Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 27-08-14 23:57 #1
    Προεπιλογή Αναζήτηση Συμβουλών για χρήση συμπληρωμάτων
    Καλησπέρα!Έχοντας μια κάποια αθλητική εμπειρία (10 χρόνια αθλητής μπάσκετ και γυμναστηριακή εμπειρία τα τελευταία 2-3 χρόνια) δεν μπήκα ποτέ στη διαδικασία να πάρω κάποιο συμπλήρωμα,μη έχοντας τις απαραίτητες γνώσεις και μη "ψάχνοντας" το θέμα γενικά...πριν λίγο καιρό ξεκίνησα crossfit έχοντας σκοπό να μπω σε σκληρό πρόγραμμα, και πλέον θέλω να μπώ στη διαδικασία να ρωτήσω πράγματα σχετικά με συμπληρώματα..Από φίλους περισσότερο,έχω ακούσει ότι το παν είναι να μην καταβολίζεσαι,δηλαδή κάνοντας τη σωστή διατροφή και χρησιμοποιώντας τα σωστά συμπληρώματα την κατάλληλη στιγμή,να μην αφήνεις το σώμα σου να "τρώει" τους μύες σου.Ετσι όπως έχω τα πράγματα στο μυαλό μου τώρα και γενικά ετσι όπως μου έχουν συστήσει,θα είναι καλό να παίρνω αμινοξέα bcaa κατά τη διάρκεια της προπόνησης,υδατάνθρακα στο τέλος της προπόνησης (αυτό σκέφτομαι να το κάνω χωρίς συμπλήρωμα αλλα με κάποιο τρόφιμο πχ μπανάνα) καθώς και μια καθαρή πρωτείνη γρήγορης απορρόφησης μετά την προπόνηση (και γεύμα μετά από περίπου μία ώρα).Είναι σωστές οι συμβουλές που έχω λάβει και γενίκα ο τρόπος που τα έχω στο μυαλό μου;Αν όχι,τι άλλο θα μπορούσα να προταθώ;Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοηθεια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-08-14 17:51 #2
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα σου φιλε μου

    Τα συμπληρώματα οπως κεει και η λέξη ειναι για να συμπληρώνουν την διατροφή μας δηλαδη οτι ελλείψεις έχουνε απο την διατροφή μας να τα παίρνουμε απο εκει

    Θα μπορουσες να πόσταρεις στην ανάλογα ενότητα μια τυπική μερα καθώς και τα στατς σου

    Προαιρετικά σε περιπτωση π δεν παιρνεις τη πρωτεινη π σ χρειάζεται μια whey θα σ ηταν χρήσιμη για μετα την προπονηση


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-08-14 18:11 #3
    Το avatar του χρήστη ginus

    Εγγραφή
    12-02-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    798
    Προεπιλογή
    φιλε μου επειδη τωρα πρωτομπαινεις στον χωρο θα μαγευτεις θα εντυπωσιαστεις και θα φοβηθεις και ολα αυτα σε υπερμετρο βαθμο
    αυτο που εχω να σου προτεινω ειναι παρτο χαλαρα και προς θεου μην πας σε καποιο μαγαζι και κανεις την ιδια ερωτηση
    γτ σε βλεπω να βρισκεσαι(οπως ολοι μας καποτε) με 3 σακουλες συμπληρωματα να χεις πουλησεις το σπιτι σου να χρωστας τον ΕΝΦΙΑ και να σε χωρισει το αμορε σου..
    απλα και ηρεμα
    αν δεν μπεις σε παρανομους και ξου κακα δρομους αλλων ουσιων το σωμα σου θα καταβολιζει που να χτυπιεσαι κατω
    αυτη ειναι η λειτουργια ετσι ξερει ετσι κανει
    τρωμε σωστα και μετα κοιταμε τι μας λειπει και οχι το αντιθετο
    παρε την πρωτεινουλα σου και τα αμινοξεα σου και οταν αρχισεις να αποκτας περισσοτερες γνωσεις ψαχνεις το κατι πιο εξιδεκευμενο σε συμπληρωμα
    αυτα τα 2 παντως ειναι τα σημαντικοτερης σημασιας συμπληρωματα
    μην μπεις σε διαδικασια να παρεις υδατανθρακα σε σκονη γιατι θα σου πουλησουν οτι γλυκαντικη σαβουρα μπορουν για να παρεις θερμιδες αβερτα
    προτιμησε το ρυζακι την πατατα (βραστη) το καλαμποκι κλπ κλπ
    οβερ εντ αουτ
    don't read my posts..they are reflecting the truth..ugle things u know...
    Απάντηση με παράθεση