Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 13 από 13
  1. 23-08-14 15:41 #1
    Post Κατάλληλος τρόπος γυμνάστικης
    καλησπερα!

    ειμαι εφηβος και θελω να ξεκινησω σωστη γυμναστικη ωστε να ειμαι υγιης και να αποκτησω ενα ικανοποιητικο σωμα!
    εκανα ενα μηνα γυμναστηριο αλλα οχι και τοσο σωστα γιατι εκανα βλ@κειες ακουγοντας τους αλλους κτλ αλλα και επειδη δεν εκανα σωστη διατροφη - ενας λογος ειναι επειδη δεν μπορουσα να παρω υψηλη δοση πρωτεινης γιατι ειχα ενα προβλημα με μια ορμονη και η γιατρος ειπε οτι δεν γινοταν να παρω τοτε.
    Οταν λοιπον αποφασισω τι προγραμμα γυμναστικης θα ακολουθησω θα παω σε διατροφολογο για λιπομετρηση αλλα κυριως για να μου βγαλει προγραμμα! Εχω ηδη βρει σε ποιον θα παω - ειναι καταλληλος για ''προπονηση αθλητων'' .
    Ειμαι καπου στο 1.80 , γυρω στα 63 κιλα και καπου στο 10-14 % λιπος μαλλον .

    Αυτο που θελω ειναι να μου προτεινετε τον καταλληλο τροπο γυμναστικης, οπως γυμναστηριο, bodyweight κλπ !
    Σας ευχαριστω εκ των προτερων !!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-08-14 16:23 #2
    Exclamation
    ΥΓ : θελω να κανω προγραμμα για ογκο τουλαχιστον για αρχη - οπως καταλαβενετε οι περισσοτεροι
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-08-14 18:29 #3
    Προεπιλογή
    ΦΑΕ για αρχη ΦΑΕ εισαι λιγα κιλα. η διατριφη για αρχαριο ειναι απλη μην πας σε.διατροφολογο ειναι περριτο για τους στοχους σου σου προτινω τ MI40 του ben pakulski

    Στάλθηκε από το BlackBerry Runtime for Android Apps μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
    "Τhe difference between a successful person and others is not
    a lack of strength,or knowladge,but rather of in a lackof will"
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-08-14 19:21 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fylpa17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΦΑΕ για αρχη ΦΑΕ εισαι λιγα κιλα. η διατριφη για αρχαριο ειναι απλη μην πας σε.διατροφολογο ειναι περριτο για τους στοχους σου σου προτινω τ MI40 του ben pakulski

    Στάλθηκε από το BlackBerry Runtime for Android Apps μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2



    παντα ετσι ημουν φιλε. ειναι το σωμα μου ετσι. αν τρωω παραπανω χωρις να γυμναζομαι θα κανω μια κοιλιαααα
    τι ειναι το ΜΙ40? δεν ειχα ιδεα! να φανταστω γινεται σε γυμναστηριο, ε?
    ευχαριστω !!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-08-14 23:00 #5
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    Οταν λες εφηβος , ηλικία ?
    αυτό με την υψηλή δοση πρωτείνης και την ορμόνη δεν το έπιασα. Η πρωτείνη ειναι φαγητό σε σκόνη , ειναι λες και σου απαγορευσε να πιεις γάλα εβαπορε λόγο ορμονων (δεν βγαίνει νοημα). Λογικά σου ειπε να μην πάρεις ακόμα γιατι δεν σου χρειάζεται ή απλά ηταν απο τους άσχετους γιατρούς που νομίζουν οτι τα συμπληρώματα πρωτείνης ειναι κάτι παραπάνω απο φαγητό σε σκόνη. Anyway.

    Απο περιέργια την λιπομέτριση την έκανες κάπου η λες με το μάτι ? γιατι κάτι ζυγαριές που κ καλά μετράνε λίπος δεν δουλευουν.
    ο διατροφολόγος σε αυτή τη φάση σου ειναι άχρηστος και το 'κατάληλος για 'προπονηση αθλητων'' επίσης δεν το έπιασα , ο διατροφολόγος δηλαδή θα σου βγάλει πρόγραμμα προπόνησης ?

    ο τρόπος γυμναστικής δεν έχει σημασία στη φάση που εισαι , οτι κ να κάνεις αν το κάνεις σωστά θα αρχίσεις να έχεις αποτέλεσμα , μην περιμένεις βέβαια να φτιάξεις σώμα σε ενα μηνα , έχεις χρόνια μπροστά σου κ αν έχεις όρεξη όλα θα γίνουν.
    Θα σου έλεγα για αρχή ξεκίνα να τρως και γράψου κ σε κάποιο καλό γυμναστήριο (υπάρχει κ θέμα με γυμναστήρια και προτείνονται κάποια καλά) και θα σου πουν κ εκει τι να κάνεις πάνω κάτω
    Διάβασε τα θέματα να αποκτήσεις γνώσεις και να δεις τι σου αρέσει κ μετά αποφασίζεις τι θες να κάνεις. Αν δεν δοκιμάσεις κάτι δεν ξέρεις αν σου αρέσει κ αν σου ταιριάζει , το να σου πουμε εμεις κάνε αυτό δεν έχει καμια ουσία.

    μην κουράζεσαι ψυρίζοντας το πολύ , απλά ξεκίνα
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-08-14 01:39 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν λες εφηβος , ηλικία ?
    αυτό με την υψηλή δοση πρωτείνης και την ορμόνη δεν το έπιασα. Η πρωτείνη ειναι φαγητό σε σκόνη , ειναι λες και σου απαγορευσε να πιεις γάλα εβαπορε λόγο ορμονων (δεν βγαίνει νοημα). Λογικά σου ειπε να μην πάρεις ακόμα γιατι δεν σου χρειάζεται ή απλά ηταν απο τους άσχετους γιατρούς που νομίζουν οτι τα συμπληρώματα πρωτείνης ειναι κάτι παραπάνω απο φαγητό σε σκόνη. Anyway.

    Απο περιέργια την λιπομέτριση την έκανες κάπου η λες με το μάτι ? γιατι κάτι ζυγαριές που κ καλά μετράνε λίπος δεν δουλευουν.
    ο διατροφολόγος σε αυτή τη φάση σου ειναι άχρηστος και το 'κατάληλος για 'προπονηση αθλητων'' επίσης δεν το έπιασα , ο διατροφολόγος δηλαδή θα σου βγάλει πρόγραμμα προπόνησης ?

    ο τρόπος γυμναστικής δεν έχει σημασία στη φάση που εισαι , οτι κ να κάνεις αν το κάνεις σωστά θα αρχίσεις να έχεις αποτέλεσμα , μην περιμένεις βέβαια να φτιάξεις σώμα σε ενα μηνα , έχεις χρόνια μπροστά σου κ αν έχεις όρεξη όλα θα γίνουν.
    Θα σου έλεγα για αρχή ξεκίνα να τρως και γράψου κ σε κάποιο καλό γυμναστήριο (υπάρχει κ θέμα με γυμναστήρια και προτείνονται κάποια καλά) και θα σου πουν κ εκει τι να κάνεις πάνω κάτω
    Διάβασε τα θέματα να αποκτήσεις γνώσεις και να δεις τι σου αρέσει κ μετά αποφασίζεις τι θες να κάνεις. Αν δεν δοκιμάσεις κάτι δεν ξέρεις αν σου αρέσει κ αν σου ταιριάζει , το να σου πουμε εμεις κάνε αυτό δεν έχει καμια ουσία.


    μην κουράζεσαι ψυρίζοντας το πολύ , απλά ξεκίνα

    ναι ξεχασα να πω ακριβως.. ειμαι 16 (κλεισμενα) !
    η ορμονολογος μου ειπε να μην παρω ακομα γιατι αν ξεπερνουσα ενα οριο θα ειχα προβλημα. φυσικα και ξερει τι ειναι η πρωτεινη καλυτερα απο εμας και μου εξηγησε και γιατι δεν μπορουσα να παρω. μου ειπε οτι για παραδειγμα μπορουσα να τρωω δυο ασπραδια καθημερινα αλλα επειδη ειχα ανεβασμενη μια ορμονη και ψαχναμε το γιατι και αν ξεπερνουσα καποια γραμμαρια πρωτεινης δεν θα βρισκαμε την αιτια και ισως ανεβαινε κ αλλο!
    λιπομετρηση δεν εχω κανει. ξερω καποια λιγα βασικα και με βαση το σωμα μου και αυτα τα λιγα υπολογισα πολυ χοντρικα! σε διατροφολογο θελω να παω γιατι οσο και να λιωνεις στην γυμναστικη, αν δεν τρως καλα δεν γινεται δουλεια! ναι, πρεπει να παιρνεις παραπανω πρωτεινη αλλα ποση (και απο που) ?
    << Εχω ηδη βρει σε ποιον θα παω - ειναι καταλληλος για ''προπονηση αθλητων'' >> το ειπα επειδη μαλλον εχει ασχοληθει με το θεμα.

    ευχαριστω για την απαντηση!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-08-14 10:27 #7
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    okay τοτε ο γιατρός σου ξέρει , νόμιζα οτι έλεγες για συμπλήρωμα αλλα εσυ εννούσες πρωτείνη γενικά
    στο θέμα της γυμναστικής δοκίμασε και δες τι σου αρέσει και τι ταιριάζει στους στόχους σου
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-08-14 16:10 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    okay τοτε ο γιατρός σου ξέρει , νόμιζα οτι έλεγες για συμπλήρωμα αλλα εσυ εννούσες πρωτείνη γενικά
    στο θέμα της γυμναστικής δοκίμασε και δες τι σου αρέσει και τι ταιριάζει στους στόχους σου

    φιλε αυτο ειναι το ''προβλημα'' μου.. δεν ξερω τι μου ταιριαζει !!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-08-14 17:22 #9
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannisalfa Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε αυτο ειναι το ''προβλημα'' μου.. δεν ξερω τι μου ταιριαζει !!
    οχι φιλε , το πρόβλημα σου ειναι οτι το συζητάς πολύ ενω πρέπει να αφήσεις τη θεωρία κ να περάσεις στην πράξη!
    αν δεν δοκιμάσεις πράγματα δεν θα μάθεις τι σου ταιριάζει , αυτό το ξέρεις εσύ κ μόνο , δεν μπορεί να σου πει κανένας κ πόσο μάλλον εμείς που δεν σε ξέρουμε.
    Μην σκοτίζεις το μυαλό σου με το τι ειναι καλύτερο , άρχισε κάτι και αν δεις οτι δεν σου αρέσει δοκιμάζεις κάτι άλλο .
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-08-14 17:43 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι φιλε , το πρόβλημα σου ειναι οτι το συζητάς πολύ ενω πρέπει να αφήσεις τη θεωρία κ να περάσεις στην πράξη!
    αν δεν δοκιμάσεις πράγματα δεν θα μάθεις τι σου ταιριάζει , αυτό το ξέρεις εσύ κ μόνο , δεν μπορεί να σου πει κανένας κ πόσο μάλλον εμείς που δεν σε ξέρουμε.
    Μην σκοτίζεις το μυαλό σου με το τι ειναι καλύτερο , άρχισε κάτι και αν δεις οτι δεν σου αρέσει δοκιμάζεις κάτι άλλο .

    χαχαχα
    εχω δοκιμασει γυμναστηριο και μου φανηκε μια χαρα! μονο που τωρα δεν μπορει το αλλο παιδι και θα πρεπει να πηγαινω μονος μου και δεν βολευει γιοα ογκο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 26-08-14 11:42 #11
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 26-08-14 13:33 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Madd_Chadd Εμφάνιση μηνυμάτων

    ? ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 18-09-14 00:27 #13
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Καλώς ήρθες στο φόρουμ
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση