Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 18-09-14 16:59 #1
    Προεπιλογή μειωση ποσοστου λιπους ξανα
    καλησπερα σε ολους,

    θα ηθελα την συμβουλη σας οσο αφορα την μειωση του ποσοστου λιπους ξανα. θα σας εξηγησω τι ακριβως εννοω.

    ασχολουμε με τα βαρη εδω και αρκετα χρονια και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος με τα αποτελεσματα. Το θεμα μου ειναι οτι πριν απο 3 χρονια ειχα φτασει σε ενα πολυ καλο επιπεδο(για τα δεδομενα μου παντα) αλλα μετα λογω στρατου και δουλειας δεν καταφερνα να ασχολουμε τοσο. εκανα βαρη και οταν θελησα να γραμμωσω τελειως ξεκινησα προπονηση με λαστιχα το πρωι με αδειο στομαχι και αναμεσα στα σετ κοιλιακους. κυριολεκτικτα με βοηθησε παρα πολυ αν σκεφτει κανεις οτι εφτασα 7-8%λιπος χωρις ουτε ενα συμπληρωμα απλα με μια σχετικα προσεγμενη διατροφη. Τωρα ειμαι σε ενα σταδιο που δεν θελω να παρω μυικη μαζα απλα να ειμαι γραμμωμενος ολο τον χρονο και να διατηρησω τα μυικα κιλα που εχω.

    Η ερωτηση μου ειναι...Α)να κανω βαρη με μια βασικη στην καθε ομαδα (12-15επαναλ) και μετα μονο τροχαλιες(20 επαναλ)?
    Β)λαστιχα ολο τον χρονο(παρολο που μετα απο ενα διαστημα εβλεπα οτι αδυνατιζα αρκετα?)

    Ευχαριστω εκ των προτερων
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-09-14 20:25 #2
    Προεπιλογή
    δεν εχει κανεις γνωμη?
    ANNA CHAVDAROVNA και τα μυαλα στα καγκελα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-09-14 21:38 #3
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    καμια φωτογραφια σου πρωτα , στατς , προπονησεις ,διατροφη περιληπτικα τουλαχιστον.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-09-14 13:40 #4
    Προεπιλογή
    Το να είσαι γραμμωμένος ολόχρονα σημαίνει και τήρηση διατροφής ολόχρονα.
    Το να διατηρήσεις τους μύς σου χρειάζεται ανάλογη γυμναστική.
    Εάν οι μυς σου είναι περιορισμένοι πχ σαν ένα αθλητικό σώμα τότε τα λάστιχα πιθανόν να είναι αρκετά.
    Εάν οι μυς σου είναι αρκετά ανεπτυγμένοι τότε θα έλεγα γυμναστική με βάρη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-09-14 16:05 #5
    Το avatar του χρήστη stef.

    Εγγραφή
    21-05-2013
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    333
    Προεπιλογή
    γιατι 20 επαναληψεις???
    Απάντηση με παράθεση