλητής, θεατής και πολλές φορές έχει βοηθήσει σε διοργανώσεις το .
    Φυσικά η αξία του ως αθλητής φαίνεται από τις εμφανίσεις που έχει κάνει και εδώ δεν μπορεί να τον αδικήσει κανένας!!
    Εγώ απλά θα ευχηθώ να τον δούμε όσο γίνεται πιο ψηλά γιατί πραγματικά το αξίζει τόσο ως χαρακτήρας όσο και λόγο σωματοδομής !!!
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 09-08-14 16:51 #7
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ πολύ για τα καλα σας λογια, τιμή μου να αναφέρομαι κ γω στο forum! Η αγάπη μου για το άθλημα είναι η δύναμη που με παρακινεί να εξελισσομαι ως αθλητής ο χρόνος θα δείξει το που θα φτάσω κ τι αξίζω! Το bodybuilding.gr κ τα μέλη του απο τη πρώτη στιγμή με αγκάλιασαν κ με στήριξαν κ θα κανω οτιδήποτε περναει απο το χέρι μου να συνδραμω στις εκδηλώσεις του κ οπου παρίστανται για την στήριξη κ πλήρης ενημέρωση του αθληματος! Κ παλι ευχαριστώ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-08-14 09:52 #8
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνω ,λιγες φορες εχουμε βρεθει απο κοντα αλλα φαινεται οτι ειναι παιδι με ποιοτητα κ ''τσαγανο''.
    Οσο για σωμα κατι φωτο του που ειδα προσφατα στο fb ,μου θυμισε Τακη Τσιβιλη σε σχημα κ μαζες.

    Χρηστο πιθανόν αναφέρεσαι σε αυτες τις φωτογραφίες που ειναι πρόσφατες, στις οποίες ο Γιώργος είναι ανεβασμένος και πραγματικα εντυπωσιάζει!
    Απ΄οτι έχουμε μιλήσει, θα προετοιμαστεί για αγώνες,πιθανόν το 2015






    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες    
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 12-08-14 10:14 #9
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Ντουλάπα το παλικάρι!

    υ.γ. Γάμπες asap...
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 12-08-14 12:21 #10
    Προεπιλογή
    Τι ποδαρες ειναι αυτες!Αμα βαλει μαζα πολυ θα γινει ο Ελληνας Ramy!
    Johnny
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-08-14 22:30 #11
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη ελμερ

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    περιστερι
    Μηνύματα
    4.032
    Προεπιλογή
    Πολυ καλο καλουπι,στενη μεση ανοιχτοι ωμοι πλατη,αν προσεξει ειναι για μεγαλα πραγματα....
    Στηριξου πανω μου να πεσουμε μαζι
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 16-08-14 22:47 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Γιώργος Βασιλικόπουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ πολύ για τα καλα σας λογια, τιμή μου να αναφέρομαι κ γω στο forum! Η αγάπη μου για το άθλημα είναι η δύναμη που με παρακινεί να εξελισσομαι ως αθλητής ο χρόνος θα δείξει το που θα φτάσω κ τι αξίζω! Το bodybuilding.gr κ τα μέλη του απο τη πρώτη στιγμή με αγκάλιασαν κ με στήριξαν κ θα κανω οτιδήποτε περναει απο το χέρι μου να συνδραμω στις εκδηλώσεις του κ οπου παρίστανται για την στήριξη κ πλήρης ενημέρωση του αθληματος! Κ παλι ευχαριστώ!
    Οτι και αν ακουσεις απο ολους εμας θα ειναι λιγο για σενα ,γιατι εκτος απο τρομερος αθλητης,εχεις ηθος και επιπεδο.
    Απο το Προεδρειο της NAC HELLAS,
    Ο Προεδρος της,Σοφοκλης Ταιηλορ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 26-08-14 22:32 #13
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Μερικές φωτογραφίες του Γιώργου πρόσφατες, bulking period, πραγματικά εντυπωσιάζει










    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες     
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 26-08-14 23:33 #14
    Προεπιλογή
    Πολυ καλός μακάρι να κατακτήσει όλους τους στόχους που εχει για το μέλλον.Το gym πολυ underground θυμίζει metro flex στο πιο μικρό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 18-02-15 21:10 #15
    Προεπιλογή
    Ένας από τους πλέον ελπιδοφόρους νέους αθλητές, είναι και πολύ μετρημένος ως άνθρωπος.
    Χαρά μας που έχει ενταχθεί στην στην X-TREME STORES Team!

    X-Treme Stores Team - Γιώργος Βασιλικόπουλος
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία