Σελίδα 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 113
  1. 24-09-14 10:16 #16
    Mr Hellas
    Το avatar του χρήστη michaelyatrakis

    Εγγραφή
    31-07-2014
    Περ.
    kalamaki attikis
    Μηνύματα
    43
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ goldenera, απλά πιστεύω ότι οι ελάχιστες εξαιρέσεις με τις λάθος συμπεριφορές, κατάφεραν να χαρακτηρίσουν ένα ολόκληρο χώρο, αδίκως βέβαια, γιατί τόσο η πλειονότητα των αγωνιστικών αθλητών, όσο και των γυμναζόμενων χρόνια, δείχνουν παραδείγματα ανθρώπων με ήθος και παιδεία, επιμονή και υπομονή.
    Άλλωστε ποιος χωρίς συγκροτημένη προσωπικότητα και ισχυρή θέληση θα μπορούσε να επιμείνει 10 και 15 και παραπάνω χρόνια στο να φτιάξει το σώμα του.
    Πιστεύω αυτή η χρονοβόρα διαδικασία -το βλέπω και από τον εαυτό μου- σε βοηθά να διαπλάσεις και τον χαρακτήρα σου, αν είσαι μάλιστα και ένα άτομο που προβληματίζεσαι και κάνεις μια αυτοκριτική των πράξεων και των λόγων σου και όχι να πετάς το μπαλάκι στους άλλους, ως είθισται τα τελευταία χρόνια.
    Όμως πολύ το φιλοσοφήσαμε, μια μεγάλη καλημέρα σε όλους και σπάστε τα στην προπόνηση για να μην μπορούν να σας τα σπάσουν...οι άλλοι
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-09-14 13:01 #17
    Προεπιλογή
    Μιχάλη σου εύχομαι να πανε ολα καλα στην προετοιμασία σου αλλα και σε προσωπικό επίπεδο,με το καλο να ξαναπαιξεις μετα απο πολυ καιρό και να ξαναδούμε την ποιότητα που βγαζεις πάνω στην σκηνή,μπωρει να πέρασε καιρός αλλα εισαι σαν το παλιό κρασί ,όλο και καλύτερος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-09-14 15:55 #18
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο michaelyatrakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ goldenera, απλά πιστεύω ότι οι ελάχιστες εξαιρέσεις με τις λάθος συμπεριφορές, κατάφεραν να χαρακτηρίσουν ένα ολόκληρο χώρο, αδίκως βέβαια, γιατί τόσο η πλειονότητα των αγωνιστικών αθλητών, όσο και των γυμναζόμενων χρόνια, δείχνουν παραδείγματα ανθρώπων με ήθος και παιδεία, επιμονή και υπομονή.
    Άλλωστε ποιος χωρίς συγκροτημένη προσωπικότητα και ισχυρή θέληση θα μπορούσε να επιμείνει 10 και 15 και παραπάνω χρόνια στο να φτιάξει το σώμα του.
    Πιστεύω αυτή η χρονοβόρα διαδικασία -το βλέπω και από τον εαυτό μου- σε βοηθά να διαπλάσεις και τον χαρακτήρα σου, αν είσαι μάλιστα και ένα άτομο που προβληματίζεσαι και κάνεις μια αυτοκριτική των πράξεων και των λόγων σου και όχι να πετάς το μπαλάκι στους άλλους, ως είθισται τα τελευταία χρόνια.
    Όμως πολύ το φιλοσοφήσαμε, μια μεγάλη καλημέρα σε όλους και σπάστε τα στην προπόνηση για να μην μπορούν να σας τα σπάσουν...οι άλλοι
    περιμενουμε αν θες να μοιραστεις μαζι μας τα μυστικα της προπονησης και διατροφης σου για το come back σου ακομα και στα ημερολογια μελων αν εχεις φυσικα τον χρονο
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-09-14 16:15 #19
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο michaelyatrakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ goldenera, απλά πιστεύω ότι οι ελάχιστες εξαιρέσεις με τις λάθος συμπεριφορές, κατάφεραν να χαρακτηρίσουν ένα ολόκληρο χώρο, αδίκως βέβαια, γιατί τόσο η πλειονότητα των αγωνιστικών αθλητών, όσο και των γυμναζόμενων χρόνια, δείχνουν παραδείγματα ανθρώπων με ήθος και παιδεία, επιμονή και υπομονή.
    Άλλωστε ποιος χωρίς συγκροτημένη προσωπικότητα και ισχυρή θέληση θα μπορούσε να επιμείνει 10 και 15 και παραπάνω χρόνια στο να φτιάξει το σώμα του.
    Πιστεύω αυτή η χρονοβόρα διαδικασία -το βλέπω και από τον εαυτό μου- σε βοηθά να διαπλάσεις και τον χαρακτήρα σου, αν είσαι μάλιστα και ένα άτομο που προβληματίζεσαι και κάνεις μια αυτοκριτική των πράξεων και των λόγων σου και όχι να πετάς το μπαλάκι στους άλλους, ως είθισται τα τελευταία χρόνια.
    Όμως πολύ το φιλοσοφήσαμε, μια μεγάλη καλημέρα σε όλους και σπάστε τα στην προπόνηση για να μην μπορούν να σας τα σπάσουν...οι άλλοι
    καλή επιτυχία Μιχάλη στούς στόχους σου και να στεφθει με επιτυχία η επιστροφή σου στην αγωνιστική δράση
    όσο για το επίπεδο και τις συμπεριφορες αθλητών και την εικόνα που δίνουν στο άθλημά μας , μάλλον η μειοψηφία είναι τα συγκροτημένα και χωρίς κόμπλεξ άτομα και αυτοδεν το λέω εγω αλλα η εικόνα που έχει ο κόσμος για το άθλήμά μας πραγμα που παλιότερα δεν ίσχυε ήταν κάπως καλύτερα

    αλλα είναι και η φύση του αθλήματος τετοια που χτυπάει στο μάτι και λογικό είναι να τραβάει και πολλα ψώνια , όσο για τα χρόνια που μπορει να γυμνάζετε κάποιος άλλοι το κάνουν επειδη αγαπάνε την γυμναστική και αυτον τον τρόπο ζωής και άλλοι επειδη αγαπάνε το αποτέλεσμα και μόνο που είναι το σώμα

    και το θέμα είναι να είναι κάποιος πολυπλευρικός και να μην είναι καλός μόνο στα βάρη αλλα και σε άλλους τομείς γιατι αλλιως ούτε τα 15 ούτε τα 30 χρόνια εκγύμνασης δεν έχουν καμία αξία απολύτως
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-09-14 23:04 #20
    Mr Hellas
    Το avatar του χρήστη michaelyatrakis

    Εγγραφή
    31-07-2014
    Περ.
    kalamaki attikis
    Μηνύματα
    43
    Προεπιλογή
    Vaggan, σε ευχαριστώ πολύ ,με τιμά το ενδιαφέρον σου, όσο για τα μυστικά, τα τηρώ εγγράφως με θρησκευτική ευλάβεια, εδώ και 34 εβδομάδες που έχω ξεκινήσει την προετοιμασία, ένα θα σου πω ότι μέσα σε αυτές τις 34 εβδομάδες μόνο 3 γεύματα ήταν cheat meals και μην φανταστείς τίποτα τρελές κραιπάλες.
    Δύο κουταλιές του γλυκού τούρτα στα γενέθλια της κόρης μου όταν έγινε 1 έτους, το πάσχα λίγο κατσίκι από την Κρήτη και τον Αύγουστο μια σπαλομπριζόλα στα καλύβια, μόλις τελειώσει με το καλό η προετοιμασία, θα τα πούμε όλα αναλυτικά και θα ανταλλάξουμε και απόψεις.
    Ηλία μου, σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου η γνώμη σου είναι σεβαστή και δεν έχω λόγο να διαφωνήσω αφού μου επισημαίνεις ότι έχουν αλλάξει πολύ οι καταστάσεις από την δικιά μας εποχή, άλλωστε μετράς πιο πολλά χρόνια από εμένα στο αγωνιστικό bodybuilding, έχεις ασχοληθεί και πολύ ενεργά με τα δρώμενα στον χώρο μας ,εγώ έχω μείνει στο παλιό μοτίβο γιατί και οι καταστάσεις της ζωής, με ανάγκασαν να αποσυρθώ πολλά χρόνια από τον χώρο μας ,αλλά δεν περνούσε μέρα που να μην σκεφτόμουν να ξαναπαίξω κάποια στιγμή ,και η γυμναστική και η διατροφή που δεν σταμάτησα ποτέ από τότε που αποσύρθηκα, με βοήθησε να ανταπεξέλθω στις δυσκολίες που συνάντησα και σε μια πολύ μαύρη περίοδο αποτελούσε την μοναδική παρηγοριά μου.
    Καλό βράδυ σε όλους εύχομαι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 25-09-14 01:30 #21
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    έτσι ειναι Μιχάλη κάποια πραγματα αλλάξαν προς το καλύτερο και κυρίως η ενημέρωση και τα μέσα προώθησης των αθλητών και προβολής τους μιας και τοτε εμείς δεν είχαμε ούτε ιντερνετ και ούτε φωτο και όποιος υπήρχαν ήταν σπάνιες όπως και τα βίντεο

    τωρα θα πεί κανείς καλα κακό είναι η προβολή με κάθε μέσο και ο αθλητης γινετε γνωστος και τι τρώει , τι κάνει που πηγαίνει ? όχι βέβαια , απλα πιο εύκολα την ψωνίζει κάποιος αν έχει λίγο την προδιάθεση και εδω που τα λέμε τα ψώνια ποιός δεν θα τα κοροιδεύει ,γιατι πολυ απλα νομίζουν πως όλα περιστρέφονται γύρω τους
    τότε είχαμε τα κεφάλια κάτω και απολαμβάναμε αυτο που κάναμε και μοιραζόμασταν επιλεκτικα τις προσωπικές μας στιγμες με φίλους και δικούς μας ανθρώπους
    γι αυτο ενω οι ββερ τωρα φτιάχνονται πιο εύκολα είναι πιο εντυπωσιακοί απο μάζες , αλλα δεν εντυπωσιάζουν απο ουσία πλήν λίγων που αποτελούν την εξαίρεση στον κανόνα
    Απλά όταν κάποιος όπως και εσυ έχει άποψη απο παλια και δεί και ζήσει και το τώρα μπορει να καταλάβει διαφοροποιήσεις και να κρίνει

    και θα δεις ότι το σώμα έχει μνήμη και είμαι σίγουρος ότι θα πετύχεις πολύ καλή φόρμα γιατι πάντα ήσουν καλός και σε τέλεια κατάσταση αθλητής , οπότε άνετα θα φορμαριστείς ξανα με επιτυχία
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-09-14 08:17 #22
    Προεπιλογή
    Μιχάλη καλή τύχη στην πρόσπάθεια σου!

    Και εγώ προσπαθώ μετά από κάποια χρόνια χαλαρότητας να επανέλθω...όχι σε αγωνιστικό επίπεδο βεβαίως απλά θα προσπαθήσω για το καλύτερο δυνατό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-09-14 15:20 #23
    Mr Hellas
    Το avatar του χρήστη michaelyatrakis

    Εγγραφή
    31-07-2014
    Περ.
    kalamaki attikis
    Μηνύματα
    43
    Προεπιλογή
    Ηλία, σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, ελπίζω να τα καταφέρω να σταθώ αντάξιος των προσδοκιών σου, για να δουν και οι νεότεροι θαυμαστές της σωματοδόμησης, πως η παλιά φουρνιά μπορεί ακόμα να διεκδικεί και να πλασαρίζεται σε καλές θέσεις.
    auu77 σου εύχομαι και εγώ καλή τύχη με την σειρά μου και να ξέρεις ότι η επιμονή και η υπομονή ανταμείβεται ειδικά στο σιδερένιο άθλημα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 26-09-14 16:40 #24
    Προεπιλογή
    Αν έχεις χρόνο Μιχάλη μίλησε μας λίγο, γενικά έστω, για τη φιλοσοφία της προπόνησης σου και πού έχεις καταλήξει-αν έχεις- σχετικά με αυτήν (φιλοσοφία) μετά από τόσα χρόνια ενασχόλησης με το σιδερένιο άθλημα. Φυσικά όπως γνωρίζουμε κάθε αθλούμενος πρέπει να βρει το δικό του προσωπικό τρόπο με τον οποίο θα αντιδράσει το σώμα του, όμως πιστεύω ότι είναι πολύ ενδιαφέρουσα η γνώση αυτή από άτομα όπως εσύ που έχουν και επαγγελματική εμπειρία και θα έχουν σαφή γνώμη και για τον μέσο αθλούμενο.
    Ευχαριστώ!
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-09-14 11:53 #25
    Mr Hellas
    Το avatar του χρήστη michaelyatrakis

    Εγγραφή
    31-07-2014
    Περ.
    kalamaki attikis
    Μηνύματα
    43
    Προεπιλογή
    goldenera, καλημέρα, η προπόνηση μου μετά από τόσα χρόνια ενασχόλησης- να φανταστείς μπήκα σε γυμναστήριο το 1987, 13 ετών στον Μουλίνο τον Γιώργο στο θρυλικό Europa, κολυμβητής από το 1982, με σκοπό να ενδυναμώσω το μυικό μου σύστημα για να μπορώ να ανταπεξέλθω στις δύσκολες προπονήσεις της πισίνας.
    Λοιπόν η φιλοσοφία μου, όσον αφορά τα βάρη, είναι καλό ζέσταμα στην αρχή μέχρι να καίγεσαι, μικρά διαλλείματα ενός λεπτού , μετά δυο με τρία λειτουργικά σετ, σε κάθε άσκηση με κιλά που να σου επιτρέπουν να βγάζεις από 8 έως 12 επαναλήψεις και ελεγχόμενη κίνηση με κρατήματα και στοπ μεταξύ των σετ πάλι ένα λεπτό.
    Όμως το μεγαλύτερο μυστικό, είναι ότι χρειάζεται αεροβιώση, 4 με 5 φορές την εβδομάδα all year round και καθαρή μα πολύ καθαρή διατροφή, αυτά θα δώσουν στο σώμα την ποιότητα και την σκληράδα που θα σε κάνουν να ξεχωρίσεις.
    Σε ευχαριστώ πολύ, που με τιμάς με το ενδιαφέρον σου και θέτοντας μου ερωτήσεις, καλό Σαββατοκύριακο να έχετε όλοι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-09-14 12:26 #26
    Προεπιλογή
    Ευχαριστούμε καλό Σ/Κ επίσης, και καλή συνέχεια στην προετοιμασία σου!
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-09-14 16:56 #27
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο michaelyatrakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    goldenera, καλημέρα, η προπόνηση μου μετά από τόσα χρόνια ενασχόλησης- να φανταστείς μπήκα σε γυμναστήριο το 1987, 13 ετών στον Μουλίνο τον Γιώργο στο θρυλικό Europa, κολυμβητής από το 1982, με σκοπό να ενδυναμώσω το μυικό μου σύστημα για να μπορώ να ανταπεξέλθω στις δύσκολες προπονήσεις της πισίνας.
    Λοιπόν η φιλοσοφία μου, όσον αφορά τα βάρη, είναι καλό ζέσταμα στην αρχή μέχρι να καίγεσαι, μικρά διαλλείματα ενός λεπτού , μετά δυο με τρία λειτουργικά σετ, σε κάθε άσκηση με κιλά που να σου επιτρέπουν να βγάζεις από 8 έως 12 επαναλήψεις και ελεγχόμενη κίνηση με κρατήματα και στοπ μεταξύ των σετ πάλι ένα λεπτό.
    Όμως το μεγαλύτερο μυστικό, είναι ότι χρειάζεται αεροβιώση, 4 με 5 φορές την εβδομάδα all year round και καθαρή μα πολύ καθαρή διατροφή, αυτά θα δώσουν στο σώμα την ποιότητα και την σκληράδα που θα σε κάνουν να ξεχωρίσεις.
    Σε ευχαριστώ πολύ, που με τιμάς με το ενδιαφέρον σου και θέτοντας μου ερωτήσεις, καλό Σαββατοκύριακο να έχετε όλοι.
    έτσι είναι Μιχάλη η ουσία βρίσκετε στα απλα πράγματα που εφαρμόζουμε σε διάρκεια και συνδιαστικά ώστε να μας φέρουν αποτελέσματα
    με γύρισες χρόνια πίσω και με έφερες αναμνήσεις ωραίες , με τον Γιώργο Μουλίνο αν και χαθήκαμε τα τελευταία χρόνια είχαμε πολύ καλή παρτίδα και μάλιστα 2-3 φορές είχαμε κατεβεί μαζί σε αγώνες , πολύ καλός αθλητης και άνθρωπος με πολλες γνώσεις πάνω στο αντικείμενο , μιάς και ήταν διαιτολόγος αλλα και φυσικοθεραπευτής αν θυμάμε καλα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-09-14 08:32 #28
    Mr Hellas
    Το avatar του χρήστη michaelyatrakis

    Εγγραφή
    31-07-2014
    Περ.
    kalamaki attikis
    Μηνύματα
    43
    Προεπιλογή
    Καλημέρα Ηλία, το ίδιο άκουσα και σε μια συνέντευξη του Μάγκου με τον Βάκη, ότι τα πράγματα από τότε που άρχισαν να δουλεύουν μαζί είναι πιο απλά και το ίδιο έλεγε και ο george farah ,σε ένα σεμινάριο του, ότι ακόμα και σε αυτό το επίπεδο, που όλοι φαντάζονται διάφορα τα πράγματα ,είναι απλά και βασικά.
    Ο Γιώργος Μουλίνος , αποτελούσε, παράδειγμα έμπνευσης για εμάς τους πιτσιρικάδες, τότε στις γειτονιές μας, Δάφνης και Νέου Κόσμου και στο γυμναστήριο του γυμνάζονταν ένα σωρό πρωταθλητές της εποχής όπως ο Λαγός, ο Διαμαντάκος, ο Καραμουζάς.
    Το έλα να δεις, έχει γίνει τότε, όταν πρωτοάνοιξε που είχε κάνει η ifbbb το night of the champions στην ΑΘΗΝΑ, ΤΟ 1987 ήταν μου φαίνεται, που το κέρδισε ο labrada και είχαν έρθει στο Europa τότε όλοι από Albert Beckles, Berry de Mey, Rich Gaspari, Luis Freitas και τρέχαμε τότε να δούμε τα ΤΕΡΑΤΑ.
    Αξέχαστες στιγμές.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 07-10-14 13:00 #29
    Mr Hellas
    Το avatar του χρήστη michaelyatrakis

    Εγγραφή
    31-07-2014
    Περ.
    kalamaki attikis
    Μηνύματα
    43
    Προεπιλογή
    Καλημέρα σε όλους, σήμερα θα κάνουμε μια πολύ ωραία φωτογράφηση στο γυμναστήριο overall, στον Άλιμο, μαζί με μερικούς παλιούς και καινούργιους φίλους, τις φωτογραφίες θα τις παραθέσω το συντομότερο δυνατό, μιας και έχω μπει στην τελική ευθεία πριν τους αγώνες , ελπίζω να σας αρέσουν και να φανώ αντάξιος της θερμής υποδοχής που μου επιφυλάξατε λίγο καιρό πριν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 07-10-14 16:57 #30
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    αναμενουμε μιχαλη
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία