Θέμα: Αρχάριος

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 12 από 12
  1. 08-09-14 20:45 #1
    Προεπιλογή Αρχάριος
    Παιδια καλησπέρα.

    Ειμαι 23 χρονων υψος 1,80 κιλα 60 αρκετα αδυνατος.
    Μικρος στα 15 μου ξαφνικα εριξα απότομα υψος και δεν ετρωγα όπως πρεπει γιατι λογο ηλικιας το μυαλο μου ηταν στο παιχνιδι και στο να βγαινω εξω καθημερινα.Οσο παιρνουσε ο καιρος επαιρνα υψος και αδυνατιζα με αποτέλεσμα σημερα να εχω το υψος και τα κιλα που σας προανεφερα.το πρωι όταν ξυπναω δεν τρωω δυσκολεύομαι παρα πολύ και φευγω από το σπιτι μονο με καφε.το μεσημερι θα φαω ότι υπαρχει στο σπιτι και το βραδυ επισεις.γενικα δεν εχω και πολύ ορεξη για φαγητο.εχω κανει εξετασεις θυροειδή και γενικα ότι υπαρχει από εξετασεις και βγηκαν καθαρες.γυμναστικη δεν κανω παρα μονο ότι γινει στη δουλεια(Οικοδομη).
    Υπαρχει καποιος τροπος καποια συμβουλη ώστε να μπορεσω να αρχισω να παιρνω βαρος.
    Ευχαριστω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-09-14 23:28 #2
    Προεπιλογή
    καλησπέρα φιλε μου και καλως ηρθες στη παρεα, δυστυχως ο μονος τροπος να βαλεις βαρος , ειναι το φαγητο..
    Ολα στη ζωη ειναι θεμα συνηθειας, πρεπει να κανεις την υπερβαση και να βαλεις το πρωινο στη ζωη σου .
    Το πρωινο ειναι το κυριο γευμα της ημερας , αρα αν καταφερεις να αποκτησεις ενα πλουσιο πρωινο τοτε θα ερθουν και τα αλλα .
    Αρχισε σιγα σιγα, τρωγοντας ενα μικρο αλλα θρεπτικο πρωινο και υστερα αυξησε τις ποσοτητες .Τωρα αν μεσα στη μερα καταφερεις να κανεις 4 γευματα αλλα ειναι μικρα θα χρειαστεις σιγουρα καποιο συμπληρωμα διατροφης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-09-14 23:39 #3
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω για την απαντηση σου.
    Γενικα σκέφτομαι να φτιαξω το σωμα μου και τις επομενες ημερες θα αρχισω γυμναστηριο.
    υπαρχει καποια διατροφη σε συνδυασμο με ασκηση για αυξηση σωματικου βαρους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-09-14 23:45 #4
    Προεπιλογή
    Για καποιον που ξεκιναει η διατροφη ειναι στανταρ και υστερα βλεπεις και απο μονος σου τι χρειαζεται ο οργανισμος σου.
    Πρωινο : πλουσιο σε υδατανθρακες και πρωτεινη
    δεκατιανο : φρουτο-α
    μεσημεριανο : φαγητο πλουσιο σε πρωτεινη συνοδευομενο απο σαλατα παντα
    απογευματινο : ειναι οτι πρεπει ενα γιαουρτι και μια μπανανα και γενικοτερα καποιο φρουτο
    βραδυνο : σαλατα με κοτοπουλο ή σαλατα με αυγα (μονο ασπραδι)
    εγω παντα βαζω Πριν τον υπνο ενα ποτηρι γαλα .
    με αυτη τη διατροφη θα αλλαξει αρκετα το σωμα σου αφου εισαι και στην αρχη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-09-14 23:52 #5
    Προεπιλογή
    Ειμαι λιγο ασχετος σ'αυτα αλλα τωρα σιγα σιγα αρχιζω και καταλαβαινω.οσο για το personal training.τι προτείνεις?
    με ενημερωσαν στο γυμναστηριο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-09-14 23:55 #6
    Προεπιλογή
    γενικα στη αρχη δεν χρειαζεται να μετρας και τα γραμμαρια που τρως.
    Οσον αφορα το περσοναλ που αναφερες , ειμαι υπερ γιατι θα βαλεις τις σωστες βασεις ,αλλα τσουζει στο οικονομικο κομματι, αν δεν σε απασχολει αυτο εμπαινεε
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 09-09-14 00:00 #7
    Προεπιλογή
    Ναι είναι λιγο η τιμη του οντως.σ'ευχαριστω για τις απαντησεις σου.
    με το καλο όταν αρχισω μετα από καποιο διαστημα θα ανεβασω φωτο πριν και μετα.μπας και υπαρξει καποια αλλαγη !
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 09-09-14 00:03 #8
    Προεπιλογή
    καλη αρχη φιλε μου , υπομονη να εχεις και τα αποτελεσματα θα ερθουν
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 09-09-14 07:49 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Xristos21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι λιγο ασχετος σ'αυτα αλλα τωρα σιγα σιγα αρχιζω και καταλαβαινω.οσο για το personal training.τι προτείνεις?
    με ενημερωσαν στο γυμναστηριο.
    Αν θες δοκίμασε το 2-3 μήνες να μάθεις σωστά τη τεχνική της κάθε άσκησης.
    Δώσε σημασία σε αυτό αλλά και ζήτα το από τον προπονητή σου εάν όντως προχωρήσεις.

    Για τη διατροφή όπως πιο πάνω.
    Θα πρέπει να τρως 200 - 300 θερμίδες πάνω από τη συντήρηση σου για να βάζεις σταδιακά βάρος.
    Δοκίμασε και το φυστικοβούτυρο που έχει αρκετές θερμίδες σε 1-2 κουταλιές από τη στιγμή που δυσκολεύεσε να τρως.
    Επίσης τα καρύδια και τα αμύγδαλα είναι σημαντικά.
    Μην ξεχνάς και 1 κουταλιά ελαιόλαδο στην κάθε σαλάτα σου αφού έχει και αυτό 115 θερμίδες περίπου
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 09-09-14 14:25 #10
    Προεπιλογή
    Γενικα δυσκολεύομαι να τροω στεγνα πραγματα.φουσκωνω με το αποτέλεσμα να φαω μετα από πολλες ωρες.και αυτό είναι μειον το ξερω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 09-09-14 16:44 #11
    Προεπιλογή
    οπως ειπε και ο φιλος ξηροι καρποι , εγω οταν προσπαθουσα να βαλω βαρος ειχα παντα στη τσεπη μου αμυγδαλα και τσιμπαγα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 09-09-14 18:48 #12
    Προεπιλογή
    θα το δοκιμασω παιδια ευχαριστω.
    Απάντηση με παράθεση