Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 40

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 30-08-14 00:59 #1
    Προεπιλογή Καθε μερα συκωτι;
    Γεια σας παιδια.

    Δεν τρολλαρω,ροταω σοβαρα. Καθε μερα τρωω 700-800 γραμμαρια συκωτι. ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.

    Ο λογος ειναι γιατι μαρεσει πολυ,δεν το βαριεμαι ποτε,και ειναι το μονο κρεατικο που μπορω να τρωω συνεχεια. Κοτοπουλα,τονους,μοσχαρια πλεον, (ειδικα τον τονο που ενα καλοκαιρι γραμμωσης τον ετρωγα καθε βραδυ και μου επερνε 2 ωρες να τον καταπιω,ενω γενικα μαρεσει σαν τροφη αλλα την βαρεθηκα).Στην ιδια μοιρα και το κοτοπουλο. Ουτε να τα βλεπω δεν θελω.Το συκωτι αποτελει εξαιρεση. Αφηστε που ειναι η πιο φθηνη πηγη κρεατος.

    Επισης,το συκωτι θεωρειται η πιο υπερτροφη της φυσης,ειναι γεματη βιταμηνες κλπ. Εγω που παιρνω πολυβιταμινη σε μεγαλες δοσεις,αλλα και συμπληρωμα σιδηρου,παιζει να κανω κακο;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-08-14 01:25 #2
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Καλά πραγματικά ελπίζω να μην το εννοείς γιατί είναι απλά ΣΚΟΤΩΜΑ για τον οργανισμό σου.Από πολλές απόψεις από ΑΠΕΙΡΗ χοληστερίνη οξειδωμένη φυσικά ένα καρο trans λιπαρά και φυσικά όση τοξίνη μπορεί να περιέχει το μεταβολικό όργανο του μοσχαριού.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-08-14 02:02 #3
    Προεπιλογή
    Οχι δεν κανω πλακα.Χωρις να αντιλεγω με αυτα που λες. Μηπως εισαι λιγο υπερβολικος; αν ητανε ετσι δεν θα επρεπε να τρωμε ποτε συκωτι.


    Δεν το εφαρμοζω καιρο,αντε κανα μηνα τρωω γυρο στα 800 γραμμαρια ανα μερα,ψημμενο.

    Οι τοξινες νομιζω φευγουν με το τηγανισμα. Επισης η χοληστερινη δεν νομιζω να ειναι προβλημα για εναν 20αρη που αθλειται συστηματικα...Trans fat εχει 0,2 gr στα 100 γραμμαρια συκωτιου. Πιο πολλα θα παρεις αν φας ενα μπισκοτο.

    Παραθετω αυτο :

    ond, many people believe that it stores the toxins from the body because it is the chief detoxifying organ. Well guess what? It does not store the toxins, it neutralizes (breaks them down) and filters them out. We store toxins in our fat, nervous tissues, and bones. So if you enjoy eating brains and fatty cuts of meat, make sure you properly source them!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-08-14 02:12 #4
    Προεπιλογή
    Κανοντας τωρα μια ιντερνετικη μελετη. Ναι οντως,ειναι αρκετα υπερβολικο εως και θανατο λεει μπορει να επιφερει (χαλκος και βιταμινη Α σε μεγαλες ποσοτητες) . Λεει μεχρι 200 γραμμαρια την εβδομαδα και εγω τρωω σχεδον 7κιλα Κριμα και με βολευε γαμω. Παλι στις κολοκοτες θα παμε μου φαινεται
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-08-14 02:23 #5

    Εγγραφή
    14-07-2013
    Περ.
    ΒΟΛΟΣ
    Μηνύματα
    187
    Προεπιλογή
    Γιατι να τρως καθε μερα συκωτι? για την πρωτεινη?

    αν θες πρωτεινη πιες 1 λιτρο γαλα τη μερα με 3-4 σκουπ μεσα θα χεις παρει ενα 100αρι. απο
    κει και περα ενα/2 γιαουρτια η λιγο κοτοπουλο

    ποση πρωτεινη περνεις?2γρ το κιλο ειναι το πολυ που θελουμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-08-14 02:45 #6
    Προεπιλογή
    Ειπα τους λογους που τρωω το συκωτι παραπανω Προφανως και για πρωτεινη,οικονομια,γευση,αλλαγη κλπ.

    Παιρνω 180 γραμμαρια πρωτεινης την μερα. Και τελικα τρωω 450 με 600 γρ συκωτι και οχι 800 που εγραψα. Αναλογος ποσο πιναω βασικα μπορει να φτασω και τα 800.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-09-14 15:04 #7
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή
    Εγω και μονο π το βλέπει ετςι σκούρο π ειναι μου έρχεται να κανω εμετό


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-09-14 15:26 #8
    Προεπιλογή
    βαλτο σκετο οπως εινα σε μια σχαρα μεσα στο φουρνο και απο κατω ενα ταψι μην γεμισεις με αιματα ...στο προγραμμα του αερα το βαζω και γινετε πολυ μαλακο
    Απάντηση με παράθεση