Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 36 από 36
  1. 13-04-18 18:03 #31
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    εγω απο εμπειρία 35 χρόνων στο χώρο έχω να πώ ότι όπως όλα τα πράματα στη ζωη μας όταν κάνουμε σωστη και ορθολογική διαχείρηση το κόστος μειώνετε πάρα πολύ !
    τι είναι ακριβη η διατροφή ? η τα συμπληρώματα? που αυτα παίζουν ρόλο και σε πολλα άλλα αθλήματα και βεβαίως δεν αναφερόμαστε στο 0,5 % που είναι οι τεράστιοι ββερ που το σωμα τους έχει απαιτήσεις μεγαλύτερες σε ποσότητες
    όποιος θέλει να τον βγούν φτηνα δεν θα κοιτάξει να τρέφετε με στηθος γαλοπούλας η φρέσκο ψάρι , αλλα πχ με κότα και κατεψυγμένο που έχει μικρότερη αξία , τι είναι ακριβο το ρύζι ? η πατάτα? τα όσπρια? τα δημητριακά? κτλ

    Μήπως σε άλλα αθλήματα δεν χρειάζονται συμπληρώματα και διατροφή? πχ αν κάποιος ασχολείτε με την ποδηλασία έχει περισσότερα έξοδα , εκεί σε εξοπλισμό και αναλώσιμα ξεφεύγει πολυ το μπάτζετ, η με το σκί που και εκεί έξοδα εξοπλισμού μετακινήσεις γιατι δεν μπορείς να κάνεις σκί στο πάρκο της γειτονιάς κτλ

    Αυτη η καραμέλα με το ακριβό άθλημα το ΒΒ ισχυε απο παλια όπου ο αθλητής του Ββ κατανάλωνε περισσότερα συμπληρώματα σε σχέση με αλλα αθλήματα που τότε ακόμη τα θεωρούσαν κατι κακό και απαγορευμένο , με τα χρόνια όμως οι μύθοι καταρίφθηκαν και πλέον σε όλα τα αθλήματα ενισχύετε η διατροφη των αθλητών με συμπληρώματα διατροφής , δεν είναι δηλαδη προνόμιο και απαιτήσεις μόνο για το ΒΒ η λήψη συμπληρωμάτων διατροφής
    Με λίγα λόγια όλα σωστη διαχείριση χρειάζονται και φτηνές λύσεις πάντα υπάρχουν
    Και το πόσο ακριβα θα στοιχήσει στον καθένα έχει να κάνει πρώτον με τις επιλογές του και δεύτερον με το επίπεδο που θέλει να ασχοληθεί ο καθένας αγωνιστικά , δηλαδη μη συγκρίνουμε έναν χαρτ κορ βαρυ ββερ με κάποιον φίτνες η βερμούδα η κάποια απο τις ελαφριές κατηγορίες
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-04-18 22:26 #32
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Ioannis Duff

    Εγγραφή
    20-01-2017
    Περ.
    Πειραιας
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Ο φιλος αρνειτε να κανει την διαφοροποιηση μεταξυ του ερασιτεχνικου bb και του επαγγελματικου. Τα ματζουνια ειναι τα ακριβα εκει το παει. Ομως το bb δεν ανηκει μονο στα τερατα που εχουν την αυξητικη για πρωινο ανηκει σε ολους οσους θελουν να ασχοληθουν. Και ενα επαγγελματικο συγκροτημα θελει πολλα χρηματα για αξιοπιστα καλης ποιοτητας οργανα ενω το λαικο παιδι παιζει την budget κιθαριτσα του ομως και οι δυο παιζουν μουσικη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-04-18 13:47 #33
    Προεπιλογή
    O πρωταθλητισμός πληρώνεται σε όλα τα στάδια και στα αθλήματα ακριβά σωματικά, ψυχικά και οικονομικα. Ο αθλητισμός σε οποιαδήποτε μορφή είτε είναι ββ η αερόβια είναι από της καλητερες ασχολίες με μεγάλα οφέλη σε ψυχολογικό και σωματικό επίπεδο. Προσωπικά έχω δώσει πολλά λεφτά σε αθλήματα προπονητές και εξοπλισμό οπότε έχω να πω πως η καύλες πληρώνονται ακριβά. Προσωπικά το ββ είναι εργαλείο για καλύτερη προπόνηση και καλύτερη ενδυνάμωση για εμένα καθώς και από τα πρώτα αθλήματα που δωμησανε σωστά την διατροφική αξία σε έναν αθλητή πάντως είδους.τωρα από Σκόπια δουλειάς ή σωστή διατροφή για μυϊκή ανάπτυξη και σωστή λειτουργία του συστήματος μας έχει πολύ μικρό Κοστος άμα ακολουθεί όλοι η οικογένεια και όχι μόνος σου..με 6,30 ο μπακαλιάρος,4,20 το κοτόπουλο,7 ευρο μοσχαρίσιος κιμάς δεν βλέπω τρελά κοστοι για τα λαχανικά και τα όσπρια που είναι βασικά δεν τα συζητάμε καν. Άμα ακολουθείς κύκλους είναι αλλού παπά Ευαγγελία και άλλες διατροφές και άλλος τρόπος ζωής και άλλοι στοχοι.
    Υ.γ δεν γράφω σχεδόν ποτέ αλλά παρακολουθώ συχνά είναι αμαρτία παιδιά που ξεκινάνε με την γυμναστική να βλέπουν αρνητικά σχόλια για ένα από τα αθλήματα που στο εξωτερικό εχει μεγάλη βάση στην καθημερινοτητα... Κοίτα πραγματικά να ξεκινήσεις να ασχολεισε με την γυμναστική πάλι σε κάποια μορφή της και ξεκόλλα με τους μύες που κάποτε ειχες και το πως ήσουν και να γεμίσεις ενδιαφέροντα και να χαμογελάς.

    Στάλθηκε από το XT1572 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-04-18 17:55 #34
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    ^^Ωραίο ποστ φίλε, να γράφεις πιο συχνά
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-04-18 18:41 #35
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενας ββ απτο γυμναστηριο αγωνιζομενος εως 75 κιλα εδωσε 15 000 για 4 5 μηνες προετοιμασια.Αυτα με τα 75 80 κιλα τζαμπα ειναι η γυμναστικη ειναι μυθος μεγαλος
    Τα νούμερα που λες, οτι και να έκανε, δεν υπάρχουν. Του τα φάγανε χοντρα γιατί προφανώς τον είδαν οτι έχει λόξα και είναι "φορτωμένος"
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-04-18 15:53 #36
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Σαν αθλητής που έχω κατέβει και σε 2 3 αγώνες έχω να πω οτι2..Διαφοροποιωντας την αγωνιστική προετοιμασία που εκεί υπάρχει αύξηση εξόδων τουλάχιστον 30% από πιο ειδικά τρόφιμα και ακολούθα σκευάσματα, σολαριουμ κ.ο.κ..

    Όπως κάθε άθλημα έτσι και το bbuilding δεν κανει διακρισεις ..διακρισεις κάνουν οι οπαδοί του..Φυσικά για να επιτυχεις κάποιους στόχους απαιτούνται και ανάλογες μέθοδοι (υπερθερμιδικη δίαιτα κ.ο.κ) όμως οι στόχοι του καθένα είναι ξεχωριστοί και ΜΌΝΟ ο καθένας μπορεί να ορίσει τι είναι ακριβό.. Ο καθένας μας έχει άλλες ανάγκες ..Κατά βάθος όλα βασίζονται στονποσο έξυπνα μπορείς να φας.. να οργανώσεις με τέτοιο τρόπο το ψυγείο σου και το ντουλάπι σου που να μη ξοδεύεις μια περιουσία κ ταυτόχρονα να έχεις αποτέλεσμα...
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123